Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
Pateikšu stulbumu.
Man tad tāda utopiska ideja, lai kas mainītos uz labāku nākotni, ir jāmaina satversme un tieši simts galvu vēlēšanu jomā.
Es gribētu vēlēšanas divās kārtās, pirmājā sarakstu skaits neierobežots, otrajā paliek divas partijas ar lielāko balsu skaitu un lai tad tauta lemj kura būs opozīcijā un kura pozīcijā. Tad jau uz nākamajām vēlēšanām tā partiju ražošanas rūpnīca apstāsies, nebūs jēgas skraidīt pa partijām.

addd, 28.jūlijs 2022, 13:08


ideja jau nav utopiska, ne gluži tā, bet idejiski līdzīgi de facto realitātē ir "demokrātijas citadelē" USA - demokrāti (liberālāki) vai republikāņi (konservatīvāki) un viss... Nekādu tur zili/zaļi/rozā... UK arī nav baigi daudz... Daudzu sīkpartiju sistēma jau ir kontinentālās Eiropas sērga, demokrātijas ideja pacelta līmenī, kur izbeidzas reālā efektivitāte...
28.jūlijs 2022, 13:33 | links
 
Pateikšu stulbumu.
Man tad tāda utopiska ideja, lai kas mainītos uz labāku nākotni, ir jāmaina satversme un tieši simts galvu vēlēšanu jomā.
Es gribētu vēlēšanas divās kārtās, pirmājā sarakstu skaits neierobežots, otrajā paliek divas partijas ar lielāko balsu skaitu un lai tad tauta lemj kura būs opozīcijā un kura pozīcijā. Tad jau uz nākamajām vēlēšanām tā partiju ražošanas rūpnīca apstāsies, nebūs jēgas skraidīt pa partijām.
28.jūlijs 2022, 13:08 | links
 
Labi, pasūdzējāties, pietiek:) A par ko balsosim rudenī? Es jau biju nolēmis neiet vispār, bet AS(Apvienotais Saraksts) iedeva mazu cerību stariņu. Nebūtu tur iebāzti tie daži meža dīvainīši(Brante, Kulbergs, Šmits) tad būtu pavisam jauki. Ne par vienu citu es pat visbriesmīgākajā murgā nevarētu nobalsot...

raihs, 28.jūlijs 2022, 09:46
pašreizējā valdība nekādu dižu riebumu neizraisa,bet balsošu par jauniem neredzētiem deguniem,lai maksimāli pašķaida vecos,iestagnējušos.Neviena valdība nākamajos gados neko dižu nepasāks jo pašlaik ir liela pakaļa iestājusies dēļ globāliem sūdiem
28.jūlijs 2022, 12:21 | links
 
Programmas nav vērts lasīt, tās tāpat neviens nepilda.
daddy_j, 28.jūlijs 2022, 10:45


Viedi vārdi, bet šausmas cik daudzi iekrīt uz tiem solījumiem, un tā katru reizi! Tāpēc ja balso par vecajiem, tad par tādiem kuri pēc iespējas mazāk sasmērējušies, nav nekādu korupcijas šknadālu, vai tiesa sprāvu, vai aizdomīgu sakaru ar kremļa aģentiem. Ja par jaunajiem tad tur jau grūtāk, vairāk jarok lai atrastu kādu infu iz pagātnes. Par Pīlēna kišmiš sarakstu kāds domā balsot?
28.jūlijs 2022, 12:00 | links
 
Un visam pa vidu tie kuri tic ka valdība un saeima katru aiz rociņas, un prioritāri tieši viņus pievedīs pie lidla dārgākajiem plauktiem.

usis, 28.jūlijs 2022, 11:18


Būtiskākais nevis lai pieved, bet lai vienkārši netraucē katram pašam uz tā plauktiņa pusi rāpot... Lidlā gan neesmu bijis :)
28.jūlijs 2022, 11:44 | links
 
Usi, šis laikam stabilākas prognozes kā bitkoiniem. :))
28.jūlijs 2022, 11:37 | links
 

Lai tumsa par gaismu top, pat šādā dienā aliņam sakasās.
28.jūlijs 2022, 11:31 | links
 
Un visam pa vidu tie kuri tic ka valdība un saeima katru aiz rociņas, un prioritāri tieši viņus pievedīs pie lidla dārgākajiem plauktiem.

usis, 28.jūlijs 2022, 11:18


Par Lidl... visu laiku atliku gājienu uz šo brīnumu... biju sazin ko sadomājies, uz Vācijas piemēru skatoties... tak beidzot sieva ievilka. KĀDA VILŠANĀS...

3 produktus dēļ, kuriem iegāju, tā arī neatradu:
1. Vācu šmiga (Chantre brendijs, Reinvīni)
2. Labie sieri (kaukādi Poļu gaudas...)
3. Sardīnes konservos

Būtībā poļu bodīte, pie tam cenas stipri augstākas nekā XXX Maximā...
28.jūlijs 2022, 11:25 | links
 
Manējam Merilam Strīpam (vairāk jau muteres) tagad 17 vasaras. Es viņam atņēmu pasi, vecuma plānprātība, balsot nedrīkst ļaut. :)
28.jūlijs 2022, 11:20 | links
 
Un visam pa vidu tie kuri tic ka valdība un saeima katru aiz rociņas, un prioritāri tieši viņus pievedīs pie lidla dārgākajiem plauktiem.
28.jūlijs 2022, 11:18 | links
 
Daddy, tu saber pa dažādiem ķobīšiem tos sarakstus, lai izvēlas tavs kaķis. Viņam tas būs vieglāk. :)

andreiko, 28.jūlijs 2022, 11:05


Manējais debesīs :( ...bet doma nav slikta... rītā pēc vēlēšanām būs ko vainot - KO TU ATKAL SADARĪJI... :)
28.jūlijs 2022, 11:10 | links
 
Jābalso par Šleseru! Viņam Latvija ir pirmajā vietā!:)
Un dzirdēju, ka solot katrai daudzbērnu ģimenei māju!:)))

nelietotaajs, 28.jūlijs 2022, 11:07


Jā, jā, un tām ģimenēm, kam nav bērnu, šis pats palīdzēs pieražot klāt ... :)
28.jūlijs 2022, 11:10 | links
 
Jābalso par Šleseru! Viņam Latvija ir pirmajā vietā!:)
Un dzirdēju, ka solot katrai daudzbērnu ģimenei māju!:)))
28.jūlijs 2022, 11:07 | links
 
Daddy, tu saber pa dažādiem ķobīšiem tos sarakstus, lai izvēlas tavs kaķis. Viņam tas būs vieglāk. :)
28.jūlijs 2022, 11:05 | links
 
Māja man neliek mieru, saprotiet.. :))
28.jūlijs 2022, 11:01 | links
 
Iespēju nav nekādu (normālu).

andreiko, 28.jūlijs 2022, 10:44


:))) tas tāpat kā copē...

eh, ja vajadzētu izvēlēties starp 15kg lašiem, 10kg līdakām vai 5kg brekšiem... patiesībā "izvēle" ir starp 100gr asarīšiem, vai plaukstiniekiem pličiem...ij tad copē pirksta garuma ķīši... ne šis, ne tas... (mums tomēr Copes portāls) :)
28.jūlijs 2022, 10:51 | links
 
Labi, pasūdzējāties, pietiek:) A par ko balsosim rudenī? Es jau biju nolēmis neiet vispār, bet AS(Apvienotais Saraksts) iedeva mazu cerību stariņu. Nebūtu tur iebāzti tie daži meža dīvainīši(Brante, Kulbergs, Šmits) tad būtu pavisam jauki. Ne par vienu citu es pat visbriesmīgākajā murgā nevarētu nobalsot...

raihs, 28.jūlijs 2022, 09:46


Nelaime tāda, ka LV vēlētāji izvēlas un partijas arī darbojas "pēc purniem" ar "lokomotīvēm". Pie tam vēl savācas kopā tikai lai iekļūtu Saeimā a pēc tam deputāti skraida pa riņķi. Nav normālas skaidras ideoloģijas bāzes, sociālo un ekonomisko prioritāšu, labos no kreisiem, liberāļus no konservatoriem un globālistus no nacionālistiem brīžiem nevar atšķirt :( Ja darbotos pēc konkrētas programmas un vietu skaits tiktu piešķirts partijai, nevis piesiets pie personālijām, tad savādāk būtu. Palasot programmas ir viens otrs tīri sakarīgs variants manā ieskatā, bet tad paklausoties to "lokomotīvju" retoriku, brīžiem liekas, ka to savu programmu un prioritātes paši nemaz nav lasījuši....
28.jūlijs 2022, 10:49 | links
 
Labi, pasūdzējāties, pietiek:) A par ko balsosim rudenī? Es jau biju nolēmis neiet vispār, bet AS(Apvienotais Saraksts) iedeva mazu cerību stariņu. Nebūtu tur iebāzti tie daži meža dīvainīši(Brante, Kulbergs, Šmits) tad būtu pavisam jauki. Ne par vienu citu es pat visbriesmīgākajā murgā nevarētu nobalsot...

raihs, 28.jūlijs 2022, 09:46


Lai iesniedz visus sarakstus (2. augusts), tad domāsim :)

Principā - jābalso par sarakstu, kurā visvairāk pazīstamu/labu cilvēku. Nepazīstamie/sliktie jāsvītro. Visa gudrība. :)

Programmas nav vērts lasīt, tās tāpat neviens nepilda.
28.jūlijs 2022, 10:45 | links
 
Iespēju nav nekādu (normālu). Patiesībā neredzu nevienu kaut vai puslīdz sakarīgu listi. Tomēr urnēties jāiet būs obligāti, lai visādas taņas, sleši un kariņi nedabū pārlieku daudz. Sausais atlikums ir baiss, laikam jau arī par zoslēnu. Jo nacionāļus vispār jāaizsūta pāraudzināšanā uz kūdras raktuvēm (ko viņi ir paveikuši šo četru gadu laikā? Čiks salīdzinājumā izskatās kā tonna!).
Zemnieki - marasmā, tiem trim jaunveidojumiem
šajā Saeimā varu novēlēt vien purva taku (Kaimiņš jau laiž burbuļus), Pavļuta un Pūces baru ir vēlēšanās nomiegt pašam. Bordānam ieteiktu piešķirt varavīksnes paltraku un viņu (kopā ar soratņikiem Jolkinu un Feļdmanu) iepakot konservu bundžās "Kaijā". Gatavo produkciju izgāzt Getliņos, lai notiesā suņi un bomži. :)
28.jūlijs 2022, 10:44 | links
 
Labi, pasūdzējāties, pietiek:) A par ko balsosim rudenī? Es jau biju nolēmis neiet vispār, bet AS(Apvienotais Saraksts) iedeva mazu cerību stariņu. Nebūtu tur iebāzti tie daži meža dīvainīši(Brante, Kulbergs, Šmits) tad būtu pavisam jauki. Ne par vienu citu es pat visbriesmīgākajā murgā nevarētu nobalsot...
28.jūlijs 2022, 09:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager