Laivas un to motori

Jon-Hill [06.04.21]: Biju domājis mazās copes laivas, ap trīs metriem. 430-tā, tomēr vienam vīrelim pasmaga :)
Tas gan, ar grīdām un pilniem rundukiem trijatā pirzdami stiepām ārā.
Paziņam Amber 310 tā ar apaļo dibenu. Tas pamanās pa copi divreiz ielikt ūdenī. Pārspīlēju protams, bet ne daudz. Copēt var tikai sēžus un ta uzmanīgi . Zivi tik ar sačoku jāceļ laivā, ar rokām ņemt baigi riskanti, var apmest ripā.
Citam čomam ar no mazajām 3m+ apaļo dibenu nepateikšu, kā ražojuma, bet ar vietējā. Stabilitāte sūdīga, plus vēl sekla, 5nieks motorels slīcina nost. Purns gaisā, pakaļai ūdens līdz bortam. Ja viļņi vai kuters kāds iet garām, tad slāpē motoru un gulies. Redzēju viņus tanī laivā Daugavā, skats tāds tipa veči uz putoplasta gabala mauktu, borti knapi virs ūdens.
Morāle.
Apaļā dibena laivas copei neder.
6.aprīlis 2021, 11:35 | links
 
Biju domājis mazās copes laivas, ap trīs metriem. 430-tā, tomēr vienam vīrelim pasmaga :)
6.aprīlis 2021, 10:19 | links
 

Ja ir svarīga stabilitāte un nav jāstaipa katru reizi uz piekabes, tad pilnīgi droši varu šo ieteikt.
6.aprīlis 2021, 09:53 | links
 
Jon-Hill [05.04.21]: .. neesmu redzējis Cieto, kurai uz borta var sēdēt :)
Pagājušajā gadā Juglas ezerā notika koncerts, tad Amber 430 trimarāna tipa laivā divi pāri mierīgi varēja dejot. Loģiski arī uz borta var sēdēt, bet vai vajag :)
6.aprīlis 2021, 09:47 | links
 
dagnis16 [04.04.21]: Sveiki!

Varbūt kādam ir pazīstams motoru meistars, kurš remontē HONDA motorus? Varbūt var padalītes ar kontaktiem.
Honda Dārzciema iela. Servisa vadītājs Jānis. Remontēju savus Yamahas močus pie viņa. Labs meistars, atbildīgs. Vienīgi, ja plāno riktīgi pa lēto tad tas nav īstais variants.
6.aprīlis 2021, 09:43 | links
 
Ja brauc viens ar airiem
un sēž pa vidu, tad sams vēl ir izmantojams. Ja divatā un ar motoru tad tas pasākums ir gana bīstams...
5.aprīlis 2021, 20:33 | links
 
Varbūt kādam aizķēries starteris un spararats ar zobratu priekš Honda BF9,9 ? Labprāt nopirktu tepat, pirms sūtu no ārzemēm.

https://www.ebay.co.uk/itm/Honda-9-9-HP-BF9-9DK-Flywheel-31110-ZW9-010ZA-/293037238252

https://www.rareelectrical.com/i-26890872-new-starter-motor-fits-2001-2010-honda-marine-outboard-bf9-9-9-9hp-31200-zw9-802-31200-zw9-802.html
5.aprīlis 2021, 18:45 | links
 
arguments pret pūsli lielos ūdeņos - vējš un vadāmība. ja mauc ar puslīdz niknu motoru, tas nav baigi būtiski, bet ar airiem vai mazmotoriņu tas, kā vējš nes, ir svarīgi.
man nav bijusi viegla stiklašķiedras laiva, vecā kocene gāja pofigā uz vēju, bija zema un plata, un ar 4zirgu pie maziem apgriezieniem viņu nobīdīt no kursa varēja tikai tiešām stiprs vējš. šitā motorene ir stipri augstāka, un viņu pret- vai sānvējš velcējot groza kā pīli :( visu laiku jāgana stūre, un tas mēdz sakrist uz nerva
beigas, 5.aprīlis 2021, 17:42

Stikla šķiedra ir samērā viegla un ar mazu iegrimi, tā ka grozīs tāpat kā pūsli. Man stiklinieci ar vējš mētā turpu šurpu, ja brauc 2-tā tad tik būs stabilitāte. Vienkārši koce Tev bija smagāka, priekša tā nerāvās augšā, līdz ar ko arī bij stabila.
5.aprīlis 2021, 18:18 | links
 
.. novēlot atrast savējo, atklanos ! :)
5.aprīlis 2021, 17:50 | links
 
arguments pret pūsli lielos ūdeņos - vējš un vadāmība. ja mauc ar puslīdz niknu motoru, tas nav baigi būtiski, bet ar airiem vai mazmotoriņu tas, kā vējš nes, ir svarīgi.
man nav bijusi viegla stiklašķiedras laiva, vecā kocene gāja pofigā uz vēju, bija zema un plata, un ar 4zirgu pie maziem apgriezieniem viņu nobīdīt no kursa varēja tikai tiešām stiprs vējš. šitā motorene ir stipri augstāka, un viņu pret- vai sānvējš velcējot groza kā pīli :( visu laiku jāgana stūre, un tas mēdz sakrist uz nerva
5.aprīlis 2021, 17:42 | links
 
.. :))) es ar laivoju starp Jelgavu un Kalnciemu !!
.. un tikai,,, tā iemesla pēc, ka padsmit gadu laikā, tā arī vēl neesmu izpratis šos 20-it km,,, kas katru gadu mainās ! Citi ūdeņi pat nevilina :)
5.aprīlis 2021, 17:04 | links
 
tas viss ir galvā :) laivot un copēt pa Gauju, Irbi vai tamlīdzīgi - ir okei ar pūsli, bet Lielupē, kas man ir vistuvāk mājām, man šķiet ērtāk un foršāk ar cieto laivu. ezeros man arī cietā laiva patīk daudz labāk
5.aprīlis 2021, 16:57 | links
 
.. neesmu redzējis Cieto, kurai uz borta var sēdēt :)
5.aprīlis 2021, 16:48 | links
 
..kapē piepūšamā - nav stingra ??
Tīri argumentācija ??
5.aprīlis 2021, 16:45 | links
 
... nu nezinu,, esmu copējis, no dažādām, bet pēc manām sajūtām pūslis galvas tiesu pārspēj cieto laivu, kad vajag monstru (lab, pusmonstru) iedabūt laivā,,, vari reāli ar ceļiem, elkoņiem atbalstīties un ir droši,,var cīnītiess !!
Cietajā laivā vienmēr jātur smaguma centrs !!
5.aprīlis 2021, 16:42 | links
 
Jon-Hill [05.04.21]: beigas> Tev ir kur glabāt 4-tr metrīgu laivu ??
Es vienkārši gribu saprast domu gājienu !!

Ja ir kur glabāt tad kapē par to pašu naudu nepaņemt pūsli (tīri labs sanāk),,,!
man ir kur glabāt, un pūslis (pat vairāki) ir :) bet copēt man labāk patīk no normālas, stingras laivas
5.aprīlis 2021, 16:23 | links
 
beigas> Tev ir kur glabāt 4-tr metrīgu laivu ??
Es vienkārši gribu saprast domu gājienu !!

Ja ir kur glabāt tad kapē par to pašu naudu nepaņemt pūsli (tīri labs sanāk),,,!
5.aprīlis 2021, 16:19 | links
 
tīri informācijai - ilgus gadus nobraukāju ar plakandibena koceni ar 4zirgu Mercury motoru, šobrīd man ir "atpūtas" laiva ar 30zirgu motoru. atpūtai der, bet copei viņa nav sevišķi piemērota, tāpēc štukoju paņemt ne pārāk lielu stiklašķiedras laivu, tādu, lai var iztikt bez auto piekabes, un klāt 45-55lbs elektromotoru
5.aprīlis 2021, 14:35 | links
 
uz "Sams" skatījos svara dēļ (48kg), lai vienatnē var uzcelt mašīnai uz jumta. es neesmu švarcnēgers un pat čaks noriss ne. cik sver "Līdaka"?
par motora dārgumu - jautājums bija par to, vai ir vērts maksāt 400ē tikai par nosaukumu, ja tāds pats pēc visiem parametriem citas firmas motors maksā 250
5.aprīlis 2021, 14:09 | links
 

Beigas.
Neņem SAMU -neveiksmīgs projekts....
Piekrītu SKUBRAGAM - ņem Līdaka +, vai Lielo līdaku !!!
Man pašam ir Lielā līdaka - stabila ar izcilu gaitu !
Ražo Viktors Spuņciemā.
Tel. 26050838
5.aprīlis 2021, 12:52 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager