Sabiedriskās domas aptauja par rūpniecisko zveju Buļļupē

---Te parādās tā problēma, ka vienkārša un tūlītēja risinājuma nav. Ar zvejas pilnīgu aizliegšanu tikai atbrīvos tirgu maluzvejniekiem, kuru jau tāpat netrūkst.-----

Manuprāt tur kaut kas ir greizi, ja makšķernieku idejas cenšas aizstāvēt personas, kuras aizstāv zveju ar tīkliem.
Kur Rīgā pārdod Latvijā iekšējos ūdeņos zvejotās zivis ?
15.marts 2013, 18:40 | links
 
V.O.S P. atvaino JUS prasat manu viedokli ko darit ? piedodiet ---NEZINU--NU--NEZINU ! varbut sakt ar likumdosanu ,varbut atzit ka mes tomer esam alkatigi un katram rup tikai sava kabata , varbut pasiem saprast ,nemacesim saimniekot (izlaupisim---iztirgosim) pec paris gadiem saimniekos skandinavi !a mes -mes sukasim p..... kamer bagatie brali cigas nopirks ! varbut tiesam saprast ko es teicu agrak -tikli ,murdi ,vadi un tt,pielidzinami masu iznicinasanas aparatiem un aizliedzami ieksejos udenos !

plesigais, 15.marts 2013, 17:23


Te parādās tā problēma, ka vienkārša un tūlītēja risinājuma nav. Ar zvejas pilnīgu aizliegšanu tikai atbrīvos tirgu maluzvejniekiem, kuru jau tāpat netrūkst.

Mūsuprāt:
Pirmkārt - ir jāuzlabo kotrole. Tur ir milzums darba. Palasiet, ko gz888 raksta. Tas nav jādara, tas arv nav jādara... nesodīs par sīkiem pārkāpumiem, jo sods neadekvāts...
Otrkārt - jāpanāk, ka dati, uz kuriem balstoties tiek pieņemti lēmumi, ir ticami. Neviens nevar pateikt, cik cilvēku LV makšķerē, cik no tiem ir viesmakšķernieku, ko ķeram, cik noķeram... KO GRIBAM ķert?
Tad var sākt pamatoti pētīt atražošanas programmas utt....

Paralēli šiem procesiem jāveido uz nākotnes attīstību vērsti likumdošanas akti. Nevis pagātnes kļūdas dzēst, bet par nākotni domāt.

Ja šeit būtu mazāk nepamatotu emociju, tad būtu iespējama sakarīga domu apmaiņa.
15.marts 2013, 18:32 | links
 
pagaidām makšķernieki zvejniekus taisās uztaisīt par vainīgiem āžiem, bez kādiem pierādījumiem.

Malikis2011, 15.marts 2013, 12:05

Ja tu neko neesi dzirdējis par to, kā ar vadu tika izkāsts Ungurs. Ja tu nezini, ka ar vadu tiek noplēstas visas sīko gliemju audzes, kas ir raudu un pliču pamatbarība un tādēļ raudām nav ko rīt un viņas neaug lielas, nu tad tik kās ar vadu un domā, ka zvejnieki zvejos tikai sīkās zivis, bet lielās līdīs cauri tīkla acij un no vada vilkšanas plēsēju, kas var izēst sīko šņegu, kļūs vairāk:)

mirtins, 15.marts 2013, 14:56


mirtin

Kurā gadā Unguru ar vadu izkāsa?
15.marts 2013, 18:24 | links
 
V.O.S P. atvaino JUS prasat manu viedokli ko darit ? piedodiet ---NEZINU--NU--NEZINU ! varbut sakt ar likumdosanu ,varbut atzit ka mes tomer esam alkatigi un katram rup tikai sava kabata , varbut pasiem saprast ,nemacesim saimniekot (izlaupisim---iztirgosim) pec paris gadiem saimniekos skandinavi !a mes -mes sukasim p..... kamer bagatie brali cigas nopirks ! varbut tiesam saprast ko es teicu agrak -tikli ,murdi ,vadi un tt,pielidzinami masu iznicinasanas aparatiem un aizliedzami ieksejos udenos !
15.marts 2013, 17:23 | links
 
[quote=298969]
15.marts 2013, 14:58 | links
 
pagaidām makšķernieki zvejniekus taisās uztaisīt par vainīgiem āžiem, bez kādiem pierādījumiem.

Malikis2011, 15.marts 2013, 12:05


Ja tu neko neesi dzirdējis par to, kā ar vadu tika izkāsts Ungurs. Ja tu nezini, ka ar vadu tiek noplēstas visas sīko gliemju audzes, kas ir raudu un pliču pamatbarība un tādēļ raudām nav ko rīt un viņas neaug lielas, nu tad tik kās ar vadu un domā, ka zvejnieki zvejos tikai sīkās zivis, bet lielās līdīs cauri tīkla acij un no vada vilkšanas plēsēju, kas var izēst sīko šņegu, kļūs vairāk:)
15.marts 2013, 14:56 | links
 
Inspekcija loti reti bauda tiklus kopa ar zvejniekiem,jo zvejnieki tiklus bauda, kad grib un nevienam par to nezino.Regulari tiek parbauditi tikai zinatniskas zvejas veiceji,kas zino inspekcijai par katru tiklu parbaudi.Inspektori nedzivos ūdeņu malā un negaidīs,kad zvejnieki sadomās iet tīklus pārbaudīt.Un ja pārbaude notiks inspekcijas klātbūtnē viss būs kārtībā,bet nozvejas apjoms var samazināties ,ja inspektoru klāt nebūs un pierādīt ,ka tā nav nav iespējams.Inspektoriem pietiek darba ar maluzvejnieku apkarosanu un neatliek laika regularai oficiālo zvejnieku regularai kontrolei.Pastavošā likumdošana neuzliek par pienakumu zvejniekiem pieteikt savu zvejas rīku pārbaudi kontrolējošās iestādes.
15.marts 2013, 14:34 | links
 
plesigais- beidzot vilkt vadus mūsu ezeros, samazinās vēdzeļu daudzums, repšu, sēkļi aizaug, veidojas dūņas nav kur nārstot.Arī ezeri aizaug un tur tiešām vads līdzēja.

Malikis2011, 15.marts 2013, 12:12
ATKARTOJU daba nau stulba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! daba nepastav velas pulveri, mineralmesli un tt ! daba normali netiek katru gadu arti ezeru ,upju krasti ! tas vis ir cilveku alkatiba !!!!!!!!!!!!!

plesigais, 15.marts 2013, 12:23


Un ko tagad darīt? Atcelt visus noteikumus, lai daba pati tiek galā? Kāds ir tavs viedoklis?
15.marts 2013, 12:37 | links
 
plesigais- beidzot vilkt vadus mūsu ezeros, samazinās vēdzeļu daudzums, repšu, sēkļi aizaug, veidojas dūņas nav kur nārstot.Arī ezeri aizaug un tur tiešām vads līdzēja.

Malikis2011, 15.marts 2013, 12:12

ATKARTOJU daba nau stulba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! daba nepastav velas pulveri, mineralmesli un tt ! daba normali netiek katru gadu arti ezeru ,upju krasti ! tas vis ir cilveku alkatiba !!!!!!!!!!!!!
15.marts 2013, 12:23 | links
 
to maliķis
plesigais- beidzot vilkt vadus mūsu ezeros, samazinās vēdzeļu daudzums, repšu, sēkļi aizaug, veidojas dūņas nav kur nārstot.Arī ezeri aizaug un tur tiešām vads līdzēja.
-----------------------------------
un nenormāli palielinājās lielo zivju daudzums šādā ar vadiem izzvejotā ezerā, kā piemēram, Usma! Ha, ha, ha. Kur nu vēl lielākas muļķības.
15.marts 2013, 12:21 | links
 
plesigais- beidzot vilkt vadus mūsu ezeros, samazinās vēdzeļu daudzums, repšu, sēkļi aizaug, veidojas dūņas nav kur nārstot.Arī ezeri aizaug un tur tiešām vads līdzēja.
15.marts 2013, 12:12 | links
 
krumujancis -jau vajadzētu zināt ja tā ir objektīva patiesība ir fakti ar skaitļiem, bet ja tā Tas tavas domas tad tas ir viedoklis.
15.marts 2013, 12:08 | links
 
maliki sori nepiemini skandinavus ! aizbrauc uz turieni un noperc mezu ! viniem patriotismu ieaudzinaja ar mates pienu 90% patriotu 10% zaglu latvija diemzel otradi !Latvija pardod visu ko var ! par temu kurs Makskernieks ker zivis un met krumos ? (es nerunaju par vimbu BENDEM TINCU SLEPKAVAM un tt ) makskernieks noker cik vajag pasam nu vel radiem, kaiminam , bet pec tikliem , murdiem, vadiem paliek saplosita grunts flora sacakareti dabas apstakli (veidoti simtos gadu) no ieguta labuma 1/3 tiek pardota 2/3 iznicinatas ,noslepkavotas ,sapudetas, izsviestas ! piedodiet (burbulot) apnika iesu uz upi !
15.marts 2013, 12:08 | links
 
Krūmujanci- zivis ir un diezgan daudz, jautājums vai viņas ķeras konkrētajā brīdī un vai nav mainījušas ēšanas paradumus!?
Ar interesi esmu vērojis kā blakus dzīvajai sēž pāris kilogramīgi zandarti- vēlāk prasu večiem nu kā?- zivju neesot- aizgājušas uz citiem medību laukiem! :)
Tāpat vērots kā iet pakaļ velcētāja voblerim- tā lēnām nesteidzoties.... :):):)
Līņi(smuki 1,5-3kg) bariņā sēž zem lēpenēm- a veču tārps tiem pie kājas :) un es nerunāju par tām pašām vimbām- sudrabots dibens upē- pietiek palaist ēsmu- smuki pašķiras un ļauj tai brīvi peldēt :)
Zivis ir, tikai jāmāk atrast pieeja- vienā karjerā var noķert 30 līdakas virs 1,5 mierīgi (mans rekords tur 1,1m cik svēra nezinu- nemocīju tā arī peld, un tādas tur daudz)- to tur ka biezs - bet ne ar standarta piegājienu- paši ar savu presingu esam izaudzinājuši un nemāku pateikt kā bet infa par konkrētu mānekli viņām aiziet ātri- atrastais māneklis tur strādā ne vairāk kā 2 sezonas un meklē ko jaunu neredzētu, bet VIŅĀM pietiekoši interesantu.
Tur pat esmu redzēji kā vietējie 10m paladziņu nevarēja izcelt-pilns ar trofeju karūsām neviena zem kg- domā es kādu dabūju- kopumā ~2 nedēļas pēc laika nosēdēju- izmēģināju visu ko zināju gan dienā gan naktī...- rezultāts apaļa nulle- tad nu man teikt, ka tur zivju nav!?
Zivis arī mācās un nodod informāciju- sevišķi vietās kur presings lielāks!
15.marts 2013, 12:05 | links
 
Ej un pierādi, ka neesi āzis.

Alcans, 15.marts 2013, 11:58

Pareizi teici, jo pagaidām makšķernieki zvejniekus taisās uztaisīt par vainīgiem āžiem, bez kādiem pierādījumiem.
15.marts 2013, 12:05 | links
 
to malikis
Man nekas neliekas. Ja liekas tad sasitas. Tā ir objektīva patiesība, kāpēc, tas man publiski nav jāskaidro, kas arī bez garāka teksta nav iespējams Ja vari tad tā arī to pieņem, ja nē, tad nē.
15.marts 2013, 12:03 | links
 
Ej un pierādi, ka neesi āzis.
15.marts 2013, 11:58 | links
 
krumujancis -tas tev liekas ka samazinājies, tad pasaki cik makšķernieku ķēra 30 gadu atpakaļ uz tā ezera cik tagad, par cik aizauga ezers šo gadu laikā, un cik zvejoja tur 30 gadus atpakaļ un cik tagad?
15.marts 2013, 11:45 | links
 
to maliķis
Laikam jau nelasi, ko vakar rakstīju. Aptuvemi 30 gadu laikā man zināmajos ezeros, bez jebkādas "zinātniskās" izpētes ikdienā makšķerējot vien var secināt ka zivju resursi ir samazinājušies vismaz par 50%. Ja neko nedarīsim, tad pēc 30 - 50 gadiem vairs nebūs ko vilkt. Vai labākajā gadījumā medīsi tās pašas mazās, ja tās arī vēl būs. Ja kaut ko negribi saprast, tad arī nekad nesapratīsi, bet tas uz ilgu laiku.
15.marts 2013, 11:38 | links
 
krumujancis- ir kaut viens fakts ka mēs zvejojam iekšējos ūdeņos par daudz?Ko tagad katrs kas aizbrauc reizi gadā uz ezeru un nenoķer tai dienā daudz zivju var ierosināt likumu grozīšanu ar bļāvienu es biju tur zivju nav, vainīgi zvejnieki.Bet pēc būtības tā šajā forumā notiek, neredzēju nevienu faktu ka zveja nodara kaitējumu, tikai minējumus ka vainīgi zvejnieki, bet makšķernieki neko ļaunu nenodara.Cerams ka ātri paši makšķernieki nāks pie prāta un prasīs, liegumus ķert ar dzīvo no 1marta līdz 1 maijam, lielākus sodus makšķerniekiem un vēl daudz ko citu lai sakārtotu makšķerēšanu .
15.marts 2013, 11:29 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager