Laivas un to motori

Kazanka palielos viļņom pret 4m pūsli? Ko visu pirmdienā neizdomā.
15.jūlijs 2019, 13:34 | links
 
Kuru labak izveleties Jusu viedokls?mercuri f5mh vai suzuki df5as?

viksviks, 13.jūlijs 2019, 18:44

Manuprāt pilnīgi vienalga, skaties, kuram labāks serviss un zemāka cena
15.jūlijs 2019, 13:28 | links
 
viksviks [13.jūl]: viksviks [19:51]: Maris_C [9m]: Kadu laivu iesaki ar paceltu prieksu,ta lai izmantotu venta!?un jura varetu vejazivis iebraukt?Upei , viennozīmīgi, piepūšamais ķīlis būs labāks - pasargās laivu no akmeņiem. Es crabu turu tikai priekš Gaujas. Ezeram ir cita laiva.

Maris_C, 13.jūlijs 2019, 22:20


Kāda tad ir tā cita laiva ezeram? Konkrēti ja runājam par lielu ezeru, kur mēdz būt palieli viļņi.
Es lietoju Bush 400 + Suzuki 20zs, bet viļņos nav īsti komfortabli.
Paskatoties, kādas laivas lieto citi, TOP pirmajā 3-niekā stabilas vietas ieņem Kazanka un Progres.
Vot aizdomājos - varbūt man vecu kazanku iegādāties un uz vasaru pastāvīgi nomest pie laipas?
15.jūlijs 2019, 13:26 | links
 
Gribi saderēt?. Ja tu pats sēdi aizmugurē, nevis laivas vidū, tad tā arī būs kā raksti. Tā laiva pareizi izsvarota ar 9hp aiziet kā bulta :)
15.jūlijs 2019, 05:23 | links
 
Forma viņai tāda, kā liec kaut 20, nu neglisēs. Ar 15 divtaktu ir provēts. Tranci gan zem ūdens var dabūt.....
14.jūlijs 2019, 20:14 | links
 
multiplikators [14.07.19]: Glisējoša pella:)
Kas tur tāds ir, tā ir pa lielam skandināvu tipa laiva, kuru var darbināt ari ar motoru. 5hp tai laivai ir par maz. Es jau saprotu, ka lielākā daļa šeit ir oligarhi, kuriem laiva zem 5 metri nav laiva un motors zem 40hp nav motors. :)
14.jūlijs 2019, 13:16 | links
 
dr.laiva [Vakar]: Atvainojos, ka nav par tēmu, bet pārdomām.
Jautājumi, kura ražotāja 5zs motoru pirkt vai kuru PVC laivu izvēlēties, tiek uzdots ik pa laikam.
Atbildes par motoriem parasti noved pie viena un tā paša = pērc motoru no Yamaha, Honda, Suzuki, Tohatsu, Mercury, tikai ne Parsun vai citus brīnumus, tad vienmēr ir izņēmumi, dažiem nestrādā tas, kas citiem strādā vai dažiem strādā tas, kas citiem regulāri plīst. Dažreiz gadās, ja foruma dalībniekiem sliktāks garastāvoklis, ka jautājuma uzdevējs tiek aplikts un paliek bez atbildes.
Ar PVC laivām ir sarežģītāk, to izvēle, kā bonbongām Laimas veikalā. Lai saprastu garumu, materiālu un cenas atšķirības jāveic neliels personiskais pētījums, tomēr vienkāršas patiesības neviens nav atcēlis, kvalitatīvi un lēti nepastāv. Vēl daži ierobežojumi, Intex ražotie laivu izstrādājumi nav īsti savienojami ar 5 zs motoru, savukārt apskatot Honda, Suzuki, Mercury, Zodiac, Yamaha tiek ieslēgts – par nosaukumu nav vērts maksāt. Neesmu dzirdējis, ka būtu kaudzēm sūdzību par Outland, Bush, Dulcan, Brig vai Grot.
Tomēr, lai iegādāto konkrētas lietas, ir jābūt ļoti lielai pārliecībai, ka tas ir tieši tas, kas vajadzīgs. Daudzi sāk ar 5 zs motoru, daļa pēc sezonas, knapi iebrauktus, cenšas pārdot, parasti ne pārāk veiksmīgi vai arī tie paliek kā rezervei. Ar laivām līdzīgi, izrādās - to kaut kur jāglabā, gaiša smērējas, tumša sakarst, mazu = ērti salikt, glabāt, pārvadāt, bet nav vietas, lielā vieta ir, bet visbiežāk pēc 2-3 reizēm vairs ārā nejauc, meklē piekabi un garāžu, ja tādas nav.
Jauna pirkšana ar tāds interesants jautājums, nevajag pārprast, antikvariāta pirkšana ir gaumes lietots, otrreizējais tirgus ar nekāds, maz lietots lēti nemaksā. Tomēr, ja neskrien, šajā loterijā var arī atrast to ko vajag. Es personīgi nožēloju ka pirmo laivu un motoru pirku jaunu no veikala.

p.s. par esošo izvēli, 3,90 m ar 5 zs motoru īsti kopā neder …Sveiki. Kapec neder laiva 3.9 ar 5 zs motoru?

viksviks, 13.jūlijs 2019, 11:35


Ja makšķerē dabas liegumā, kur atļauts dzinējs līdz 5 zs, tad īsti izvēles nav. Otrs, ja makšķerē ļoti nelielā ezerā, kur ar 5 zs motoru pietiek un pāri paliek. Ja tā nav, tad laivu ap 4 m, visticamāk motors stums, pārvietosies lēni un daudz laika patērēsi braukājot, nevis makšķerējot. Paprasi vai iznomā motoru pirms pērc, kļūda maksās dārgi. Ar laivu ieteiktu izdarīt to pašu, pirms pirkt vismaz, izbraukt mazu aplīti.
14.jūlijs 2019, 11:29 | links
 
Glisējoša pella:)
14.jūlijs 2019, 10:50 | links
 
Viens ir lasīt, otrs ir uzlikt un paprovēt :)
Efektu jūt uzreiz, lietoju un esmu ļoti apmierināts.
14.jūlijs 2019, 10:10 | links
 
Esmu lasījis, ka tik mazjaudīgiem motoriem no tās plāksnes nekādas jēgas neesot, bieži vien efekts esot pretējs. Manuprāt baigi daudz kas ir atkarīgs no pašas laivas, es savu pellu piemēram ar 5zs nevaru dabūt glisē, bet ķīniešu 4metrīgu pusli, kurš sver 70kg mierīgi. Runa ir par braukšanu vienītī.
14.jūlijs 2019, 08:40 | links
 
gonzalless [13.07.19]: Antigravitacijas plaksne?
Antikavitācijas, hidrospārns u.t.t..... Nomierinājies????
14.jūlijs 2019, 08:29 | links
 
kutis [20:23]: Nebūtu slikti ja būtu antigravitātes plāksnes, varētu ar laivu pa gaisu lidot. :))

Un neklausi muļķības par ķīli jo motors būs pirmais kas uzsēdīsies seklā vietā.Atsit fotovari?ka tas brinums izskatas

viksviks, 13.jūlijs 2019, 20:56

Apskatīt vari manos albumos pie "inventārs"
13.jūlijs 2019, 23:23 | links
 
Ķīlis ir biksēm aptuveni tajā vietā kur krāns :)

Ja par laivām- dzenskrūvei vai tad nav zam ķīļa jābūt? Citādi tāda ūdens putošana sanāks, ne?
13.jūlijs 2019, 22:58 | links
 
Antigravitacijas plaksne?!? Eu, tas ir labais:)! Laikam kada kosmiska kuga sastavdala:)
13.jūlijs 2019, 22:36 | links
 
Pa Ventu dragāju pat ar Astru 470 avo. Nav ne vainas, nedz pa seklu vai kā citādi.
13.jūlijs 2019, 22:25 | links
 
viksviks [13.07.19]: viksviks [19:51]: Maris_C [9m]: Kadu laivu iesaki ar paceltu prieksu,ta lai izmantotu venta!?un jura varetu vejazivis iebraukt?
Upei , viennozīmīgi, piepūšamais ķīlis būs labāks - pasargās laivu no akmeņiem. Es crabu turu tikai priekš Gaujas. Ezeram ir cita laiva.
P.S. - Tiem , kas nezin, kas ir ķīlis - tas ir gaitas stabilizēšanai, palīdz noturēt vienmērīgu gaitu. Nesaprotu , ko cilvèciņš domāja ar frāzi, ka motors pirmais aizķers grunti...
13.jūlijs 2019, 22:20 | links
 
viksviks [18:46]: Un ko sakat par laivu Bush crab 400?Pirmā Bushene man bija Crab 400. Lielie baloni, kravnesība 1t., ļoti stabila. Vienīgi man nepatika piepūšamais ķīli. Neklausi tos, kas saka, ka ar 5hp būs jābrauc ar 9 km.h. Crab ar 5 merk ar antigravitācijas plāksnēm braucu virs 20km/h.

Maris_C, 13.jūlijs 2019, 19:42

Nu nu.
13.jūlijs 2019, 21:52 | links
 
Brencis21 [13.07.19]: viksviks [48m]: viksviks [19m]: viksviks [17m]: Maris_C [9m]: viksviks [18:46]: Un ko sakat par laivu Bush crab 400?Pirmā Bushene man bija Crab 400. Lielie baloni, kravnesība 1t., ļoti stabila. Vienīgi man nepatika piepūšamais ķīli. Neklausi tos, kas saka, ka ar 5hp būs jābrauc ar 9 km.h. Crab ar 5 merk ar antigravitācijas plāksnēm braucu virs 20km/h.Sveiki,tad jau man neder ar piepusamo ķili?jo taisos biezak izmantot pa ventu,venta ir sekla.?Kadu laivu iesaki ar paceltu prieksu,ta lai izmantotu venta!?un jura varetu vejazivis iebraukt?Kas ir antigravitacijas plaksne,?Cik var.....
A meklētājā iesist, pietrūkst attapības?
Ja tev nav ko pateikt,tad nejaucies ieksa saruna,vai tev sen nav jabut gultaa!?man jau apnik loznat neta,tapec labak butu ja normali dzeki runas,un tu turpinasi sedet kresla un skatities tv
13.jūlijs 2019, 20:59 | links
 
kutis [13.07.19]: Nebūtu slikti ja būtu antigravitātes plāksnes, varētu ar laivu pa gaisu lidot. :))

Un neklausi muļķības par ķīli jo motors būs pirmais kas uzsēdīsies seklā vietā.
Atsit fotovari?ka tas brinums izskatas
13.jūlijs 2019, 20:56 | links
 
Nebūtu slikti ja būtu antigravitātes plāksnes, varētu ar laivu pa gaisu lidot. :))

Un neklausi muļķības par ķīli jo motors būs pirmais kas uzsēdīsies seklā vietā.
13.jūlijs 2019, 20:23 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager