Laivas un to motori

runājot par degvielas patēriņu skatoties pēc motorstundu skaitītāja, manā gadijumā sanāk pa 2 motorstundām izbraukt gandrīz bāku degvielas, šo mēriju pēdējā copes reizē,bet nu tas arī ganjau kā brauc

bet vai tiešām varētu būt tā kā citi saka, ka velcējot bāka pietiek visai dienai, nu stipri šaubos,viss atkarīgs kas kuram skaitās visa diena vienam tās būs 4h citam no 6rītā lidz 9 vakarā

Driftingo, 7.septembris 2019, 13:58

Nu cik tur tās stundas kuram ir vienā dienā es nezinu, bet ja pat 4h laikā nobrauc to litru, tas ir ļoti labi, manuprāt.
Pats ar Yamaha 20hp braucu, un cik degvielas man aiziet, domāju nav jāstāsta. Bet tas ir to vērts.
7.septembris 2019, 15:24 | links
 
Ja braucot motoru rūcināsiet 2/3 no maksimālā, tad būs gan ekonomija, gan arīdzan motora resursu paildzināsiet. Ja brauksiet ar pilnu gāzi, tad āttruma ziņā neko nevinnēsiet.
Ja man tagad būtu jāpērk kāds no mazajiem dzinējiem tad pirktu yamahu.
7.septembris 2019, 14:24 | links
 
Paldies par atbildēm. Un vēl par motoriem ir noskatīti 3 exemplarī suzuki honda un mercury. Mercury ir lētāks bet patīk honda bet hondai viens mīnus ka nav iebūvētas bākas(5HP versijai) Saprotu ka visi manis nosauktie motori iet un ies ja eksplautēs pareizi bet gan jau katram savi+-. Varētu kāds to +- izskaidrot ja tādi vispār ir.
7.septembris 2019, 14:18 | links
 
Nu dulkan 345 braucot divatā( kopā ar pekelēm ap 200kg) uz glisi dabūt nevarēja. Vienam jā. Ar divtaktu 6zs Suzuki varēja, bet ar mokām...
7.septembris 2019, 14:02 | links
 
runājot par degvielas patēriņu skatoties pēc motorstundu skaitītāja, manā gadijumā sanāk pa 2 motorstundām izbraukt gandrīz bāku degvielas, šo mēriju pēdējā copes reizē,bet nu tas arī ganjau kā brauc

bet vai tiešām varētu būt tā kā citi saka, ka velcējot bāka pietiek visai dienai, nu stipri šaubos,viss atkarīgs kas kuram skaitās visa diena vienam tās būs 4h citam no 6rītā lidz 9 vakarā
7.septembris 2019, 13:58 | links
 
ir tāda laiva kopā ar 5zs mercury, vienam braucot ātrums 25-28km/h, divatā glisē izceļ mierīgi, ar mazāku zirgu motoru domāju ka būs problēma, maksimālais ātrums līdz 25km/h.
arī no sākuma domāju ņemt 3.5zs, bet paldies visiem tiem cilvēkiem kas mani atrunāja no šīs domas, būtu izmesta nauda vējā

Meklēt meklēju kaut kādus ierakstus par šo bet neatradu jo komentāru daudz. Plānoju pirkt motorlaivu jo esošā dulkana airu laiva priekš daugavas pa mazu un apnika tālu airēt. noskatīta ir dulkan 290DL. Ar kādu benzīna motoru sajūgt? 2.5hp būs pa mazu tas ir skaidrs bet kā ar 3.5hp vai 4hp? Vai tomēr 5hp? Pieredze nekāda tapēc lūdzu nenosodīt jo nekad ar motorlaivām nav biju darīšana un nevienam no draugiem arī nav. Un protams degvielas patēriņs arī interesē.

kb4596, 7.septembris 2019, 10:58
7.septembris 2019, 13:48 | links
 
kb4596 [07.09.19]: Tiešām tik mazs patēriņš uz 5hp? Es biju jau rēķinājis ka man varētu iziet tāds daudzums uz mēnesi. Bet cik liela bija tava laiva? Un tas velci bij?
360 dulkan. Es nevelcēju.
7.septembris 2019, 13:39 | links
 
Tiešām tik mazs patēriņš uz 5hp? Es biju jau rēķinājis ka man varētu iziet tāds daudzums uz mēnesi. Bet cik liela bija tava laiva? Un tas velci bij?

kb4596, 7.septembris 2019, 13:09

Paziņai 5hp motors. Litra benzīna pietiek visai dienai, velcējot. Laiva Dulkan 360, ja nekļūdos.
7.septembris 2019, 13:37 | links
 
Tiešām tik mazs patēriņš uz 5hp? Es biju jau rēķinājis ka man varētu iziet tāds daudzums uz mēnesi. Bet cik liela bija tava laiva? Un tas velci bij?

kb4596, 7.septembris 2019, 13:09


TB uz velci bija?
7.septembris 2019, 13:10 | links
 
Tiešām tik mazs patēriņš uz 5hp? Es biju jau rēķinājis ka man varētu iziet tāds daudzums uz mēnesi. Bet cik liela bija tava laiva? Un tas velci bij?
7.septembris 2019, 13:09 | links
 
kb4596 [07.09.19]: Meklēt meklēju kaut kādus ierakstus par šo bet neatradu jo komentāru daudz. Plānoju pirkt motorlaivu jo esošā dulkana airu laiva priekš daugavas pa mazu un apnika tālu airēt. noskatīta ir dulkan 290DL. Ar kādu benzīna motoru sajūgt? 2.5hp būs pa mazu tas ir skaidrs bet kā ar 3.5hp vai 4hp? Vai tomēr 5hp? Pieredze nekāda tapēc lūdzu nenosodīt jo nekad ar motorlaivām nav biju darīšana un nevienam no draugiem arī nav. Un protams degvielas patēriņs arī interesē.
Tāda sajūta, ka mazie motori iet uz "slapju lupatu"! Savulaik bij 5hp dzinējs. Pa sezonu nobraucu labi ja 15-20L degvielu. Braucu copēt bieži.
7.septembris 2019, 12:40 | links
 
Meklēt meklēju kaut kādus ierakstus par šo bet neatradu jo komentāru daudz. Plānoju pirkt motorlaivu jo esošā dulkana airu laiva priekš daugavas pa mazu un apnika tālu airēt. noskatīta ir dulkan 290DL. Ar kādu benzīna motoru sajūgt? 2.5hp būs pa mazu tas ir skaidrs bet kā ar 3.5hp vai 4hp? Vai tomēr 5hp? Pieredze nekāda tapēc lūdzu nenosodīt jo nekad ar motorlaivām nav biju darīšana un nevienam no draugiem arī nav. Un protams degvielas patēriņs arī interesē.
7.septembris 2019, 10:58 | links
 
Sveiki, varbūt kads var padalīties un pastastit vai var un ir labi vispār, vest laivu uz auto jumta? Laiva man ir 3 metrīga ar koka grīdu un piepumpejamo ķīli, auto ir jumta reliņi un ir universālis. Varbūt kads var arī padalīties kā vieglak un drošāk piestiprinat un pārvedāt laivu uz jumta piepūstu un vai vispār tas ir droši?

Markuss, 5.septembris 2019, 11:02

Noskaties šo: https://www.youtube.com/watch?v=wp0Mr5bZFag&;t=872s

Sasha1974, 5.septembris 2019, 14:55


Sveiks!
Tā darīt var un copmaņi tā arī dara.
Pats tā esmu vedis, bet pēc x3 reize sapratu, ka bez piekabes neiztikt.
Uz jumta vest ir variants, ja copes vieta atrodas salīdzinoši netālu un braucat divatā, ja visu nostriprini kā nākas nav problēmu (ķilim gaisu laidu ārā), ātruma rekordus un straujus manevrus, protams, nevajadzētu izpildīt ;)
Ne asakas!
6.septembris 2019, 09:36 | links
 
Sveiki, varbūt kads var padalīties un pastastit vai var un ir labi vispār, vest laivu uz auto jumta? Laiva man ir 3 metrīga ar koka grīdu un piepumpejamo ķīli, auto ir jumta reliņi un ir universālis. Varbūt kads var arī padalīties kā vieglak un drošāk piestiprinat un pārvedāt laivu uz jumta piepūstu un vai vispār tas ir droši?

Markuss, 5.septembris 2019, 11:02


Noskaties šo: https://www.youtube.com/watch?v=wp0Mr5bZFag&t=872s
5.septembris 2019, 14:55 | links
 
Gaca124
Pakustini smadzenes, tik lai būtu atdures lai rāmis nestaigā , bet piepūšamās bieži ved tāpat uzliktas uz piekabes,bet ar ķīli uz leju, novelk ar štropēm.
5.septembris 2019, 14:07 | links
 
sapalens [05.09.19]: Sveiki biedri, ir iegādāta jauna gumijas laiviņa, mazajiem dīķiem, par cik negribas pirkt otru laivas piekabi, un ir parastā vienasīgā kravas piekabīte pieejama.
Varbūt kādam ir kāds labs risinājums jeb ideja,kā laivu vienatnē uzdabūt un nodabūt no pirkabes?
Paldies jau iepriekš :)

gaca124, 5.septembris 2019, 10:31
Kāda problēma ,nav jau tik smaga,ja lien piekabē ,tad pievelc klāt ,uzcel vienu galu, aizej pie otra gala pacel un stum iekšā.Ja nelien iekšā tad droši vien labāk uztaisīt koka rāmi piestiprināmu uz bortiem un dari apmēram tāpat.Man paziņam ir paliela stiklašķiedras,kas ir smagāka par pūsli, viņš pievelk blakus ,uzgāž vienu bortu ,paceļ otru un uzstumj,tad sagriež laivu un iestāda vietā,lejā otrādi ,pavelk laivu noliek vienu galu lejā,tad paceļ otru un arī noliek lejā.
Nu ja nebūtu Al grīda būtu viegla, varbūt kādam ir bilde ar konstrukciju ko ielikt piekabē, jo iekšā nelien viņa
5.septembris 2019, 12:45 | links
 
Sveiki, varbūt kads var padalīties un pastastit vai var un ir labi vispār, vest laivu uz auto jumta? Laiva man ir 3 metrīga ar koka grīdu un piepumpejamo ķīli, auto ir jumta reliņi un ir universālis. Varbūt kads var arī padalīties kā vieglak un drošāk piestiprinat un pārvedāt laivu uz jumta piepūstu un vai vispār tas ir droši?

Markuss, 5.septembris 2019, 11:02


Nav nekādas vainas, es tā vedu. Man pūslis 3.2 ar cieto grīdu. Vienam tā laiva ir pasmaga, bet esmu piešāvies, noliec to aiz auto un tad degunu uzcel uz aizmugurējā šķērsstieņa - tad ņem aiz tranča un stum augšā. Piesienu ar diviem savilcējiem, ja braucu tālāk tad savilces var laist cauri salonam. Ātrāk par 90 gan neesmu braucis, auto šūpojas. Salikt un izārdīt laivu paņem dikti daudz nervu, nagu un garastāvokli.
5.septembris 2019, 12:40 | links
 
Es arī tam piekrītu,it sevišķi ja esi viens. Laivas salikšana un piepūšana neprasa vairāk par 20 min,pietam pa daļām vieglāk cilāt, plus stīvēšana augšā un stiprināšana arī prasa laiku ,tā kā ekonomija īsti nebūs.
5.septembris 2019, 11:50 | links
 
Brencis21 [05.09.19]: Markuss [38m]: Sveiki, varbūt kads var padalīties un pastastit vai var un ir labi vispār, vest laivu uz auto jumta? Laiva man ir 3 metrīga ar koka grīdu un piepumpejamo ķīli, auto ir jumta reliņi un ir universālis. Varbūt kads var arī padalīties kā vieglak un drošāk piestiprinat un pārvedāt laivu uz jumta piepūstu un vai vispār tas ir droši?Ir droši, bet noteikti ne praktiski. Skrāpējumi uz jumta garantēti un cilāt vajadzēs divatā, braucot arī jutīsi gan degvielā, gan komfortā. Citādi, nekādu problēmu. Ar savulcējiem vai nopietnāki stiprinājumi reliņiem šķērsām un divas stropes.
Obligāti štropes ar savilcējiem. Nevis kkādi opīšu varianti ar siešanu. Droši rēķini +1l patēriņam uz šosejas. Ja pretvējš, tad vēl vairāk.
5.septembris 2019, 11:44 | links
 
Markuss [05.09.19]: Sveiki, varbūt kads var padalīties un pastastit vai var un ir labi vispār, vest laivu uz auto jumta? Laiva man ir 3 metrīga ar koka grīdu un piepumpejamo ķīli, auto ir jumta reliņi un ir universālis. Varbūt kads var arī padalīties kā vieglak un drošāk piestiprinat un pārvedāt laivu uz jumta piepūstu un vai vispār tas ir droši?
Ir droši, bet noteikti ne praktiski. Skrāpējumi uz jumta garantēti un cilāt vajadzēs divatā, braucot arī jutīsi gan degvielā, gan komfortā. Citādi, nekādu problēmu. Ar savulcējiem vai nopietnāki stiprinājumi reliņiem šķērsām un divas stropes.
5.septembris 2019, 11:31 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager