Laivas un to motori

Sveiki Jaunajā gadā.
Gribas apvaicāties par Amber 400 laivu. Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi. Izskatu kā vienu no variantiem nākamai sezonai.
6.janvāris 2019, 19:03 | links
 
Kungi, kādas atsauksmes par Latrex 400? Vai braucot ar motoru 5 ZS vienatnē laivas purns nav debesīs?
5.janvāris 2019, 19:32 | links
 
Tam var ticēt, ka būtiski ietaupa enerģiju?!

amatieris2, 4.janvāris 2019, 00:27



Ir viņš jūtami ekonomiskāks. Vēl viena fīča par ko ir vērts pārmaksāt, ja jābraukā pa seklajiem ezeriem Engure un tt, tad nedeg nost slēdži.
4.janvāris 2019, 15:28 | links
 
Tam var ticēt, ka būtiski ietaupa enerģiju?!

amatieris2, 4.janvāris 2019, 00:27


Atslēgas vārdi ir UP to 5X....

Šī fīča darbojas, ja elektromotru lietojot bieži maina ātrumu, daudz manevrē utt. Ja priekš velces, tad MAX versija ir iztērēta nauda. Vairāk informācijas - veikalā, MinnKota ir uz vietas kādi 5-6 motori visu laiku.
4.janvāris 2019, 09:26 | links
 

Tam var ticēt, ka būtiski ietaupa enerģiju?!
4.janvāris 2019, 00:27 | links
 
doks1959 [03.01.19]: doks1959 [39m]: Visiem ne asakas jaunajā gadā!!!
Man te tāda dilēma. Var būt kāds zinātājs ieteiks.
Man ir yamaha 8hp 2 t pavecs bet ļoti laps motorīts. Ir pavērusies iespēja viņa vietā ar nelielu piemaksu paņemt tohatsu 9.8 hp 2t.
Ir kādam pieredze ar šo motorīti? Vai ir vērts mainīt? Pret savu yamahu man nav ne viena slikta vārda sakāma. Man vienīgais kas mudina to darīt ir apstāklis ka šamais ir biku jaudīgāks un nedaudz ātrāk stums manu pūsli. Un ceru arī savu laivu dabūt glisē ar diviem pasažieriem. Ar savu yamahu divus večus+ mantas, neceļ.

Fishmens, 3.janvāris 2019, 14:58

Varbūt problēma laivā, ka neceļ 2 cilv. ārā? Cietā grīda? Ķīlis? Kaimiņam Dulkan 300 vai bik +cm. Divus (līdz 90kg) ar 5Hp Mercury(jauns, kas tas pats Tohatsu vien ir -līdz 25Hp) izceļ un iet ar 23km/h. 8Hp, ja nav 120+kg katram, tad tā kā vajadzētu celt, bet ... . Ja pareizi atceros, tad rēķins bija 1Hp ceļ 25kg.Es zinu 1hp=30 kg. Tā tad manam 8hp būtu jāceļ 240 kg.
Man laiva 330 ar ķīli un alumīnuja grīdu sver 64 kg. Ar mani vienu kopējais svars kopā ar benzīnbāku un šmotkām ir ~170 kg. Glisē izceļ elementāri un skrien līdz 30 km/h. Iesēžoties otram džekam glisē vairs nevar dabūt.
Vasarā sievu izvizināju, tad jā. Divus izcēla. Bet nu viņa man viegliņa.:) Iesēžoties laivā 80+, vairs ne kā.

Fishmens, 3.janvāris 2019, 20:03

Tad pirms pirkt vajadzētu veikt provi ar savu laivu. Bet par Tohatsu 9,8hp esu dzirdējis, ka klasē visplašāk lietotais verķis. Kur tik smaga 330cm-64kg (lumīnijs?)? Mana 410cm - tik bik smagāka -86
Smaga, jā. Viamare 330AL. Lieli baloni un alumīnija grīda, bieza āda.:)
Šis pats modelis 380 sver 85 kg.
3.janvāris 2019, 20:21 | links
 
doks1959 [39m]: Visiem ne asakas jaunajā gadā!!!
Man te tāda dilēma. Var būt kāds zinātājs ieteiks.
Man ir yamaha 8hp 2 t pavecs bet ļoti laps motorīts. Ir pavērusies iespēja viņa vietā ar nelielu piemaksu paņemt tohatsu 9.8 hp 2t.
Ir kādam pieredze ar šo motorīti? Vai ir vērts mainīt? Pret savu yamahu man nav ne viena slikta vārda sakāma. Man vienīgais kas mudina to darīt ir apstāklis ka šamais ir biku jaudīgāks un nedaudz ātrāk stums manu pūsli. Un ceru arī savu laivu dabūt glisē ar diviem pasažieriem. Ar savu yamahu divus večus+ mantas, neceļ.

Fishmens, 3.janvāris 2019, 14:58

Varbūt problēma laivā, ka neceļ 2 cilv. ārā? Cietā grīda? Ķīlis? Kaimiņam Dulkan 300 vai bik +cm. Divus (līdz 90kg) ar 5Hp Mercury(jauns, kas tas pats Tohatsu vien ir -līdz 25Hp) izceļ un iet ar 23km/h. 8Hp, ja nav 120+kg katram, tad tā kā vajadzētu celt, bet ... . Ja pareizi atceros, tad rēķins bija 1Hp ceļ 25kg.Es zinu 1hp=30 kg. Tā tad manam 8hp būtu jāceļ 240 kg.
Man laiva 330 ar ķīli un alumīnuja grīdu sver 64 kg. Ar mani vienu kopējais svars kopā ar benzīnbāku un šmotkām ir ~170 kg. Glisē izceļ elementāri un skrien līdz 30 km/h. Iesēžoties otram džekam glisē vairs nevar dabūt.
Vasarā sievu izvizināju, tad jā. Divus izcēla. Bet nu viņa man viegliņa.:) Iesēžoties laivā 80+, vairs ne kā.

Fishmens, 3.janvāris 2019, 20:03


Tad pirms pirkt vajadzētu veikt provi ar savu laivu. Bet par Tohatsu 9,8hp esu dzirdējis, ka klasē visplašāk lietotais verķis. Kur tik smaga 330cm-64kg (lumīnijs?)? Mana 410cm - tik bik smagāka -86
3.janvāris 2019, 20:13 | links
 
doks1959 [03.01.19]: Visiem ne asakas jaunajā gadā!!!
Man te tāda dilēma. Var būt kāds zinātājs ieteiks.
Man ir yamaha 8hp 2 t pavecs bet ļoti laps motorīts. Ir pavērusies iespēja viņa vietā ar nelielu piemaksu paņemt tohatsu 9.8 hp 2t.
Ir kādam pieredze ar šo motorīti? Vai ir vērts mainīt? Pret savu yamahu man nav ne viena slikta vārda sakāma. Man vienīgais kas mudina to darīt ir apstāklis ka šamais ir biku jaudīgāks un nedaudz ātrāk stums manu pūsli. Un ceru arī savu laivu dabūt glisē ar diviem pasažieriem. Ar savu yamahu divus večus+ mantas, neceļ.

Fishmens, 3.janvāris 2019, 14:58

Varbūt problēma laivā, ka neceļ 2 cilv. ārā? Cietā grīda? Ķīlis? Kaimiņam Dulkan 300 vai bik +cm. Divus (līdz 90kg) ar 5Hp Mercury(jauns, kas tas pats Tohatsu vien ir -līdz 25Hp) izceļ un iet ar 23km/h. 8Hp, ja nav 120+kg katram, tad tā kā vajadzētu celt, bet ... . Ja pareizi atceros, tad rēķins bija 1Hp ceļ 25kg.
Es zinu 1hp=30 kg. Tā tad manam 8hp būtu jāceļ 240 kg.
Man laiva 330 ar ķīli un alumīnuja grīdu sver 64 kg. Ar mani vienu kopējais svars kopā ar benzīnbāku un šmotkām ir ~170 kg. Glisē izceļ elementāri un skrien līdz 30 km/h. Iesēžoties otram džekam glisē vairs nevar dabūt.
Vasarā sievu izvizināju, tad jā. Divus izcēla. Bet nu viņa man viegliņa.:) Iesēžoties laivā 80+, vairs ne kā.
3.janvāris 2019, 20:03 | links
 
Visiem ne asakas jaunajā gadā!!!
Man te tāda dilēma. Var būt kāds zinātājs ieteiks.
Man ir yamaha 8hp 2 t pavecs bet ļoti laps motorīts. Ir pavērusies iespēja viņa vietā ar nelielu piemaksu paņemt tohatsu 9.8 hp 2t.
Ir kādam pieredze ar šo motorīti? Vai ir vērts mainīt? Pret savu yamahu man nav ne viena slikta vārda sakāma. Man vienīgais kas mudina to darīt ir apstāklis ka šamais ir biku jaudīgāks un nedaudz ātrāk stums manu pūsli. Un ceru arī savu laivu dabūt glisē ar diviem pasažieriem. Ar savu yamahu divus večus+ mantas, neceļ.

Fishmens, 3.janvāris 2019, 14:58


Varbūt problēma laivā, ka neceļ 2 cilv. ārā? Cietā grīda? Ķīlis? Kaimiņam Dulkan 300 vai bik +cm. Divus (līdz 90kg) ar 5Hp Mercury(jauns, kas tas pats Tohatsu vien ir -līdz 25Hp) izceļ un iet ar 23km/h. 8Hp, ja nav 120+kg katram, tad tā kā vajadzētu celt, bet ... . Ja pareizi atceros, tad rēķins bija 1Hp ceļ 25kg.
3.janvāris 2019, 19:27 | links
 
urmaas [03.01.19]: Toha ari āfrikā ir Toha! Par tiem nevaru pateikt nevienu sliktu vārdu.
Varbūt paskaties un paņem 15hp! Tomēr jestrāks.
Jā, piekrītu. Bet tie būs vis maz +10 kg. Šis faktors mani nedaudz attur, jo esmu bez piekabes un laivu katru reizi pumpēju pie ūdens un staipu motoru. Negribu dabūt plakano pēdu!:)
A šamaus sver tik pat cik mana yamaha, 27 kg.
3.janvāris 2019, 15:46 | links
 
Toha ari āfrikā ir Toha! Par tiem nevaru pateikt nevienu sliktu vārdu.
Varbūt paskaties un paņem 15hp! Tomēr jestrāks.
3.janvāris 2019, 15:35 | links
 
Visiem ne asakas jaunajā gadā!!!
Man te tāda dilēma. Var būt kāds zinātājs ieteiks.
Man ir yamaha 8hp 2 t pavecs bet ļoti laps motorīts. Ir pavērusies iespēja viņa vietā ar nelielu piemaksu paņemt tohatsu 9.8 hp 2t.
Ir kādam pieredze ar šo motorīti? Vai ir vērts mainīt? Pret savu yamahu man nav ne viena slikta vārda sakāma. Man vienīgais kas mudina to darīt ir apstāklis ka šamais ir biku jaudīgāks un nedaudz ātrāk stums manu pūsli. Un ceru arī savu laivu dabūt glisē ar diviem pasažieriem. Ar savu yamahu divus večus+ mantas, neceļ.
3.janvāris 2019, 14:58 | links
 
Nopērc minn kota un nebūs problēmu
2.janvāris 2019, 02:34 | links
 
 
Vai ir nozīme, vai 2taktu dzinējam maina eļļu pēdā tagad sezonās beigās vai pavasārī?

Paldies

Jancuks26, 18.decembris 2018, 11:44

Vai ir nozīme, vai 2taktu dzinējam maina eļļu pēdā tagad sezonās beigās vai pavasārī?

Paldies

Jancuks26, 18.decembris 2018, 11:44

Pareizais variants motora reduktoram eļļu mainīt ir sezonas beigās. Kāpēc, tāpēc, ka ja eļļā ir ticis ūdens, tad novietojot motoru telpā, kur gaisa temperatūra ir zem nulles ūdenim sasalstot var pārplēst reduktoru, un tad remonts būs ļoti dārgs.
Skatos, ka šeit, lielākais vairums ar tehniku ir uz jūs, jo ar ūdens iekļūšunu reduktorā gultnim šeit nav nekādas saistības, bet gan blīvslēgam pirms gultņa. Tāpēc lasiet motoru instrukciju pirms lietošanas. Pie jebkuras tehniskās apkopes, un netikai, regulāri ir jānoņem dzenskrūve,jo uztinot kādu gabalu maliķu tīklu, tas var pārrīvēt blīvslēgu, un ūdens var iekļūt reduktorā. Otrs veids kā ūdens var iekļūt reduktora, ir tad ja tas iekļūst par nolaišanas vai līmeņa skrūvi, ko te lielākais vairums "speciālistu" sauc par augšējo vai apakšējo skrūvi. Tāpēc iesaku pie eļļas nomaiņas reduktorā nopirkt jaunas, atbilstoša izmēra kapara šeibas tām divām "skrūvēm", bet ja nav iespējas tad tās vajag atlaidināt, jo pēc savas ilgās pieredzes zinu, ka pie trešās nomaiņas tās īsti netur, un sāk suloties.
18.decembris 2018, 20:15 | links
 
Vai ir nozīme, vai 2taktu dzinējam maina eļļu pēdā tagad sezonās beigās vai pavasārī?

Paldies

Jancuks26, 18.decembris 2018, 11:44
18.decembris 2018, 19:57 | links
 
Esi dzēris?

Arī kājā zemākajā punktā ir eļļas izliešanas korķis. Ja ūdens jau smeļas gultnī, tad motors ir jāremontē nevis jāmaina eļļa. Andrisandris pat varētu savu vest uz Tolmetu, sanāktu pudelei alus ar ko salāpīties. :))
18.decembris 2018, 19:23 | links
 
Esi dzēris?

andrisandris [11:48]: Vai ir nozīme, vai 2taktu dzinējam maina eļļu pēdā tagad sezonās beigās vai pavasārī?

Paldies

Jancuks26, 18.decembris 2018, 11:44

Ir starpība. Ja eļļā ir ticis ūdens, tad līdz pavasarim tas noslāņosies apakšā tieši tur kur ir gultnis. Var izraisīt korozijas procesu.Kāds gultnis motoram apakšā???? Parasti apakšā ir eļļas izlaišanas korķis . :)))

Maris_C, 18.decembris 2018, 13:56
18.decembris 2018, 15:58 | links
 
Runa ir par eļļu kājā (pēdā)....
18.decembris 2018, 14:23 | links
 
andrisandris [18.12.18]: Vai ir nozīme, vai 2taktu dzinējam maina eļļu pēdā tagad sezonās beigās vai pavasārī?

Paldies

Jancuks26, 18.decembris 2018, 11:44

Ir starpība. Ja eļļā ir ticis ūdens, tad līdz pavasarim tas noslāņosies apakšā tieši tur kur ir gultnis. Var izraisīt korozijas procesu.
Kāds gultnis motoram apakšā???? Parasti apakšā ir eļļas izlaišanas korķis . :)))
18.decembris 2018, 13:56 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager