Laivas un to motori

Nesen savu kazanku m pārdevu. Īsti omulīgi vējā nejutos. Kājās stāvēt var diezgan mierīgi, bet drošiba stāvot kàjās nav lielāka kā 3m dulkanā. Man ir ko salīdzināt. Skaļa, smaga, šaura, slīd labi, bet priekšu vējā metā šurpu turpu. 5 hp glisē neceļ, kamēr lottu 4.3 ceļ ar 5hp yamahu. Varbūt lotta nav tik ērta airējot, nav nācies to darīt, bet stabilitāte, drošība, klusums, plašums u.c ir tās priekšrocības. Cenu atšķirība starp manis pārdoto kazanku un jaunu lottu iznāca 300€. Jā, kazanku vēl pēc 20 gadiem varēs pārdot lūžņos, bet kas būs ar lottu pēc 20+20 gadiem? Vērtējiet paši. Man svarīga drošība, stabilitāte un mazliet komforts.
15.jūlijs 2019, 22:45 | links
 
Krievijā Kazankas diezgan daudz tjūnēja uz līmējot, piesienot pie bortiem vecus gumijas laivu bortus, tāds kroplīgs Ribs, tieši dēļ nestabilitātes viļņos, dienēju pie Volgas žiguļu pilsētā, masveidā tādi brīnumi tur vazājās tīklus cilādami.
15.jūlijs 2019, 22:41 | links
 
Nosauksi konkrētu ciparu?
15.jūlijs 2019, 22:25 | links
 
Piekrītu! Ja ņem tādu laivu, tad tikai par mazām naudām vai atrestaurētu. Tad ir super! Rus ir video, kur džeki uzķūnē kazanku! Super! Es no tādas neatteiktos!
15.jūlijs 2019, 22:18 | links
 
Es personīgi nemūžam neieguldītu tādā lūzni ne savu darbu, ne laiku, neko. Jo tā laiva kāda viņa bija no rūpnīcas sen jau nav braucama. Un mans tāds darbs un iztērētie materiāli nav tā vērts. Bet katram savs.
15.jūlijs 2019, 22:09 | links
 
Maris_C [15.07.19]: Kazankā es pat bezvējā nevaru kājās nostāvēt. Vienīgā vērtība - alumīnijs.
Kad es vēl lietoju grādigos, ne reti bija situācijas, kad es pat uz zemes nevarēju nostāvēt kājās!:))
Bet kas attiecas uz kazanku, tad nezinu, kas tev tas par lūzni, bet tā niteikti nav kazanka! Esi kaut ko sajaucis!
15.jūlijs 2019, 22:08 | links
 
Man čomam ir Kazanka, bez spārniem. Lieto regulāri Daugavas lejtecē un arī reņģēs iebrauc! Ja kāds saka, ka kazanka šiem ūdeņiem nav lietojama iespējami lielo viļņu dēļ, tad tās ir pilnīgas blēņas! Nav vēl bijuši Daugavas lejtecē tādi viļņi kuros citi vizinās, bet kazanka stāv krastā jo bistami. Stabila, laba slīdamība! Apgāzt, ja grib, var jebkuru laivu.
15.jūlijs 2019, 22:02 | links
 
cupix [15.07.19]: :) Cupik, nevajag nostaļģēt. :) Es pilnībā saprotu Tevi. Grūti pieņemt faktu, ka ir 2019. gads un par nelielu naudu var iepirkt krutas stiklašķiedras laivas. Bet no tevis es apmēram tādu atbildi arī gaidīju. :)
Tās laivas vienīgā man zināmā priekšrocība ir pat ne laivas īpašniekam bet citiem, jo pa gabalu var dzirdēt kad padomju šrotu cienītājs Cupiks airē :)

irseejs, 15.jūlijs 2019, 18:21
kā tad tu vari saprast manu domu ,ja tu turpini šaurā leņķī skatīties un domāt ka man pie sirds ir kaut kas cits, nevis kazanka , bet es tik uzrakstīju ka apgalvojums : "kazanka ir nestabila bezvējā ir aplams".

Nosauc tās krutās stikla šķiedras laivas par nelielu naudu ? Domāju ka to nevarēsi atbildēt pat ar 2019 gada mātes google palīdzību. Ka tik katrā tēmā izmētāt fekālijas.
Iespējams tu esi fekāliju eksperts. :) Piedod. Bet tu esi izmerijis tadas kazankas realo izmantojamo platību? :) Varu nosaukt vairakas normalas laivas. Piemeram jebkurs amber ražojums virs 4 metri. Jauns. :) Par nepilniem tukstots eiro. :) Es nezinu ka Tev ar finansalo situaciju, bet es neuzskatu, ka ir baiga jega pirkt padomjlaiku luzni, lai to nomestu ezera krasts. Jo 5 zs motors, kuru var savakt lidzi, diez vai kazankai bus piemerots. Savukart par tava šrota cenu nu jau var nopirkt no ķīnas jaunu gumijnieci. Jaunu. Bez problēmām. Plus ar tadu pat izmantojamo platību. :(
15.jūlijs 2019, 21:31 | links
 
:) Cupik, nevajag nostaļģēt. :) Es pilnībā saprotu Tevi. Grūti pieņemt faktu, ka ir 2019. gads un par nelielu naudu var iepirkt krutas stiklašķiedras laivas. Bet no tevis es apmēram tādu atbildi arī gaidīju. :)
Tās laivas vienīgā man zināmā priekšrocība ir pat ne laivas īpašniekam bet citiem, jo pa gabalu var dzirdēt kad padomju šrotu cienītājs Cupiks airē :)

irseejs, 15.jūlijs 2019, 18:21

kā tad tu vari saprast manu domu ,ja tu turpini šaurā leņķī skatīties un domāt ka man pie sirds ir kaut kas cits, nevis kazanka , bet es tik uzrakstīju ka apgalvojums : "kazanka ir nestabila bezvējā ir aplams".

Nosauc tās krutās stikla šķiedras laivas par nelielu naudu ? Domāju ka to nevarēsi atbildēt pat ar 2019 gada mātes google palīdzību. Ka tik katrā tēmā izmētāt fekālijas.
15.jūlijs 2019, 20:50 | links
 
Kazankas, kā jebkuras CCCP laika laivas, ir paredzētas atpūtai un ceļošanai, kopā to ir 11 modeļu … diskusija ir par kuru ?

Ja izskata populārākos, Kazanka un Kazanka M, tad tos var nokaut lietojot bez grīdas (staigājot pa korpusu), tuvināt tās galu izmantojot sālsūdenī vai notīrot CCCP laikā uzklāto grunts slāni.

Laiva ir plakandibena, tāpēc ir īpatnības to stūrējot. Lielākiem viļņiem viņa nav īsti paredzēta, tāpēc Daugavai zem Rīgas HES neieteiktu, izņemot, ja izmanto tikai sausajā Daugavā, pārējās vietās, ja jūt ka būs viļņi labāk braukt pa taisno krastā un neizaicināt likteni. Kā visām tā laika laivām, par skaņas izolāciju nav domāts, bet arī tas ir risināms jautājums.

Seklos, nelielos ezeros, šaubos, ka atradīsies kas piemērotāks, laivas platums bez spārniem 1,20 m. Pie tam laiva ir airējama, atšķirībā no citām motorlaivām. Zemi borti patīk kvokotājiem. Dēļ cietā korpusa, pie 5zs motora ātrums būs augstāks kā lielākām par 3,80 gumijas motorlaivām ar to pašu motoru.

Tiem kuri uzskata, ka CCCP laivas ir noiets etaps un nostaļģijas mīļotāju izvēle, noteikti nestrīdēšos, katram savs, tikai nevajag jaukt kopā un mest vienā maisā koka, plastmasas, dzelzs un PVC laivas.
15.jūlijs 2019, 18:50 | links
 
:) Cupik, nevajag nostaļģēt. :) Es pilnībā saprotu Tevi. Grūti pieņemt faktu, ka ir 2019. gads un par nelielu naudu var iepirkt krutas stiklašķiedras laivas. Bet no tevis es apmēram tādu atbildi arī gaidīju. :)
Tās laivas vienīgā man zināmā priekšrocība ir pat ne laivas īpašniekam bet citiem, jo pa gabalu var dzirdēt kad padomju šrotu cienītājs Cupiks airē :)
15.jūlijs 2019, 18:21 | links
 
Cupik, riktīgs baļķu plosts ir vispār cik stabils. To reizi kad pa Gauju laidāmies 15 purni, visi svifelē. Ko saki? Moš ar plostiem visi? :)

irseejs, 15.jūlijs 2019, 17:35


Moš pa tēmu sāksi kādreiz rakstīt un kopā ar pārējiem dīvana ekspertiem nerakstīsiet blēņās:)

ja autors principā raksta par budžeta laivu , kuru var apmest pie ezera un gulēt visu ziemu neuztraucoties par to ka kāds tolmetā nodos un tai pašā laikā ,lai uz ezera justies drošam.
Tad šīs laivas Kazanka un Progres ir iespējamie varianti ko var ieteikt.


Es tev pat Kazaņku nodrošināšu un 30 euro iedošu ja tev sanāks viņu no laivas iekšpuses apmest =) Pat dvieli nebūs žēl padot vai dodies tālāk plostot ar saviem 15 sfifelē draugiem =)
15.jūlijs 2019, 17:59 | links
 
ivog [15.07.19]: viksviks [13.jūl]: viksviks [19:51]: Maris_C [9m]: Kadu laivu iesaki ar paceltu prieksu,ta lai izmantotu venta!?un jura varetu vejazivis iebraukt?Upei , viennozīmīgi, piepūšamais ķīlis būs labāks - pasargās laivu no akmeņiem. Es crabu turu tikai priekš Gaujas. Ezeram ir cita laiva.

Maris_C, 13.jūlijs 2019, 22:20

Kāda tad ir tā cita laiva ezeram? Konkrēti ja runājam par lielu ezeru, kur mēdz būt palieli viļņi.
Es lietoju Bush 400 + Suzuki 20zs, bet viļņos nav īsti komfortabli.
Paskatoties, kādas laivas lieto citi, TOP pirmajā 3-niekā stabilas vietas ieņem Kazanka un Progres.
Vot aizdomājos - varbūt man vecu kazanku iegādāties un uz vasaru pastāvīgi nomest pie laipas?
Juzhanka ir arī topā, tikai vel grūtāk dabūt, kā tevis nosauktās
15.jūlijs 2019, 17:37 | links
 
Cupik, riktīgs baļķu plosts ir vispār cik stabils. To reizi kad pa Gauju laidāmies 15 purni, visi svifelē. Ko saki? Moš ar plostiem visi? :)
15.jūlijs 2019, 17:35 | links
 
Neapvainojies, bet neizdari secinājumus, ja neesi redzējis neko labāku par Kazanku.
P.s. Man kādreiz kāds paziņa apgalvoja, ka nav labākas mašīnas par Zaporožecu...

Maris_C, 15.jūlijs 2019, 16:42


Es nesaku ka tā ir labākā laiva pasaulē un ka tā ir aktuāla mūsdienās un kur nu vēl pie jaudīgajiem motoriem. Laiks iet un progress nestāv uz vietas.

Es tik apgalvoju ka tā noteikti ir ļoti, ļoti stabila bezvējā it īpaši. Vēl dažreiz izbraucam ar to pa vienu ezeru trijatā ar draugiem , divi laivā un trešais uz "deguna" , tā kā man tavs apgalvojums liekas dīvains . Esmu ļoti daudz laika veltījis copei tieši no tās Lielupē , jo laukos citas nebija =)
P.s "usim " amerikā Kider surprise 40 gados arī nogalinājis 3 cilvēkus aizrijoties.
15.jūlijs 2019, 17:34 | links
 
cupix [15.07.19]: Kazankā es pat bezvējā nevaru kājās nostāvēt. Vienīgā vērtība - alumīnijs.

Maris_C, 15.jūlijs 2019, 16:09

Neapvainojies, bet jebkura Kazanka ir stabilāka nekā zolitūdes Maxima... domā ko dari nepareizi atrodoties laivā.
Neapvainojies, bet neizdari secinājumus, ja neesi redzējis neko labāku par Kazanku.
P.s. Man kādreiz kāds paziņa apgalvoja, ka nav labākas mašīnas par Zaporožecu...
15.jūlijs 2019, 16:42 | links
 
Существенными недостатками «Казанки», послужившими причиной для ее снятия с производства, являются низкая остойчивость, неправильное распределение отсеков, обеспечивающих непотопляемость, отсутствие рецесса, сильные перегрузки, возникающие на плоском днище при глиссировании на волне высотой более 0.3 м. Эти недостатки стали особенно ощутимыми при широком распространении «Вихрей» мощностью 20~25 л.с., под которыми лодки опрокидывались, корпуса их теряли герметичность. Стык днищевых и бортовых листов обшивки выполнен без образования брызгоотбойника, поэтому "Казанка" сильно забрызгивается в свежую погоду. Кроме того, «Казанка» не имеет подмоторной ниши, вследствие чего нередки случаи заливания водой через корму. Попытки использовать "Казанку" в море и других открытых водоёмах приводили к многочисленным несчастным случаям
15.jūlijs 2019, 16:34 | links
 
Kazankā es pat bezvējā nevaru kājās nostāvēt. Vienīgā vērtība - alumīnijs.

Maris_C, 15.jūlijs 2019, 16:09


Neapvainojies, bet jebkura Kazanka ir stabilāka nekā zolitūdes Maxima... domā ko dari nepareizi atrodoties laivā.
15.jūlijs 2019, 16:17 | links
 
Kazankā es pat bezvējā nevaru kājās nostāvēt. Vienīgā vērtība - alumīnijs.
15.jūlijs 2019, 16:09 | links
 
Kazanka palielos viļņom pret 4m pūsli? Ko visu pirmdienā neizdomā.

usis, 15.jūlijs 2019, 13:34

Es tā nedaudz ar humoru :) Bet tā - veči gadiem copē un nesūdzas. Tās laivas izskatās gandrīz mūžīgas - jau 30-40 gadus kalpo un kalpos vēl vismaz tikpat :D
Un nav nekādu bažu atstāt uz visu sezonu pie laipas ūdenī. Vienīgi motoru gan var noskrūvēt. Pa ziemu izvelk krastā un apgāž un mutes un tā līdz pavasarim.
15.jūlijs 2019, 13:57 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager