Lielupe

ronis eed zivis ar augstu proteina saturu,taa kaa asakainie brekshi un lidakas var nesatraukties:)..zandarts?tass ka atpletiis muguras spuru,tad ronim joki buus mazi mutee:)
6.novembris 2012, 17:38 | links
 
Interesanti: Roņiem dzimst 1 bērņiņš gadā....Un:
"Ronis mielojas ar zivīm, vēžveidīgajiem, dažādiem gliemjiem. Ronis ēd daudz, dienā apēdot aptuveni 10 kilogramus - vienu spaini zivju. Ronis ir ļoti izvēlīgs, tas izmeklē lašus, mencas, siļķes un butes, turpretī noniecina tās zivju sugas, kurām ir daudz asaku." Tātad Lielupes gadījumā līdakas, zandarti, vēži, gliemeži. Brekšus varbūt nē? Asakains... bet sarēķinot: mēnesī 300kg zivju!!!! Divi: 600kg!!! Jā....kas mums paliks?
6.novembris 2012, 15:57 | links
 
Gudgein: Gaidu roņu fotogrāfiju... Bet laikam tas nav liels brīnums jo: "Dabas aizsardzības pārvaldes Gaujas nacionālā parka administrācijas vecākais eksperts un zoologs Valdis Pilāts stāstīja, ka roņi ik pa laikam no jūras iepeld upes grīvā, tomēr tas, ka šis ronis iepeldējis tik tālu upē, ir diezgan rets gadījums.

Tas, ka pelēkie roņi ilgāku laiku mitinās saldūdenī, nav pārāk ierasta lieta, jo roņi pamatā apdzīvo sālsūdeņus. Pie Rīgas HES manītais ronis ir iepeldējis iekšzemes saldūdeņos vairāk nekā 30 kilometru attālumā no jūras.

Pilāts pieļāva iespēju, ka Daugavā manītais ronis ir samērā jauns un, visdrīzāk, šis ronis nepaliks uz dzīvi upē, jo atgriezīsies jūrā. "Jaunie dzīvnieki parasti ir tie, kas vairāk klīst apkārt un, ziņkārības dzīti, iepazīst gan Baltijas jūru, gan arī iepeld kādā upes grīvā vai arī upē nokļūst, dzenoties pēc zivīm," sacīja Pilāts.

Viņš stāstīja, ka savulaik roņi novēroti arī Ķīšezerā un Babītes ezerā.

Baltijas jūrā sastopamas trīs roņu sugas - pelēkais ronis (Halichoerus grypus), pogainais ronis (Pusa hispida) un plankumainais ronis (Pusa vitulina). Plankumainais ronis uzturas galvenokārt Baltijas jūras rietumu daļā. Visas roņu sugas ir iekļautas Latvijas Sarkanajā grāmatā un uzskatāmas par īpaši aizsargājamām."
....Latvijas Sarkanajā Grāmatā!!!! Nekāda šaušana, iznīcināšana. Tikai jāpiespiež šie roņi pirkt makšķernieku karti....maksāt apēsto zivju nodokli....Bet nopietni: Domāju ka pie vainas ir bieži augstais, sāļais ūdens, kas ilgu laiku plūst no jūras upēs, sakarā ar ļ valdošajiem Dienvidrietumu-rietumu vējiem. Interesanti, kāda ir statistika vējiem desmit un vairāk gadu novērojumos.
6.novembris 2012, 15:45 | links
 
VFS. Slikti. Ja divi, tad drīz būs vesels bars....Migranti sasodītie!
6.novembris 2012, 13:51 | links
 
vakar kalnciems, velce, 5 līdakas, 2 lielākās virs 60 cm paturētas, viena jau apēsta. Līdakas sēž pie grunts

Par tiem roņiem, sāk lielā škrobe nākt virsū. Šaut viņus ar berdanku laikam troksnis par lielu un zaļie čuprā, bet varbūt ar harpūnu viņus varētu panīdēt. Nu nav viņiem jābūt latvijas upēs, par mazu tā ekosistēma šitiem āmrijām, lai sēž jūrā
5.novembris 2012, 10:57 | links
 
VFS, laikam uz tiem roņiem būs jahte jāuztaisa!!!
4.novembris 2012, 20:55 | links
 
Velce: Slokas rajons. Četras copes, viena paņemta. Divi roņi nekaunīgi upi bagarēja.
4.novembris 2012, 20:49 | links
 
Kas notiek Gaates kanalaa?...... laivu daudz, saprasana nekaada........vai asaris ar liidakaam iznaaca??
var sutiit PM, ja kaads nevar likties mieraa.....:)
4.novembris 2012, 17:34 | links
 
Šodien,velce,divas laivā un abas devās līdzi uz mājām. Rezutātu var uzskatīt par labu, jo turpat peldējās bolacis.
4.novembris 2012, 17:06 | links
 
Bums. Tas nebiju es, vējš likās par šerpu1DDD
3.novembris 2012, 19:17 | links
 
kraft, tas man tāds manevrs par tiem meldriem- visi 100 tūkstoši bratanu aizskrēja uz turieni zemmerēt a es pa klusiņām dziļā bedrītē ķeru to lielo ...

Koroče biju aizdevies uz kalnciemu, man ka jau vienmēr, pāris knapmēru (t.i. līdakas, zandartus es šogad neprotu noķert) . Toties satiku bratellu no tālas pagātnes, kādreiz bija okupants- proletarietis vienā no ussr rūpnīcām, tagad pudarbnieks-puspensionars (russia maksājot pensionu ap 300 ls kā ex oficeram ) , vada dienas ķerstot ščuku. Nu tad bija arī saķēris , 5 gab , mazākā 3 kg, lielākā nedaudz virs 5 kg. Neparādītu, nebūtu ticējis. Es no skaudības līdakas krāsā paliku. Esot iebraucis no 8 rītā un tad ščuks skŗējis pats virsū.
3.novembris 2012, 19:16 | links
 
beigas - ikri jau viņam nav tikai uz pavasari, tie jau paradas no septembra ja nemaldos :)
3.novembris 2012, 19:01 | links
 
Gudgeon Es Tevi vakar manīju Jāņragā Pār tiltu braucot Baigi pīpināju lai tu atmostos ;DDDD
3.novembris 2012, 18:52 | links
 
paņēmu šodien pusotrinieci un trijnieci līdakmammas, un ķidājot izrādījās, ka abas ar pamatīgiem ikriem - tas ir tā kā normāli priekš novembra? iepriekš neatceros ko tādu manījis.

varbūt te kāds ihtiologs vai tam tuvu stāvoša persona ganās un var nokomentēt?
3.novembris 2012, 18:48 | links
 
Straume uz leju, viegla duļķe, līmenis norma... un neviena sitiena! Dažiem bija. Odiņi.
3.novembris 2012, 17:42 | links
 
Biju šodien Lielupē, tur kur daudz laivu un makšķernieki ar īsiem kātiem! Ar rezultātu apmierināts! Ko ķēru un uz ko, neteikšu, jo apsolīju!!! Bet pa lielam, kustība ir!
31.oktobris 2012, 18:08 | links
 
Beidz piesārņot tēmu!..:)
Ja kas,...glups neesi,būsi arī kādreiz treknumā apvēlies...:)
30.oktobris 2012, 22:46 | links
 
Cieši trekns šodien Toņonkulis savās vārsmās :)
Ko ta mums maziņiem, tik raudiņas no krasta ķert :)
30.oktobris 2012, 22:38 | links
 
Puiķi,
netaisos nevienam piesieties,viss kārtībā...
'žitj horošo,no žitj horošo, ješčo lučje'...:)
30.oktobris 2012, 22:17 | links
 
Ko tu man piesējies, Toni?
Droši vien, ka es zinu, ja es turpat biju. Nē?
30.oktobris 2012, 22:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager