Laivas un to motori

RaimisD [10.jūl]: zobrats [8:41]: Pagājušajā gadā Hrvātijā biju, tur īres noteikumos bija teikts, ka tiesības vajag. Tas, ja īres kantora darbinieks neuzprasa, tas nenozīmē, ka jūrā neprasīs. Pats redzēju, kā īres laivu inspicēja poličiTā ir.
Iepriekš pieminātajās Horvātijā Grieķijā ir nepieciešamas tiesības īres transportiem , Grieķijā nepaņemsi pat 50 cm³ mopēdu bez attiecīgas kategorijas, arī ar auto tiesībām nē. Un par ķiveres neesamību braucot ar moci sods 100eur

Pēc vietējo vārdiem . Policijai ir nerakstīts likums- bez nepieciešamības nečakarēt atpūtniekus, galvenais, lai viesi ir apmierināti .

Ja netaisa sūdus tad piever acis. Cik braukāju ar kvadru ne reizi neapstādināja dēļ tā ka nav ķiveres. Man bija kevlāra lakats un titāna saulenes :D

Tas, ka var paņemt transportu bez attiecīgām tiesībām, pieļauju ka jā. Nu baigi daudz to kantoru. Tik kurš normāls uzņēmums gribēs uzņemties risku.

Ja nav tiesību kasko nedarbojas. A nošķilt tur ļoti vienkārši.
teiksim tagad esmu itālijā, te zem 40 zs tiesības nevajag. neizteikšos kā braukā tūristi pa venēcijas kanāliem, tāpēc ar laivu tur iekšā nelīdīšu, lai gan bija doma. negribas sa.ist sev brīvdienas kādam dalbajobam uzvelkot pa pauri, labāk iedzeru aliņu kanāla malā
10.jūlijs 2023, 11:14 | links
 
zobrats [10.jūl]: Pagājušajā gadā Hrvātijā biju, tur īres noteikumos bija teikts, ka tiesības vajag. Tas, ja īres kantora darbinieks neuzprasa, tas nenozīmē, ka jūrā neprasīs. Pats redzēju, kā īres laivu inspicēja poliči
Tā ir.
Iepriekš pieminātajās Horvātijā Grieķijā ir nepieciešamas tiesības īres transportiem , Grieķijā nepaņemsi pat 50 cm³ mopēdu bez attiecīgas kategorijas, arī ar auto tiesībām nē. Un par ķiveres neesamību braucot ar moci sods 100eur

Pēc vietējo vārdiem . Policijai ir nerakstīts likums- bez nepieciešamības nečakarēt atpūtniekus, galvenais, lai viesi ir apmierināti .

Ja netaisa sūdus tad piever acis. Cik braukāju ar kvadru ne reizi neapstādināja dēļ tā ka nav ķiveres. Man bija kevlāra lakats un titāna saulenes :D

Tas, ka var paņemt transportu bez attiecīgām tiesībām, pieļauju ka jā. Nu baigi daudz to kantoru. Tik kurš normāls uzņēmums gribēs uzņemties risku.

Ja nav tiesību kasko nedarbojas. A nošķilt tur ļoti vienkārši.
10.jūlijs 2023, 09:28 | links
 
Man tas "cepiens" vairāk par muļķīgiem noteikumiem, likumiem. Ar īres mauc kur un kā gribi. Tiesības neprasa, trubā pūst neliek, tik vien kā i. d. karti vienam no kompānijas un ērikus. Pašlaik Horvātijā tas pats, pat i. d. nevajag. Un šeit ir n reizes vairāk gan peldētāji, gan kuģotāju. Jeb Latvijā vairākums ir pamuļķi, kuri nesaprot, ko dara. Tāpēc tiesības, pārbaudes utt. Ne kā pie cilvēkiem.

Viesturs2, 9.jūlijs 2023, 23:35


Pagājušajā gadā Hrvātijā biju, tur īres noteikumos bija teikts, ka tiesības vajag. Tas, ja īres kantora darbinieks neuzprasa, tas nenozīmē, ka jūrā neprasīs. Pats redzēju, kā īres laivu inspicēja poliči
10.jūlijs 2023, 08:41 | links
 
Īres motorlaivai ar 200hp motoru ... Arī tiesības nevajag!:)))
10.jūlijs 2023, 07:15 | links
 
Viesturs2 [9.jūl]: Man tas "cepiens" vairāk par muļķīgiem noteikumiem, likumiem. Ar īres mauc kur un kā gribi. Tiesības neprasa, trubā pūst neliek, tik vien kā i. d. karti vienam no kompānijas un ērikus. Pašlaik Horvātijā tas pats, pat i. d. nevajag. Un šeit ir n reizes vairāk gan peldētāji, gan kuģotāju. Jeb Latvijā vairākums ir pamuļķi, kuri nesaprot, ko dara. Tāpēc tiesības, pārbaudes utt. Ne kā pie cilvēkiem.
Pēc tava teiktā, ar īres auto vai īres ielas moci arī var braukt bez tiesībām, vai ne?:)
Kāda starpība īres vai ne īres! Tu nedrīksti pārvietoties ar attiecīgo peldlīdzekli vai braucamo, ja tev nav attiecīgu tiesību!
Īres kantori daži uz to skatās, citi nē. Privātie, kas ūdensmočus īrē, tik piekodina lai nebrauc pa Daugavas lejteci, Kīšezeru vai Lielupi līdz Slokai.....
10.jūlijs 2023, 07:13 | links
 
Viesturs2 [9.jūl]: Man tas "cepiens" vairāk par muļķīgiem noteikumiem, likumiem. Ar īres mauc kur un kā gribi. Tiesības neprasa, trubā pūst neliek, tik vien kā i. d. karti vienam no kompānijas un ērikus. Pašlaik Horvātijā tas pats, pat i. d. nevajag. Un šeit ir n reizes vairāk gan peldētāji, gan kuģotāju. Jeb Latvijā vairākums ir pamuļķi, kuri nesaprot, ko dara. Tāpēc tiesības, pārbaudes utt. Ne kā pie cilvēkiem.
Es domaju ka tā nav. Ja tu esi kaut kāds gasterbeiters, ganjau nesaproti. Te viss ir kārtība. Normali nomu kantori tev bez tiesibam vairs neko nedod. Jazina tās savas saucamās tiesības. Un tad viss, tici man, dārgais draugs, ir šokolādē :) jautajums vai tu zini?
10.jūlijs 2023, 01:09 | links
 
Man tas "cepiens" vairāk par muļķīgiem noteikumiem, likumiem. Ar īres mauc kur un kā gribi. Tiesības neprasa, trubā pūst neliek, tik vien kā i. d. karti vienam no kompānijas un ērikus. Pašlaik Horvātijā tas pats, pat i. d. nevajag. Un šeit ir n reizes vairāk gan peldētāji, gan kuģotāju. Jeb Latvijā vairākums ir pamuļķi, kuri nesaprot, ko dara. Tāpēc tiesības, pārbaudes utt. Ne kā pie cilvēkiem.
9.jūlijs 2023, 23:35 | links
 
Viesturs2 [9.jūl]: Jeb par desumaizi izliekas neredzam?
Vecīt kāda desumaize, (es saprotu, ka tā ir aligorija)nu nav viņiem tāda nabadzība ,savi principi un morāle arī ir.

Ja lecies , pie kam nepamatoti tad arī norausies pa pilnu pūlksteni.

Piebrauca man Juglas ezerā. Aizrādīja, ka nav rinķa laivā, ja nākošreiz redzēs sodu uzliks. Un kamerai tādu leņķi paņēma, lai manu atvērto alu neredzētu.
(aizkadrā to pzteica)

Nezināju, ka ezera vidū viens laivā agri no rīta arī skaitās publiska vieta un nedrīkst būt vaļēja alko pudele.

Ar to ,, desumaizi" var iedzīvoties stipri lielākās problēmās.

Lielā mērā visu var likuma robežās izrunāt un sods ar ir no- līdz.
Ja sāc besīt tad rēķinies, ka nāksies maksāt vairāk.
9.jūlijs 2023, 22:05 | links
 
Man nekad vēl nav bijušas problēmas ar kadu citu laivu, kuteri, udens moci uz ūdens. Es reali neizprotu šo vēlmi sodīt. Laikam pa dumu esat lai par mentiem stradatu :)
9.jūlijs 2023, 21:59 | links
 
Viesturs2 [9.jūl]: Tad iznāk nomas punktos ezeros, upēs utt. iznomātāji pārkāpj noteikumus. Un MP., inspektori arī izliekas par nezinīšiem, tur tak tādas "barotavas", jo varbūt no 10 vienam ir tiesības. Jeb tomēr nevajag? Jeb par desumaizi izliekas neredzam?
Gluži nav tā ka izliekas neredzot tos ūdens močus. Ir jau arī baudīti tie kas nejēdz ko dara, braucējs pālī, tiesības nav un aizmugurē sīkais vienās peldbiksēs - nu tad cik par to pienākas varat paši paskaitīt, tiesa es būtu vēl pielicis.
9.jūlijs 2023, 21:34 | links
 
EdgarsB1988 [9.jūl]: Labvakar. Cik smags enkurs būtu vajadzīgs copei ezerā, lai noturētu Inpex Excursion 4 piepūšamo laivu palielā vējā?
Ir atkarīgs cik dziļš un kāda grunts.

Ja copēju ,,purvā" tad enkuram tiek izmantots stienis kilogrami trīs.
Viegli izvilkt, nenāk līdzi dūņas un labi tur.

Ja copē ezerā ar cietu grunti ar nelielu sanesumu slāni izmantoju apzāģētas hanteles, bumbas.
Mazā vējā metu divnieci, laielākā 4nieci. Stiprā vējā metu abas.

Copējot vietā kur grunts ir akmeņaina. Jāsien enkurs klasiskais, bet var rasties problēma, ka enkurs ieķeras, straume liela un laivu sāk slīcināt.

Tādos gadījumos der nodublēt enkura striķi. Otru atsienot enkura apakšā, lai var izraut.

Gadās, ka otrs striķis nepalīdz un nākas griezt nost, lai nepiesmeltos.
Ir bijuši gadījumi Daugavà.
9.jūlijs 2023, 20:39 | links
 
Labvakar. Cik smags enkurs būtu vajadzīgs copei ezerā, lai noturētu Inpex Excursion 4 piepūšamo laivu palielā vējā?
9.jūlijs 2023, 20:20 | links
 
ZobesnArnis nu labi, motori varbūt ta arī nav jāreģistre jo varēja tur it ka īslaicīgi piekaramo likt nereģistrētu.

Bet laiva tak ir jārēgistrē un tiesības ar vajag, tas tak lietas būtību nemaina
9.jūlijs 2023, 19:10 | links
 
Tad iznāk nomas punktos ezeros, upēs utt. iznomātāji pārkāpj noteikumus. Un MP., inspektori arī izliekas par nezinīšiem, tur tak tādas "barotavas", jo varbūt no 10 vienam ir tiesības. Jeb tomēr nevajag? Jeb par desumaizi izliekas neredzam?
9.jūlijs 2023, 17:37 | links
 
Latvijā nav jāreģistrē ne 10, ne 15 ZS motori

Beidz vecīt, visās normālās rietumu valstīs nekādu reģistrāciju nevajag ne 10zs, ne 15zs motoram.

Pie mums pat mazam dārza traktoram vajadzēja speciālas traktora tiesības.

Vismaz tagad kaut kas pamainījās uz labo pusi, ka tulit varēs ar B kategoriju mazos traktorus vadīt.

Visas šīs tiesības tiem trimmeriem ir visīstākā birokrātiskā huiņa un nekas tur nemainīsies attiecībā uz drošību uz ūdens

L200, 8.jūlijs 2023, 22:37
9.jūlijs 2023, 17:03 | links
 
vajag tiesības arī īres močiem
ja nebūs tiesības, tad notiekot negadījumam, iznomātāja KASKO nedarbosies un visi zaudējumi būs jāsedz nomniekam


Kur ir robeža? - nopērkot 90zs ūdens moci vajag tiesības. Izīrējot kaut vai Ķīšezerā 300zs nevajag!

Viesturs2, 8.jūlijs 2023, 23:38
9.jūlijs 2023, 17:02 | links
 
Viesturs2 [8.jūl]: Kur ir robeža? - nopērkot 90zs ūdens moci vajag tiesības. Izīrējot kaut vai Ķīšezerā 300zs nevajag!
Vajag gan! Ja MP apstādinās tevi ar īrētu moci un tev nebūs tiesības, būs ziepes! Tas, ka lielākā daļa tā braukā, tas SK. Bet sods par to pienākas. Tā pat kā arī rētu ielas moci, bolt auto utt!
9.jūlijs 2023, 01:33 | links
 
irganviens [8.jūl]: nelietotaajs [Vakar]: Viesturs2 [15:07]: Un bēdīgākais, ka stāstā tevi robiņi, utt. izjāj principā par neko, pat teorētiski par taviem samaksātiem nodokļiem, ko šie saņem algā.Ne gluži. Viņi vnk ar smaidīgām sejām mani iz.....a pēc "burta".
Plus vēl tie mudaki man iestāstīja, kā varu nemaz netērēt laiku un uz lietas izskatīšanu varu neiet, jo par šo pārkāpumu ne kas cits kā konkrēts cipars nav paredzēts. Kā vēlāk izradījās, ja es būtu aizgājis, būtu dabūjis 50% atlaidi, ja 15 dienas nomaksātu. Attālināti šāda atlaide netiek piemērota.
Biju škrobe bij'.Bet nopietni Tu vaino "tos mudakus" nevis pats sevi, ka reğistrējamai motorlaivai noslinkoji numurus uzlikt?

Man gadījās misēklis, ka savus numurus uzliku laivai uz borta aizmugurē, kur labăk redz, bet likums nosaka, ka priekšā jābūt. Tad nu man piedraudēja ar 240 nākamreiz, bet palaida.
Nākamajā dienā uzpūtu pareizā vietā. Muļķīgi, bet ne jau inspektori likumus izdomā. Un ne jau viņiem spriest kurš loğisks un kurš neloğisks pants.
Lasi uzmanīgāk! Es tos mudakus nevainonu par to, kā viņi man uz ūdens sastādīja protokolu, bet gan par to, ka iestāstīja ka uz protokola izskatīšanu man nav jēgas iet!!!
Rezultātā paklausīju tiem mudakiem un samaksāju 240€. Ja viņi būtu mani informējusi, kā ja aiziešu tad ir opcija 50% no soda, es būtu protams aizgājis!
Par šo vienu asāku vēstuli e-pastā tiku uzrakstījis arī viņu šefa sekretārei.
9.jūlijs 2023, 01:28 | links
 
Kur ir robeža? - nopērkot 90zs ūdens moci vajag tiesības. Izīrējot kaut vai Ķīšezerā 300zs nevajag!
8.jūlijs 2023, 23:38 | links
 
Būs tev šoreiz taisnība, palaidu garām IX.
8.jūlijs 2023, 22:59 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager