Politika, iekšējā un ārējā

Tikai par politiku, bez makšķerēšanas.
Bratello- to jau zemnieks tev rakstīja, jo sāci plēsties kā negudrs ar savam ekstrēmiskām idejām par karavīru piemiņu:)) Vispār jau smieklīgi pavērot no malas kā tu plosies :DDDD
25.februāris 2012, 22:24 | links
 
es lasu sho temu jau kadu stundu, un es vienkarshi hu.jeju! :D
25.februāris 2012, 22:24 | links
 
brataniņ-iedzer indi...
25.februāris 2012, 22:21 | links
 
25.februāris 2012, 22:20 | links
 
Es esmu smags gadījums ko vēl iespējams labot bet tu roli esi,, bezcerīgs ................. un tas jau vairs nav labojams .
Izlasi ko Zemnieks teica un iedzerbalderiāni un ej nu onkul čučēt .
25.februāris 2012, 22:19 | links
 
Te var palasīties, iemeslus, sākumus utt...

Latviešu strēlnieki bija latviešu karavīri, kas Latviešu strēlnieku pulku sastāvā piedalījās 1. pasaules kara, Latvijas brīvības cīņu un Krievijas Pilsoņu kara kaujās. Kopumā astoņos strēlnieku pulkos dienēja aptuveni 40 000 kareivju.





Latviešu strēlnieku piemineklis Rīgā.




Satura rādītājs
[paslēpt] 1 Izveide
2 Latviešu strēlnieki Pirmajā Pasaules karā 2.1 1915. gada kaujas
2.2 1916. gadā
2.3 1917. gadā
2.4 Apvienotās Latviešu strēlnieku divīzijas struktūra (1917)

3 Piedalīšanās Krievijas Pilsoņu karā
4 Baltie strēlnieki
5 Sarkanie strēlnieki 5.1 1918. gadā
5.2 1919. gadā
5.3 1920. gadā
5.4 Galvenie iemesli latviešu strēlnieku lojalitātei boļševikiem
5.5 Latviešu sarkano strēlnieku divīzijas komandieri (1918-1920)

6 Atsauces
7 Skatīt arī
8 Ārējās saites


Izveide [izmainīt šo sadaļu]





3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljona brīvprātīgie 1915. gada 7. (20.) augustā.
Pirmā Pasaules kara sākumā Krievijas impērijas karaspēks 1914. gadā iebruka Austrumprūsijā un kaujās zaudēja divas armijas un ievērojamu daudzumu ieroču un munīcijas.

1915. gada 1. aprīlī Vācijas impērijas karaspēks iebruka Kurzemes guberņas teritorijā un strauji virzījās uz tās galvaspilsētu Jelgavu. 2.-3. aprīlī Krievijas impērijas karaspēks sekmīgi atsita pirmo uzbrukumu Jelgavai, kaujās izcēlās Daugavgrīvas apvienotie bataljoni, kuros pārsvarā dienēja latvieši. Vācu karaspēks 7. maijā ieņēma Liepāju, krievu karaspēks veidoja aizsardzības līniju gar Ventu.

Jūlijā sākās otrs vācu karaspēka uzbrukums Kurzemē - 14. jūlijā tas forsēja Ventu, 17. jūlijā ieņēma Dobeli, 18. jūlijā Tukumu un Ventspili. 19. jūlijā Krievijas Valsts domes latviešu deputāti Jānis Goldmanis un Jānis Zālītis publicēja patriotisko uzsaukumu "Pulcējieties zem latviešu karogiem!". Straujais vācu uzbrukums izraisīja aptuveni puses Kurzemes iedzīvotāju došanos bēgļu gaitās uz Vidzemes guberņu un Rīgu, tālāk uz Krieviju.

Kaut gan Krievijas valdība neuzticējās nacionālām bruņotajām vienībām, armijas vadība atļāva veidot latviešu brīvprātīgo strēlnieku bataljonus. 1. augustā vācu karaspēks ieņēma Jelgavu un Ziemeļrietumu frontes pavēlnieks Rīgas aizstāvēšanai pavēlēja no latviešu brīvprātīgajiem saformēt 1. Daugavgrīvas un 2. Rīgas latviešu strēlnieku bataljonus. 12. augustā Rīgā sākās brīvprātīgo uzņemšana, pirmajā pieņemšanas dienā pieteicās 71 brīvprātīgais. 12. septembrī vācu karaspēks ieņēma Jaunjelgavu, 23. oktobrī Ilūksti. Krievu karaspēks Daugavas kreisajā krastā saglabāja stipru placdarmu, ko nosauca par Ikšķiles priekštilta nocietinājumu (vēlāk nodēvētu par Nāves salu).

Latviešu strēlnieki Pirmajā Pasaules karā [izmainīt šo sadaļu]

Latviešu strēlnieku galvenais panākums bija frontes līnijas nostabilizēšana pie Rīgas 1915. gadā un tās noturēšana līdz 1917. gada rudenim. Ieņemot Rīgu, vāciešiem būtu atvērtas durvis uz Krievijas impērijas galvaspilsētu Pēterburgu.

1915. gada kaujas [izmainīt šo sadaļu]

Īsā laika posmā sākotnēji plānoto divu latviešu bataljonu vietā tika izveidoti trīs bataljoni, kas tika norīkoti aizsargāt Rīgu. 23. oktobrī 1. Daugavgrīvas latviešu strēlnieku bataljons tika nosūtīts uz fronti - 1. un 4. rota uz Olaini, bet 2. un 3. rota uz dienvidiem no Babītes ezera. 1. strēlnieku bataljona pirmās cīņas notika 1915. gada 25. oktobrī pie "Mangaļu" mājām Tīreļpurvā un 29. oktobrī pie "Plakanu" mājām Misas krastos, kad latviešu strēlniekiem izdevās atspiest vācu vienības atpakaļ aiz Kurzemes guberņas robežas. 28. oktobrī Rīgas latviešu biedrības namā notika sēru mītiņš un pirmo trīs Tīreļpurva kaujā kritušo izvadīšana uz jaunajiem Brāļu kapiem.

26. oktobrī uz fronti pie Ķekavas devās arī 2. Rīgas latviešu strēlnieku bataljons, kas steidzami tika pārsviests uz Slokas apkārtni, kur 31. oktobrī atsita vācu uzbrukumu. 5. novembrī kaujās Slokas-Ķemeru apkārtnē iesaistījās arī 3. Kurzemes latviešu strēlnieku pulks. Pēc šīm cīņām tika izsludināta vispārēja latviešu mobilizācija, kuras rezultātā tika izveidoti vēl pieci latviešu strēlnieku bataljoni, kā arī viens rezerves bataljons.

1916. gadā [izmainīt šo sadaļu]





2. Latviešu strēlnieku brigādes virsnieki 1916. gada beigās pie štāba ēkas bijušajā Ķemeru kūrmājā. No kreisās - Jukums Vācietis, Andrejs Auzāns, Gustavs Mangulis.
Aktīva karadarbība Rīgas frontē atsākās 1916. gada 21. martā, kad 1. un 2. latviešu strēlnieku bataljoni pārrāva vācu nocietinātās pozīcijas pie Rīgas-Bauskas šosejas Ķekavas apkārtnē, bet lielāks Krievijas karaspēka uzbrukums nesekoja. Kaujas pie Ķekavas atsākās 16.-22. jūlijā, kurās pirmo reizi piedalījās visi latviešu bataljoni, izņemot 5. Zemgales latviešu strēlnieku bataljonu, kas cīnījās pie Olaines un 3. Kurzemes latviešu strēlnieku bataljonu, kas cīnījās Nāves salā.

1916.gada 8. oktobrī (25.septembrī pēc vecā stila) Nāves salā notika vācu gāzu uzbrukums, kas pēc sava apjoma bija pirmais un lielākais šāda veida ieroču pielietojums pretinieka iznīcināšanai pirmajā pasaules karā Latvijā. Saindējās 120 strēlnieki no 2. Rīgas latviešu strēlnieku bataljona, kas astoņas dienas izturēja Nāves salā. Strēlniekiem tika dota pavēle nosargāt Nāves salu, tomēr Krievijas armija nekad neizmantoja šo pozīciju uzbrukumam. Pēc šim kaujām 1916. gada 4. novembrī latviešu strēlnieku bataljonus pārveidoja par pulkiem un izveidoja divas latviešu strēlnieku brigādes. 6. decembrī pie abām strēlnieku brigādēm tika izveidotas lazaretes un dezinfekcijas nodaļas.

1917. gadā [izmainīt šo sadaļu]





4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulka strēlnieki ar karogiem Februāra revolūcijas upuru piemiņas demonstrācijas laikā Rīgā 1917. gada 23. martā.
Visslavenākās latviešu strēlnieku cīņas norisinājās 1917. gada 5.-11. janvārī (1916. gada 23.-29. decembrī pēc vecā stila), kad 12. Krievijas armijas pavēlniecība izplānoja "Jelgavas operāciju" ar mērķi strauja uzbrukuma veidā ieņemt Zemgales lielāko daļu. Par uzbrukuma vietu Rīgas frontē tika izvēlēts purvains apvidus starp Babītes ezeru un Olaini, kuru dēvēja par Tīreļa purvu. Šīs cīņas vēsturē iegājušas kā Ziemassvētku kaujas. Pirms kaujas operācijas 3. janvārī tika abas latviešu strēlnieku brigādes tika apvienotas vienā divīzijā (komandieris - ģenerālis Augusts Ernests Misiņš). Kaujas sākās 5. janvārī (1916. gada 23. decembrī pēc vecā stila) un ilga sešas dienas. Tajās pirmo reizi piedalījās visi astoņi latviešu strēlnieku pulki. Pēc F. Brieža ieteiktā plāna, bija paredzēts sadalot spēkus divās grupās, dot triecienu uzreiz divās vietās. Taču gaidītā artilērijas atbalsta nebija, ejas plašajos dzeloņdrāšu laukos bija nepilnīgas un latviešu kareivji bija spiesti skriet dzeloņdrāšu biezoknī tieši pretī vācu ložmetēju ligzdām. Par spīti tam, nocietinājumus izdevās pārraut un ieiet vairākus kilometrus vācu teritorijā, taču armijas vadība nebija spējīga izmantot šos panākumus, un izvērst spēcīgu uzbrukumu pret vāciešiem. 1917. gada 22.-31. janvārī notika Janvāra kauja, kuras laikā vācieši centās atgūt Ziemassvētku kauju laikā zaudētās teritorijas.

Ziemassvētku un Janvāra kaujās strēlnieki izrādīja lielu varonību, taču vienlaikus cieta lielus zaudējumus. Krievijas armija šo kauju laikā zaudēja apmēram 26 000 kareivju, no kuriem 9000 bija strēlnieki - apmēram trešā daļa no visiem strēlnieku spēkiem. Ziemassvētku kauju neveiksmīgā vadība strēlniekos radīja aizvien lielāku neapmierinātību ar armijas vadību. Izplatījās baumas par nodevību pret latviešu formējumiem, 7. februārī ģenerālis Aļeksejevs pieprasīja kara ministram iecelt komisiju Rīgas frontes notikumu izmeklēšanai, bet tas nenotika Februāra revolūcijas dēļ. Tās rezultātā tika gāzts imperators Nikolajs II Romanovs un lielākā daļa strēlnieku bija gatavi atbalstīt radikālos boļševikus, kuri solīja izbeigt karu, kā arī netraucēt Krievijas impērijas tautām veidot neatkarīgas valstis vai autonomijas. 7.-11. aprīlī 290 strēlnieku pulku priekšstāvji Rīgā izveidoja pirmo Latviešu strēlnieku pulku izpildkomiteju (Iskolastrelu), kas 30. maijā pieņēma rezolūciju par varas pāriešanu padomju rokās.

1. septembrī Vācijas karaspēks sāka uzbrukumu Rīgas-Daugavpils frontē un forsēja Daugavu pie Ikšķiles. 2. septembrī Pirmā Latviešu strēlnieku brigāde no Olaines atkāpās uz Rīgu, bet Otrā brigāde 26 stundas noturēja pozīcijas pie Mazās Juglas pret uzbrūkošajiem vācu spēkiem. Pateicoties tam, 12. krievu armija neiekļuva aplenkumā un paspēja atkāpties no Rīgas, fronte nostabilizējās pie Siguldas. Pēc Oktobra revolūcijas 4. decembrī Iskolastrels saņēma pieprasījumu sūtīt vienu latviešu strēlnieku pulku Petrogradas aizstāvēšanai. 6. decembrī 6. Tukuma latviešu strēlnieku pulks ieradās Petrogradā un tam kopā ar Baltijas flotes jūrniekiem tika uzdota Padomju Krievijas valdības apsardze Smoļnijā. 30. decembrī 12. armijas pavēlnieks Jukums Vācietis izdeva pavēli par Latviešu strēlnieku korpusa izveidi uz Apvienotās Latviešu strēlnieku divīzijas bāzes.

Apvienotās Latviešu strēlnieku divīzijas struktūra (1917) [izmainīt šo sadaļu]




1. Latviešu strēlnieku brigāde (komandieris ģenerālis Augusts Ernests Misiņš):
1. Daugavgrīvas latviešu strēlnieku pulks (1-й Латышский стрелковый Усть-Двинский полк)
2. Rīgas latviešu strēlnieku pulks (2-й Латышский стрелковый Рижский полк)
3. Kurzemes latviešu strēlnieku pulks (3-й Латышский стрелковый Курземкий полк)
4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulks (4-й Латышский стрелковый Видземский полк)


2. Latviešu strēlnieku brigāde (komandieris pulkvedis Andrejs Auzāns):
5. Zemgales latviešu strēlnieku pulks (5-й Латышский стрелковый Земгальский полк)
6. Tukuma latviešu strēlnieku pulks (6-й Латышский стрелковый Тукумский полк)
7. Bauskas latviešu strēlnieku pulks (7-й Латышский стрелковый Баускский полк)
8. Valmieras latviešu strēlnieku pulks (8-й Латышский стрелковый Валмиерский полк)


Piedalīšanās Krievijas Pilsoņu karā [izmainīt šo sadaļu]

Baltie strēlnieki [izmainīt šo sadaļu]

1917.gadā starp Februāra un boļševiku revolūciju, kad latviešu strēlnieku pulkos intensīvi darbojās sarkanie aģitātori, liela daļa strēlnieku, īpaši virsniecība un inteliģence, saglabāja neitralitāti vai pat iebilda lielnieku idejām. Dažos no pulkiem (piemēram, 1.Daugavgrīvas pulkā, pulkveža F.Brieža vadībā) tika pārstrukturētas rotas un izveidotas vienības, kuras nebija komunistisko ideju ietekmē. Šīs vienības, nereti, bija ar ievērojami augstāku kaujasspēju par lielniecības ietekmētajām.

Daudzi virsnieki (viņu starpā arī Frīdrihs Briedis, Kārlis Goppers, Rūdolfs Bangerskis u.c.) atstāja lielnieku ideju pārņemtos pulkus. Viena daļa aktīvi iesaistījās cīņā pret sarkanajiem. No Krievijā esošajiem latviešu strēlniekiem tika saformētas divas karaspēka vienības - Imantas pulks un Troickas bataljons, tomēr pirmais neiesaistījās Krievijas Pilsoņu kara kaujās un otrais iesaistījās minimāli. Tā kā 1919. gada otrajā pusē Kolčaka armija tika sakauta un strauji atkāpās, pulki caur Tālajiem austrumiem tika nogādāti jau brīvajā Latvijā.

Sarkanie strēlnieki [izmainīt šo sadaļu]





Latviešu strēlnieku divīzijas krūšu nozīme Krievijas Pilsoņu kara laikā (1918-1920).
Pēc lielinieku organizētās Oktobra revolūcijas 1917. gada rudenī latviešu strēlnieku daļas saglabāja disciplīnu un to komandieris pulkvedis Jukums Vācietis no 1918. gada 4. septembra līdz 1919. gada 8. jūlijam bija pirmais Sarkanās armijas virspavēlnieks.

1918. gadā [izmainīt šo sadaļu]

Pēc Rīgas ieņemšanas un Oktobra revolūcijas Vācijas karaspēks pārtrauca karadarbību pret Krievijas jauno valdību, tādēļ 1918. gada sākumā Latviešu strēlnieku pulkus boļševiku valdība izmantoja kā t.s. "Latviešu revolucionāros priekšpulkus" pretpadomju sacelšanos apspiešanai. 1. Daugavgrīvas latviešu strēlnieku pulka 4. un 6. rotas un 4. Vidzemes latviešu strēlnieku pulka 1. bataljons 22. janvārī devās uz Rogačevu, kur 3.-13.februārī apspieda poļu leģionāru I korpusa sacelšanos Baltkrievijā ģenerāļa J. Dovbora-Musņicka (J. Dowbór-Muśnicki) vadībā. Savukārt 3. Kurzemes latviešu strēlnieku pulks 24. janvārī no Cēsīm devās pret ģenerāļa Kaļedina komandēto Donas kazaku karaspēku Dienvidkrievijā. Jukums Vācietis savos memuāros vēlāk rakstīja: "Gandrīz katram latviešu strēlniekam un oficierim bija bēdīgas atmiņas par tām mežonībām, kuras pastrādāja Latvijas baroni kopā ar krievu ģenerāļiem pie latviešu tautas mazturīgām aprindām. Katram bija atmiņā nošautais vai pakārtais tēvs, māte, brālis, tuvāks radinieks vai draugs."[1]

Pēc Brestļitovskas miera sarunu izjukšanas 18.-22. februārī Vācijas karaspēks tomēr pārgāja uzbrukumā, bez nopietnas pretestības ieņēma visu Latvijas teritoriju un pēdējās latviešu strēlnieku militārās daļas atstāja dzimteni. 6. Tukuma latviešu strēlnieku pulks apsargāja Padomju Krievijas valdības vilcienu, kad tā no Petrogradas 1918. gada 10.–11. martā pārcēlās uz Maskavu un turpināja tās apsardzi arī Maskavas kremlī. 18. martā Iskolastrels nolēma demobilizēt visas vecās latviešu strēlnieku vienības un izveidot revolucionārās kaujas vienības. 6. aprīlī pēc Brestļitovskas miera līguma nosacījumiem 2. latviešu strēlnieku divīzija tika izformēta.

1918. gada 13. aprīlī tika izveidota Latviešu strēlnieku divīzija kā Sarkanās armijas daļa Jukuma Vācieša vadībā, kuras sastāvā ietilpa deviņi strēlnieku pulki, kavalērijas pulks, vieglās un smagās artilērijas bataljoni un aviācijas daļa. Latviešu strēlnieku divīzija piedalījās anti-boļševiku dumpju apspiešanā Maskavā, Jaroslavļā, kā arī Muromas, Ribinskas, Kalugas, Saratovas un Novgorodas pilsētās.

1918. gada 18. jūlijā Jukumu Vācieti iecēla par Austrumu frontes pavēlnieku cīņā pret čehiem, augustā 5. latviešu strēlnieku pulks Jukuma Vācieša vadībā aizstāvēja Kazaņu, par ko saņēma Revolūcijas Goda Sarkano karogu. 2. septembrī pēc Ļeņina priekšlikuma J.Vācieti iecēla par pirmo Padomju Krievijas visu bruņoto spēku virspavēlnieku. Latviešu strēlnieki piedalījās kaujās pie Volgas, Urālos, Arhangeļskā, Caricinā un citur. Pēc Vācijas kapitulācijas 1918. gada decembra beigās latviešu strēlnieki tika nosūtīti atkarot Latvijas teritoriju.

1919. gadā [izmainīt šo sadaļu]





A. Apsīša aģitācijas plakāts "Ar visu krūti cīņā par Petrogradas aizstāvēšanu". Attēlots (latviešu) strēlnieks, krievu zemnieks un matrozis cīņā pret Judeniča armijas uzbrukumu 1919. gada beigās.
1919. gada janvārī no latviešu strēlnieku karaspēka daļām izveidoja Padomju Latvijas armiju ar divām divīzijām, kas ātri ieņēma gandrīz visu Latvijas teritoriju, izņemot Kurzemes rietumu daļu. 1919.gada pavasarī un vasarā Latvijā dislocēto latviešu strēlnieku noskaņojums strauji mainījās un viņi pārtrauca aktīvi cīnīties pret Niedras valdībai padotajām karaspēka daļām, kas 1919. gada 22. maijā ieņēma Rīgu. Liela daļa Sarkanās armijas rindās esošo latviešu strēlnieku Rīgas kauju laikā pārgāja Latvijas armijas pusē un pievienojās Dienvidlatvijas brigādei. Tomēr tās vienības, kas padevās vācbaltiešu landesvēram, Dzelzsdivīzijai vai Igaunijas valdības karaspēkam, tika apšautas. Cīņās Latvijas teritorijā krita ap 3000 Padomju Latvijas armijas sastāvā esošo strēlnieku.

Pēc sakāves Latvijā atlikušās latviešu strēlnieku vienības 1919. gada vasaras beigās tika pārformētas par Latviešu strēlnieku divīziju un nosūtītas pret strauji uzbrūkošo ģenerāļa Deņikina armiju. Latviešu divīzija veidoja Sarkanās armijas trieciengrupu, kas Orlas-Kromu kaujās sakāva Dienvidkrievijas armiju un piespieda to atkāpties līdz Melnās jūras krastam. Latviešu daļas spēlēja lielu lomu arī ģenerāļa Judeniča Ziemeļrietumkrievijas armijas sakāvē 1919. gada beigās.

1920. gadā [izmainīt šo sadaļu]

1920. gadā Latviešu divīzija piedalījās kaujās pret ģenerāļa Vrangeļa armiju Kahovkas placdarmā un Perekopa zemesšaurumā. Sarkanās armijas trieciengrupa, kuras sastāvā bija arī latviešu strēlnieki, no 7. līdz 17. novembrim šturmēja Perekopu un ieņēma Eipatoriju. Pēc Latvijas-Krievijas miera līguma noslēgšanas un Krimas operācijas beigām 1920. gada 28. novembrī Sarkankarogotā Latviešu divīzija tika izformēta un vairāk nekā 11 000 latviešu strēlnieku atgriezās Latvijā. Daļa sarkano strēlnieku palika Padomju Krievijā, kur vēlāk ieņēma dažādus augstus amatus PSRS armijā, valsts drošības organizācijās un valsts iestādēs. Lielākā daļa no viņiem 1937. - 1938. gadā tika arestēti un nošauti Staļina Lielajā Tīrīšanā sakarā ar apsūdzībām pretpadomju sazvērestībā.

Galvenie iemesli latviešu strēlnieku lojalitātei boļševikiem [izmainīt šo sadaļu]

Ir dažādi iemesli kāpēc strēlnieki atbalstīja boļševikus un cīnījās pret balto armijām:
Viņi labi atcerējās 1905. gada revolūcijas nežēlīgo apspiešanu;
Latvijā bija plašs atbalsts sociālistu idejām;
Boļševiki solīja atzīt Latvijas neatkarību.
25.februāris 2012, 22:17 | links
 
90% :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
25.februāris 2012, 22:16 | links
 
Njā, smags gadījums :)) Tu kaut ko aizliegtu lieto vai tāds esi no dzimšanas ? :))))
Ja nu kāds bērs nezina, tad visi Latviešu pulki , vairāk nekā 90% sastāvā pārgāja boļševiku pusē un vēlāk viena daļa atgriezās dzimtenē :)))
25.februāris 2012, 22:14 | links
 
Vēsturnieks ahūnais Roli !!! Sarkanie strēlnieki cīnījās nāves salā ja , Tīreļpurvā ja , Nu Roli - tu brauc auzās pamatīgās - tavā vecumā tiešām to vajadzētu zināt ..pats iepriekš precīzi nodefinēji kur komuņas cīnījās kur strēlnieki . Tās ir divas dažādas lietas - piedod tavā terminoloģijā - fenomeni :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
25.februāris 2012, 22:09 | links
 
Tu esi par savu tēvzemi(lai kur viņa arī nebūtu), bet spļauji katrā komentarā tiem , kas cīnījās ziemassvētku kaujās, Nāves salā, Tīrelī un citur ? Vai arī domā ka tad kad viņi pārgāja RUS robežu, tad tie reinkarnējās ? :)))
Vari sevis apmierināšanai sameklēt slavenā aktiera Ēvalda Valtera kapu un veikt sev zināmo rituālu, viņš cik zināms bija J.Vācieša pulkā un iestājās tur brīvpratīgi .....
25.februāris 2012, 22:04 | links
 
Man Urmās 92 gadā bij jāizvēlas - vai pieņemu krievu pilsonību vai savējo - Latvijas .Čekisti nolika izvēles priekšā . Ar to arī mana armijas karjera beidzās . Esmu tagad šajā forumā :)))
25.februāris 2012, 22:03 | links
 
Zemniekeli - tu kā messija uzradies. Viedi vārdi . Visu cieņu.
25.februāris 2012, 22:00 | links
 
Krievu armijas lidotājs,jau pēc definīcijas nevar nebūt komunists.
:)))
25.februāris 2012, 21:59 | links
 
Veči, atdziestiet! Jau velk uz sodāmiem izteikumiem.
Runājot par dažādu krāsu karavīru pieminēšanu, gribu teikt, ka šajos datumos vienmēr vajadzētu atcerēties-bija ideja par kuru cīnijās un bija darbi ko darīja. Visas armijas VIENMĒR ir pastrādājušas cūcības un neģēlibas, bet ir tikai viena valsts (arī tauta), kura to (attiecībā uz savējiem) negrib atzīt.
Ierosinu 16. martā godināt kritušos karavīrus, bet nelielīt viņus.
Lai lielās 9. maija svinētāji - viņējie jau nevienu sievierti neizvaroja, bērnu nenošāva, sirmo māti nepagrūda:(
25.februāris 2012, 21:58 | links
 
Jau pamodās . Man ir savi uzskati - pareizi vai nepareizi -tas uz mans sirdsapziņas . Esmu vienmēr bijis par savu tēvzemi -Latviju .Un viņas nodevējus nekad negodināšu , neskatoties ka tas ir bijis Bērziņš,Kārkliņš,Šķēle,Godmanis vai Rubiks . Tādus mūsdienu fenomenus tu vēl neesi pieminējis .
25.februāris 2012, 21:55 | links
 
Ne es viens tevi ar krievu salīdzinu, visu tavu domāšanu var ieraudzīt Putina propogandas TV :) Nu Rubiku gribi man vēl piešūt ? :) Liecies nu mierā un iedzeri kādu nomierinošu tēju, jo man nemaz negribās, lai tu te noliecies pa rupjo un kaut kādi gari tevī pamostos :))))
25.februāris 2012, 21:48 | links
 
Nesaprotu ko tu roli- mani ar krievu salīdzini ??? Neesmu tev nekāds braķiška.... Tev nepatīk ka es lietas nosaucu īstajos vārdos ??? Tūlīt manī pamodīsies sliktā vectēva gars un tādu mīksto kā tevi pa rupjo nolikšu .
Vari slavēt savus boļševikus , laikam Pelšes un Rubika piekritējs arī esi ,,,jo viņi tak arīmūsu fenomens - ņi tak Roland baķkovič a????
25.februāris 2012, 21:43 | links
 
Es pieņemu ka pēc tavām domām man visi seči jau no ledus laikmeta bija vai nu fašisti vai komunisti, ....jā čomi arī laikam tādi paši nolasīti :)))
25.februāris 2012, 21:35 | links
 
братишка - šeit būs tavā dzimtajā valodā raksts par tiem "mežoņiem" :)))

http://www.russia-talk.com/latyshi.htm
25.februāris 2012, 21:33 | links
 
Atvainojos. Man vienkārši patīk konkrētība lietās , nekādu fenomenu,nekādu pielīšanu ,attaisnošanos. Bij labais - labi.Bij sliktais -slikti. Viens sencis man piem. bij labais - otrs sliktais - viens strādīgs kalējs ,otrs ar pārliecību -fašists :(( No tā kokteiļa kaut kas ir arī manī . Mēs savus senčus neizvēlamies bet varam saviem bēniem atstāt labu atmiņu par sevi - tā ir mana pārliecība.
25.februāris 2012, 21:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Tēma slēgta. Atbildes pievienot nav atļauts!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager