Laivas un to motori

Jon-Hill [18.03.21]: Līdz laivu sezonas aklāšanai esmu sadomājis paeksperimentēt ar savu 2.5 jamahu !
1. Tranša augstums.
2. Dzenskrūves solis, balansēšana,, pulēšana.
3. Kavitācijas plāksne.
Vimbas neinteresē, ir laiks, gribēšana un mazliet nauda, tahomertam un paris dzenskrūvēm :)
Latviski sakot ,, nau vērc ; ) ,,
Man pagājušajā gadā nelika mieru tieši šī paša doma, uzlabot savu 5hp motorīša sniegumu. Gribēju būt gudrāks par YAMAHAs inženieriem.
Ķēru milimetrus tranča augstumam, lai kavitācijas plāksne atrastos ideālajā iegrimē.
Mainīju motora lenķi, stoka urbumi man nebija gana labi, liku lenķī slīpētus paplākšņus.
Pirku citas dzenskrūves
Rezultātā ieguvums 2-3 km/h . Un ko tas nozīmē gaitai, būtiski neko.
Morāle.
Ja gribi ātri braukt, pērc lielāku motoru un nedzer laivā, bet ,ja tomēr, gribas iešaut kādu alu tad jāsamierinās ar tiem 5hp un nav tur ko galvu lauzīt.
18.marts 2021, 11:43 | links
 
Plāksne no 1.5 ņerzas un sver 280 gr. Uz kopējo svaru (200 kg) ietekme tuvu nullei.
Un viņas vienīgais mērķis ir neļaut dzenskrūvei raut klāt gaisu .
18.marts 2021, 11:24 | links
 
Daddy *Ar mazmotoriņiem ņemties var, ja ir patika, bet manas domas - jēga stipri maza.*

jautājums: un kāda jēga ņemties ar lielajiem ?
Un pa lielam, ko tur ņemās !!
Maina, piestrādā dz. skrūves, liek kav. plaksnes vai plaksnes ar maināmo leņki uz pašas laivas,, maina motora novietojumu un sagāzumu !!
Tik neaizmirstam, ka arī brutto svars ir attiecīgs, konkrētam kugošanas līdzeklim !!
Es gribu to pašu, saviem 200 kg. bruto !
18.marts 2021, 11:18 | links
 
Kavitācijas plāksne palielinās kopējo sistēmas svaru, neiet kopā ar konceptu :)
18.marts 2021, 11:17 | links
 
:) Tieši ar dzinēju nekādas manipulācijas nav doma izveikt !! Tur inženieri gana labi sataisijuši!
Tikai, dzinēja novietojums (augstums), sagāzums, dz.skrūves piestrāde, un neliela kavitācijas plāksne.
18.marts 2021, 11:09 | links
 
daddy_j [18.03.21]: Ēteri vajadzēja pieliet!;D

Willy, 18.marts 2021, 10:46

Ko tik nelējām - ēteri, rīcineļļu... sportisks troksnis un smaka bija, ar jaudu so-so, ja salīdzina ar to ņemšanos :)
....un pa naktīm ar taisno izplūdi!:D
18.marts 2021, 10:57 | links
 
Ēteri vajadzēja pieliet!;D

Willy, 18.marts 2021, 10:46


Ko tik nelējām - ēteri, rīcineļļu... sportisks troksnis un smaka bija, ar jaudu so-so, ja salīdzina ar to ņemšanos :)
18.marts 2021, 10:50 | links
 
daddy_j [18.03.21]: sardziņš/mormiška, fīderis/barotava arī nav akmenī iecirsts :) ir dažādi dziļumi, straumes, vēji...

Ar mazmotoriņiem ņemties var, ja ir patika, bet manas domas - jēga stipri maza. Max ātrums tā arī paliks ~10km/h, patēriņš - ja ručka līdz galam 1L/h, velcējot 1L/diena :)

Savulaik noņēmos ar 350 Jawu, slīpēju kanālus, lūkas, ko tik nedarīju, lai pāris zirgus klāt dabūtu. Jauns un dumjš biju :)
Ēteri vajadzēja pieliet!;D
18.marts 2021, 10:46 | links
 
sardziņš/mormiška, fīderis/barotava arī nav akmenī iecirsts :) ir dažādi dziļumi, straumes, vēji...

Ar mazmotoriņiem ņemties var, ja ir patika, bet manas domas - jēga stipri maza. Max ātrums tā arī paliks ~10km/h, patēriņš - ja ručka līdz galam 1L/h, velcējot 1L/diena :)

Savulaik noņēmos ar 350 Jawu, slīpēju kanālus, lūkas, ko tik nedarīju, lai pāris zirgus klāt dabūtu. Jauns un dumjš biju :)
18.marts 2021, 10:39 | links
 
Jon-Hill [18.03.21]: :) Visu darīto fiksēšu (foto video),, ta jau redzēs !
Ok...lai veicās!;)dod ziņu ko būsi ieguvis!
18.marts 2021, 10:34 | links
 
:) Visu darīto fiksēšu (foto video),, ta jau redzēs !
18.marts 2021, 10:29 | links
 
Jon-Hill [18.03.21]: Willy, tieši tā, Tu gribi noizolēt, es (arī varbūt, pēčāk)tagad - lai dz. negriežas no pus gāzes pa tukšo !
Dz. skrūvi nomainit pēc vajadzības, minūtes jautajums,, agrāk tak daudziem bija vieglās un skrienamās dz.skrūves !
Principā arī 5hp ir līdzīgi-pus ručka maz ko maina!
Runājot par izolāciju-ceru pie reizes mazināsies arī vibrācijas trokšņi,kas nav lieli,bet ir!
18.marts 2021, 10:25 | links
 
Willy, tieši tā, Tu gribi noizolēt, es (arī varbūt, pēčāk)tagad - lai dz. negriežas no pus gāzes pa tukšo !
Dz. skrūvi nomainit pēc vajadzības, minūtes jautajums,, agrāk tak daudziem bija vieglās un skrienamās dz.skrūves !
18.marts 2021, 10:15 | links
 
Jon-Hill [18.03.21]: Mocības :) tieši tādas pat, kā salāgot sardziņu ar murmuļa svaru un auklu !! Kā salāgot fīderi ar auklu, straumi un barotavu !!
Par to ir stāsts,,, nevis tie divi varianti : ir glise, nav glises ! :)
Var jau rušināties!Ātrāk sezona pienāks!;)Motorīc puķīte-viegls-kam tas ir būtiski!18kg un ļoti kluss...
Man ar īsti nav ko darīt un gribu savam Yamaha 5hp motora vākam veikt skaņas izolāciju!:)
18.marts 2021, 10:11 | links
 
..par glisi nemaz nefantazēju,, esmu runājis ar vairākiem, kam Y2.5, štata komplektacijā, droseli var vērt līdz pusei,,, tālāk tik troksnis un šļakatas !!
Ir doma sadzīt kopā - jaudas pārpalikumu ar dz.skrūvi un brutto masu !!
18.marts 2021, 10:09 | links
 
Tad kāds ir mērķis? Lai būtu ko darīt, vai lai zivīm patiktu pulēta skrūve :)
18.marts 2021, 10:03 | links
 
Mocības :) tieši tādas pat, kā salāgot sardziņu ar murmuļa svaru un auklu !! Kā salāgot fīderi ar auklu, straumi un barotavu !!
Par to ir stāsts,,, nevis tie divi varianti : ir glise, nav glises ! :)
18.marts 2021, 10:01 | links
 
Tiešām nav saprotams. Dari ko gribi, bez glises +/-10 km/h, tāda ir fizika, nevajag mocīties.
18.marts 2021, 09:50 | links
 
Varu atļauties arī jaunu,,bet man svarīgi šim sadzīt kopā rādītājus ! Arī mugurai tie 10 kg. jau ir būtiski (dzīve pamētājusi)!
Varbūt ir kāds, kas kko ir darbojies šai virzienā,, var privāti,, atziņas, klūdas,, ko darīt vai noteikti nedarīt un kāpēc ? Nu veči no paaudzes, kas zapiņus un žikus skrūvēja :)
18.marts 2021, 09:44 | links
 
Jon-Hill [18.03.21]: Līdz laivu sezonas aklāšanai esmu sadomājis paeksperimentēt ar savu 2.5 jamahu !
1. Tranša augstums.
2. Dzenskrūves solis, balansēšana,, pulēšana.
3. Kavitācijas plāksne.
Vimbas neinteresē, ir laiks, gribēšana un mazliet nauda, tahomertam un paris dzenskrūvēm :)
Nekas būtiski nemainīsies!labāk pārdot un ņemt 5hp...
Es pagāšgad ļoti labu mazo 2008g Yamahu pārdevu par 550e
18.marts 2021, 09:17 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager