Vienkārši runājam par visu ko!

Tas, kas nav citās tēmās!
P.S. Par slavenībām runājot vai rakstot, jāizmanto citas formas. Populārs (svešvārds) vai pazīstams. Vai slavens.
24.jūnijs 2018, 15:46 | links
 
Mani bieži pārsteidz gan šeit gan arī FB lapās, ka nez kādēļ runājot par zivīm nepamatoti tiek lietots vienskaitlis, piemēram "breksis ņēma labi" vai "žanis vakar nebarojās". Tas nozīmē, ka 1 breksis ņēma visu laiku vai kā? Vai tiešām joprojām esam tk milzīgā krievu valodas ietekmē? Cita izskaidrojuma neredzu.

ivog, 20.jūnijs 2018, 08:57


Tā nav nekāda dižā kļūda un diez vai pat par kļūdu var saukt. Jo konkrētā mirklī jau ēsmu kampj tikai viens breksis, tātad gramatiski viss ir pareizi. Nepareizi būtu tā rakstīt, piemēram, par Volgas deltu, kur gadās, ka uz viena voblera uzsēžas divi ašuki.
Valodā ir iezagušies daudzi citi nopietnāki grēki, tā sakot, dzīve sit ar atslēgu. Tagad arī runājošie žurnaļugas, par slavenībām runājot, visbiežāk izmanto vārdu - "atpazīstams".
Korejiešu vecmāmiņa, šo vārdu var izmantot tikai divos gadījumos. Pirmā - morgā, kad kāds atpazīst līķi, otrā - policijas iecirknī, kad liecinieks vai cietušais atpazīst noziedznieku.
24.jūnijs 2018, 15:44 | links
 
24.jūnijs 2018, 12:39 | links
 
Aizgājis labs makšķernieks Česis,Česlavs Juhņēvičs.Valmierieši pazīst!Vieglas smiltis!
23.jūnijs 2018, 22:00 | links
 
No LDF tiešraides ligzdas Ziemeļkurzemē šorīt izkritis ērglēns Knips. Viņš ir ļoti novārdzis (dabiskā divu ērglēnu konkurence) un tiek vests uz Savvaļas putnu rehabilitācijas staciju. Varbūt kādam ir iespēja pašreiz aizvest uz turieni zivis, vēlams saldūdens. Par tālāko tad runātu. Adrese: "Tiltakalni", Barkavas pag., Madonas nov. Uzziņām: Uģis Bergmanis GSM +371 29485851
22.jūnijs 2018, 12:05 | links
 
 
Mani bieži pārsteidz gan šeit gan arī FB lapās, ka nez kādēļ runājot par zivīm nepamatoti tiek lietots vienskaitlis, piemēram "breksis ņēma labi" vai "žanis vakar nebarojās". Tas nozīmē, ka 1 breksis ņēma visu laiku vai kā? Vai tiešām joprojām esam tk milzīgā krievu valodas ietekmē? Cita izskaidrojuma neredzu.

ivog, 20.jūnijs 2018, 08:57
Mūsu datorlaikmetā vēl ir labi, ka uzraksta tā. Puse nezina gramatikas pamatlikumus. "tolete", automašina "ekanomiska" u.t.t. var sastapt katrā otraja teikumā. Skolās otrajās, trešajās klasēs vēl nemāk lasīt !!! Jo stulbāka tauta, jo vieglāk ar to manipulēt. Tāpēc pastāv aizdomas, ka tas tiek darīts mērķtiecīgi.

raivo022, 21.jūnijs 2018, 18:25
21.jūnijs 2018, 19:36 | links
 
Mani bieži pārsteidz gan šeit gan arī FB lapās, ka nez kādēļ runājot par zivīm nepamatoti tiek lietots vienskaitlis, piemēram "breksis ņēma labi" vai "žanis vakar nebarojās". Tas nozīmē, ka 1 breksis ņēma visu laiku vai kā? Vai tiešām joprojām esam tk milzīgā krievu valodas ietekmē? Cita izskaidrojuma neredzu.

ivog, 20.jūnijs 2018, 08:57

Mūsu datorlaikmetā vēl ir labi, ka uzraksta tā. Puse nezina gramatikas pamatlikumus. "tolete", automašina "ekanomiska" u.t.t. var sastapt katrā otraja teikumā. Skolās otrajās, trešajās klasēs vēl nemāk lasīt !!! Jo stulbāka tauta, jo vieglāk ar to manipulēt. Tāpēc pastāv aizdomas, ka tas tiek darīts mērķtiecīgi.
21.jūnijs 2018, 18:25 | links
 
Šodien biju iebraucis Azūrā,tur iet pirmsrekonstrukcijas izpārdošana.Rimčikā stāv ''Termos''termosi ar 30% atlaidi.Ja ir vajadzība pēc laba termosa-brauciet !
21.jūnijs 2018, 16:58 | links
 
Mani bieži pārsteidz gan šeit gan arī FB lapās, ka nez kādēļ runājot par zivīm nepamatoti tiek lietots vienskaitlis, piemēram "breksis ņēma labi" vai "žanis vakar nebarojās". Tas nozīmē, ka 1 breksis ņēma visu laiku vai kā? Vai tiešām joprojām esam tk milzīgā krievu valodas ietekmē? Cita izskaidrojuma neredzu.

ivog, 20.jūnijs 2018, 08:57


Tā tas iegājies no kaut kādiem laikiem acīmredzot. Nez kā teiksim, pagājušā gadsimta 30- tajos būtu teikuši?
20.jūnijs 2018, 11:46 | links
 
Aizpildiju !
Tikai ko tas dos ! ?

plesigais, 19.jūnijs 2018, 23:49


HVZ.
20.jūnijs 2018, 11:44 | links
 
Mani bieži pārsteidz gan šeit gan arī FB lapās, ka nez kādēļ runājot par zivīm nepamatoti tiek lietots vienskaitlis, piemēram "breksis ņēma labi" vai "žanis vakar nebarojās". Tas nozīmē, ka 1 breksis ņēma visu laiku vai kā? Vai tiešām joprojām esam tk milzīgā krievu valodas ietekmē? Cita izskaidrojuma neredzu.
20.jūnijs 2018, 08:57 | links
 
Var piedalīties aptaujā, kam nav slinkums.

https://www.visidati.lv/aptauja/1358215518/

Domaataajs, 19.jūnijs 2018, 23:34


Aizpildiju !
Tikai ko tas dos ! ?
19.jūnijs 2018, 23:49 | links
 
Var piedalīties aptaujā, kam nav slinkums.

https://www.visidati.lv/aptauja/1358215518/
19.jūnijs 2018, 23:34 | links
 
Forumnieki, labdien! Man tāds jautājums - jūlijā beigās atbrauc radi no Igaunijas un ir doma paņemt uzkodas, labu kompāniju un smuki sagaidīt saulrietu kādā laivā/jahtā/kuterī. Kādi ir varianti un kur tos meklēt? Palīdziet, lūdzu, ar kontaktiem jeb vietām, kur lābāk un izdevīgāk to atrast? paldies!

Sintija123, 15.jūnijs 2018, 13:57


Es pats parasti visādas aktivitātes meklēju un ņemu caur dāvanuserviss.lv, arī laivu variantu tur ir daudz https://www.davanuserviss.lv/davanas-pa-kategorijam/jahtas-un-laivas vari papētīt + uzreiz ir pieejamas cenas, lai vieglāk saprastu, vai tas ir īstais. P.S. Kolkā arī jābūt ļoti smuki, ja ir iespēja aizbraukt - ļoti iesaku!
18.jūnijs 2018, 09:25 | links
 

Sveiki kolēģi, dikti mīļais kāts ir sadalījies no divdaļīgā uz trīsdaļīgo, varbūt varat ieteikt risinājumu, labot vai jaunu spici?
Ja labot, tad iesakat kādu meistaru, ja tomēr citu spici, tad no kurienes sūtīt un aptuveno cenu.
Paldies par atsauksmi, gaidīšu jūsu viedokli.
18.jūnijs 2018, 05:49 | links
 
Jautājums DEEPER lietotājiem. Ūdenī ar minimālu straumi rāda visu labi. Kad trāpa straumē - raustās. Man domāt, ka straumē eholotei neizdodas izveidot pietiekami labu saikni ar pavadoni. Kāda pieredze ir Jums?
16.jūnijs 2018, 16:58 | links
 
Forumnieki, labdien! Man tāds jautājums - jūlijā beigās atbrauc radi no Igaunijas un ir doma paņemt uzkodas, labu kompāniju un smuki sagaidīt saulrietu kādā laivā/jahtā/kuterī. Kādi ir varianti un kur tos meklēt? Palīdziet, lūdzu, ar kontaktiem jeb vietām, kur lābāk un izdevīgāk to atrast? paldies!

Varbūt meklē kaut kur Kolkas vai Rojas mājaslapā
Sintija123, 15.jūnijs 2018, 13:57
15.jūnijs 2018, 14:24 | links
 
Forumnieki, labdien! Man tāds jautājums - jūlijā beigās atbrauc radi no Igaunijas un ir doma paņemt uzkodas, labu kompāniju un smuki sagaidīt saulrietu kādā laivā/jahtā/kuterī. Kādi ir varianti un kur tos meklēt? Palīdziet, lūdzu, ar kontaktiem jeb vietām, kur lābāk un izdevīgāk to atrast? paldies!
15.jūnijs 2018, 13:57 | links
 
Ei kur CL laika ziņas un gizmeteo pazuda ? Aļļo ?
14.jūnijs 2018, 11:45 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager