Laivas un to motori

L200 [8.jūl]: 2.pants. Likuma piemērošana

(3) Valsts akciju sabiedrības "Ceļu satiksmes drošības direkcija" reģistrā reģistrētajiem kuģošanas līdzekļiem piemēro šā likuma 7. panta otro daļu, 26. panta ceturto daļu, 42., 43., 48.1 pantu un IX nodaļu.
to L200
Tavuprāt 67. pants nav IX. nodaļā?
8.jūlijs 2023, 22:50 | links
 
Beidz vecīt, visās normālās rietumu valstīs nekādu reģistrāciju nevajag ne 10zs, ne 15zs motoram.

Pie mums pat mazam dārza traktoram vajadzēja speciālas traktora tiesības.

Vismaz tagad kaut kas pamainījās uz labo pusi, ka tulit varēs ar B kategoriju mazos traktorus vadīt.

Visas šīs tiesības tiem trimmeriem ir visīstākā birokrātiskā huiņa un nekas tur nemainīsies attiecībā uz drošību uz ūdens
8.jūlijs 2023, 22:37 | links
 
Viesturs2 [8.jūl]: Laikam jau tomēr ir tie inspektori pamuļķi - kāpēc jāpiefisās,ja lielākā daļa (es tā ceru) gan inspektori, gan copmaņi un ne tikai, saprot, ka likums, noteikumi ir šķērsām uzrakstīti. Ko kriminālu var izdarīt ar 9,8 ZS ko nevarētu ar 3,7 ZS? P. S. Grieķija, Horvātija un ne tikai - brauc ar moci kā gribi - ar ķiveri, bez ķiveres neviens tevi neaiztiek, kaut pēc likuma vajag obligāti. Tātad ir valstis, kur saprot, ka par muļķīgiem likumiem, noteikumiem vairākuma izpratnē nav pārkāpējs jādrāž par katru sīkumu.
Ko kriminālu var izdarīt ar 9,8 ZS ko nevarētu ar 3,7 ZS?

Nu piemēram ar 30km/h uzlidod virsū citai laivai vai peldētājam. Man būtu kauns apstrīdēt tik nepārprotamus noteikumus. Kaut kur tā robeža taču ir jāvelk.
8.jūlijs 2023, 22:34 | links
 
2.pants. Likuma piemērošana

(3) Valsts akciju sabiedrības "Ceļu satiksmes drošības direkcija" reģistrā reģistrētajiem kuģošanas līdzekļiem piemēro šā likuma 7. panta otro daļu, 26. panta ceturto daļu, 42., 43., 48.1 pantu un IX nodaļu.
8.jūlijs 2023, 22:30 | links
 
Nē nebūs.

Jo nav un cerams arī ka nebūs :)
8.jūlijs 2023, 22:19 | links
 
Ir?
8.jūlijs 2023, 22:14 | links
 
Šis. 67.pants (8) Par tāda atpūtas kuģa vadīšanu, kuram šim nolūkam paredzētajā vietā nav norādīta kāda no valsts reģistrācijas numura zīmēm vai vārds, piemēro naudas sodu atpūtas kuģa vadītājam no desmit līdz četrdesmit naudas soda vienībām.
8.jūlijs 2023, 22:11 | links
 
Paiks:
Būs? Vo kā. :)
Bet nav. Ar to pilnībā pietiek :)
8.jūlijs 2023, 22:10 | links
 
L200 [8.jūl]: usis [11m]: Šķiet šis-Par kuģa ekspluatāciju, ja tā kravas zīme vai cits kuģa marķējums neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, piemēro naudas sodu fiziskajai personai no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no piecdesmit līdz astoņsimt sešdesmit naudas soda vienībām.Nebūs. Šis likums attiecas tikai uz kuģiem kas ir kuģu reģistrā, nevis csdd.
Būs
8.jūlijs 2023, 22:09 | links
 
Laikam jau tomēr ir tie inspektori pamuļķi - kāpēc jāpiefisās,ja lielākā daļa (es tā ceru) gan inspektori, gan copmaņi un ne tikai, saprot, ka likums, noteikumi ir šķērsām uzrakstīti. Ko kriminālu var izdarīt ar 9,8 ZS ko nevarētu ar 3,7 ZS? P. S. Grieķija, Horvātija un ne tikai - brauc ar moci kā gribi - ar ķiveri, bez ķiveres neviens tevi neaiztiek, kaut pēc likuma vajag obligāti. Tātad ir valstis, kur saprot, ka par muļķīgiem likumiem, noteikumiem vairākuma izpratnē nav pārkāpējs jādrāž par katru sīkumu.
8.jūlijs 2023, 22:06 | links
 
usis [8.jūl]: Šķiet šis-Par kuģa ekspluatāciju, ja tā kravas zīme vai cits kuģa marķējums neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, piemēro naudas sodu fiziskajai personai no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no piecdesmit līdz astoņsimt sešdesmit naudas soda vienībām.
Nebūs. Šis likums attiecas tikai uz kuģiem kas ir kuģu reģistrā, nevis csdd.
8.jūlijs 2023, 22:04 | links
 
paiks [8.jūl]: to L200

14. Valsts reģistrācijas numuru, kas piešķirts atbilstoši noteiktajam numura tipam un valsts standartam LVS 413:2002 "Mazizmēra kuģošanas līdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes", mazizmēra kuģošanas līdzekļa īpašnieks (valdītājs) uzkrāso (uzlīmē) uz abiem bortiem kuģošanas līdzekļa priekšgalā.
Es to visu saprotu. Tur tā ir rakstīts un to es zinu un to arī es neapstrīdu.

Es runāju par soda piemērošanu. :)
Kāds sods, kāda apmērā pienākās?
8.jūlijs 2023, 22:02 | links
 
Šķiet šis-Par kuģa ekspluatāciju, ja tā kravas zīme vai cits kuģa marķējums neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, piemēro naudas sodu fiziskajai personai no četrpadsmit līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no piecdesmit līdz astoņsimt sešdesmit naudas soda vienībām.
8.jūlijs 2023, 21:57 | links
 
Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likums
8.jūlijs 2023, 21:56 | links
 
to L200

14. Valsts reģistrācijas numuru, kas piešķirts atbilstoši noteiktajam numura tipam un valsts standartam LVS 413:2002 "Mazizmēra kuģošanas līdzekļu valsts reģistrācijas numura zīmes", mazizmēra kuģošanas līdzekļa īpašnieks (valdītājs) uzkrāso (uzlīmē) uz abiem bortiem kuģošanas līdzekļa priekšgalā.
8.jūlijs 2023, 21:47 | links
 
nelietotaajs [8.jūl]: Viesturs2 [15:07]: Un bēdīgākais, ka stāstā tevi robiņi, utt. izjāj principā par neko, pat teorētiski par taviem samaksātiem nodokļiem, ko šie saņem algā.Ne gluži. Viņi vnk ar smaidīgām sejām mani iz.....a pēc "burta".
Plus vēl tie mudaki man iestāstīja, kā varu nemaz netērēt laiku un uz lietas izskatīšanu varu neiet, jo par šo pārkāpumu ne kas cits kā konkrēts cipars nav paredzēts. Kā vēlāk izradījās, ja es būtu aizgājis, būtu dabūjis 50% atlaidi, ja 15 dienas nomaksātu. Attālināti šāda atlaide netiek piemērota.
Biju škrobe bij'.
Bet nopietni Tu vaino "tos mudakus" nevis pats sevi, ka reğistrējamai motorlaivai noslinkoji numurus uzlikt?

Man gadījās misēklis, ka savus numurus uzliku laivai uz borta aizmugurē, kur labăk redz, bet likums nosaka, ka priekšā jābūt. Tad nu man piedraudēja ar 240 nākamreiz, bet palaida.
Nākamajā dienā uzpūtu pareizā vietā. Muļķīgi, bet ne jau inspektori likumus izdomā. Un ne jau viņiem spriest kurš loğisks un kurš neloğisks pants.
8.jūlijs 2023, 21:35 | links
 
Nu tad kāds varētu lūdzu ielikt atsauci, kur ir rakstīts, ka pienākās sods par to, ka reģistrētai laivai nav numurs uz borta. Toč nevaru atrast. :)
8.jūlijs 2023, 21:13 | links
 
L200 [8.jūl]: nelietotaajs [12:41]: No personīgas pieredzes...
Bija man pūslis 3.3m (reģistrēts kā motorlaiva, bet numurus uz borta neliku) un motors 5hp. Braucu 2 gadus pa Daugavu, n-tās reizes ir pārbaudījuši gan robīši, gan NP nebija nekādu vispār jautājumu par.. ir vai nav reģistrēta. Uzliku 9.8 motoru uz tās pašas laivas. Vienā no copes reizēm tai pat Daugavā robīši apstādināja un uzreiz jautājumi...kas par motoru, vai laiva reģistrēta, vai ir vadītāja tiesības utt, jo dikti smuki ejot tā laiva. Saku jā, laiva reģistrēta un tiesības ir. Visu parādu.... Bet numuru ta uz borta neesot! Saku, tūliņ ar pildspalvu uzzīmēšu. Nekuja....240€!
Kaut kā tā.Pēc kāda panta tev uzlika tos 240? :) izklausās neticami ja godīgi, man nav zināms pants pēc kura atpūtas kuģa vadītāju var sodīt, ja nav reģistrācijas numura zīmes
Teorijas eksāmenā ir jautājums kura būtība atmetot visu lieko ir "kategoriski aizliegts braukt ar reģistrētu laivu kurai nav norādīts numurs uz borta"

Īsak sakot-lietojam/pērkam motorus/laivas ar reģistrāciju/pārreģistrāciju un nokārtojam to csdd eksāmenu priekš tiesībam pirms tam visam pamatīgi pieķeras klāt un saved "kārtībā"

Sāku pirms pāris gadiem ar ufimku,tad pūslis un 4hp evinrūds...tad 9.9selva ar kkādu 3.2pūsli,tad buš ar 5hp merkūru un viss bez papīriem-nu pie velna to visu, tā jau čakars pietiek un tad vēl jāmācās pretrunīgi likumi un jāstrīdas uz ūdens, vieglāk un mierīgāk ir vienkārši nepirkt nelietojamas lietas(nereģistrējamus motorus/laivas) un aizskriet uz csdd un 5min laikā nolikt to testu priekš tiesībām

Tagad komplekts reģistrēts,tiesības ar ir un pilnīgi pa**t uz šiem sīkumiem
8.jūlijs 2023, 20:38 | links
 
Viesturs2 [8.jūl]: Un bēdīgākais, ka stāstā tevi robiņi, utt. izjāj principā par neko, pat teorētiski par taviem samaksātiem nodokļiem, ko šie saņem algā.
Ne gluži. Viņi vnk ar smaidīgām sejām mani iz.....a pēc "burta".
Plus vēl tie mudaki man iestāstīja, kā varu nemaz netērēt laiku un uz lietas izskatīšanu varu neiet, jo par šo pārkāpumu ne kas cits kā konkrēts cipars nav paredzēts. Kā vēlāk izradījās, ja es būtu aizgājis, būtu dabūjis 50% atlaidi, ja 15 dienas nomaksātu. Attālināti šāda atlaide netiek piemērota.
Biju škrobe bij'.
8.jūlijs 2023, 17:16 | links
 
L200 [8.jūl]: nelietotaajs [12:41]: No personīgas pieredzes...
Bija man pūslis 3.3m (reģistrēts kā motorlaiva, bet numurus uz borta neliku) un motors 5hp. Braucu 2 gadus pa Daugavu, n-tās reizes ir pārbaudījuši gan robīši, gan NP nebija nekādu vispār jautājumu par.. ir vai nav reģistrēta. Uzliku 9.8 motoru uz tās pašas laivas. Vienā no copes reizēm tai pat Daugavā robīši apstādināja un uzreiz jautājumi...kas par motoru, vai laiva reģistrēta, vai ir vadītāja tiesības utt, jo dikti smuki ejot tā laiva. Saku jā, laiva reģistrēta un tiesības ir. Visu parādu.... Bet numuru ta uz borta neesot! Saku, tūliņ ar pildspalvu uzzīmēšu. Nekuja....240€!
Kaut kā tā.Pēc kāda panta tev uzlika tos 240? :) izklausās neticami ja godīgi, man nav zināms pants pēc kura atpūtas kuģa vadītāju var sodīt, ja nav reģistrācijas numura zīmes
Ir pants. Tg nepateikšu, bet pats toreiz ar meklēju un atradu.
8.jūlijs 2023, 17:11 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager