Laivas un to motori

Zorge07 [05.05.20]: Artx2 [13:50]: Artx2 [12:18]: Manis pārbaudīta "recepte":
1. no laivas dibena zemākā punkta, viducī, līdz motora antikavitācijas plāksnei, attālums ne lielāks, arī ne mazāks par 2,5 cm.
2. Par motora savērsumu. Tas jāregulē uz vietas. Katrai laivai tas trača slīpums var būt atšķirīgs! Ja metot ručkā baigi ceļ purnu augšā un ilgi jāgaida, kad izies glisē, es samazinātu par vienu robu motora slīpumu. Tobiš, motora kāja ir par tālu no trača. Ja vēl nepalīdz, tad vēl par robu.. Šitā var piedzīt labāko variantu!
3.6 laivai ar 9.9 motoru, pie pareizi saregulētas laivas-motora attiecības, glisē ir jālec momentāni, bez liekām purna celšanām!Tukšpļūti, ieliec tak bildes kur uzskatāmi tas redzams. :DDDD zilās tabletītes jau iedzēri?

Zorge07, 5.maijs 2020, 13:19

Redz, luterēn.. tev, kā jau ākstam un tupam idiotam, pat bildītes nepalīdzēs! Tu kā lēkāji pa savu pūsli un vilnīšus ķēri, tā arī turpināsi to darīt, lai savu laivu glisē dabūtu!:)))
Normāliem džekiem pilnībā pietiks ar infu, ko sniedzām, kā arī pāris izglītojoši video jūtūbē, kuru tur netrūkst un kurus sameklēt nav ne kādu problēmu!Tukšpļūti tak ieliec to savu laivu kā jābūt trancim pret motoru. Ak tad palātā guļot to nesanāk izdarīt! :DDDD Laiks tev uz klizmas procedūrām.
Luter! Tu esi neaprakstāmi tups, neizglītots idiots un triperains bomzis! Un tā ir tikai tava problema! Dzer savas zilās tabletītes, liec sev klizmas no rītiem un vakariem, un priecājies, ka tavā palātā ir internets!
Un neraksti par lietam, par kurām nejēdz pilnīgi NEKO!
5.maijs 2020, 15:04 | links
 
Artx2 [05.05.20]: Artx2 [12:18]: Manis pārbaudīta "recepte":
1. no laivas dibena zemākā punkta, viducī, līdz motora antikavitācijas plāksnei, attālums ne lielāks, arī ne mazāks par 2,5 cm.
2. Par motora savērsumu. Tas jāregulē uz vietas. Katrai laivai tas trača slīpums var būt atšķirīgs! Ja metot ručkā baigi ceļ purnu augšā un ilgi jāgaida, kad izies glisē, es samazinātu par vienu robu motora slīpumu. Tobiš, motora kāja ir par tālu no trača. Ja vēl nepalīdz, tad vēl par robu.. Šitā var piedzīt labāko variantu!
3.6 laivai ar 9.9 motoru, pie pareizi saregulētas laivas-motora attiecības, glisē ir jālec momentāni, bez liekām purna celšanām!Tukšpļūti, ieliec tak bildes kur uzskatāmi tas redzams. :DDDD zilās tabletītes jau iedzēri?

Zorge07, 5.maijs 2020, 13:19

Redz, luterēn.. tev, kā jau ākstam un tupam idiotam, pat bildītes nepalīdzēs! Tu kā lēkāji pa savu pūsli un vilnīšus ķēri, tā arī turpināsi to darīt, lai savu laivu glisē dabūtu!:)))
Normāliem džekiem pilnībā pietiks ar infu, ko sniedzām, kā arī pāris izglītojoši video jūtūbē, kuru tur netrūkst un kurus sameklēt nav ne kādu problēmu!
Tukšpļūti tak ieliec to savu laivu kā jābūt trancim pret motoru. Ak tad palātā guļot to nesanāk izdarīt! :DDDD Laiks tev uz klizmas procedūrām.
5.maijs 2020, 14:39 | links
 
ZMA [05.05.20]: Paldies par atbildēm , es it ka mēģināju uz priekšu bidities un gaidīt kamēr izies uz glisi. Varbūt pa maz. Nu man sanāk ka purns paceļas strauji un tālāk nekā .
Reguleji motora leņķi attiecībā pret traci?
5.maijs 2020, 14:35 | links
 
Paldies par atbildēm , es it ka mēģināju uz priekšu bidities un gaidīt kamēr izies uz glisi. Varbūt pa maz. Nu man sanāk ka purns paceļas strauji un tālāk nekā .
5.maijs 2020, 14:33 | links
 
Artx2 [12:18]: Manis pārbaudīta "recepte":
1. no laivas dibena zemākā punkta, viducī, līdz motora antikavitācijas plāksnei, attālums ne lielāks, arī ne mazāks par 2,5 cm.
2. Par motora savērsumu. Tas jāregulē uz vietas. Katrai laivai tas trača slīpums var būt atšķirīgs! Ja metot ručkā baigi ceļ purnu augšā un ilgi jāgaida, kad izies glisē, es samazinātu par vienu robu motora slīpumu. Tobiš, motora kāja ir par tālu no trača. Ja vēl nepalīdz, tad vēl par robu.. Šitā var piedzīt labāko variantu!
3.6 laivai ar 9.9 motoru, pie pareizi saregulētas laivas-motora attiecības, glisē ir jālec momentāni, bez liekām purna celšanām!Tukšpļūti, ieliec tak bildes kur uzskatāmi tas redzams. :DDDD zilās tabletītes jau iedzēri?

Zorge07, 5.maijs 2020, 13:19


Redz, luterēn.. tev, kā jau ākstam un tupam idiotam, pat bildītes nepalīdzēs! Tu kā lēkāji pa savu pūsli un vilnīšus ķēri, tā arī turpināsi to darīt, lai savu laivu glisē dabūtu!:)))
Normāliem džekiem pilnībā pietiks ar infu, ko sniedzām, kā arī pāris izglītojoši video jūtūbē, kuru tur netrūkst un kurus sameklēt nav ne kādu problēmu!
5.maijs 2020, 13:50 | links
 
Artx2 [05.05.20]: Manis pārbaudīta "recepte":
1. no laivas dibena zemākā punkta, viducī, līdz motora antikavitācijas plāksnei, attālums ne lielāks, arī ne mazāks par 2,5 cm.
2. Par motora savērsumu. Tas jāregulē uz vietas. Katrai laivai tas trača slīpums var būt atšķirīgs! Ja metot ručkā baigi ceļ purnu augšā un ilgi jāgaida, kad izies glisē, es samazinātu par vienu robu motora slīpumu. Tobiš, motora kāja ir par tālu no trača. Ja vēl nepalīdz, tad vēl par robu.. Šitā var piedzīt labāko variantu!
3.6 laivai ar 9.9 motoru, pie pareizi saregulētas laivas-motora attiecības, glisē ir jālec momentāni, bez liekām purna celšanām!
Tukšpļūti, ieliec tak bildes kur uzskatāmi tas redzams. :DDDD zilās tabletītes jau iedzēri?
5.maijs 2020, 13:19 | links
 
Paldies par atbildēm!
Pasmelšos youtube infu un tad tikai jadodas eksperimentēt.
5.maijs 2020, 12:56 | links
 
Ar 9.9 merku arī 4m pūsli rauj glisē sekunžu laikā ar diviem večiem, bāku un štrumiem :) esot vienam laivā ar puss ručku to pašu var sasniegt :)
Vajag tikai ļaivu ar ķīli, pareizu motora sagāzumu, un tranča regulējumu un nebūs jālēkā uz laivas purna :D

gaca124, 5.maijs 2020, 11:04

Varbur vari apskaidrot vai iemest kādu resursu kurš nebūs krievu val., kāds ir pareizs sagāzums un tranča regulējums, pats nesen iegādājos 9.9hp merkūru un 3.6m pūsli ar piepūšamo ķīli. glisē ceļ, bet japagaida kādas 10 - 15 sec kamēr purns nosēžas, tad max ātrums ap 25-27km/h.

Brīvdienās braukšu izmēģināt dažādas variācijas kā visu pareizi sakārtot, bet vrb varat padalīties ar pieredzi vai resursiem.

citizen, 5.maijs 2020, 11:44


Kā jau vīri zem manis minējuši vislabāk eksperimentēt, jo tranči katrai laivai savā lenķī un augstumā, bet vispārīgi iekš googles un youtube ierakstot transom mount for outboard var atrast gana labu pamatinformāciju, protams, ja angļu mēle nav sveša.

man 4m ar komatiem ceļ gandrīz momentāli, esot vienam laivā, tev visticamāk vairāk uz vidu jāpasēžas, tad arī nebūs problēmu :)
runājot par ātrumu, vidēji vienam esot laivā ideālos apstākļos ap 32 km/h maksimālais ko sanācis dabūt, ja var ticēt eholotam
5.maijs 2020, 12:49 | links
 
Manis pārbaudīta "recepte":
1. no laivas dibena zemākā punkta, viducī, līdz motora antikavitācijas plāksnei, attālums ne lielāks, arī ne mazāks par 2,5 cm.
2. Par motora savērsumu. Tas jāregulē uz vietas. Katrai laivai tas trača slīpums var būt atšķirīgs! Ja metot ručkā baigi ceļ purnu augšā un ilgi jāgaida, kad izies glisē, es samazinātu par vienu robu motora slīpumu. Tobiš, motora kāja ir par tālu no trača. Ja vēl nepalīdz, tad vēl par robu.. Šitā var piedzīt labāko variantu!
3.6 laivai ar 9.9 motoru, pie pareizi saregulētas laivas-motora attiecības, glisē ir jālec momentāni, bez liekām purna celšanām!
5.maijs 2020, 12:18 | links
 
Vajadzīgo sagāzumu atrodi eksperimenta veidā, pamainot pozīcijas. Iespējams, ka tev, tāpat kā man, pašā sākumā ir jāpaliecas maksimāli uz priekšu, vislabāk būtu lietot roktura pagarinātāju. Šķiet, ka tev ātrumam būtu jābūt lielākam, jo man ir tāds pats ar visām pekelēm, enkuru, bāku, utt
5.maijs 2020, 12:07 | links
 
Ar 9.9 merku arī 4m pūsli rauj glisē sekunžu laikā ar diviem večiem, bāku un štrumiem :) esot vienam laivā ar puss ručku to pašu var sasniegt :)
Vajag tikai ļaivu ar ķīli, pareizu motora sagāzumu, un tranča regulējumu un nebūs jālēkā uz laivas purna :D

gaca124, 5.maijs 2020, 11:04


Varbur vari apskaidrot vai iemest kādu resursu kurš nebūs krievu val., kāds ir pareizs sagāzums un tranča regulējums, pats nesen iegādājos 9.9hp merkūru un 3.6m pūsli ar piepūšamo ķīli. glisē ceļ, bet japagaida kādas 10 - 15 sec kamēr purns nosēžas, tad max ātrums ap 25-27km/h.

Brīvdienās braukšu izmēģināt dažādas variācijas kā visu pareizi sakārtot, bet vrb varat padalīties ar pieredzi vai resursiem.
5.maijs 2020, 11:44 | links
 
Ar 9.9 merku arī 4m pūsli rauj glisē sekunžu laikā ar diviem večiem, bāku un štrumiem :) esot vienam laivā ar puss ručku to pašu var sasniegt :)
Vajag tikai ļaivu ar ķīli, pareizu motora sagāzumu, un tranča regulējumu un nebūs jālēkā uz laivas purna :D
5.maijs 2020, 11:04 | links
 
Artx2 [14m]: cibins [8:40]: Varbūt kāda cūcene, bet man ar dulkan325 un tohatsu5 nekad nekādu problēmu ar glisi nav bijis, dod gāzi, uz brīdi paliecas uz priekšu un aiziet. Nekad neesmu interesējies par plāksnēm, savērsumiem utt. Ja visu kopā sarēķina- laiva 57, motors 27, ārējā bāka ap 10, enkurs, copes piederumi arī vismaz 10, pats zābakos 100, kopā zem 200 nekādi. Tā ka tā formula 1hp=30kg nav universāla.Tāpēc jau ir : teorētiķi un praktiķi, tie kuriem ir reāla pieredze. :) Tas tāpat kā augstskolu pasniedzējiem ekonomikā, teorētiski visiem vajadzētu būt miljonāriem. :DDDD

Zorge07, 5.maijs 2020, 10:10

Tieši tā!
Bet praktiski tu luter staigā apkārt nošmucējies un 3m laivu ar 5hp motoru lai dabūtu glisē, lēkā pa laivu, rausti ātrumus un ķer vilnīšus, kad citi džeki ar tādu pašu ekipējumu bez problēmām brauc! :)))Brauc te vienīgi tu ar muti. :DDDD

Zorge07, 5.maijs 2020, 10:17


Luter, vot tu, kā pieredzējis praktiķis, pastāsti.. A ko tu dari, ja nav to vilnīšu, kas ir pats svarīgākais lai dabūtu šādu komplektu glisē? :)
Tu var būt ar airiem piepalīdzi ieskrieties, vai vnk met mieru un brauc mājās? :))
5.maijs 2020, 10:32 | links
 
Dulkan 345 + Honda BF5, ātrums ~21, braucot divatā ar sīko un pekelēm.
5.maijs 2020, 10:18 | links
 
Artx2 [05.05.20]: cibins [8:40]: Varbūt kāda cūcene, bet man ar dulkan325 un tohatsu5 nekad nekādu problēmu ar glisi nav bijis, dod gāzi, uz brīdi paliecas uz priekšu un aiziet. Nekad neesmu interesējies par plāksnēm, savērsumiem utt. Ja visu kopā sarēķina- laiva 57, motors 27, ārējā bāka ap 10, enkurs, copes piederumi arī vismaz 10, pats zābakos 100, kopā zem 200 nekādi. Tā ka tā formula 1hp=30kg nav universāla.Tāpēc jau ir : teorētiķi un praktiķi, tie kuriem ir reāla pieredze. :) Tas tāpat kā augstskolu pasniedzējiem ekonomikā, teorētiski visiem vajadzētu būt miljonāriem. :DDDD

Zorge07, 5.maijs 2020, 10:10

Tieši tā!
Bet praktiski tu luter staigā apkārt nošmucējies un 3m laivu ar 5hp motoru lai dabūtu glisē, lēkā pa laivu, rausti ātrumus un ķer vilnīšus, kad citi džeki ar tādu pašu ekipējumu bez problēmām brauc! :)))
Brauc te vienīgi tu ar muti. :DDDD
5.maijs 2020, 10:17 | links
 
cibins [8:40]: Varbūt kāda cūcene, bet man ar dulkan325 un tohatsu5 nekad nekādu problēmu ar glisi nav bijis, dod gāzi, uz brīdi paliecas uz priekšu un aiziet. Nekad neesmu interesējies par plāksnēm, savērsumiem utt. Ja visu kopā sarēķina- laiva 57, motors 27, ārējā bāka ap 10, enkurs, copes piederumi arī vismaz 10, pats zābakos 100, kopā zem 200 nekādi. Tā ka tā formula 1hp=30kg nav universāla.Tāpēc jau ir : teorētiķi un praktiķi, tie kuriem ir reāla pieredze. :) Tas tāpat kā augstskolu pasniedzējiem ekonomikā, teorētiski visiem vajadzētu būt miljonāriem. :DDDD

Zorge07, 5.maijs 2020, 10:10


Tieši tā!
Bet praktiski tu luter staigā apkārt nošmucējies un 3m laivu ar 5hp motoru lai dabūtu glisē, lēkā pa laivu, rausti ātrumus un ķer vilnīšus, kad citi džeki ar tādu pašu ekipējumu bez problēmām brauc! :)))
5.maijs 2020, 10:16 | links
 
cibins [05.05.20]: Varbūt kāda cūcene, bet man ar dulkan325 un tohatsu5 nekad nekādu problēmu ar glisi nav bijis, dod gāzi, uz brīdi paliecas uz priekšu un aiziet. Nekad neesmu interesējies par plāksnēm, savērsumiem utt. Ja visu kopā sarēķina- laiva 57, motors 27, ārējā bāka ap 10, enkurs, copes piederumi arī vismaz 10, pats zābakos 100, kopā zem 200 nekādi. Tā ka tā formula 1hp=30kg nav universāla.
Tāpēc jau ir : teorētiķi un praktiķi, tie kuriem ir reāla pieredze. :) Tas tāpat kā augstskolu pasniedzējiem ekonomikā, teorētiski visiem vajadzētu būt miljonāriem. :DDDD
5.maijs 2020, 10:10 | links
 
Man bija 3.3 laiva (65kg)+ merks 5hp (26kg) + 85 kg + bāka (ap 10kg), plus mantas, enkurs (vēl ap 10 kg), glisē bez problēmām cēla. Max ātrums bija 22 km/h. Divatā gan ne kā!
5.maijs 2020, 10:06 | links
 
Laiva 3.3 + Merkūrs 5zs = vienam glisē nav problēmu, tik prasās garāku rokturi, lai var labāk līdzsvarot; ar vieglu sievu priekšgalā - arī izceļ glisē, tik nedaudz mazāks ātrums.
5.maijs 2020, 09:45 | links
 
Ātrums uz pilnu ručku ap 26, lielākai bijis 28, bet tas pa vējam, bet parasti pukšķinu ar 2/3 gāzes uz 20-23km/h
5.maijs 2020, 09:10 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager