Laivas un to motori

Man ar uz ūdens Lielupes-Buļļupes stūris sanāca aprunāties ar likuma sargiem - pēc kā aizbraucu piereģistrēt savu 3.2m pūsli kā motorlaivu. Lai arī motors tikai 5hp. Nu līdz šim pietika ar apgalvojumu ka man ir airu laiva - tad nu šie kungi to vairs nepieņēma. Pamatojums tāds ka ražotājs paredzējis 15 hp motora uzstādīšanu - līdz ar to tā oficiāli ir motorlaiva ar visu kas no tā izriet. Tā kā viss pārējais laivā ir līdz tad pēc pārrunām arī šķīrāmies. Centos laivu piereģistrēt iekš CSDD kā airu laivu - bet pēc 3 kabinetu apmeklēšanas man nekas nesanāca, pamatojums tieši tāds pats - nevar - jo paredzēts motors līdz 15 hp. Pat iesniegumu rakstīju lai izskata tādu varbūtību, bet nekā. Tādā gadījumā esot jāgriežas pie ražotāja, lai tiktu nomainīta plāksnīte uz tranča un vēl kaut kāds ieraksts reģistrā par to ka tā ir airu laiva un pieļaujamā jauda līdz 3.7kw (man pačukstēja ka mūsu ražotāji to dara bez nekāda iebilduma).
Uz ūdens likuma sargi arī pabrīdināja ka ja netiekot reģistrēta laiva un dzinējs tad līdz esot obligāti jābūt īpašuma tiesības apliecinošam dokumentam, interesanti kā to izdarīt pašbūvētai laivai. Un vēl - ostas teritorijā ar nereģistrētu peldlīdzekli iebraukt esot aizliegts. Kaut kā sāk pi....s klāt visam kam vien var. Tā kā ja pērciet laivu un gribiet to ar airiem vai līdz 5hp motoru tad jālūdz ražotājam attiecīgs ieraksts dokumentos un uz laivas.
18.jūnijs 2019, 14:36 | links
 
Tieši tā!!!

AIRU laivai (pie kājas reģistrēta vai neriģistrēta) vairāk par 3.7 KW virsū likt nedrīkst. (pats esmu reizes 5 grēkojis un tajās 5ās cerēju poličonkuļus nesatikt, un ja satiktu, tad uz mazu izpratni cerētu. Atkarīgs arī no poličiem. Sarkanais ribs Daugavā 100% atrastu vēl kaut ko par ko piečakarēties)
18.jūnijs 2019, 14:30 | links
 
Jūs izlasiet vēlreiz ko es nocitēju. Tur ir ar melnu uz balta rakstīts, ka izmaiņas līdz 36,8 kW, kas nav tehpasē, nav jāreģistrē.

Es to neizdomāju. Lasi šeit!
https://www.csdd.lv/vispareji-kugosanas-lidzeklu-registracijas-nosacijumi/kugosanas-lidzeklu-registracijas-termini

irseejs, 18.jūnijs 2019, 14:01


Tas 3 puntkts jau attiecas uz reģistrētu motorlaivu.. nevis reģistrētu/ nereģistrētu airu laivu.
18.jūnijs 2019, 14:08 | links
 
cupix [10m]: Arvi, beidz nodarboties ar demagoģiju!

Citēšu no CSDD


"Kuģošanas līdzekļu reģistrācijas termiņi:
Reģistrācija jāveic 5 dienu laikā pēc kuģošanas līdzekļa:
reģistrējamo tehnisko datu maiņas. Pārmaiņas nav jāreģistrē, ja kuģošanas līdzeklim īslaicīgi tiek izmantots cits uzkarināmais motors (kas nav norādīts reģistrācijas apliecībā), kura jauda nepārsniedz 36,8 kW."

Tātad no šā izriet, ka es varu uzlikt savai reģistrētajai airu laivai motoru līdz 36,8kw un nekas nav jāreģistrē!

Jautājums bija par nereģistrētu airu laivu un kā uz to skatās pogainie.

irseejs, 18.jūnijs 2019, 12:43

Runājot par demagoģiju irseej , pats saproti ko uzrakstīji un kā tu interpretē CSDD likumus.

Pēc tavas atsauces sanāk ka ar reģistrētu airu laivu ( pat nereģistrētu) ir atļauts izmantot motoru 36,8 kW (nepilni 50hp) ... , bet pie specifikas AIRU laiva likumā minēts ne vairāk par 3,7-3,8kw līdz 5hp(ieskaitot), pēc tā izriet ka uz AIRU laivu tu nevari kabināt 50hp motoru, jo runa iet par airu laivu, bet reģistrējot to pašu laivu "airu laivu" kā motorlaivu tu likumiski vari likt līdz 50hp motoru.

P.s te gan var mani izlabot , jo tālāk neesmu nekad iedziļinājies.

Cik saprotu ja motors ir virs 50hp tad to reģistrē kopā ar motorlaivu , jo tas skaitas kā kuģošanas līdzeklis ar konkrētu motora jaudu , kur nevar katru reizi mainīt motoru uz jaudīgāku vai otrādi , izņemot ja tas ir zem 36,8 kW.Ne tikai virs 50ph, man 3m Bush ir reģistrēta kā motorlaiva ar 10ph motoru.

Brencis21, 18.jūnijs 2019, 13:58


nu jā, doma pareiza.
Airu laiva līdz 5hp
motorlaiva no 5hp -> 50 hp
motorlaiva no 50hp => ~ ~ jāreģistrē kopā ar motoru.
18.jūnijs 2019, 14:04 | links
 
Jūs izlasiet vēlreiz ko es nocitēju. Tur ir ar melnu uz balta rakstīts, ka izmaiņas līdz 36,8 kW, kas nav tehpasē, nav jāreģistrē.

Es to neizdomāju. Lasi šeit!
https://www.csdd.lv/vispareji-kugosanas-lidzeklu-registracijas-nosacijumi/kugosanas-lidzeklu-registracijas-termini
18.jūnijs 2019, 14:01 | links
 
cupix [18.06.19]: Arvi, beidz nodarboties ar demagoģiju!

Citēšu no CSDD


"Kuģošanas līdzekļu reģistrācijas termiņi:
Reģistrācija jāveic 5 dienu laikā pēc kuģošanas līdzekļa:
reģistrējamo tehnisko datu maiņas. Pārmaiņas nav jāreģistrē, ja kuģošanas līdzeklim īslaicīgi tiek izmantots cits uzkarināmais motors (kas nav norādīts reģistrācijas apliecībā), kura jauda nepārsniedz 36,8 kW."

Tātad no šā izriet, ka es varu uzlikt savai reģistrētajai airu laivai motoru līdz 36,8kw un nekas nav jāreģistrē!

Jautājums bija par nereģistrētu airu laivu un kā uz to skatās pogainie.

irseejs, 18.jūnijs 2019, 12:43

Runājot par demagoģiju irseej , pats saproti ko uzrakstīji un kā tu interpretē CSDD likumus.

Pēc tavas atsauces sanāk ka ar reģistrētu airu laivu ( pat nereģistrētu) ir atļauts izmantot motoru 36,8 kW (nepilni 50hp) ... , bet pie specifikas AIRU laiva likumā minēts ne vairāk par 3,7-3,8kw līdz 5hp(ieskaitot), pēc tā izriet ka uz AIRU laivu tu nevari kabināt 50hp motoru, jo runa iet par airu laivu, bet reģistrējot to pašu laivu "airu laivu" kā motorlaivu tu likumiski vari likt līdz 50hp motoru.

P.s te gan var mani izlabot , jo tālāk neesmu nekad iedziļinājies.

Cik saprotu ja motors ir virs 50hp tad to reģistrē kopā ar motorlaivu , jo tas skaitas kā kuģošanas līdzeklis ar konkrētu motora jaudu , kur nevar katru reizi mainīt motoru uz jaudīgāku vai otrādi , izņemot ja tas ir zem 36,8 kW.

Ne tikai virs 50ph, man 3m Bush ir reģistrēta kā motorlaiva ar 10ph motoru.
18.jūnijs 2019, 13:58 | links
 
edzuss2 [18.06.19]: Esmu nobriedis elektromotora iegādei un nu radās jautājums zinātājiem un tiem kas jau viņus lieto!
Vai ir liela atšķirība Minn Kotai starp 32lb un 40lb!? Naudas ziņā pamatīgs lēciens! Bet reālā atšķirība uz ūdens??
Copēju galveno kārt Babē, Kaņierī, Lielaucē - ne pārāk lielos ezeros!
Paldies par atsaucību kolēģi :)
Visu nosaka cik lielu laivu stumsi ar to. Zinot tavas copes vietas un īrētās laivas pilnīgi pietiks ar 32lb, atšķirība būs jūtama lielos viļņos un pretvējā. Bet tā kā pats minēji par nelielajiem ezeriem, pilnīgi būs pietiekami.
Kaut gan pašam ir 40lb. :))))
18.jūnijs 2019, 13:55 | links
 
Arvi, beidz nodarboties ar demagoģiju!

Citēšu no CSDD


"Kuģošanas līdzekļu reģistrācijas termiņi:
Reģistrācija jāveic 5 dienu laikā pēc kuģošanas līdzekļa:
reģistrējamo tehnisko datu maiņas. Pārmaiņas nav jāreģistrē, ja kuģošanas līdzeklim īslaicīgi tiek izmantots cits uzkarināmais motors (kas nav norādīts reģistrācijas apliecībā), kura jauda nepārsniedz 36,8 kW."

Tātad no šā izriet, ka es varu uzlikt savai reģistrētajai airu laivai motoru līdz 36,8kw un nekas nav jāreģistrē!

Jautājums bija par nereģistrētu airu laivu un kā uz to skatās pogainie.

irseejs, 18.jūnijs 2019, 12:43


Runājot par demagoģiju irseej , pats saproti ko uzrakstīji un kā tu interpretē CSDD likumus.

Pēc tavas atsauces sanāk ka ar reģistrētu airu laivu ( pat nereģistrētu) ir atļauts izmantot motoru 36,8 kW (nepilni 50hp) ... , bet pie specifikas AIRU laiva likumā minēts ne vairāk par 3,7-3,8kw līdz 5hp(ieskaitot), pēc tā izriet ka uz AIRU laivu tu nevari kabināt 50hp motoru, jo runa iet par airu laivu, bet reģistrējot to pašu laivu "airu laivu" kā motorlaivu tu likumiski vari likt līdz 50hp motoru.

P.s te gan var mani izlabot , jo tālāk neesmu nekad iedziļinājies.

Cik saprotu ja motors ir virs 50hp tad to reģistrē kopā ar motorlaivu , jo tas skaitas kā kuģošanas līdzeklis ar konkrētu motora jaudu , kur nevar katru reizi mainīt motoru uz jaudīgāku vai otrādi , izņemot ja tas ir zem 36,8 kW.
18.jūnijs 2019, 13:52 | links
 
reģistrācijas noteiku pārkāpšana,liekas sodiņš līdz 280
18.jūnijs 2019, 13:41 | links
 
Uz prasiet Briedim, cik izmaksā15hp motora rests, ja motors ir uzkarināts "airu laivai"! Tas gan bija dažus gadus atpakaļ, bet tomēr. :)
18.jūnijs 2019, 13:36 | links
 
3. Airu laivas reģistrē brīvprātīgi, izņemot gadījumus, ja pašvaldība vai cits iekšējo ūdeņu īpašnieks tam piederošajos iekšējos ūdeņos ir paredzējis airu laivu reģistrēšanu šajos noteikumos noteiktajā kārtībā.
18.jūnijs 2019, 13:13 | links
 
2.4. airu laivas (atklāta tipa kuģošanas līdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot airi (airus) vai motoru, kura jauda nepārsniedz 3,7 kW);
18.jūnijs 2019, 13:12 | links
 
irseejs
Par kādu demagoģiju Tu runā??? Ar demagoģiju varēsi skaidroties ar pogainiem. Izlasi, kas ir airu laiva.
18.jūnijs 2019, 13:10 | links
 
Arvi, beidz nodarboties ar demagoģiju!

Citēšu no CSDD


"Kuģošanas līdzekļu reģistrācijas termiņi:
Reģistrācija jāveic 5 dienu laikā pēc kuģošanas līdzekļa:
reģistrējamo tehnisko datu maiņas. Pārmaiņas nav jāreģistrē, ja kuģošanas līdzeklim īslaicīgi tiek izmantots cits uzkarināmais motors (kas nav norādīts reģistrācijas apliecībā), kura jauda nepārsniedz 36,8 kW."

Tātad no šā izriet, ka es varu uzlikt savai reģistrētajai airu laivai motoru līdz 36,8kw un nekas nav jāreģistrē!

Jautājums bija par nereģistrētu airu laivu un kā uz to skatās pogainie.
18.jūnijs 2019, 12:43 | links
 
Esmu nobriedis elektromotora iegādei un nu radās jautājums zinātājiem un tiem kas jau viņus lieto!
Vai ir liela atšķirība Minn Kotai starp 32lb un 40lb!? Naudas ziņā pamatīgs lēciens! Bet reālā atšķirība uz ūdens??
Copēju galveno kārt Babē, Kaņierī, Lielaucē - ne pārāk lielos ezeros!
Paldies par atsaucību kolēģi :)
18.jūnijs 2019, 12:39 | links
 
arvis_an [18.06.19]: Ja motors ir virs 5hp, tad arī laivai ir jābūt reģistrētai kā motorlaivai. Ja nebūs, būs sods labākajā gadījumā. Bet tai pašā laivā var būt kaut vai 7m nereģistrēta laiva, kas skaitīsies kā airu laiva, ja neuzliksi viņai virs 5hp. Cita lieta, ja ir pūslis, kuram uz borta plāksnītē ir iegravēts CE vai kāds tur numurs, ko teorētiski var pārbaudīt pie ražotāja un ja ražotājs noteicis, ka tā ir motorlaiva, tad viņa jāreģistrē obligāti.
Bet tas taču ir piekaramais motors! Motoram ir sava tehniskā pase, bet laivai sava. Es taču nevaru vienu laivu reģistrēt gan kā airu laivu, gan kā motorlaivu?
18.jūnijs 2019, 12:31 | links
 
Ja motors ir virs 5hp, tad arī laivai ir jābūt reģistrētai kā motorlaivai. Ja nebūs, būs sods labākajā gadījumā. Bet tai pašā laivā var būt kaut vai 7m nereģistrēta laiva, kas skaitīsies kā airu laiva, ja neuzliksi viņai virs 5hp. Cita lieta, ja ir pūslis, kuram uz borta plāksnītē ir iegravēts CE vai kāds tur numurs, ko teorētiski var pārbaudīt pie ražotāja un ja ražotājs noteicis, ka tā ir motorlaiva, tad viņa jāreģistrē obligāti.

arvis_an, 18.jūnijs 2019, 11:43


+++

Par 5hp+ tur jau tā lieta, ja tā ir airu laiva , tad virs 5hp nedrīkst karināt , bet ja tomēr uzkarini tad rēķināties nāksies ar sodiem vai ilgām diskusijām.
18.jūnijs 2019, 12:02 | links
 
Ja motors ir virs 5hp, tad arī laivai ir jābūt reģistrētai kā motorlaivai. Ja nebūs, būs sods labākajā gadījumā. Bet tai pašā laivā var būt kaut vai 7m nereģistrēta laiva, kas skaitīsies kā airu laiva, ja neuzliksi viņai virs 5hp. Cita lieta, ja ir pūslis, kuram uz borta plāksnītē ir iegravēts CE vai kāds tur numurs, ko teorētiski var pārbaudīt pie ražotāja un ja ražotājs noteicis, ka tā ir motorlaiva, tad viņa jāreģistrē obligāti.
18.jūnijs 2019, 11:43 | links
 
Bet vai tad nav tā, ka ja laiva ir airu, bet tu uzkarini motoru 5hp+, kurš ir reģistrēts kā "piekaramais" ar savu tehpasi laivas dzinējs, tad šī airu laiva automātiski pārtop par motorlaivu?
Vispār kā muņiki skatās uz to, ka tiek braukts ar nereģistrētu airu laivu, kurai uzlikts reģistrēts motors +5hp? Ir kādam pieredze?
Cik saprotu, ja airu laiva ir reģistrēta, tad ir vienalga. Bet kā ar nereģistretu?

irseejs, 18.jūnijs 2019, 11:34


Jūs varat piereģistrēt un 2.5HP motoru, un tad?
Tas motoriņš ir airu aizvietotājs.
Cieņā.
18.jūnijs 2019, 11:40 | links
 
Bet vai tad nav tā, ka ja laiva ir airu, bet tu uzkarini motoru 5hp+, kurš ir reģistrēts kā "piekaramais" ar savu tehpasi laivas dzinējs, tad šī airu laiva automātiski pārtop par motorlaivu?
Vispār kā muņiki skatās uz to, ka tiek braukts ar nereģistrētu airu laivu, kurai uzlikts reģistrēts motors +5hp? Ir kādam pieredze?
Cik saprotu, ja airu laiva ir reģistrēta, tad ir vienalga. Bet kā ar nereģistretu?
18.jūnijs 2019, 11:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager