Laivas un to motori

Ir verts pie viņiem vest? Laiva 450eiro, lētucis. Varbūt uzreiz pirkt jaunu?

L200, 5.oktobris 2023, 18:23[/quote]
Par pašu laivu nekomentēšu bet laivunams serviss galīgi garām. Vismaz man ar viņiem tikai slikta pieredze, dārgi un nekvalitatīvi remontē. Dulkan serviss labāks. Līmē arī lētos pūšļus.
5.oktobris 2023, 21:06 | links
 
Ziepi smērēji tikai pašuvēm, vai arī ventīļus ??
Man bija līdzīgi, izrādijās ventīlis !!
Pameklēju māti gugli, nācās uztaisīt atslēgu, jo uz sitiena neatradu kur nopirkt (tur dažādi varianti),, pievilku ventīli un sūce pazuda !!
Arī krievu laiva, pirkta vēl tālajā 2015-jā !
5.oktobris 2023, 18:38 | links
 
Jautājums par laivunams.lv ir kāds tur mēģinājis lāpīt pie viņiem pirkru gumijas laivu? Ir gladiator pūslis un aizmugurējā daļa kaut kur laiž. Laivai 4 sezonas. Pats mēģinaju atrast, ar ziepjudens metodi, bet nekur tā arī neatradu burbuļus. Aptuveni pēc 3 dienām sāk mesties jūtams mīkstais.

Ir verts pie viņiem vest? Laiva 450eiro, lētucis. Varbūt uzreiz pirkt jaunu?
5.oktobris 2023, 18:23 | links
 
Salīdzināt var un vajag !
Protams, ir lietas, ko arī es nekad nepirktu aļikā, bet ne tapē, ka sliktas, tapē, ka - transportēšana !
Un konkrēti , nepirktu kātus, nekādus ! Nepērku āķus, voblerus,, jo arī gribu aptaustīt, nagā *ielaist* un kopijas ir kopijas, lai ar cik pievilcīga cena ! Ēdamgumijas, jo vajag tomēr paostīt vai nesmird pēc izlietotiem prežiem !
Bet,, pie mums nevar nopirkt silikona caurulīti,, ne ventīļgumiju, kas pēc pāris mēnešiem sadalās,, un pasūtot pie pāris aļika pārdevējiem, kādam tomēr ir īsts silikons, un cena ir ok !
Arī spoles, kas mūsu tirgotājam sotaks,, aļikā līdzvērtīga pa 30 euro !! Es tagad nerunāju par tām, kas arī aļikā maksā trīnīti !!!
Tāda replika, pāris gaus atpakaļ biju Vācijā, izstādē,, izstaigāju paviljonu ar pītajām auklām,, neredzēju nevienu Džonu vai Bilu,,, vieni šauracainie draugi !!
Vēl gadus 10 atpakaļ, tjipoa pa jokam pasūtiju pīteni no aļika (metrus 300, par piecām naudām) pirms tam arī pirku 90 metrus par 18 naudām !!
I ko, a to, ka aļika aukla ir tāda pati, tikai vairāk :)un es pat teiktu klusāka !!(bet tas dikti subjektīvi)
Ko gribu teikt, es balsoju ar savu kabatu !!Un ja ne tādi veci nūģi kā es, kā spalvas spodrināsiet ??
5.oktobris 2023, 17:38 | links
 
.. nu tak :)
Par aļika preci es rēķinos ar riskiem un termiņiem, par attiecīgu naudu !
Bet te piedavā to pašu par x5 !! Pirkstu ap pirkstu neaptinot !!
Es nevienu vārdu nesaku par piem. mūsu meistaru BUMS, cilvēks strādā, taisa formas, un prece + ieguldītais darbs maksā tik cik tā maksā,, vai par 15 īfona gribētajiem,, gribi - maksā !! Bet ne par, to, ka tieku uzskatīts par ambāli,,

Jon-Hill, 5.oktobris 2023, 08:55

Nu redzi Tu pats atbildi uz savu jautājumu. Tu neesi ambālis! Tu esi ieguldījis savu laiku, ieguvis noteiktas zināšanas, apzinākis, ko kā kur un kāpēc pasūtīt, esi ieguvis know-how, esi apzinājis un uzņēmies riskus, Tev ir tabilstošas tehniskās zināsanas. Pa lielam Tu varētu būt tā nelaimīgā tirgotāja vietā :D Piedāvāt šo preci kādam, kas to visu nav darījis un darīt nevēlas. Jo savu laiku varbūt vērtē augstāk, pa to laiku spēj nopelnīt vairāk nekā ietaupīt to visu apgūstot utt., vai vienkārši slinks, un neinteresējas un izvēlas. Katram savs. Ja tādu nebūtu, tad nebūtu arī pieprasījuma un neviens ar to nenodarbotos.

zaraza, 5.oktobris 2023, 10:25

Esmu nepareizais un stulbais Latvijas tirgotāju klients - copes lietas pērku tikai veikalā un vēlu tiem uzplaukumu. Hobijs - svēta lieta. Man patīk aptaustīt preci, salīdzināt ar citām līdzīgām, aprunāties ar pārdevēju - ja viņš runā:). Nemēģinu salīdzināt ar aļika cenām - šeit tādas nebūs nekad. Novērtēju garantiju - ir gadījies izmantot. Pērku to, kas tobrīd pa kabatai un bez kā nevaru iztikt:) Iespējams, ka tā ir atkarība. Materiālus savai profesionālajai darbībai gan bieži pērku pa pastu, jo tie ir pietiekoši specifiski un Latvijā tieši man vajadzīgie nav dabūjami - neviens netirgo, jo neizdevīgi(ļooti mazs tirgus). Tos sen pazīstu, zinu, kas un cik daudz vajadzīgs, un tur nav ko taustīt. Lielākās ziepes sākas tad, kad kāds ražotājs pamaina sortimentu:)
5.oktobris 2023, 11:23 | links
 
Tad lūdzu paskaidrojiet,, ja te ir tik maziņš tirgus,, tad kāpēc visā pasaulē Yamaha 2.5 maksā ap 1200 dolāriem,, tā pat, ka pie mums !! Kā tad galus savilkt, bērnus pabarot ?? Tad jau bija jāliek tās piecas štukas, kad jau,, tad jau ! :)

Jon-Hill, 5.oktobris 2023, 09:39


Nu tur ir vienkārša atbilde, kas attiecas uz vairumu globālo A-klases brendu, kaut Yamaha, kaut Apple. Ražotājs diktē. Visas pasaules likumdošana to neļauju un ik pa brīdim konkurences uzraugi kādu soda, tikai ne sūda nemainās. Ražotāji , kas ir pietiekami spēcīgi un ietekmīgi, cenšas stingri kontrolēt cenas. Gan lai nebūtu lētāk un attiecīgi nesāktos iekšēja konkurence un sava tirgus kanibalizācija, gan lai nebūtu dārgāk un nezaudētu pievilcību salīdzinājumā ar konkurentiem.
5.oktobris 2023, 10:33 | links
 
.. nu tak :)
Par aļika preci es rēķinos ar riskiem un termiņiem, par attiecīgu naudu !
Bet te piedavā to pašu par x5 !! Pirkstu ap pirkstu neaptinot !!
Es nevienu vārdu nesaku par piem. mūsu meistaru BUMS, cilvēks strādā, taisa formas, un prece + ieguldītais darbs maksā tik cik tā maksā,, vai par 15 īfona gribētajiem,, gribi - maksā !! Bet ne par, to, ka tieku uzskatīts par ambāli,,

Jon-Hill, 5.oktobris 2023, 08:55


Nu redzi Tu pats atbildi uz savu jautājumu. Tu neesi ambālis! Tu esi ieguldījis savu laiku, ieguvis noteiktas zināšanas, apzinākis, ko kā kur un kāpēc pasūtīt, esi ieguvis know-how, esi apzinājis un uzņēmies riskus, Tev ir tabilstošas tehniskās zināsanas. Pa lielam Tu varētu būt tā nelaimīgā tirgotāja vietā :D Piedāvāt šo preci kādam, kas to visu nav darījis un darīt nevēlas. Jo savu laiku varbūt vērtē augstāk, pa to laiku spēj nopelnīt vairāk nekā ietaupīt to visu apgūstot utt., vai vienkārši slinks, un neinteresējas un izvēlas. Katram savs. Ja tādu nebūtu, tad nebūtu arī pieprasījuma un neviens ar to nenodarbotos.
5.oktobris 2023, 10:25 | links
 
Tad lūdzu paskaidrojiet,, ja te ir tik maziņš tirgus,, tad kāpēc visā pasaulē Yamaha 2.5 maksā ap 1200 dolāriem,, tā pat, ka pie mums !! Kā tad galus savilkt, bērnus pabarot ?? Tad jau bija jāliek tās piecas štukas, kad jau,, tad jau ! :)
5.oktobris 2023, 09:39 | links
 
Un, kā teica mana vecmāmiņa: *Dēliņ, ja negribi palikt vecs, japakaras jaunam ! *
5.oktobris 2023, 08:57 | links
 
.. nu tak :)
Par aļika preci es rēķinos ar riskiem un termiņiem, par attiecīgu naudu !
Bet te piedavā to pašu par x5 !! Pirkstu ap pirkstu neaptinot !!
Es nevienu vārdu nesaku par piem. mūsu meistaru BUMS, cilvēks strādā, taisa formas, un prece + ieguldītais darbs maksā tik cik tā maksā,, vai par 15 īfona gribētajiem,, gribi - maksā !! Bet ne par, to, ka tieku uzskatīts par ambāli,,
5.oktobris 2023, 08:55 | links
 
..tātad piedāvāt aļika preci par pieckāršu cenu un piegādes laiku 2 nedēļas ir normāls pisness !??
.. vairāk jautājumu naF :)
Drīkst neatbildēt !!
Tāda ir tā seja, ko arī gribēju ieraudzīt !!

Jon-Hill, 4.oktobris 2023, 20:13


Jon, Tu ar kā tāds bērns...

ne vienmēr no Aļika viss tik gludi un pareizi atnāk, otrs - cik ilga Tev būs garantija Aļika precei un cik LV nopirktai (ja piselīgs klients gadās), trešais - no Aļika nekas pa 2 ned neatnāks!!
Beidzamais - tač pērc pa lēto no aļika, lai tie vietējie targaši iznīks, ja jau tik "gudri" un alkatīgi ... patiesība diemžēl ir kautkur pa vidu

Es ar aļiku esmu ieberzies uz simt eiro... pasūtīju traķim pusasi...gaidu, gaidu, beigās fig. Uz LV bija atnākusi, bet kas tur muita, termiņi... aizbliezta atpakaļ...nu neko, resolution procedūra, saku, lai atdod naudu. Par dzelzi atdeva (35 eur), bet par sūtīšanu nē (a tas dzelzis ~10kg) + pusvasaru nogaidījis... :(((

Ņēmu un pasūtīju no Polijas... jā, dzelzim cena x5, bet sūtīšana drusku lētāka...
5.oktobris 2023, 08:08 | links
 
Usi, vēl neilgi atpakaļ, tieši tā pat jēgpilni, apelējot ar cipariem un formulām mums skaidroja kāpēc nevar ieviest vienas dienas copes atļauju. Cik tas ekonmiski neizdevīgi utt.
5.oktobris 2023, 05:50 | links
 
vads [4.okt]: RaimisD [18:59]: Willy [18:29]: Gribi teikt,ka bērzss kalpos ilgāk kā skujinieks!??Bišķi ilgāk būs. Neņēmu skujinieku dēļ tā, ka karstā laikā vietām lipīgs paliek. Basām kājām neforši.Tikai nedomā ka strìdos!katram savs!;)
Sākšu ar to!pirmā lāva melnalksnis!4gadi un čau!pirts slapjā,nevienmēr koka konstrukcijas salaiduma vietas izkalst!tur arī sapuva!nākošā apse-tas pats!...piebildīšu,ka nearko neapstrādāti bij šie lāvas dēļi!...piegriezās!pirms ap 6gadiem uzbūvēju lāvu no 45mm skujinieka!jā,dēļus rūpīgi izmeklēju, lai nebūtu sveķu problēma!pirms 2g.mainīju krāsni,lāvu biju izjaucis!viss ok...pārgāju ar smilšpapīra ripu un nolakoju ar elpojošu laku!ideāli,melni no slotām nepaliek,vēl šodien kā jauni!un neviena sveķa pat 110 grādos!jo!ne jau visur ir sveķi!
Plus vēl salaiduma vietas aplīmēju ar folijskoču!..biju parāvis remonta laikā to skoču nost!apakšā balts sauss koks!
Priekštelpa viss skujijieks,nelakots!visu pirts(slapjās)mitrumu pefekti uzsūc!...un neviens man neiestāstìs,ka lapinieks pirtij ir labāks!;)....durvis jā-bērza,bet nolakotas!

Willy, 4.oktobris 2023, 20:02
Ventilācija un vēlreiz ventilācija, to saku kā koka pirts būvētājs.
Tieši tā!un ventilācija pat ir svarīgāka cilvēka komforam kā kokam!
Gan jau zini,ka pērtuvē gaisam pilnībā jānomainās 6x stundā!kas 90%pirtīs nav...labākajā gadījuma 1 caurums sienā!:)...
Man pērtuvē ir 4 ventilācijas caurumi un tie reāli darbojas!!
Mitrums gan liels,jo pērtuvē ir duša ar silt.karst. ūdeni un sēdot uz lāvas 100 grādos varu dušoties ar ziemā ledainu ūdeni! Uz akmeņiem trauks gara uzmešanai ar vasaras zālīšu smaržu!:)
...un otrā rītā pēc pēršanās viss ir sauss!:)
4.oktobris 2023, 21:15 | links
 
RaimisD [18:59]: Willy [18:29]: Gribi teikt,ka bērzss kalpos ilgāk kā skujinieks!??Bišķi ilgāk būs. Neņēmu skujinieku dēļ tā, ka karstā laikā vietām lipīgs paliek. Basām kājām neforši.Tikai nedomā ka strìdos!katram savs!;)
Sākšu ar to!pirmā lāva melnalksnis!4gadi un čau!pirts slapjā,nevienmēr koka konstrukcijas salaiduma vietas izkalst!tur arī sapuva!nākošā apse-tas pats!...piebildīšu,ka nearko neapstrādāti bij šie lāvas dēļi!...piegriezās!pirms ap 6gadiem uzbūvēju lāvu no 45mm skujinieka!jā,dēļus rūpīgi izmeklēju, lai nebūtu sveķu problēma!pirms 2g.mainīju krāsni,lāvu biju izjaucis!viss ok...pārgāju ar smilšpapīra ripu un nolakoju ar elpojošu laku!ideāli,melni no slotām nepaliek,vēl šodien kā jauni!un neviena sveķa pat 110 grādos!jo!ne jau visur ir sveķi!
Plus vēl salaiduma vietas aplīmēju ar folijskoču!..biju parāvis remonta laikā to skoču nost!apakšā balts sauss koks!
Priekštelpa viss skujijieks,nelakots!visu pirts(slapjās)mitrumu pefekti uzsūc!...un neviens man neiestāstìs,ka lapinieks pirtij ir labāks!;)....durvis jā-bērza,bet nolakotas!

Willy, 4.oktobris 2023, 20:02

Ventilācija un vēlreiz ventilācija, to saku kā koka pirts būvētājs.
4.oktobris 2023, 21:03 | links
 
..tātad piedāvāt aļika preci par pieckāršu cenu un piegādes laiku 2 nedēļas ir normāls pisness !??
.. vairāk jautājumu naF :)
Drīkst neatbildēt !!
Tāda ir tā seja, ko arī gribēju ieraudzīt !!

Jon-Hill, 4.oktobris 2023, 20:13


Nesaprotu emocijas ar izsaukuma zīmēm :( Tevi izbrīna, ka jebkuras uzņēmējdarbības mērķis ir gūt pelņu? Ta pat likumā ierakstīts, ja kas... Jebkurš par savu darbu vēlas saņemt pēc iespējas vairāk a tālāk jau regulē tirgus mehanismi. Un arī patērētāju/klientu puse visi galīgi nav vienādi savos izvēles kritērijos. Bieži būt pašam pašam lētākajam galīgi nav optimālā stratēģija, tici vai ne.
4.oktobris 2023, 20:49 | links
 
Zarazij, tev maģistrs, vari nejēgām šo paskaidrot - Ja Tev oborots, ir piemēram , 10 štukas mēnesī, tad kāda uzņēmuma plaukšana var būt ar 15% pelņu, respektīvi 1500? Tur tak pat minimālo algu vienam darbiniekam un īres maksu nesamaksāsi, nemaz nerunājot par investīcijām un attīstību. Tiešām no peļņas tu maksā algas, īri.

usis, 4.oktobris 2023, 20:23


nesapratu jautājumu... No brutto pelņas maksā visas uzņēmuma izmaksas, vai ne tā? Tad, kas paliek pāri ir netto ("tīrā") pelņa...
4.oktobris 2023, 20:39 | links
 
Zarazij, tev maģistrs, vari nejēgām šo paskaidrot - Ja Tev oborots, ir piemēram , 10 štukas mēnesī, tad kāda uzņēmuma plaukšana var būt ar 15% pelņu, respektīvi 1500? Tur tak pat minimālo algu vienam darbiniekam un īres maksu nesamaksāsi, nemaz nerunājot par investīcijām un attīstību. Tiešām no peļņas tu maksā algas, īri.
4.oktobris 2023, 20:23 | links
 
Pa radio Skonto pēdējā laikā viens Pisnesa konsultants reklamējas..
Katru reizi nodomāju : ko tu tāds nabadzīgs, ja tik gudrs !!
4.oktobris 2023, 20:15 | links
 
..tātad piedāvāt aļika preci par pieckāršu cenu un piegādes laiku 2 nedēļas ir normāls pisness !??
.. vairāk jautājumu naF :)
Drīkst neatbildēt !!
Tāda ir tā seja, ko arī gribēju ieraudzīt !!
4.oktobris 2023, 20:13 | links
 
.. nu ja nav šeit tādas pirktspējas,,, nu kapēc mani uzskatīt par ambāli (tas Zarazam jautājums) nu netirgo, nav un viss !!!
Es pabēdāšos. iekapāšu un pasūtīšu aļikā ! Kapēc savu tautieti par idiotu mēģināt padarīt ???

Jon-Hill, 4.oktobris 2023, 19:53


kāpēc par ambāli ? Ir tirgus, ir piedāvājums un ir pieprasījums, cenu nosaka šīs divas lietas. Katrai precei ir savs pircējs ar saviem izvēles kritērijiem un cena nebūt ne vienmēr ir pirmajā vietā... Ja uzņēmējs ir aprēķinājis savu cenu, tad, pieļauju, ka viņš ir sarēķinājis (ja prāta pietika), ka tieši ar šādu cenu esošajā tirgū un konkurences apstāķlos iegūs visvairāk no savas potenciālās fokusa klientu grupas. Tavā gadījumā tu vienkārši nebiji šajā fokusa klientu grupā un Tavi izvēles kritēriji ir citi, bet nekāda apvainojuma tajā galīgi nav.
Nomest cenu 2x idejiski var tad, ja vari pārdot to pašu preci apmēram 3x vairāk...3x nevis 2x tāpēc, ka palielinoties apjomam tīrā peļna aug nevis lieneāri bet gan samazinās palielinoties izmaksām par darba apjoms cilvekstundās, loģistiku, uzglabāšana, uzskaite utt.
4.oktobris 2023, 20:08 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager