Gauja

Kāds zin kas ar ūdeni Gaujā? Dažas dienas atpakaļ bij duļķis un zivs baigi nekodās...gribās saprast vai jēga ņemt atvaļinājumu uz nākamo nedēļu?
4.janvāris 2019, 11:26 | links
 
Sodien carnikavas puse ar bradataaji bij pa gauju bet cik pa gabalu redzeju viens kautko izvilka bet ko izvilka nesaskatiju.
1.janvāris 2019, 17:09 | links
 
Šodien pie Līgatnes dabas takas, gar krastiem nekāds ledus, viens jau bradā..
1.janvāris 2019, 14:11 | links
 
Visām mailītēm, grundulīšiem, mazajiem asarīšiem un raudiņām novēlu laimīgu jauno gadu! Neuzķerties uz zivju tīkotāju āķiem, neieskriet tīklos un izsprukt no līdaku zobiem! Visiem laimīgu jauno gadu :)!
31.decembris 2018, 22:56 | links
 
Man viņus nav ne jāatšķir ne jāsazīmē, paši leilās šajā topikā ;) Visslīpētākie jau klusē.
16.decembris 2018, 20:23 | links
 
Karlis_K [16.12.18]: Plenci, nevajag kaut ko izraut no konteksta, bet varbūt izlasīt visu diskusiju? Domāti tie slīpētie grunteņotāji kuri šajā mākslīgās ēsmas lieguma laikā mērķtiecīgi cer noķert taimiņus Gaujā. Pret tādiem man nav ne mazākās cieņas. Redzētu ko fiderētāji teiktu ja nostātos tiem blakus un ar šūpiņu sāktu cemmērēt brekšu barā. Un pie katra aizcirstā brekša liekuļoti atvainotos: sori veči, es te tikai kādu līdaciņu gribu dabūt, netīšām sanāca..
Nu vecīt tādu fufeli dzen
16.decembris 2018, 20:16 | links
 
,,tie slīpētie grunteņotāji kuri šajā mākslīgās ēsmas lieguma laikā mērķtiecīgi cer noķert taimiņus,,

tie slīpētie grunteņotāji kuri šajā mākslīgās ēsmas lieguma laikā mērķtiecīgi cer noķert vēdzeles

Varētu pateikt,kā šamos atšķirt?Pēc inventāra,makšķerrīkiem,apģērba,valodas,mašīnas un t.t.;)
16.decembris 2018, 20:10 | links
 
Plenci, nevajag kaut ko izraut no konteksta, bet varbūt izlasīt visu diskusiju? Domāti tie slīpētie grunteņotāji kuri šajā mākslīgās ēsmas lieguma laikā mērķtiecīgi cer noķert taimiņus Gaujā. Pret tādiem man nav ne mazākās cieņas. Redzētu ko fiderētāji teiktu ja nostātos tiem blakus un ar šūpiņu sāktu cemmērēt brekšu barā. Un pie katra aizcirstā brekša liekuļoti atvainotos: sori veči, es te tikai kādu līdaciņu gribu dabūt, netīšām sanāca..
16.decembris 2018, 01:27 | links
 
KarlisK:paskaidro man lūdzu kāpēc grunteņotājs ir āksts???
15.decembris 2018, 23:29 | links
 
Var atnākt tik tie,kuri nav nozvejoti.Lašus zvejo gan jūrā,gan okeānā.Un nopietni.Visas piejūras valstis.

BrunoL, 15.decembris 2018, 21:20


Un tas nozīmē, ka tos, kuri tikuši līdz upei, lai iznārstotu arī tad vajag atļaut izķert?
15.decembris 2018, 23:06 | links
 
Var atnākt tik tie,kuri nav nozvejoti.Lašus zvejo gan jūrā,gan okeānā.Un nopietni.Visas piejūras valstis.
15.decembris 2018, 21:20 | links
 
Tā tas dabā ar gudru padomu iekārtots - var nākt nārsot 2x var 1x var pēc 4 gadiem, var pēc 7, var novembrī, var janvārī. Tādejādi sugai lielākas izredzes izdzīvot.
raihs [13.dec]: Šai sakarā ir divi aspekti-likums un morāle. Likums-līdz 1.01. ķert nedrīkst. Stulbs likums, jāatzīst, jo ar 1.decembrī tāpat sen visas zivis nonārstojušas. Saudzēt nonārstojušus ķeltus, kuri nekad atpakaļ tāpat nenāks? (pēc statistikas otrreiz nārstot atgriežas nulle komats cik tur procenti lašu/taimiņu). Kāda jēga? Tātad vismaz es no sirdsapziņas pārdzīvojumiem neciestu.
Un otra lieta-morāle. Ja tu ķer un ēd pirmsnārsta zivi, lūk tad gan viss ir slikti- zivs nebūs, ikru nebūs, mazuļu nebūs, un nākotnē būs mazāk ko ķert... Personiski mani interesē tikai morāles puse-tātad pirmsnarsta periods, bet ķert pumpainos decembrī ir tikai formāls pārkāpums, ne lielāks par ātruma pārsniegšanu, braucot 90km/h vietā ar 100km/h.
P.S. Pats sen vairs neķeru, man riebjas baidīties no inspektoriem. Nav nekāda kaifa.Nu man tieši tas kaifs patīk ...bet tu gribi teikt kad 10 kilogramnieks pirmo gadu atnācis nolaist ikru...ja jau saki ka otrreiz nenāks

Jurasasaris, 13.decembris 2018, 21:45
15.decembris 2018, 21:06 | links
 
Tik mīļš mīļš un lēcās kad ēd zivis ...bet ka nevar ar savu muldešanu Carnikava murdus un tīklus izņemt tā nevar
15.decembris 2018, 20:40 | links
 
Kungi,neesat aizdomājušies par rūpniecisko zveju?
15.decembris 2018, 16:42 | links
 
Nu es vispār uzskatu ka liegums uz mākslīgo ēsmu entajās upēs 2-3 mēnešus ir pilnīgi muļķīgs un nepamatots, ja šajā laikā tajās tiek atļauta cope ar dabisko ēsmu. Ja visiem, tad visiem, nevis redz āksti ar gruntenēm tēlos jēriņus, bet spiningotājus dzenās. Prātīgāk būtu ja perspektīvākajos nārsta posmos būtu totāls liegums tos pāris mēnešus, ok ja silts rudens un ziema kavējas, tad var pagarināt arī decembrī.
15.decembris 2018, 16:39 | links
 
Tādēļ jau man kā cilvēkam pragmātiskam arī radās šis jautājums-kam un kādēļ ir vajadzīgs liegums līdz 1.01? Kam un ko kāds sargā? Kurš idiots to izbīdīja? Likums likuma pēc.
15.decembris 2018, 16:19 | links
 
raihs... Pirms gadiem piecienm vai pat vairāk, pašam dikti interesēja šī tēma par atkārtotu nārstu un pamatojumu, iespējamai ceļo zivju copei pirms nārsta...
Izgu laiku studēju dažādu literatūru, vairāk dāņu un zviedru, jo tie tomēr tuvāk, gan ar savādāku hidrorežīmu, bet zināmas līdzības var vilkt. Pat rakts CL par šo tapa.
Tad nu lūk... pēc šiem pētījumiem, lasis atgriežas uz atkārtotu nārstu 1-3% gadījumu. Jūras forelei šis procents krietni augstāks- pat līdz 9%.
Bet vienalga jautājums- kas notiek ar pārējām zivīm?! Zinātniska izskaidrojuma nav, kā vienīgi minējumi... un tas ir valstīs, kur gar upēn nevazājas jurasasrveidīgie...

Es arī nesaku, ka nobeidzas, bet otrreiz arī praktiski nekad nenāk. Pieļauju gan, ka taimim tas atgriešanās procents ir lielāks, bet par lasi toč skaidrs- varat ķert un stiept krūmos cik uziet... Tik vien tās skādes, ka kulinārā puse nekāda + tādā veidā tiek liegts ar to pašu zivi vēl kādam pacīnīties. Un tas ir pamatots iemesls atlaist noķerto mammu

raihs, 13.decembris 2018, 21:56[/quote]
15.decembris 2018, 15:13 | links
 
Pie upes tagad ir smuki. Odi nekož. Nagi salst. Romantika. Zivis pat nav galvenais. Pa kādam spinigotājam var redzēt.
15.decembris 2018, 13:09 | links
 
RobisRobis [13.12.18]: Lai kas mainītos, PIRMKĀRT ir jāsāk ar sevi... Un pašiem aktīvi jāiesaistās pamuļķu izglītošanā :)
A mani tu neaizstiec man garšo visas zivis un tāpēc iegustu kā māku un cik varu apēst..un likums man poh..jo valsts večiem poh uz visu
13.decembris 2018, 22:50 | links
 
RobisRobis [13.12.18]: Lai kas mainītos, PIRMKĀRT ir jāsāk ar sevi... Un pašiem aktīvi jāiesaistās pamuļķu izglītošanā :)
Nu tā sāc laid izdzen no saimas vecos perteķus arā
13.decembris 2018, 22:48 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager