Laivas un to motori

Māte un Meita, galnais, lai nav Demon, tas pat nav dēls :)
6.novembris 2019, 12:37 | links
 
Cik jūtama atšķirība ir starp 2.5 / 3.5 /4zs motoriem.
Cenas starpība (laivu nams.lv) ir +- 200eur starp tiem.
Un atkal ražotāja izvēle, piemēram, Suzuki DF2. 5S maksā 675, Mercury F2. 5M 689eur vai ir reāla/jūtama starpība ilgtermiņa lietošana vai tik viena kā vienam māte, otram meita?
6.novembris 2019, 12:06 | links
 
Tā ko redzēju bija tāda.
http://dulkan.lv/en/production/ciets-klajs/gauja-xl-d/
6.novembris 2019, 10:59 | links
 
Es teiktu Gauja ir laba ,ja makšķerē sēdus (piepūšamā grīda ,stāvēt nevar) ar airiem vai elektromotoru, viegla ,ātri piepūšama ,labi pārvadājama ,satīta neaizņem daudz vietas.Ja grib benzīna motoru jāņem ar tranci un cieto grīdu.
6.novembris 2019, 10:19 | links
 
Pašam ir 4,20 ,bet pirms pāris mēnešiem piebraucu pie Dulkan Gauja 3.50 . iekšējais izmērs apmēram tāds pats kā 4.20 tikai uz pusi vieglāks un lētāks. Tam bija noņemams motora stiprinājums un 2.5 zs motors . Vispār diezgan interesants komplekts.

slaists, 5.novembris 2019, 21:07


Gauja ir laba laiva,man kā pirmā no Dulkan,gan 3m,vieta vairāk, jo nav jau astes.Izmantoju pludinoties pa upi,arī ezeros labi slīd pa zālēm, ar elektromotoru labi, ar benzīna ir problēmas,paziņam bija ar3,5zs, principā tas pats 2,5, kaut cik pabraukt varēja ar maziem apgriezieniem, piedodot gāzi sākās problēmas,laiva vibrē ,motors lēkā, nav jau cietais trancis,noturēt kursu arī tā ne visai ,nav jau ķīļa.
6.novembris 2019, 10:13 | links
 
Andris87 [05.11.19]: Sveiki!
Plānoju iegādāties savu pirmo gumijas laivu ar motoru!
Forumu esmu pārlasījis, bet pieredze un saprašana maza.
Skatos uz Gladiator B330AL laivu ( principā tādu, lai makšķerēšana divetā būtu ērta) un motoru, te dilemma, vai Suzuki 2.5zs vai Minnkota C2 45, vispār saprašana maza par elektromotoru jaudām, cik ir gana, cik ir par maz lbs.
Makšķerēju mazajos ezeros, pabraukāju uz velcīti,pārbraucieni, vairāk esmu svētdienas makšķernieks.
Budžets varētu būt līdz 1200eur +-

Lūdzu padalaties pieredzē un rekomendācijās.

Paldies
Sveiks.neiesaku 45lb.ja gribi pārbraukt ņem mincota 30-34lb.40 jau daudz tērēs akumulatoru.man laiva 3,25 dulcan ar 34 var visu dienu izvilkt.ar 40 divreiz mazāk.aķis auto 75ah.pargaju uz benzīnu 2,5.atkrit lādēšana un svars.
5.novembris 2019, 21:23 | links
 
Pašam ir 4,20 ,bet pirms pāris mēnešiem piebraucu pie Dulkan Gauja 3.50 . iekšējais izmērs apmēram tāds pats kā 4.20 tikai uz pusi vieglāks un lētāks. Tam bija noņemams motora stiprinājums un 2.5 zs motors . Vispār diezgan interesants komplekts.
5.novembris 2019, 21:07 | links
 
man ir 360 ar alumīnija grīdu +5 hp retiem izbraucieniem. 2 vatā ir ok. Viens stāv priekšā - otrs aizmugurē. Ir arī 3-jatā mētāts uz asariem jūrā - tur ir ok - jo visi met vienā virzienā jo cope ir visur un baigi netraucē viens otram. mazs benzīnnieks imho ir ērtāk par elektro - sver mazāk nekā aķis + motors. Ja turēsi nepiepūstu -labs (12V pie aķa slēdzams ar spiediena kontroli) pumpis vajadzīgs ( kādi 100-150 EUR +-) Bravo man 2 gab. 10 gadu laikā ir nonīkuši ( es pat teiktu no tā ka reti lietoti :D) . tagad 3'šais iet.

osscar, 5.novembris 2019, 12:56

Ar to pumpi var arī lētāk tikt cauri. Man tas dārgais pirmā sezonā mazliet nojuka, dabūju taisīt jaunu membrānu. Uz remonta laiku nopirku depiņā par atlaidēm matraču pūšamo lielo. Pamata gaisa masu tas piepūš ātrāk kā dārgais pūtējs, atliek tikai ar kājās pumpi piemīt līdz spiedienam. Barošana no piepīpētāja arī parocīgāk nekā uz aķi krokodiļus kabināt. :))
5.novembris 2019, 16:13 | links
 
protams 420 būs ērtāka - tikai nezinu vai viens to izmēru var izcelt/salikt/aiznest.
360 es varu viens izjauktu no šķūņa iemest/izmest mašīnā. Ja stāv visu laiku savākta uz piekabes - tad tā problēma atkrīt.
5.novembris 2019, 13:10 | links
 
Paldies par atbildēm!
Ja gadījumā kāds pēc sezonas tirgo savu laivu (330 - 420) ar motoru ( benzīna, elektro), tad uzsit pm man lūdzu!
5.novembris 2019, 13:09 | links
 
man ir 360 ar alumīnija grīdu +5 hp retiem izbraucieniem. 2 vatā ir ok. Viens stāv priekšā - otrs aizmugurē. Ir arī 3-jatā mētāts uz asariem jūrā - tur ir ok - jo visi met vienā virzienā jo cope ir visur un baigi netraucē viens otram. mazs benzīnnieks imho ir ērtāk par elektro - sver mazāk nekā aķis + motors. Ja turēsi nepiepūstu -labs (12V pie aķa slēdzams ar spiediena kontroli) pumpis vajadzīgs ( kādi 100-150 EUR +-) Bravo man 2 gab. 10 gadu laikā ir nonīkuši ( es pat teiktu no tā ka reti lietoti :D) . tagad 3'šais iet.
5.novembris 2019, 12:56 | links
 
Man paziņām 420 ,tur divatā ļoti normāli,bet cena stipri aug.Labāk aizbrauc uz kādu lielāku laivu veikalu ,kur piepūstas,lai var saprast, sliktākajā gadijumā pamēģini mājā,tava noskatītā -330,noņem asti ~50cm,balons-42, motors ,rokturis un nedaudz brīva vieta rokai ,lai kustinātu ~60cm,paliek tev laukums180*70kur diviem sēdēt,katram 90 cm labākajā gadijumā,man sēžot no muguras līdz ceļgalam ~70cm,tatad nepilns sprīdis līdz otram.Uzzīmē uz grīdas 180*70 cm ,ieliec 2 krēslus sasēžaties un pavicinieties, tad pabīdi tālāk un skaties.Protams sasēžoties šķībi var nedaudz iegūt telpu.
5.novembris 2019, 12:42 | links
 
sapalens [05.11.19]: Andri87
Laivas garums 330 vienam ir ērti (citi saka ka vajag vairāk,man pilnībā pietiek).
Paldies par atbildi!
Kāds būtu optimāls laivas garums diviem, tā lai daudzmaz ērti var "mētāt"?
Attiecīgi kādas jaudas elektromotors varētu pastumt uz priekšu 2 cilvēkus un tādu laivu?

Sorry par iesācēju jautājumiem, bet poņa nekāda!
5.novembris 2019, 11:03 | links
 
Lielāks elektromotors patērē vairāk strāvas,līdz ar to aķi vajag lielāku,bet pārāk mazs savukārt nestums smagu laivu.
5.novembris 2019, 10:52 | links
 
Andri87
Laivas garums 330 vienam ir ērti (citi saka ka vajag vairāk,man pilnībā pietiek),divatā ,it sevišķi spiningojot, nav diezko ērti, stipri jāuzmanās kā kur met, un ja vēl ir vairāk mantas vai vairāki kāti ,tad dizgan traucējoši ,velcēt var normāli,kaut kājas izstiept gan ne visai.
Par motoriem -vispirms jānoskaidro ,vai ezeros kur ķersi var ar benzīna.Drošāk ērtāk pārbraukt un velcēt ar benzīna, it sevišķi vējainā laikā.Ja spiningo un pabīdās no vienas vietas uz otru ērtāk ar elektro, pats ja esmu ar benzīna ,tad pabīdos ar airiem nevis katreiz rauju starteri.Domāju tava uzrakstītā jauda 45,pietiek atliektiem galiem. Man ir 30 un pietiek, divatā gan īpaši neesmu mēģinājis.Elektromotoriem ir tā,jo lielāka jauda ,jo vairāk strāvas vajag lai nobrauktu
5.novembris 2019, 10:47 | links
 
kkas
Tā nu ar gluži nav. Var reģistrēt viņu kā no jauna pašbūvētu, vai arī kā pirktu no skandināviem.
5.novembris 2019, 09:57 | links
 
Nepieredzēta situācija - veikalā, uz vietas pat 3 dažādi 12 V MotorGuide Xi3 GPS elektromotori! Minn Kota Endura un Endura MAX , protams, uz vietas plaša piedāvājumā. Laipni lūdzam!
5.novembris 2019, 09:35 | links
 
Sveiki!
Plānoju iegādāties savu pirmo gumijas laivu ar motoru!
Forumu esmu pārlasījis, bet pieredze un saprašana maza.
Skatos uz Gladiator B330AL laivu ( principā tādu, lai makšķerēšana divetā būtu ērta) un motoru, te dilemma, vai Suzuki 2.5zs vai Minnkota C2 45, vispār saprašana maza par elektromotoru jaudām, cik ir gana, cik ir par maz lbs.
Makšķerēju mazajos ezeros, pabraukāju uz velcīti,pārbraucieni, vairāk esmu svētdienas makšķernieks.
Budžets varētu būt līdz 1200eur +-

Lūdzu padalaties pieredzē un rekomendācijās.

Paldies
5.novembris 2019, 07:37 | links
 
virpulis [04.11.19]: mix-master [20:15]: Tai laivai ir CSDD izsniegta tehniskā pase? Ja tā, tad ņem un lieto.

Sveiki visiem!Radinieks atdod Kazanku,kas registrēta uz cilvēku,kas diemzēl registrēta uz cilvēku,kas zivis ker citos debesu ezeros...Zvaniju uz CSDD,tur liels un dargs cakars ar mantiniekiem un notāru...Varbūt kāds var ieteikt kadu citu,vienkāršāku un lētāku variantu?Bet tikai tādu,reālu pārbaudītu variantu,bez viena tante teica versijām...Paldies!!!

virpulis, 4.novembris 2019, 19:36Pie parbaudes nebus problēmu?
Kādas pārbaudes? Oficiāli ar to laivu tu darīt neko nevarēsi. Vari paņemt pasi un lietot. Uz ūdens švaki vai kāds eletroniski kko pārbaudīs. Īpaši kazanali. Legalizēt viņu normālā veidā nav iespējams.
4.novembris 2019, 21:37 | links
 
virpulis [04.11.19]: mix-master [21m]: Tai laivai ir CSDD izsniegta tehniskā pase? Ja tā, tad ņem un lieto.

Sveiki visiem!Radinieks atdod Kazanku,kas registrēta uz cilvēku,kas diemzēl registrēta uz cilvēku,kas zivis ker citos debesu ezeros...Zvaniju uz CSDD,tur liels un dargs cakars ar mantiniekiem un notāru...Varbūt kāds var ieteikt kadu citu,vienkāršāku un lētāku variantu?Bet tikai tādu,reālu pārbaudītu variantu,bez viena tante teica versijām...Paldies!!!

virpulis, 4.novembris 2019, 19:36Pie parbaudes nebus problēmu?
Ir CSDD izsniegta tehniska pase...
4.novembris 2019, 20:37 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager