Lielupe

Sestdien Priedainē pie dzelzceļa tilta cerēju uz vimbas copi uz mormišku – velti. Zivis neredzēju arī apkārtējiem. Tomēr dzirdēju stāstus, ka dažiem „spāru” lidinātājiem veicies labāk – tātad vimba apakšā bija, tomēr nebarojās.

Ap pusdienlaiku pārcēlos zemāk – pie Baltās kāpas. Salakas bija salīdzinoši aktīvas, tādēļ padsmit patīkama izmēra gurķīšus vienai palielai pannai līdz krēslai salasīju. Kādu stundu padancināju arī balansieri, uz to pieteicās divi zemmēra zandartiņi.

Tātad kopumā cope izdevās un arī laiks bija baudāms, un vienīgais, kas traucēja izbaudīt šo idilli, bija indivīdi ar atšķirīgu copes ētiku – tie, kam zivju cemmerēšana vai mazmakšķerīšu rindas izlikšana ir norma. Sauciet to par skaudību vai rakstura vājumu, bet garastāvokli nomāca domas un šaubas, vai nepavadu sev atvēlēto dzīves laiku mazāk efektīvi, salīdzinot ar viņiem? vai man tagad nebūtu kas jādara situācijas mainīšana? varbūt zvanīt inspektoriem? kāds varētu but kautiņa ar likumpārkāpējiem iznākums? varbūt vairs necopēt Pierīgā? u.tml. Piekritīsiet, vairākums brauc copēt, lai šādas domas nebūtu jādomā. – Šī tad būtu mana replika par ggrants komentāriem un par labu Makšķerēšanas noteikumu ievērošanai, lai cik netaisnīgi tie reizēm šķistu.
Aizmirsu, kas Orvela „Dzīvnieku fermā” bija tā suga, kam šķita, ka ir pārāka par citām?
10.februāris 2013, 21:57 | links
 
>Bums
Tere õhtust, magistri :)
10.februāris 2013, 19:58 | links
 
>kodējs
Es varu pat nosaukt reģistrācijas nr :)

L-upesLinis, 10.februāris 2013, 18:50

Tere Ikauni :DDD
10.februāris 2013, 19:55 | links
 
Jā, es arī ik pa brīdim tā braucu;)))
10.februāris 2013, 19:29 | links
 
Jā rēcīgi mēs bijām tie igauņi.
10.februāris 2013, 19:25 | links
 
>kodējs
Es varu pat nosaukt reģistrācijas nr :)
10.februāris 2013, 18:50 | links
 
Nu ja, braļukas ar ap 14 tinās nost. Šodien pirmo reizi redzēju Igauņu mašīnu. Nez, tiem taču labākas copes vietas? Varbūt, ka mūsu bāleliņi optimizācijas nolūkā?
10.februāris 2013, 18:47 | links
 
> Kodeeja
Mums labāk no 10-12, tad līdz diviem pīpējām.
Tad sāka grabināt ar intensitāti 1. zivs 15min un ap 15 jau bij gana.
10.februāris 2013, 18:42 | links
 
Ap 14 visi tinās nost, es tajā skaitā.
Cikos tā cope bija?
10.februāris 2013, 18:38 | links
 
>aldenss
Tad mums šodien neizšķirts, arī 25, tik kopsverā 700gr :( Šodien starpības nebija 2. vai 5. makšķeres, visiem rezultāts apmēram vienāds.
10.februāris 2013, 18:29 | links
 
Cope šodien švakra, tik ar lūgšanos un izmērs nu galīgi švakrs.(Uzvaras rajons)
10.februāris 2013, 17:13 | links
 
Lielupe Jelgavā. Vakar vakarā pa kanti izurbu 95 caurumu. Šodien visus pārgāju ar balansieri, divas copes, bet abas pie ledus atspruka. Citur vienu uz 46 izvilku, aug tālāk.
10.februāris 2013, 17:07 | links
 
Uzvara,salakas, 9.00-15.00 25gab. Nāksies rīt vēl tikpat saķert lai var pamieloties.Starp tiltiem gan atkal baigais vimbu slaktētāju bars atgriezies.
10.februāris 2013, 16:41 | links
 
ggrants, attiecībā uz copes noteikumiem es esmu gan trakoti principiāls :) citur - gadās, ka paslīd kāja, bet vispār es cenšos būt balts kā eņģelis :D
10.februāris 2013, 12:33 | links
 
Uz vienu makšķerīti parasti ķer tad, kad ar divām vairs netiek galā, nu un lomi tad tuvojas atļautajam max. noteiktajam daudzumam, bet savukārt 3vai4 kātiņš parasti tik lietots pie necopes.

Neticu Tev, ka Tu vienmēr un visās dzīves situācijās esi tik "principiāls" kā patreiz to patreiz mēģini pasniegt, bet varbūt es kļūdos.
10.februāris 2013, 11:18 | links
 
[quote=292554]ggrants, kāpēc sliktākais ir 1 makšķere? :) neiebraucu


Uz vienu makšķerīti parasti ķer tad, kad ar divām vairs netiek galā, nu un lomi tad tuvojas atļautajam max. noteiktajam daudzumam, bet savukārt 3vai4 kātiņš parasti tik lietots pie necopes.


tas, ka konkrētajā gadījumā 4 makšķeres nav nekas būtisks, varu piekrist, bet te jau jautājums ir principiāls


Neticu Tev, ka Tu vienmēr un visās dzīves situācijās esi tik "principiāls" kā patreiz to patreiz mēģini pasniegt, bet varbūt es kļūdos.
10.februāris 2013, 11:16 | links
 
ggrants, kāpēc sliktākais ir 1 makšķere? :) neiebraucu

bet par noteikumu ievērošanu - vai nu noteikumus ievēro, vai neievēro, neatkarīgi no "vērā ņemamām priekšrocībām" utt. IMHO tiesības prasīt no citiem, lai tie ievēro noteikumus (kaut vai stulbus vai "nebūtiskus"), ir tikai tad, ja pats tos ievēro. vai nu ir anarhija, vai nav. 5% anarhija nevar būt.

tas, ka konkrētajā gadījumā 4 makšķeres nav nekas būtisks, varu piekrist, bet te jau jautājums ir principiāls

PS - par Tavu PS - bingo, nav bijusi :P
10.februāris 2013, 10:56 | links
 
ggrants: to pašu var teikt arī par grunteņu copi uz vimbām, brekšiem utt utjpr. nahren tad vispār noteikumos ir punkts par rīku skaitu? un nahren vispār noteikumi jāievēro?

beigas, 10.februāris 2013, 09:29


Copi no krasta uz gruntenēm jau nav gluži tas pats kas salaku cope no ledus.
Brekšiem tak nav noteikts max kopējais svars 1-nā copes reizē, tā kā nebūtu pareizi salīdzināt, kā arī copējot uz grunteni var jau arī citas zivis trāpīties- ne tikai konkrētas copes reizes mērķa zivs.
Savukārt copējot salakas lomu apjomi nav īsti saistīti ar kopējo makšķerīšu daudzumu, bet gan ar salakas esamību un aktivitāti konkrētā vietā.

Skatoties tīri no salaku viedokļa- vissliktākais ir kad veči copē tikai uz vienas makšķerītes, nevis sēž uz kastes un vēro nekustīgus 4-ru makšķerīšu sardziņus.

P.s.
Manas domas bija, ka nav ko "cepties" par noteikumu neievērošanu, kurš pārkāpējam nedod nekādas vērā ņemamas priekšrocības attiecībā pret pārējiem.
Un ja Tu vienmēr un visur ievēro visus noteikumus, tad jau Tev laikam nekad nav bijusi autovadītāja apliecība.
10.februāris 2013, 09:57 | links
 
ggrants: to pašu var teikt arī par grunteņu copi uz vimbām, brekšiem utt utjpr. nahren tad vispār noteikumos ir punkts par rīku skaitu? un nahren vispār noteikumi jāievēro?
10.februāris 2013, 09:29 | links
 
Jā, Lielupē reti kurš copē tikai ar divām makšķerītēm, bet neredzu jēgu "cepties" par pārsniegto makšķerīšu skaitu salaku copē, jo ja cope būs švaka arī ar desmit makšķerītēm diennakts laikā normu nesavilksi, savukārt pie izcilas copes ar vienu makšķerīti vilksi nepārtraukti.

Biju pagājušo otrdienu, bija inspekcija, pārbaudīja makšķerēšanas kartes. Blakus sēdēja slāvu tautības copmanis ar 4-ām ūdenī ielaistām makšķerītēm- inspektoriem nekādi jautājumi nebija.
10.februāris 2013, 09:04 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager