Lielupe

Nelieli novērojumi par šo vasaru un Lielupi. Pārsvarā dodos uz Varkaļu piestātnes pusi vai Kalnciemu. Ko tikai neesmu izmēģinājis dzelteno brekšu piesaistei (pēdējie pieci gadi) un nu jau esmu šo to izpratis.
1. problēma - mazie plicīši neļauj ēsmai nokrist, kad jau tā tiek paķerta.
Risinājums1 - jāizmanto rupjāka maluma iebarošana un vēlams sajaukt ar zemi vai māliem (lai ir tikai smarža un nekontrastē krāsa ar upes gultnes krāsu.
Risinājums2 - āķa izmērs lielāks un pamatā izmantot 3 numura sliekas, ja liek klāt mušu kāpurus, tad tikai vienu/divus. Mušu kāpurus skaitā 7/8 izmantoju tikai tumšajā laikā, tad mazie liek mieru.
2. problēma - zivs vienkārši neņem.
Risinājums - meklēju citu attālumu vai citu izeju no bedres. Šogad esmu ievērojis, ka breksis ne vienmēr sēž pie bedrēm. Kā saka, ir arī atklātā vietā. Pamatnosacījums, jāatrod gliemežvāki uz gultnes. Ja tie ir, breksis vienmēr būs tuvumā.
3. Problēma - plīst pavadiņas pārvelkot pāri kantei (ar un bez zivs).
Risinājums - nu jau kādu laiku izmantoju tikai vienu pavadu uz fīderi, 0.22 mm (dažreiz 0.25), copes kvalitāti tas nav pasliktinājis, realizācijas ap 90%.
4. Problēma - straume veļ/nostiepj auklu.
Risinājums - izmantoju tikai pīto auklu 0.12/0.14. Visa sistēma tiek pārsieta uz katru copi.
5. problēma - aukla plīst mezglos.
Uz katru copi viss tiek siets no jauna, gan fīdera pamat auklai, gan pavadas.


P.S. Lasu šeit visu diezgan regulāri, taču diezgan kūtrs uz rakstīšanu. Turpmāk solos laboties.
7.augusts 2012, 08:40 | links
 
ee.nu te vienreiz viens vieds viirs ierakstiija,ka brekshi LIELIE sak njemt liidz ar piilaadzhu saartoshanos ..laikam tas bij Mirtins...:)
7.augusts 2012, 00:15 | links
 
Nu sienazi shitajaa baziena(perkonnegaisa) arii uz copi biji :D:D
6.augusts 2012, 23:37 | links
 
janchuks > Es tos brekšus arī pagaidām pasūtiju dir*t, Arī fīderēju Jelgavā, un tā barība jau normāli gāja un gāja, a brekši kā tādas princesītes.. vienu dienu sadomā kosties, otrā vispār klusums. Ja es piemēram zināju, ka es aizbraukšu uz vienu ''sweetspot'' un tur viņi man ir kodušies un normāli izmēri arī, tad dažas dienas vispār takā auns sēdi un sauļojies un skaties uz pīlēm, kā viņas zondē krastu. Pārgāju tagad tieši uz plēsējiem, izmaksas tikai tās, cik iziet 1 paciņā balto, lai noķertu ēsmas zivtiņas :)
5.augusts 2012, 15:34 | links
 
vakar no kadiem 17.00 - sodienas 10:00 lielupe ne piesitiena :( ( fiders-gruntene )
5.augusts 2012, 12:25 | links
 
Vakar nakt biju Varnu kroga, vakara puse 2 brekseni no 20- 22plk, pa nakti klusums , no 3- 7 vel 8 gab, lielakais 800gr.
5.augusts 2012, 12:14 | links
 
katru dienu pec 17:00 breksosju lielupee pie Jelgavas ar fiideri. rezultataa tiakia 2 breksi, 900g... nesaprotu kas notiek, esmu tik daudz izterejis audu bariibai, ka nezinu kur likties... japariet uz pleeseejiem, tur iznak letaak, ja copee uz dziivo ;)
5.augusts 2012, 11:41 | links
 
5 kg paka māllu pulvera pietiek visai vasarai
5.augusts 2012, 07:55 | links
 
Māli rullē. Tikai nevag likt par daudz. Kā irdinātāju jaucu klāt saulespuķu spraukumus. Principā barības pika ir tāda ka šķīst sāk tikai pēs stundām trim četrām. Zivis pa šo laiku to var tikai pasmaržot un palaizīt. Tādeļ uz āķa nonāk rupjāks izmērs.
Es jau NG vienreiz rakstīju, ka sataisot barību 100% pēc viņa receptes (tur bija klāt BRUDAs LIELĀ ZIVS, BREKSIS un SENSAS, kā arī pārējie komponenti kas bija jāpiejauc). Barība sanāca tik smaržīga ka krastā ap spaini lapsenes vien riņķoja, bet uz āķa ķērās plicīši viens pēc otra tādi ka sērkociņkastitē varēja pa pieci gab savietot. Jautāju kas par lietu, kāpēc tā. NG nemācēja atbildēt. Tas bija Lielupē netālu no Klanciema (tur kur dambis gar ceļu).
Pēc tās reizes arī secināju ka tomēr vajag bumbas taisīt tik blīvas (bet likt ruju baribu) lai pēc iespējas vēlāk sadalās.
5.augusts 2012, 07:55 | links
 
pliksnis-maali tev nederees Lielupes lenajaa straumee,nekas galugala neskjiidiis....var meegjinaat ar bariibas liimi,tikai nepaarspiileejot.
5.augusts 2012, 00:25 | links
 
es savaa Latvijas laikaa dziivojos pie choma,kuram upe pie maajaam,es tur visu sakraavu tachkaa,un vienaa mieraa aizvilku uz upi:))))))))))))))))
5.augusts 2012, 00:23 | links
 
Vot skaitās, jo vairāk parpalas jo nopietnāks copmans, nerunājot nemaz par štekeristiem kuriem pilns busiņš sakrauts priekš 5 stundu copes. Es no dzīvokļa ar vienu piegājienu parasti nevaru noiet lejā.
čehols ar kātiem
makšķerkaste
krēsls
2 spaiņi (vienādi viens otrā tur arī stāv barība un ēsma)
zābaki
uzglabājamais tīkliņš
uztveramais tīkliņš
maisiņš ar minerālīti
karoče o mai gād - apkrāvies kā ēzelis un ja vēl gadās ka neķeras, kas šogad nav nekāds retums, tad liekas da nu nafig.
Rīt no rīta esmu nolēmis optimizētā veidā braukt. No kastes čehola kabatā ieliku 4 barotavas, griezulīšus un gatavās pavadas - viss. Man nekad neviena barotava nav norāvusies, lai arī copēju ar 0.11 pīto. Neredzu jēgu fīderējot katru reizi ņemt kasti ar pludiņiem entajiem kambrikiem āķiem 30 barotavām nu visādiem mēsliem. Tātad saliekamo uztevramo ieliku čeholā (no laipas tomēr vajag uztveramo) Spainis spainī - vienā jaucu barību otrā ūdens roku nokalošanai, nekas noskalošu upē, bet to spaini izmantošu krēsla vietā. Tātad spiņos iekšā iebarojamais, minītis arī lien, ēsma vēl štrunti kaut kādi noderīgi. Tātad tikai čehols un spainis, un viss vajadzīgais ir līdzi. ZB kravāties!
4.augusts 2012, 22:22 | links
 
Nu nezinu nezinu , cik tā melase mazās atbaida, domāju ka neatbaida, ķeras gan lielas gan mazas.
4.augusts 2012, 22:07 | links
 
Pamēģini NG Mix Es jaucu raudu un breksi kopā Nedaudz melasi lai atsit mazos Usmā rullē
4.augusts 2012, 22:02 | links
 
Nezinu kāpēc tagad Jelgavā vairs neviens makšķernieku veikals nepiedāvā DRAGON firmas brekšu barību. Tā Lielupē strādāja vislabāk. (visas TRAPER, SALMO un vēl nezin kādas izcelsmes noder tikai "maiļošanai").
4.augusts 2012, 21:41 | links
 
Par barībām. Tās veikala smalkās barības ir tikai mailēm. Protams ka smarža uz laiku pievilina brekšus, bet tiklīdz bumbas sāk izirt tie kāri to apēd uz aizpeld. Citi rezultāti ir kad uztaisa barības bumbas ar māliem, tad arī to tik daudz nevajag un arī zivis notur uz vietas, jo paēst īsti nesanāk, ēdams ir tikai tārps ko pasniedz
4.augusts 2012, 21:33 | links
 
Šodien kā ne kad. Galīgais vāks uz plēsoņu.
4.augusts 2012, 17:37 | links
 
vakar no rīta 3.07.12 2 vaji piesitieni uz jigu un rezultāts 0 vobleri 0 šūpiņi 0
nomainiju uz rotiņu 4 izmera 3 ašuki

šorīt 4.07.12 pilnīga 0 uz visu. mazās zaļsvārces pie zālēm dzenāja mazos, bet cope nekā, cerēju ka sporta c&r pēc mazās paķeršu, bet tās ignorēja visu

vieta jūrmala-majori uz viļņlaužiem
4.augusts 2012, 16:37 | links
 
Es arī dabūju izbaudīt tos gāganu karus Pie Tukuma spardīja tā,ka autiņi stājās nost ceļa malā/logu tīrītāji nespēja tīrīt/
4.augusts 2012, 09:48 | links
 
Vakar vakaraa bija doma sso to paarbaudiit, bet noklluvis liidz meerkkim, peec 20 min 3 reizi muuzzaa paatarus skaitot cirtu maajaas. Zibenni pa 5 reizee metrus 200-300 no laivas, tad gan naaca praataa jautaajiens, vai neesmu slims :)))))))))))))) ka deell zuves peeros upee taadaa laikaa :))))))))))))))
4.augusts 2012, 09:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager