Ekonomika un politika

Demokrātikas sabiedrības ietvaros būtu būtiski iepazīties un diskutēt par šo tēmu. Tā kā iepriekšējā politisko diskusiju tēma ir veiksmīgi nonākusi pie paredzamā finiša,gribētos to atsākt jaunā kvalitātē, bez personīgiem cieņu aizvainojošiem komentāriem un bez kādas rasu naida kurināšanas. Tā ar bišku ar vēsāku un skaidrāku prātu...
cienijamais zaraza.tu atvaino,bet man kaut kā uznāca vēlēšanās uzzināt kādos burvīgos ūdeņos tu makšķerē,ka tik biezi apdāvināti un viedi pusaudžu bari spieto.mana personīgā pieredze tādus jaukumus neuzrāda.varbūt es ne tajos ūdeņos makšķerēju.varbūt ne tajā Latvijā dzīvoju.nu dzīvē viss ir relatīvi.es jau labu laiku cilvēkus zem 50 gadiem uzskatu par jauniešiem.ja tu runā par 40-gadīgiem jauniešiem,tad tur viss ir kārtībā.gan rīki superīgi,gan makšķerē labi.man paša jaunietim pēc dažām dienām paliks 40 gadi.ar copi viss kārtībā.es gribētu parunāt par jaunāku paaudzi,nu teiksim 15+_.jāsāk ar sevi.pašam tādā vecumā ir tikai mazmeitas.tēvi gan cenšas ņemt meitas uz copi.un kaut ko meitenes arī noķer.bet baigā entuziasma nav.nu labi,tās ir meitenes.vīrišķis ir tkai viens un tikai 1 gadu vecs.tā ka vectēvam vēl kāds laiks jāpīpē bambuks un jģaida,kad puiškāns varēs makšķeri rokā noturēt.bet,pazīstami cilvēki,kuri paši necopē,ir lūguši paņemt uz copi savus psaudžus.es protams neatteicu.kultivēju sevī pedagoga iemaņas.pacietīgi ierādīju,kā iemest makšķeri,atpinu samudžinātās auklas.piesēju norautos āķus.bet viealga odi koda,mušas lidinājās,bija pārāk karsta saule un nedod dievs sāka pilināt lietus.uz nopietnām zivīm,kur kāds laiks ir jāgaida cope vispār nebija jēga ņemt līdzi. nu uz asari vismaz ir kāda dinamika.nu ja trešajā iemetienā zivs nepaņēma,tad makšķere tika pamesta un plūdoši pārgāja uz drātēšanos telefonā.tā visos gadījumos.vēroju arī citus šī vecuma jauniešus.pirmkārt viņu bija gauži maz.vai vispār nebija.otrkārt nekādas viedas darbības neveica.puišeļi kā puišeļi.rezultāts parasti 0.vai tuvu tam.tā ka tik rožaini,kā tev zaraza nu nemaz neizskatījās.esmu dzirdējis,ka kādā ģimenē aug mazs copes fanātiņš.bet tādu gadījumu ir gauži,gauži maz.agrāk uzņēmīgi copes fanātiķi rīkoja makšķerēšanas skolas.tagad par tām neko nedzird.tā ka visticamāk ši paaudze makšķerēs virtuālajā pasaule.kaut kā tā zarazij.
30.jūnijs 2021, 09:59 | links
 
Kā var aizliegt to, kas jau ir izdarīts? Man domāt cīņa ar vējdzirnavām. Ja nu vienīgi tiešām daudz brīvas enerģijas, tad var arī cīnīties vnk aiz pārliecības.
29.jūnijs 2021, 15:09 | links
 
1. man nav nekas pretī pret gejiem, lezbietēm utml. lai tak viņi dara ka grib savā guļamistabā un kamer neuzmācas sabiedrībā ar savu netradicionālo orientāciju - ka piemēram Rinkevičs viņu vērtē pēc tā ko darīja komisāra amatā, ārlietu ministru amatā vai viņš ir šāds vai tāds!

BET LGBT kā sugu ir jāaizliedz, jo tā ir organizācija ir ar destruktīvu darbību pret valsti, pieņemtām normām un ar mazākumu grib uzspiest vairākumam savu ideoloģiju. Viņi veiksmīgi manipulē ar citām tēmām, lai panāktu arī savu, kā piemēram sieviešu un vīriešu vienlīdzību un zem tā pavelkot feminismu, lesbietes utt.. Pamatā marksisma metodes.
LGBT pielīdzināma kreisiem ekstrēmistiem, kā komunisti, marksisti, fašisti...
29.jūnijs 2021, 14:55 | links
 
Tak neko viņš neaplauzās. Nav juridiski saistošs papīrs. Ne to vien turpmāko mēnesi vai pat ilgāk varēsi lasīt virsrakstos. Kautkā tā nodokļu reforma būs jānotušē.
29.jūnijs 2021, 14:09 | links
 
Kariņš reāli aplauzās kārtējo reizi ar Ungārijas nosodīšanu. Principā esmu ar par tādu likumu mūsu valstī. Cilvēks paliek par to kāda ir apkārtējā vide. Un tie pāris anomālijas gadījumi nav apspriežami un attiecināmi uz vairākumu. Iestājas pilngadība vari izpausties, bet līdz tam ir obligātās morāles un izglītības skolas.
29.jūnijs 2021, 13:17 | links
 
saorganizēt sabalansētu,nu tā sacīt ideālu pasauli,kurā visiem būtu labi,laikam būs pagrūti. drīzāk neiespējami.var jau aizliegt medības un makšķerēšanu.lai dzīvnieciņi un zivtiņas vairojas uz nebēdu.vai tas būs pareizi? diez vai.šodienas medniekam vai makšķerniekam vēl ir saikne ar dabu.jā,tiek nodarīti zināmi zaudējumi faunai,taču tomēr.bet laiks visu noliks pie vietas.ir jau piedzimušas paaudzes,kuras neko kā kompa peli rokās nav turējušas.nekas cits viņus neinteresē. medības,makšķerēšana,sekss un viss pārējais notiek virtuālajā vidē.tā ka dzīvnieciņi un zivtiņas var sākt priecāties.izmirs pēdējie mohikāņi(mēs) ar saviem kaitīgajiem hobijiem.un dabā sāksies jautrība.

Bjorgvins, 29.jūnijs 2021, 09:03


Lai cik jocīgi nebūtu, bet praksē, sastopoties veikalā vai pie ūdeņiem, mani pat pārsteidz cik daudz tagad pusaudži un jaunieši copē un cik viņi ir zinoši. Informācijas laikmetam ir savas preikšrocības, ko kādreiz vajadzēja "kost" gadiem no viediem onkām, to tagad mierīgi var Youtubē atrast :D
Tā kā par šo neredzu pamatu uztraukumam...

Bet kā visos laikos cilvēks vispār kļūst par copmani, ne svētdienieku, bet tādu puslīdz stabilu un regulāru?

Viens no klasiskajiem scenārijiem jebkuram hobijam (arī man un daudziem man zināmiem) ir tāds - kaut kāda pamata saskare ar copi bērnībā, pēc tam liels pārtraukums no pubertātes līdz 2x-3x vecumam, jo meičas,tusiņi,šmiga, studijas, darbs, karjera, piķis, ģimenes veidošana, savs mājoklis utt. Un tad vienā brīdī, kuram ātrāk , kuram vēlāk (man bija 26) pienāk moments - ģimene izveidota, mājoklis ir, kaut kāda karjera ir un kaut kāda nauda turas, tusiņi biki apnikuši. Ko nu? Gribas kaut ko priekš sevis dvēselei, un sāk meklēt vaļasprieku -hobiju.Pie tam bieži bakstās ar vairākiem, līdz saprot kurš tuvāks pie sirds.
Nu neredzu pamatojumu kāpēc lai jaunajām paaudzēm būtu savādāk.
29.jūnijs 2021, 11:31 | links
 
saorganizēt sabalansētu,nu tā sacīt ideālu pasauli,kurā visiem būtu labi,laikam būs pagrūti. drīzāk neiespējami.var jau aizliegt medības un makšķerēšanu.lai dzīvnieciņi un zivtiņas vairojas uz nebēdu.vai tas būs pareizi? diez vai.šodienas medniekam vai makšķerniekam vēl ir saikne ar dabu.jā,tiek nodarīti zināmi zaudējumi faunai,taču tomēr.bet laiks visu noliks pie vietas.ir jau piedzimušas paaudzes,kuras neko kā kompa peli rokās nav turējušas.nekas cits viņus neinteresē. medības,makšķerēšana,sekss un viss pārējais notiek virtuālajā vidē.tā ka dzīvnieciņi un zivtiņas var sākt priecāties.izmirs pēdējie mohikāņi(mēs) ar saviem kaitīgajiem hobijiem.un dabā sāksies jautrība.
29.jūnijs 2021, 09:03 | links
 
Man sajūta, ka labi, ka proletariāta sporta veidi tiek pavēdināti. Mans eventuālais šaha učuks tā arī teica: "Beļģ, kur es biju agrāk?". To viņš par faktu, ka pēc šaha ir tāds pieprasījums, ka Zoomā mācīt var 8h dienā. Pilna laika darbs tātad sanāk.
29.jūnijs 2021, 00:41 | links
 
Kopš sākās kovids politiskajiem pamuļķiem nesekoju. Nav tur iekšā, nav. Kas par vainu nezinu.
29.jūnijs 2021, 00:18 | links
 
Šveice- Francija labs otrais puslaiks.
29.jūnijs 2021, 00:14 | links
 
Skatos EČ 1/8 fināla spēļu pārpildītātās tribīnes un domāju- cik gan debila ir mūsu valdība at visiem saviem padomdevējiem-virusologiem, sadiršot hokeja čempi... Nav mūsu nācijai ksut kas labi ar galvu, nu nemaz nav... Ar katru gadu arvien vairāk par to pārliecinos...
https://xtv.lv/rigatv24/video/Mrpk8WybN4n-liepnieks_sabiedriba_var_paciest_zinamu_skaitu_idiotu
28.jūnijs 2021, 23:53 | links
 
Kāds vēsturei sakars ar cilvēku alkatību un slimo tieksmju apmierināšanai ar trofejmedībām????Tu domā ka tie miljonāri kas brauc uz āfriku atšaut žirafi vai tīģeri to dara lai paēstu vai ģimeni pabarotu???
Man nav nekas pretī ja kolektīvs nobliež alni un apēd,tas ir normāli.Jo kādam ir jāmirst,vai tas ir bullis kautuvē vai alnis mežā.

udens2, 28.jūnijs 2021, 19:48[/quote]
Izlasi no sākuma šo grāmatu, sapratīsi kādēļ kuram ir kādas tieksmes un uzzināsi vai vispār tās ir slimas, šajā gadījumā tava uztvere ir slima.
https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/78286-loti_veiksmigu_cilveku_7_paradumi.html

Un tad izlasi šo grāmatu, sapratīsī kā mūsdienās biznesā izmanto mūsu gēnos iedzimtās īpašības, instinktus, ko mēs pat nekontrolējam, bet veido mūs. Bet apzinoties tos, lieliski ar mums manipulē propogandas, marketings, atkararības, politika, jebkas.
https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/104434-nokert_uz_aka_ka_radit_paradumus_veidojosus_produktus.html
28.jūnijs 2021, 20:01 | links
 
Resursu pēc visu laiku notika kari, cilšu apzagšana, iznīcināšāna. Pastudē vēsturi, paskaties kur Latvijā veidojās pirmie iedzīvotāji pēc ledāju pazušanas. Cilvēki sekoja dzīvnieku migrācijai, pirms simts gadiem cilvēki uz zemes bij tikai 2miljardi iedzīvotāji, šodien 7milj. kādi trofeju mednieki ibio. Iedod analfabētam internetu vai balsošanas tiesības. ibio

mjuniors, 28.jūnijs 2021, 19:05
Kāds vēsturei sakars ar cilvēku alkatību un slimo tieksmju apmierināšanai ar trofejmedībām????Tu domā ka tie miljonāri kas brauc uz āfriku atšaut žirafi vai tīģeri to dara lai paēstu vai ģimeni pabarotu???
Man nav nekas pretī ja kolektīvs nobliež alni un apēd,tas ir normāli.Jo kādam ir jāmirst,vai tas ir bullis kautuvē vai alnis mežā.
28.jūnijs 2021, 19:48 | links
 
Jā cik gan nav piemēru kā trofeju un vienkārši atsaldētu mednieku bari tupa iznīcināja sugas pat dažu desmitu gadu laikā.
Piemēram Z-Amerikā miljonu bizonu barus sarucināja līdz dažiem simtiem, uz beigām blieza tikai mēles dēļ. Laikus attapās un nu šamos medīt liegts, lai gan varu derēt arī tur netrūkst mednieku kuri labprāt atsāktu tos šaut. Un bizonu ASV pašlaik kudiš vairāk kā lūši mums.
Ar sumbriem vēl bēdīgāk sanāca, kad vācu armija 1.p.karā praktiski izšāva visus atlikušos Belovežas sumbrus, akurāt pirms 100 gadiem tie beidza eksistēt dabā. Par laimi daži desmiti bija zoodārzos, no kuriem tad pamazām atjaunoja to pupulāciju. Nu to ir daži tūkstoši. Saprotams medīt tos aizliegts visur.
Un vairāk cienu medniekus kas nošauj tikai to ko var apēst, trofejniekus (izcilāko ragu, ilkņu, ādu kolekcionārus) necinu, tāpat kā lielo līdaku galvu kaltētājus. Eskimosu sapratīšu kurš noharpunē kādu valzirgu vai mazo vali, lai saimei pusgadu ko ēst. Bet nevis izvirtušu bliezēju kurš vāc ziloņu, lauvu un citu lielo dzīvnieku trofejas.
28.jūnijs 2021, 19:06 | links
 
Resursu pēc visu laiku notika kari, cilšu apzagšana, iznīcināšāna. Pastudē vēsturi, paskaties kur Latvijā veidojās pirmie iedzīvotāji pēc ledāju pazušanas. Cilvēki sekoja dzīvnieku migrācijai, pirms simts gadiem cilvēki uz zemes bij tikai 2miljardi iedzīvotāji, šodien 7milj. kādi trofeju mednieki ibio. Iedod analfabētam internetu vai balsošanas tiesības. ibio
28.jūnijs 2021, 19:05 | links
 
Kaut kā miljoniem gadu nevajadzēja nekādus parkus un dzīvnieku regulēšanu,tad sākās trofeju medības un sugas sāka izzust,līdz saprata ka jāveido parki lai saglābtu un neizpostītu to kas vēl atlicis.Un nevajag dirst ka tos parkus radīja trofeju mednieki,tos radīja lai pasargātu dzīvnieku no tādiem izdzimteņiem

udens2, 28.jūnijs 2021, 18:37[/quote]
Kāpēc tu domā, kad agrāk neregulēja? Bads visu izregulēja, nebij vienkārši cilvēku.
Tev vēl jāizglītojas... Vēsturē visur pasaulē veica cilvēki visādus pirms medību procesus, ziedojumus dabai, pielūdza dievus, ilkņus, trofejas kāra kaklā, jo viņš pabaroja ciltis, godināts šāds cilvēks. Šīs pat tradīcijas ir saglabājušas vel šodien. Nomedīto dzīvnieka ādu var izmest, sadedzināt, izģērēt ādu, izveidot izbāzeni un saglabāt šo dzīves mirkli godam.
Āfrikā dzīvo cilvēki ciltīs, to skaits pieaug un propocionāli mājlopu skaits, kas tiešākā veidā konkurē ar savvaļas dzīvniekiem. Izveidojot šos milzīgos parkus aizliedza attiecīgi ciltī turēt lopus, bet radīja darba vietu kā parka sargiem un uzturētājiem. Zinot mūsu industriālo tendenci un naudas lieluma nepieciešamību, lopu skaits jāplielina, medījamo dzīvnieku skaits jāpalielina. Ko tu gvelz par medniekiem kropļiem.
Un beidz gvelzt par trofejām kur tev nav nekādas izpratnes un par tās nozīmi, gluži tas pats runāt par caurejas procesiem kur ir tev tumša bilde kā aprobežojas tikai kā paspēt novilkt bikses.
28.jūnijs 2021, 18:59 | links
 
skaidrs ka mednieki ir bijuši un būs,un ir jābūt.Bet tie kas dzenās pēc trofejām tie toč ir galvā izpisti idioti,aizbraukt uz āfriku nošaut ziloni vai žirafi nu zb.Tiem morālajiem kropļiem novēlu visu to sliktāko

udens2, 28.jūnijs 2021, 18:10
Morālie kropļi.. :))
Āfrikas morālie kropļi izveidojuši tādus iežogotus parkus, kur nekropļi var braukt ar mašīnu un priecāties par tiem smukajiem zvēriņiem. Lai viss noritētu savu dabisko ciklu šajā parkā rodas dzīvnieku pārapdzīvotība (maitas vairojas), jo cilvēkam liegts medīt un ēst vien tā, kā dažiem sagribās. Tādēļ parka administrācijai kaut kā jāsāk regulēt tas skaits citādi būs dzīvniekiem bads, apdraudēs citas sugas utt.. Dzivnieks ir jānošauj. Bet nešausim jau tāpat vien, izdomāja ciema gudrais, ir tādi morālie kropļi, kam vajag tikai trofejas! Tādēļ liksim viņam maksāt par to, būs labi mums un būs nauda parka rendzeŗiem un parka žogam. Un gaļa paliks vietējam ciemam, ko pat ar likumu mednieks nevar izvest. Tad lūk, atbrauc mednieks, bet šekur rekur viņš drīkst nošaut tikai tos slimos, vecos, kas parkam īsti nav derīgi. atkal simbioze notikusi, kropļi ar naudu uztur rezervātu, ko var aplūkot nekropļi! Skaisti.. visi laimīgi.

mjuniors, 28.jūnijs 2021, 18:21
Kaut kā miljoniem gadu nevajadzēja nekādus parkus un dzīvnieku regulēšanu,tad sākās trofeju medības un sugas sāka izzust,līdz saprata ka jāveido parki lai saglābtu un neizpostītu to kas vēl atlicis.Un nevajag dirst ka tos parkus radīja trofeju mednieki,tos radīja lai pasargātu dzīvnieku no tādiem izdzimteņiem
28.jūnijs 2021, 18:37 | links
 
skaidrs ka mednieki ir bijuši un būs,un ir jābūt.Bet tie kas dzenās pēc trofejām tie toč ir galvā izpisti idioti,aizbraukt uz āfriku nošaut ziloni vai žirafi nu zb.Tiem morālajiem kropļiem novēlu visu to sliktāko

udens2, 28.jūnijs 2021, 18:10

Morālie kropļi.. :))
Āfrikas morālie kropļi izveidojuši tādus iežogotus parkus, kur nekropļi var braukt ar mašīnu un priecāties par tiem smukajiem zvēriņiem. Lai viss noritētu savu dabisko ciklu šajā parkā rodas dzīvnieku pārapdzīvotība (maitas vairojas), jo cilvēkam liegts medīt un ēst vien tā, kā dažiem sagribās. Tādēļ parka administrācijai kaut kā jāsāk regulēt tas skaits citādi būs dzīvniekiem bads, apdraudēs citas sugas utt.. Dzivnieks ir jānošauj. Bet nešausim jau tāpat vien, izdomāja ciema gudrais, ir tādi morālie kropļi, kam vajag tikai trofejas! Tādēļ liksim viņam maksāt par to, būs labi mums un būs nauda parka rendzeŗiem un parka žogam. Un gaļa paliks vietējam ciemam, ko pat ar likumu mednieks nevar izvest. Tad lūk, atbrauc mednieks, bet šekur rekur viņš drīkst nošaut tikai tos slimos, vecos, kas parkam īsti nav derīgi. atkal simbioze notikusi, kropļi ar naudu uztur rezervātu, ko var aplūkot nekropļi! Skaisti.. visi laimīgi.
28.jūnijs 2021, 18:21 | links
 
skaidrs ka mednieki ir bijuši un būs,un ir jābūt.Bet tie kas dzenās pēc trofejām tie toč ir galvā izpisti idioti,aizbraukt uz āfriku nošaut ziloni vai žirafi nu zb.Tiem morālajiem kropļiem novēlu visu to sliktāko
28.jūnijs 2021, 18:10 | links
 
Šodien bioloģijas stundu slēdzam ciet! Skaidrs, izglītoties vajag un atkārtot zināšanas ar. Pamati Darvina evolūcijas pamati. Jeb stiprākais apēd vājāko.


Labāk parunāsim par 1.jūliju un nodokļu izmaiņām. Kas ir tās mistiskās sociālās obligātās iemaksas no ienākumiem? Neko neesmu vēl lasījis, bet ko esmu dzirdējis- sviests.
28.jūnijs 2021, 18:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager