Lielupe

Vakardien no 11-19 Priedaine. Diezgan liels tukšītis. Pārītis ņemamu asaru, kādi desmit sīkie un viens zemmērs. Straume sākumā jaudīga uz augšu, vējš un viļņi, pēcāk mainījās un aizgāja uz leju, laiks pierima, vakars dievīgs.
Sākumā strādāju ar 7 g, bet kad pēc vairākām nerealizētām copēm, kuras sekoja tieši tajā brīdī, kad gumija jau bija pie pašas grunts, uzliku 5 g, rezultāts uzlabojās. Acīmredzot mētāju vietās, kur nebija ašuku bari, tāpēc tie retie, kas pieķērās, deva priekšroku lēni krītošai gumijai.
Suvenīrā dabūju aizvēsturisku uztveramo tīklu ar visu kātu. Brīnos, ka aukla nepārtrūka. Interesanti bija tas, ka tas bija pilns ar sliekām (!). Ļoti līdzīgas tām, kas dzīvo augsnē.

Morbidejs, 9.maijs 2014, 10:54



Vakara cēlienā ierubījās episka straume, no enkurotas laivas aš mutuļi gāja. Tik vienreiz iepriekš tādu straumi esmu piedzīvojis :)

Bet neigās jau braucot mājās atradu paskaldīt normālus 'šukus un dūčus, asari laikam nenārsotjuši, laidu vaļā. tā arī nekā ņemama. Bet lielupes sezona atklāta.
Viss pa lēpenēm.
9.maijs 2014, 12:15 | links
 
:)))))
9.maijs 2014, 11:21 | links
 
Ticamāk ka ņurņiki-ne sliekas!
9.maijs 2014, 11:05 | links
 
Vakardien no 11-19 Priedaine. Diezgan liels tukšītis. Pārītis ņemamu asaru, kādi desmit sīkie un viens zemmērs. Straume sākumā jaudīga uz augšu, vējš un viļņi, pēcāk mainījās un aizgāja uz leju, laiks pierima, vakars dievīgs.
Sākumā strādāju ar 7 g, bet kad pēc vairākām nerealizētām copēm, kuras sekoja tieši tajā brīdī, kad gumija jau bija pie pašas grunts, uzliku 5 g, rezultāts uzlabojās. Acīmredzot mētāju vietās, kur nebija ašuku bari, tāpēc tie retie, kas pieķērās, deva priekšroku lēni krītošai gumijai.
Suvenīrā dabūju aizvēsturisku uztveramo tīklu ar visu kātu. Brīnos, ka aukla nepārtrūka. Interesanti bija tas, ka tas bija pilns ar sliekām (!). Ļoti līdzīgas tām, kas dzīvo augsnē.
9.maijs 2014, 10:54 | links
 
Lielupe pie Jūrmas tilta.
līmenis pārsteidza, zems ļoti.
saņēmos un saķēru sīkos, bet asaru nebija, viens nabags pieķērās.
7.maijs 2014, 19:18 | links
 
Velce: Laiks riebīgs, cope aktīva, izmēri klibo:) Trīs mēri paņemti.
7.maijs 2014, 17:16 | links
 
Morbidej,
Domāju ar kātu viss kārtībā, gadās arī tādas reizes. Vai nu zivs negribīgi ņem (lasi "gariem zobiem") vai kkas cits ...
Esmu copējis ar šo kātu vienu reizi, pagaidām man patīk, stingrs, jaudīgs kāts ... lielāku zivi noteikti turēs labāk, nekā mazu.
7.maijs 2014, 09:30 | links
 
Dagins, uz spoles ir Salmo elite braid 0.09. Šobrīd tā, protams, vairāk atgādina 0.15.
Bet šodien ar to pašu kātiņu kāda 1/3 daļa dila nost. Tāda sajūta, ka rokās cits kāts. Gan asari, gan līdaciņas. Ka tik nebūšu pārāk paslavējis kātu.

Par copi runājot. No kādiem 11 -19 biju upē Priedainē. Jau pirmajā vietā sanāca uzkavēties. Ņēma gan līdaciņas, gan ašuki. Zemmērs. Diemžēl, kā jau minēju augstāk, šodien daudz zivis dila nost.
Pēc pirmās vietas nācās ilgi meklēt zivi. Katrā vietā labākajā gadījumā 1-2 ašuki.
Vienā vietā bija labu asaru punkts. Lielākie vilka uz 300. Dažas neiznārstojušas mammītes arī bija.
Šodien sanāca noticēt melnajam Tig Tail, kurš somiņā mētājās bez pielietojuma (veikalā jau visu vajag :) ). Tas atnesa smukākos asarus.

Vakar līmenis bija augšā, ūdeni dzina iekšā, šodien straume uz leju.
6.maijs 2014, 21:58 | links
 
Tā laikam vien būs jādara - piemeklēšu plānāku auklu uz otras spolītes.
Paldies.
6.maijs 2014, 13:02 | links
 
Nokavējusies atskaite par 2. un 3. maiju Priedainē.
Kopsummā nekas īpašs - 25-30 asari līdz 200 g uz diviem + 5 zm līdaciņas man. Kolēģim pie dzelzceļa tilta kāds nezvērs pārkoda auklu.
Uz asaru bariem tā arī nesanāca trāpīt.

Viss uz džigu.
Sanāca nejauši veikalā jaunu džiga kātu nopirkt - Team Salmo Tioga 3.5-22. Strādāju pārsvarā ar 5 gramiem, jutos ērti gan iemetienā, gan vadīšanā. Mānekļus varēja diezgan labi izspēlēt.
Zivs izvadīšana bez stresa - amortizē gan ašuku, gan līdaciņu sitienus, bet ja iet tikai uz asari, tad laikam jau vajag ko tievāku, lai vairāk kaifotu.
Jāsaka gan, ka neesmu ar daudziem džiga kātiem makšķerējis (2 :) ), tāpēc vērtējums diezgan subjektīvs.

Morbidejs, 5.maijs 2014, 11:32


Kādu auklu izmantoji?

Man arī tāds kāts. Es biju iedomājies, ka tajās reizēs, kad nav iespēju ņemt vairāk par vienu kātu, ar šo varētu iet gan uz asari, gan līdaku/zandartu.
Šobrīd man uztīta #1.0 aukla. Domājams, ka uz otras spolītes varētu uztīt kko tievāku.

Dagins, 6.maijs 2014, 12:13

Jā, lai arī tas kāts man tīri subjektīvi nepatīk, viņs ir loti universāls, protams, asarim viņs ir daudz pa cietu, bet ja jāņem viens kāts uz visu tad šis ir labs varinats. Auklu gan var droši jemt #06 izmērā. 5kg pilnīgi pietiek, ja divnieces līdakas nav jāravē no krūmiem ārā, toties uz vieglajiem gramiem būs 200% labāka kontrole un iemetiens kā ar #1
Man pašam ir šāda, pagaidām loti patīk http://eboat.lv/lv/makskeresanai/auklas/varivas/pita-aukla-varivas-avani-eging-milky-120m-0-6
6.maijs 2014, 12:40 | links
 
Nokavējusies atskaite par 2. un 3. maiju Priedainē.
Kopsummā nekas īpašs - 25-30 asari līdz 200 g uz diviem + 5 zm līdaciņas man. Kolēģim pie dzelzceļa tilta kāds nezvērs pārkoda auklu.
Uz asaru bariem tā arī nesanāca trāpīt.

Viss uz džigu.
Sanāca nejauši veikalā jaunu džiga kātu nopirkt - Team Salmo Tioga 3.5-22. Strādāju pārsvarā ar 5 gramiem, jutos ērti gan iemetienā, gan vadīšanā. Mānekļus varēja diezgan labi izspēlēt.
Zivs izvadīšana bez stresa - amortizē gan ašuku, gan līdaciņu sitienus, bet ja iet tikai uz asari, tad laikam jau vajag ko tievāku, lai vairāk kaifotu.
Jāsaka gan, ka neesmu ar daudziem džiga kātiem makšķerējis (2 :) ), tāpēc vērtējums diezgan subjektīvs.

Morbidejs, 5.maijs 2014, 11:32



Kādu auklu izmantoji?

Man arī tāds kāts. Es biju iedomājies, ka tajās reizēs, kad nav iespēju ņemt vairāk par vienu kātu, ar šo varētu iet gan uz asari, gan līdaku/zandartu.
Šobrīd man uztīta #1.0 aukla. Domājams, ka uz otras spolītes varētu uztīt kko tievāku.
6.maijs 2014, 12:13 | links
 
...VELNS, MOŽ TO RONI JANOVALI? Mednieki forumā ir?

Akella, 5.maijs 2014, 12:43




ir jau ir tikai pēc roņa novaļīšanas būtu tikai makšķernieki... :D

MuskyOscarz, 5.maijs 2014, 23:39


Tad tur pus jūra būs jaizšauj. Vienu novaļīs, nākamais atpeldēs vietā drīz vien:)
5.maijs 2014, 23:45 | links
 
...VELNS, MOŽ TO RONI JANOVALI? Mednieki forumā ir?

Akella, 5.maijs 2014, 12:43





ir jau ir tikai pēc roņa novaļīšanas būtu tikai makšķernieki... :D
5.maijs 2014, 23:39 | links
 
Pēc darbiņa uz pāris stundām vajadzēja aiziet uz upi "nolaist tvaiku". Laikapstākļus neņēmu vērā, bet, nonākot pie upes, bija skaidrs, ka būs labi, ja sanāks kaut copīti redzēt. Pūtiens tieši sejā ar krusas/lietus elementiem. Strādāju ar Hoggy hog`u. Pēc kārtējā metiena jau pie krasta, kad vairs nevarēja pacelt mānekli, ātri ietinu, lai neierauj kantī. Tajā mirklī uzsēdās līdacēns, kas pēc nelielas pretošanās peldēja tālāk. Rītdien, ja būs mierīgāks laiks, jāsēžas laivā un jādodas asaru meklējumos. Nemiers dīda. :)
5.maijs 2014, 20:44 | links
 
P.S.
Katrs trešais asaris bija neiznārstojis. Tika laisti vaļā, lai nodara lietu līdz galam.
5.maijs 2014, 13:59 | links
 
...VELNS, MOŽ TO RONI JANOVALI? Mednieki forumā ir?
5.maijs 2014, 12:43 | links
 
Nokavējusies atskaite par 2. un 3. maiju Priedainē.
Kopsummā nekas īpašs - 25-30 asari līdz 200 g uz diviem + 5 zm līdaciņas man. Kolēģim pie dzelzceļa tilta kāds nezvērs pārkoda auklu.
Uz asaru bariem tā arī nesanāca trāpīt.

Viss uz džigu.
Sanāca nejauši veikalā jaunu džiga kātu nopirkt - Team Salmo Tioga 3.5-22. Strādāju pārsvarā ar 5 gramiem, jutos ērti gan iemetienā, gan vadīšanā. Mānekļus varēja diezgan labi izspēlēt.
Zivs izvadīšana bez stresa - amortizē gan ašuku, gan līdaciņu sitienus, bet ja iet tikai uz asari, tad laikam jau vajag ko tievāku, lai vairāk kaifotu.
Jāsaka gan, ka neesmu ar daudziem džiga kātiem makšķerējis (2 :) ), tāpēc vērtējums diezgan subjektīvs.
5.maijs 2014, 11:32 | links
 
Pie lozhmetejkalna pagriezies no sosejas pa labi un aizbrauc lidz upei:D siikak vietejo maaju nosaukumus nepateikshu :D ceru saprati par kuru lielupes posmu iet runa

Chaky, 4.maijs 2014, 01:00

Sorry, gribējās būt dižākam ģeogrāfam, sanāca nepareizi :D Kaut kā iedomājos ložberkalnu uz Rīgas pusi! Tā ir ka karti no galvas lasa pēc padsmit gadu ielūkošanās :D
4.maijs 2014, 16:37 | links
 
sodien no 7-11 jurmala 2 panemtas 51, 52cm, 3 atlaistas mazas..vel dazi nemieni...redzeju ka secokus cilaja....ka citiem????
4.maijs 2014, 13:36 | links
 
kalnciems, tik daudz zemmēru vēl nebiju redzējis, pie tam neviss 45 cmm bet ritīgi 20 cm līdaciņas. Koda visu, bet visvairāk rotiņu. Uz slieku ķeras asarīši 100-200 g, pilni ar ikriem
4.maijs 2014, 10:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager