Laivas un to motori

Ko lai dara ja laiva atvesta no Krievijas un ir kreivijas dok?

Prom1tay, 18.jūnijs 2019, 20:48

Neko neizdarisi. Rus nau CE sertifikata laivam,vienigais meginat ka paštaistu.
18.jūnijs 2019, 21:35 | links
 
Krivijas dokumentos raksta: Надувная лодка un nav nekadu airu laivu vai motor laivu
18.jūnijs 2019, 21:17 | links
 
Un vēl par tām airu laivām un reģistrāciju. Tikko apskatījos pirkuma papīru kopijas. Manai stikla šķiedras laivai max motors 6komats kw. Man viņa e.csdd uzrādās kā airu laiva. Tātad viss ir atkarīgs no tā, ko ražotājs uzrāda reģistrācijas dokumentos! Un pie kājas max motora jauda.
18.jūnijs 2019, 21:11 | links
 
Prom1tay [18.06.19]: Ko lai dara ja laiva atvesta no Krievijas un ir kreivijas dok?
Jāveic tā saucamā sertifikācija, atbilstības novertējums. USDM auto taču arī var reģistret veicot šīs darbības. Tikai hvz vai atmaksāsies privātpersonai, īpaši, ja nav dārgais gals. LV tirgo arī rus ražotas jaunas laivas. Domāju, ka viņi arī iziet šo ceļu.
18.jūnijs 2019, 21:05 | links
 
Prom1tay [18.06.19]: Ko lai dara ja laiva atvesta no Krievijas un ir kreivijas dok?
Hvz, es visus jautājumus cenšos risināt pie speciālistiem, mēģini zvanīt CSDD.
18.jūnijs 2019, 21:01 | links
 
Ko lai dara ja laiva atvesta no Krievijas un ir kreivijas dok?

Prom1tay, 18.jūnijs 2019, 20:48


Ko, ko dara? Izmanto kā baseinu?
18.jūnijs 2019, 21:00 | links
 
Ko lai dara ja laiva atvesta no Krievijas un ir kreivijas dok?
18.jūnijs 2019, 20:48 | links
 
Es uzskatu, ka jebkuram motoram vajadzētu tiesības. Ezeros, kur velcē, var redzēt, ka lielai daļai "draiveru" nav pat mazākās sajēgas, kam priekšroka.
18.jūnijs 2019, 20:31 | links
 
irseejs [18.06.19]: Brencis21 [19:06]: kkas [16m]: kkas [13m]: cupix [15:21]: Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)Manam Bush arī uz plāksnītes 15hp, tad jau ar to nedrīkst bez reģistrācijas vispār airēt?! Jūs kaut kādās auzās jau braucat.

Brencis21, 18.jūnijs 2019, 16:55

Es par tām auzām piekrītu, bet pēc policijas teiktā un pēc tā ko šodien CSDD traktē sanāk ka var nogrābt labu sodu. Es arī galīgi nesaprotu kāda velna pēc nedrīkst braukt ar dzinēju līdz tiem 3.7kw (pat ja ražotājs atļauj vairāk) un cilvēciski to uzskatīt par airu laivu, bet rādās ka likums ir necilvēciski sastādīts.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 17:08

Pirmkārt, reģistrācijas likums nosaka, ka motorlaivas ir jāreģistrē 5 dienu laikā no iegādes vai ievešanas. Grozi, kā gribi, tiklīdz tev uz plāksnītes/sertifikāta max jauda ir vairāk par 5hp un garums lielāks par 2.5m, tā ir MOTORLAIVA. Otrkārt, tiklīdz tev laivas tehniskajā pasē parādās MOTORLAIVA, karini ko gribi, airē kaut ar pinponga lāpstiņām, tev jābūt arī tiesībām. :))Kas tas tāds "reģistrācijas likums"?

Likumi.lv mēģināju atrast. Nav tāda "reģistrācijas likuma" vai nemāku atrast?

irseejs, 18.jūnijs 2019, 18:41

https://likumi.lv/doc.php?id=173025Pag, man protams visi : dokumenti porjadke, u eto moj krusdēls s pravami.
Tad jau visi pūšļi kam ir plāksnīte ar motora jaudu ir jāreģistrē kā motorene un tu nevari ar to vienkārši airēt vai braukt ar elektromotoru? / ja nav reģistrēta csdd/. Pareizi saprotu?Laivunamā prasīju. Un CSDD arī prasīju. Viņi tā arī teica. Piereģistrēsi - ja pec papīriem būs motorlaiva = tehpasē motorlaiva.

Kamēr nav reģistrēts, tikmēr = airu laiva.
Un pie ,, kājas,, ka cedelē 15ph uz laivas. Lūk tā. :)
18.jūnijs 2019, 20:27 | links
 
Ja kādam šausmīgi bail reģistrēt laivu - tās ir max 10min CSDD. Nokārtot kuģošanas eksāmenu - brīvdienās divas dienas pamācīties teoriju, varbūt vēl kādu dienu patrenēties eksāmenu, pēc tam max 1h CSDD. Elementāri.
18.jūnijs 2019, 20:22 | links
 
Labdien. Iesakiet kadu akumulatoru iegadaties outland 1300 elektromotoram. Ir minkota 100 vai 110 Ah. Velk tikai dažās stundas
18.jūnijs 2019, 19:19 | links
 
Brencis21 [18.06.19]: kkas [16m]: kkas [13m]: cupix [15:21]: Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)Manam Bush arī uz plāksnītes 15hp, tad jau ar to nedrīkst bez reģistrācijas vispār airēt?! Jūs kaut kādās auzās jau braucat.

Brencis21, 18.jūnijs 2019, 16:55

Es par tām auzām piekrītu, bet pēc policijas teiktā un pēc tā ko šodien CSDD traktē sanāk ka var nogrābt labu sodu. Es arī galīgi nesaprotu kāda velna pēc nedrīkst braukt ar dzinēju līdz tiem 3.7kw (pat ja ražotājs atļauj vairāk) un cilvēciski to uzskatīt par airu laivu, bet rādās ka likums ir necilvēciski sastādīts.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 17:08

Pirmkārt, reģistrācijas likums nosaka, ka motorlaivas ir jāreģistrē 5 dienu laikā no iegādes vai ievešanas. Grozi, kā gribi, tiklīdz tev uz plāksnītes/sertifikāta max jauda ir vairāk par 5hp un garums lielāks par 2.5m, tā ir MOTORLAIVA. Otrkārt, tiklīdz tev laivas tehniskajā pasē parādās MOTORLAIVA, karini ko gribi, airē kaut ar pinponga lāpstiņām, tev jābūt arī tiesībām. :))Kas tas tāds "reģistrācijas likums"?

Likumi.lv mēģināju atrast. Nav tāda "reģistrācijas likuma" vai nemāku atrast?

irseejs, 18.jūnijs 2019, 18:41

https://likumi.lv/doc.php?id=173025Pag, man protams visi : dokumenti porjadke, u eto moj krusdēls s pravami.
Tad jau visi pūšļi kam ir plāksnīte ar motora jaudu ir jāreģistrē kā motorene un tu nevari ar to vienkārši airēt vai braukt ar elektromotoru? / ja nav reģistrēta csdd/. Pareizi saprotu?
Laivunamā prasīju. Un CSDD arī prasīju. Viņi tā arī teica. Piereģistrēsi - ja pec papīriem būs motorlaiva = tehpasē motorlaiva.

Kamēr nav reģistrēts, tikmēr = airu laiva.
18.jūnijs 2019, 19:09 | links
 
kkas:

Un tagad lasi savā norādītajā linkā.

I. Vispārīgie jautājumi
5. punkts.

Kas tur rakstīts?
18.jūnijs 2019, 19:07 | links
 
kkas [18.06.19]: kkas [13m]: cupix [15:21]: Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)Manam Bush arī uz plāksnītes 15hp, tad jau ar to nedrīkst bez reģistrācijas vispār airēt?! Jūs kaut kādās auzās jau braucat.

Brencis21, 18.jūnijs 2019, 16:55

Es par tām auzām piekrītu, bet pēc policijas teiktā un pēc tā ko šodien CSDD traktē sanāk ka var nogrābt labu sodu. Es arī galīgi nesaprotu kāda velna pēc nedrīkst braukt ar dzinēju līdz tiem 3.7kw (pat ja ražotājs atļauj vairāk) un cilvēciski to uzskatīt par airu laivu, bet rādās ka likums ir necilvēciski sastādīts.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 17:08

Pirmkārt, reģistrācijas likums nosaka, ka motorlaivas ir jāreģistrē 5 dienu laikā no iegādes vai ievešanas. Grozi, kā gribi, tiklīdz tev uz plāksnītes/sertifikāta max jauda ir vairāk par 5hp un garums lielāks par 2.5m, tā ir MOTORLAIVA. Otrkārt, tiklīdz tev laivas tehniskajā pasē parādās MOTORLAIVA, karini ko gribi, airē kaut ar pinponga lāpstiņām, tev jābūt arī tiesībām. :))Kas tas tāds "reģistrācijas likums"?

Likumi.lv mēģināju atrast. Nav tāda "reģistrācijas likuma" vai nemāku atrast?

irseejs, 18.jūnijs 2019, 18:41

https://likumi.lv/doc.php?id=173025
Pag, man protams visi : dokumenti porjadke, u eto moj krusdēls s pravami.
Tad jau visi pūšļi kam ir plāksnīte ar motora jaudu ir jāreģistrē kā motorene un tu nevari ar to vienkārši airēt vai braukt ar elektromotoru? / ja nav reģistrēta csdd/. Pareizi saprotu?
18.jūnijs 2019, 19:06 | links
 
kkas [13m]: cupix [15:21]: Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)Manam Bush arī uz plāksnītes 15hp, tad jau ar to nedrīkst bez reģistrācijas vispār airēt?! Jūs kaut kādās auzās jau braucat.

Brencis21, 18.jūnijs 2019, 16:55

Es par tām auzām piekrītu, bet pēc policijas teiktā un pēc tā ko šodien CSDD traktē sanāk ka var nogrābt labu sodu. Es arī galīgi nesaprotu kāda velna pēc nedrīkst braukt ar dzinēju līdz tiem 3.7kw (pat ja ražotājs atļauj vairāk) un cilvēciski to uzskatīt par airu laivu, bet rādās ka likums ir necilvēciski sastādīts.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 17:08

Pirmkārt, reģistrācijas likums nosaka, ka motorlaivas ir jāreģistrē 5 dienu laikā no iegādes vai ievešanas. Grozi, kā gribi, tiklīdz tev uz plāksnītes/sertifikāta max jauda ir vairāk par 5hp un garums lielāks par 2.5m, tā ir MOTORLAIVA. Otrkārt, tiklīdz tev laivas tehniskajā pasē parādās MOTORLAIVA, karini ko gribi, airē kaut ar pinponga lāpstiņām, tev jābūt arī tiesībām. :))Kas tas tāds "reģistrācijas likums"?

Likumi.lv mēģināju atrast. Nav tāda "reģistrācijas likuma" vai nemāku atrast?

irseejs, 18.jūnijs 2019, 18:41


https://likumi.lv/doc.php?id=173025
18.jūnijs 2019, 18:52 | links
 
kkas [18.06.19]: cupix [15:21]: Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)Manam Bush arī uz plāksnītes 15hp, tad jau ar to nedrīkst bez reģistrācijas vispār airēt?! Jūs kaut kādās auzās jau braucat.

Brencis21, 18.jūnijs 2019, 16:55

Es par tām auzām piekrītu, bet pēc policijas teiktā un pēc tā ko šodien CSDD traktē sanāk ka var nogrābt labu sodu. Es arī galīgi nesaprotu kāda velna pēc nedrīkst braukt ar dzinēju līdz tiem 3.7kw (pat ja ražotājs atļauj vairāk) un cilvēciski to uzskatīt par airu laivu, bet rādās ka likums ir necilvēciski sastādīts.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 17:08

Pirmkārt, reģistrācijas likums nosaka, ka motorlaivas ir jāreģistrē 5 dienu laikā no iegādes vai ievešanas. Grozi, kā gribi, tiklīdz tev uz plāksnītes/sertifikāta max jauda ir vairāk par 5hp un garums lielāks par 2.5m, tā ir MOTORLAIVA. Otrkārt, tiklīdz tev laivas tehniskajā pasē parādās MOTORLAIVA, karini ko gribi, airē kaut ar pinponga lāpstiņām, tev jābūt arī tiesībām. :))
Kas tas tāds "reģistrācijas likums"?

Likumi.lv mēģināju atrast. Nav tāda "reģistrācijas likuma" vai nemāku atrast?
18.jūnijs 2019, 18:41 | links
 
cope71 [18.06.19]: Un varu pačukstēt, ka tā īslaicīgā lietošana izmaksās apm 140 eur! Daudz nav! Toties var būt likumus iemācīsies lasīt!:)
Kuru likumu būtu jāiemācās lasīt? Nocitēsi?
18.jūnijs 2019, 18:39 | links
 
cupix [15:21]: Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 14:36

Tieši par šo arī biju nedaudz zemāk rakstījis , ka ir laivas kuras pēc noklusējuma skaitās motorlaivas , jo uz tranča plāksnītes un dokumentos ierakstīts motorlaiva, tad tā pēc noklusējuma nevar būt airu laiva un mūsu csdd ir pie kājas kā tu to izmantosi..

P.s es tik nesaprotu uz kāda pamata pogainie tev mēģināja piešūt "motorlaivas"statusu ka ir paredzēta 15hp motors. Vienkārši kā viņi to zin? (nav jau tā ka tu ar 10m kuteri stāvēji un teici ka tā ir motorlaiva)Manam Bush arī uz plāksnītes 15hp, tad jau ar to nedrīkst bez reģistrācijas vispār airēt?! Jūs kaut kādās auzās jau braucat.

Brencis21, 18.jūnijs 2019, 16:55

Es par tām auzām piekrītu, bet pēc policijas teiktā un pēc tā ko šodien CSDD traktē sanāk ka var nogrābt labu sodu. Es arī galīgi nesaprotu kāda velna pēc nedrīkst braukt ar dzinēju līdz tiem 3.7kw (pat ja ražotājs atļauj vairāk) un cilvēciski to uzskatīt par airu laivu, bet rādās ka likums ir necilvēciski sastādīts.

snitraM, 18.jūnijs 2019, 17:08


Pirmkārt, reģistrācijas likums nosaka, ka motorlaivas ir jāreģistrē 5 dienu laikā no iegādes vai ievešanas. Grozi, kā gribi, tiklīdz tev uz plāksnītes/sertifikāta max jauda ir vairāk par 5hp un garums lielāks par 2.5m, tā ir MOTORLAIVA. Otrkārt, tiklīdz tev laivas tehniskajā pasē parādās MOTORLAIVA, karini ko gribi, airē kaut ar pinponga lāpstiņām, tev jābūt arī tiesībām. :))
18.jūnijs 2019, 18:39 | links
 
Un varu pačukstēt, ka tā īslaicīgā lietošana izmaksās apm 140 eur! Daudz nav! Toties var būt likumus iemācīsies lasīt!:)
18.jūnijs 2019, 18:38 | links
 
cope71 [18.06.19]: Tak jau smieklīgi paliek!:) Lai tak tas irsējs uzliek savai reģistrētajai laivai lielāku motoru par 5hp un īslaicīgi palieto pa Daugavas lejteci! :)))Un pēc tam lai pastāsta, pec kada likuma viņu robīši izravēja un pec kāda ne! Un mes tad varēsim sirsnīgi pasmieties!:)
Reģistrētajai airu laivai, protams!
18.jūnijs 2019, 18:35 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager