Neesmu ekonomists, bet teorija "valsts nacionalizēs un pati pelnīs" man liekas galīgi garām. Daudz vienkāršāks veids kā regulēt ekonomiskos procesus ar ievedmuitām un patiesā labuma guvēja regulēšanu. Kāda jēga valstij nacionalizēt kādu uzņēmumu ja tā nespēs konkurēt ar cenām no citām valstīm ievestajām precēm, pakalpojumiem?
AndrisABC, 5.aprīlis 2020, 14:48
vēlreiz saku - jēga ir tajā, ja valsts savāc savā kontrolē LIELO naudu... nav jau nekas jauns un šokējošs, pasaulē, pat ļoti demokrātiskās valstīs ,jau daudz kur tas ir - valsts monopoli enerģētikā, komunikācijās, dabas resursu ieguvē, militārā rūpniecibā, alkoholam, farmācijai utt. Vienkārši vēl deķīti bik uz valsts pusi jāpavelk, visu stratēģisko nāsīs... Kā tagad pelna un konkurē, tā arī pelnīs un konkurēs, tikai akcionārs valsts nevis privāts. Viss.
a par visu pārējo, lai privātie tāpat sitās, konkurē. Brīvais tirgus un globalizācija ir forši tikai kamēr tas strādā kā Smits iedomājās.
Globalizācijas priekšrocības un riski ir
tajā, ka lielais bizness, kam predefinēti jādomā tikai un vienīgi par savu pelņu a ne par valstu interesēm, to arī, loģiski, dara. Nacionālā līmenī vairs neviens īsti neko aizliegt un regulēt ar muitām, tarifiem un kvotām nevar...