Laivas un to motori

Mieriigs [10.09.19]: Vēlos iegādāties motoru ar garo kāju(508mm transim) un rumpeļa vadību sākot no 25zs. Veikalos nekas nav pieejams pašlaik.
PM
10.septembris 2019, 18:32 | links
 
Nopirkšu Yamaha četrtaktu laivas motoru līdz 5hp.
Mazlietotu,labā stāvoklī.tel.25873024
10.septembris 2019, 10:20 | links
 
Vēlos iegādāties motoru ar garo kāju(508mm transim) un rumpeļa vadību sākot no 25zs. Veikalos nekas nav pieejams pašlaik.
10.septembris 2019, 10:13 | links
 
Re kur mans titaniks un doma ir likt 2,5 zs suzuki doma tikai velcei .

10.septembris 2019, 07:34 | links
 
Ja jau visi raksta, padalīšos ar savu pieredzi:

Dulkan 290D + Suzuki 2.5 DF:
Max ātrums vienam 9-10 km/h;
Max ātrums divatā 7 km/;
Patēriņš - velcējot 1.5 L/5 h, pārbraucienos apmēram 1l/12 km;

Dulkan 290D + Suzuki 5 DF:
Max ātrums vienam 23 km/h, glisē tā, ka bail, ka pārraus ratā;
Patēriņš apmēram 1l/9 km;

Dulkan 400 + Suzuki 5 DF:
Max ātrums vienam 23 km/h;
Max ātrums divatā 20 km/h;
Ātrums trijatā - 12 km/h, liels troksnis un stumj vilni pa priekšu, glise netiek sasniegta;
Patēriņš apmēram 1l/9 km;

Dulkan 400 + Honda 15 BF:
Max ātrums vienam 35 km/h;
Max ātrums divatā 33 km/h;
Max ātrums trijatā 31 km/h;
Patēriņš apmēram 1L/7,5km;

Ego TG 430 + Honda BF50:
Max ātrums vienam 57 km/h;
Max ātrums lielākam skaitam, parasti braucam divi pieaugušie, ir braukts 3 pieaugušie + bērns praktiski nav mainīgs, variējas ap 53-55 km/h;
Patēriņš - rupji rēķinu 1L/4.5 km.

Pēdējais variants manuprāt labs kompromiss patēriņš/dinamika pie regulāriem copes braucieniem. Pa brīvdienām nokurinu ap 30 L, bet tās ir ap 15h laivā velce + pābraucieni. Vieglais auto noteikti patērē vairāk, tomēr komforta un lielās mobilitātes ērtība pret mazajām laivām ir nesalīdzināma, neesi piesiets vietai un nav jālauž galva kur nolaist laivu, visu var izbraukt pa ūdeni, dienā esmu nobraucis līdz 150 km, tas gan vairāk vizinoties un apgūstot "jaunas zemes" garajās vasaras dienās.
9.septembris 2019, 22:22 | links
 
Iebūvētā bāka nav nekāds + . Pat mīnus. Arī savulaik tā dēļ izvēlējos Yamahu. Tāpat jāvazā degvielas kanniņa un jālaistās. Daudz ērtāk ar neiebūvēto.
Izvēloties airu aizstājējus (mazos motorus), domāju, neviens necer iet glisē utt.
Rezerves 5 l.degvielas kanniņa aizņem 3x mazāk vietas kā viena ārējā bāka.Pietam kanniņai ir tā saucamā zošrīkle.saloki un lej.Ārējai bākai pieslēdzot un atslēdzot esmu nolaistijies vairāk.Tas no manas pieredzes.330 bušeniece ar 5z tohatsu,izceļas un glisē labi.Reizēm pat sāk planēt(tas gan tad ja izsvarojas)Tā kā katram sava komforta zona.
8.septembris 2019, 20:06 | links
 
A kas ir glise

vlDream, 8.septembris 2019, 08:08

Tautā runā ka tā ir laivas slīdēšana pa ūdens virsmu nevis ūdens stumšanu pa priekšu. :))
8.septembris 2019, 11:06 | links
 
Meklēt meklēju kaut kādus ierakstus par šo bet neatradu jo komentāru daudz. Plānoju pirkt motorlaivu jo esošā dulkana airu laiva priekš daugavas pa mazu un apnika tālu airēt. noskatīta ir dulkan 290DL. Ar kādu benzīna motoru sajūgt? 2.5hp būs pa mazu tas ir skaidrs bet kā ar 3.5hp vai 4hp? Vai tomēr 5hp? Pieredze nekāda tapēc lūdzu nenosodīt jo nekad ar motorlaivām nav biju darīšana un nevienam no draugiem arī nav. Un protams degvielas patēriņs arī interesē.

kb4596, 7.septembris 2019, 10:58

Bija man Dulkan 290 ar tohatsu 5hp,benzīna patēriņš pilnā ručkā 24-25 kilometru ar vienu litru jeb stundas braucienam. Velcējot visu dienu ap 1,5 litru. Tagad tas pats motors man ir uz Dulkan 325, ar glisi bija tā, kamēr nebija antikavitācijas plāksne lietoju ručkas pagarinātāju.
Uz tagadējās laivas patēriņš mazliet vairāk jo laiva smagāka un baloni resnāki.
Vidēji par sezonu nobraucu ap 50 litru benzīna.
8.septembris 2019, 11:02 | links
 
A kas ir glise
8.septembris 2019, 08:08 | links
 
Rokijs [07.09.19]: kb4596 [10:58]: Meklēt meklēju kaut kādus ierakstus par šo bet neatradu jo komentāru daudz. Plānoju pirkt motorlaivu jo esošā dulkana airu laiva priekš daugavas pa mazu un apnika tālu airēt. noskatīta ir dulkan 290DL. Ar kādu benzīna motoru sajūgt? 2.5hp būs pa mazu tas ir skaidrs bet kā ar 3.5hp vai 4hp? Vai tomēr 5hp? Pieredze nekāda tapēc lūdzu nenosodīt jo nekad ar motorlaivām nav biju darīšana un nevienam no draugiem arī nav. Un protams degvielas patēriņs arī interesē.Man arī 290 dulkan motors 2,5.biju aizņemies Yamaha 5 izmēģināt man 95kg glise knapi iziet gāzes ručka līdz galam kā mazliet samazina apgriezienus tā glise beidzas.četras bākas izdedzināja eksperimentējot tā arī paliku pie 2,5.dulkan 325 +5hp vieglāk iziet glisē.
Man laiva 2,3m vienam ideāla,viss pie rokas...ar 2,5motoru vajadzētu būt ok....man galvenais velcēšana.Minn kota labs,bet rudens vējos neko ilgi aķis neturēs
7.septembris 2019, 20:11 | links
 
Jā, ar 325 dulkan un 5hp nekādu problēmu, tāpat esmu pie 100, +ārējā bāka, copeslietas, ledus kaste, enkurs uc, iet uz goda, uz pilnu gāzi 25-26, parasti gan braucu 20-23 2/3 gāzi. Savukārt bez glises tikai līdz 7km/h ir reali, tālāk jau sākas neadekvāta gāze un troksnis un max 11-12km/h. Tā ka šim modelim noteikti neder mazāks par 5hp, kā ar 290 dulkan, nezinu.
7.septembris 2019, 20:04 | links
 
kb4596 [07.09.19]: Meklēt meklēju kaut kādus ierakstus par šo bet neatradu jo komentāru daudz. Plānoju pirkt motorlaivu jo esošā dulkana airu laiva priekš daugavas pa mazu un apnika tālu airēt. noskatīta ir dulkan 290DL. Ar kādu benzīna motoru sajūgt? 2.5hp būs pa mazu tas ir skaidrs bet kā ar 3.5hp vai 4hp? Vai tomēr 5hp? Pieredze nekāda tapēc lūdzu nenosodīt jo nekad ar motorlaivām nav biju darīšana un nevienam no draugiem arī nav. Un protams degvielas patēriņs arī interesē.
Man arī 290 dulkan motors 2,5.biju aizņemies Yamaha 5 izmēģināt man 95kg glise knapi iziet gāzes ručka līdz galam kā mazliet samazina apgriezienus tā glise beidzas.četras bākas izdedzināja eksperimentējot tā arī paliku pie 2,5.dulkan 325 +5hp vieglāk iziet glisē.
7.septembris 2019, 19:24 | links
 
urmaas [07.09.19]: Līdz 4hp dzinējiem neredzu nevienu plusu. Ja nu vienīgi kā rezerves motors ar kuru nokļūt krastā, ja atsaka lielais.
Svars un cena. Nu, lielam vairumam jāiespringst, lai sakràtu mazajam. Daudziem tā jau ir ļooti liela summa pie mazās algas. Diemžēl.
7.septembris 2019, 17:56 | links
 
Līdz 4hp dzinējiem neredzu nevienu plusu. Ja nu vienīgi kā rezerves motors ar kuru nokļūt krastā, ja atsaka lielais.
7.septembris 2019, 17:30 | links
 
BrunoL [07.09.19]: Paldies par atbildēm. Un vēl par motoriem ir noskatīti 3 exemplarī suzuki honda un mercury. Mercury ir lētāks bet patīk honda bet hondai viens mīnus ka nav iebūvētas bākas(5HP versijai) Saprotu ka visi manis nosauktie motori iet un ies ja eksplautēs pareizi bet gan jau katram savi+-. Varētu kāds to +- izskaidrot ja tādi vispār ir.

kb4596, 7.septembris 2019, 14:18

Iebūvētā bāka nav nekāds + . Pat mīnus. Arī savulaik tā dēļ izvēlējos Yamahu. Tāpat jāvazā degvielas kanniņa un jālaistās. Daudz ērtāk ar neiebūvēto.
Izvēloties airu aizstājējus (mazos motorus), domāju, neviens necer iet glisē utt.
Toties 12L ārējā bāka pietiek pussezonai stabili! :) Mantas un rokas arī nesmird. Varavīksne uz ūdens nepaliek utt, utt.
7.septembris 2019, 17:26 | links
 
kb4596 [10:58]: Meklēt meklēju kaut kādus ierakstus par šo bet neatradu jo komentāru daudz. Plānoju pirkt motorlaivu jo esošā dulkana airu laiva priekš daugavas pa mazu un apnika tālu airēt. noskatīta ir dulkan 290DL. Ar kādu benzīna motoru sajūgt? 2.5hp būs pa mazu tas ir skaidrs bet kā ar 3.5hp vai 4hp? Vai tomēr 5hp? Pieredze nekāda tapēc lūdzu nenosodīt jo nekad ar motorlaivām nav biju darīšana un nevienam no draugiem arī nav. Un protams degvielas patēriņs arī interesē.Ir Dulkans 290. Bija 2,5hp suzuks, tagad 5hp yamaha. Glisē ar 5hp. Ātrums līdz 26 km/h. Ar 2,5 hp bija 12 km/h. 5hp protams smagāks un pie lielas staipīšanas nav tik ērti.

Es skatītos pa kādām ūdentilpnēm brauksi. Ja pa Burtnieku un lielàkiem ūdeņiem, tad 5hp. Tomèr ir atšķirība vai pārbrauc pāri stundā vai pusstundā. Cik lieli attālumi jāpārbrauc un cik steidzīgs esi. 5hp šodien kā reiz ar Lottu 430 divatā pa vējam glisē izcēla un skaisti slaidi pārbraucàm 5km.

edijsk, 7.septembris 2019, 15:51


Runājot par ūdeņiem tad daugava koknesē pļaviņas nu tie posmi kur zb ar airiem močīt.
7.septembris 2019, 15:58 | links
 
kb4596 [07.09.19]: Meklēt meklēju kaut kādus ierakstus par šo bet neatradu jo komentāru daudz. Plānoju pirkt motorlaivu jo esošā dulkana airu laiva priekš daugavas pa mazu un apnika tālu airēt. noskatīta ir dulkan 290DL. Ar kādu benzīna motoru sajūgt? 2.5hp būs pa mazu tas ir skaidrs bet kā ar 3.5hp vai 4hp? Vai tomēr 5hp? Pieredze nekāda tapēc lūdzu nenosodīt jo nekad ar motorlaivām nav biju darīšana un nevienam no draugiem arī nav. Un protams degvielas patēriņs arī interesē.
Ir Dulkans 290. Bija 2,5hp suzuks, tagad 5hp yamaha. Glisē ar 5hp. Ātrums līdz 26 km/h. Ar 2,5 hp bija 12 km/h. 5hp protams smagāks un pie lielas staipīšanas nav tik ērti.

Es skatītos pa kādām ūdentilpnēm brauksi. Ja pa Burtnieku un lielàkiem ūdeņiem, tad 5hp. Tomèr ir atšķirība vai pārbrauc pāri stundā vai pusstundā. Cik lieli attālumi jāpārbrauc un cik steidzīgs esi. 5hp šodien kā reiz ar Lottu 430 divatā pa vējam glisē izcēla un skaisti slaidi pārbraucàm 5km.
7.septembris 2019, 15:51 | links
 
urmaas [07.09.19]: Ja braucot motoru rūcināsiet 2/3 no maksimālā, tad būs gan ekonomija, gan arīdzan motora resursu paildzināsiet. Ja brauksiet ar pilnu gāzi, tad āttruma ziņā neko nevinnēsiet.
Ja man tagad būtu jāpērk kāds no mazajiem dzinējiem tad pirktu yamahu.
Jā...Yamaha 2,5 vispatīkamākā skaņa,bet visdārgākais....ceru ka arī vislabākais.Es ar jau mēnesi nevaru izlemt kādu ņemt.,..
7.septembris 2019, 15:47 | links
 
Paldies par atbildēm. Un vēl par motoriem ir noskatīti 3 exemplarī suzuki honda un mercury. Mercury ir lētāks bet patīk honda bet hondai viens mīnus ka nav iebūvētas bākas(5HP versijai) Saprotu ka visi manis nosauktie motori iet un ies ja eksplautēs pareizi bet gan jau katram savi+-. Varētu kāds to +- izskaidrot ja tādi vispār ir.

kb4596, 7.septembris 2019, 14:18


Iebūvētā bāka nav nekāds + . Pat mīnus. Arī savulaik tā dēļ izvēlējos Yamahu. Tāpat jāvazā degvielas kanniņa un jālaistās. Daudz ērtāk ar neiebūvēto.
Izvēloties airu aizstājējus (mazos motorus), domāju, neviens necer iet glisē utt.
7.septembris 2019, 15:41 | links
 
Ar mazu laivu, ja nav paredzēts mēģināt glisēt, pilnīgi pietiek ar 2.5. Piecinieka mīnuss- lielāka vibrācija un skaļāks uz maziem apgriezieniem, piemēram velcējot.
7.septembris 2019, 15:25 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager