Laivas un to motori

Yes, paldies. Man liekas, ka man piltuvei ir sietins filtresanai, bet parcekosu.
11.maijs 2023, 20:06 | links
 
RaimisD [10:11]: sigi [9:55]: Mana gadījumā karburators vienmer bijis jatira gruzu del.Tīrā benzīnā no stāvēšanas gruži nevar rasties.
Jāizskalo kannu, bāku, maģistrāli, sūkni. Lejot lieto piltuvi ar smalku kaprona sietu.

100gadīgiem motoriem no ilgas stāvēšanas mēdz plaisāt un sairt pašas degvielas caurulītes un aizdirst karbūzi.
Nomaini tās, maksā nieku.

Cik sens motorītis ?Man liekas, ka bija 2018 gada. Principā mazlietots. Bet nu, ka mineju, mazie motori ir mazliet vairak jaaukle, ka lielie. Neatceros, vai 5hp jau nebija vairs tik prasigi. Bet nu, izdomaju, ka mazais nomas laivam ertaks, ka 5zs, laigan.. Ne vienmer pats sim 100% ticu :)

sigi, 11.maijs 2023, 11:32

sigi vosols!
Labākais ko var darīt lai karburators būtu tīrs, ievietot papildus filtru degvielai, vēlams lielāku no auto. Sezonu sagajdod izjaucu savējo 15Hp, tīrs kā no veikala, un tas pēc 7 gadu ekspluatācijas neko nedarot. Ieliku filtru pat zāles pļaujmašīnā, pagajšgad kaut kas tika zem adatas, tur degviela karbī nokļūst paštecē rezultātā gaisa filtrs uzpampa un litrs izlējās.
Par 98 benzīna lietošanu, nezinu kas Jums tur notiek, es mierīgi bez problēmām leju 95 kā pabeidzu sezonu rudenī tā arī ar to pašu bākā arī iesāku.
Maziem motoriem karbī caurumiņi mazāki, tad tīri degvielas sistēmu kā ieteica RaimisD un filtrē pirms lej iekšējā bākā.
Cieņā.
11.maijs 2023, 14:25 | links
 
sigi [11.mai]: Man liekas, ka bija 2018 gada. Principā mazlietots.
Pasvaigs. Tad sairšana atkrīt. Ja atkal aizies ciet karbūzis, mazgā visu sistēmu un būs čikinieks.
11.maijs 2023, 13:45 | links
 
RaimisD [11.mai]: sigi [9:55]: Mana gadījumā karburators vienmer bijis jatira gruzu del.Tīrā benzīnā no stāvēšanas gruži nevar rasties.
Jāizskalo kannu, bāku, maģistrāli, sūkni. Lejot lieto piltuvi ar smalku kaprona sietu.

100gadīgiem motoriem no ilgas stāvēšanas mēdz plaisāt un sairt pašas degvielas caurulītes un aizdirst karbūzi.
Nomaini tās, maksā nieku.

Cik sens motorītis ?
Man liekas, ka bija 2018 gada. Principā mazlietots. Bet nu, ka mineju, mazie motori ir mazliet vairak jaaukle, ka lielie. Neatceros, vai 5hp jau nebija vairs tik prasigi. Bet nu, izdomaju, ka mazais nomas laivam ertaks, ka 5zs, laigan.. Ne vienmer pats sim 100% ticu :)
11.maijs 2023, 11:32 | links
 
sigi [11.mai]: Mana gadījumā karburators vienmer bijis jatira gruzu del.
Tīrā benzīnā no stāvēšanas gruži nevar rasties.
Jāizskalo kannu, bāku, maģistrāli, sūkni. Lejot lieto piltuvi ar smalku kaprona sietu.

100gadīgiem motoriem no ilgas stāvēšanas mēdz plaisāt un sairt pašas degvielas caurulītes un aizdirst karbūzi.
Nomaini tās, maksā nieku.

Cik sens motorītis ?
11.maijs 2023, 10:11 | links
 
RaimisD [11.mai]: sigi [7:46]: 1.98 degviela
2. Karbikis vienmer tiek izbraukts tuks pec copes
3. Dedviela bākā un kannā netiek tureta ilgi (vienmer svaiga degviela)
4. Pirms darbināt motoru, japagaida, lai karbikis piepildas pirms raustam
5. Regularas apkopes (ieziemosana utt)

Mani pieraksti no nesena servisa :)2. Punkts. Ja pārvadā motoru guļus, tad jā, tīri ,lai nesmird auto.
Un, stāvēs vairāk par mēnesi.

3. Ilgāk par mēnesi nevajadzētu, bet 98jam neesmu ievērojis problēmas turot arī ilgāk.

5. Regulārajā apkopē (reizi gadā vai katras 100h, eļļas maiņa biežāk) parasti neietilpst karbūža tīrīšana. To dara pēc vajadzības.
Ja tas jādara bieži, tad paskaties ar ko tiek piesārņots karbūzis.
Novērs cēloni, nevis regulāri cīnies ar sekām

Tas ir mans subjektīvais viedoklis.
Iespējams profi domā savādāk.
Nu mazie motori ir loti sensitīvi, ipasi uz degvielas kvalitāti. Mana gadījumā karburators vienmer bijis jatira gruzu del. Tas visticamak no retas brauksanas un nevienmer svaigu degvielu leju, bet menesi vai ziemu pastavejusu 5l kannā. Vairs ta nedarisu, tad skatisos.

Motoru vedu gulus, bet ikdiena stav vertikali. Mana gadiju karbikis jaiztukso pec katras copes :)
11.maijs 2023, 09:55 | links
 
2 headhunter
Maza voltāža (12 V) toties liela amperāža (A).Līdz ar to jābūt lielam šķērsgriezuma laukumam,jo palaišanas strāvas lielas.
11.maijs 2023, 09:22 | links
 
Nu man Hondai ir 56ah bosch, ja nemaldos 600a. Un tie vadi nav, 6mm2, bet visi 10mm2 noteikti(:

multiplikators, 11.maijs 2023, 06:55[/quote]

Paldies! Tātad es dumjš :). It kā jau nekā tur tāda baisa nav, ko griezt, Singer šujmašīnas lieluma mehānisms :):):).
11.maijs 2023, 08:56 | links
 
RaimisD [11.mai]: sigi [27m]: 1.98 degviela
2. Karbikis vienmer tiek izbraukts tuks pec copes
3. Dedviela bākā un kannā netiek tureta ilgi (vienmer svaiga degviela)
4. Pirms darbināt motoru, japagaida, lai karbikis piepildas pirms raustam
5. Regularas apkopes (ieziemosana utt)

Mani pieraksti no nesena servisa :)2. Punkts. Ja pārvadā motoru guļus, tad jā, tīri ,lai nesmird auto.
Un, stāvēs vairāk par mēnesi.

3. Ilgāk par mēnesi nevajadzētu, bet 98jam neesmu ievērojis problēmas turot arī ilgāk.

5. Regulārajā apkopē (reizi gadā vai katras 100h, eļļas maiņa biežāk) parasti neietilpst karbūža tīrīšana. To dara pēc vajadzības.
Ja tas jādara bieži, tad paskaties ar ko tiek piesārņots karbūzis.
Novērs cēloni, nevis regulāri cīnies ar sekām

Tas ir mans subjektīvais viedoklis.
Iespējams profi domā savādāk.

Nu jā...man vienmēr stāvus!:)
11.maijs 2023, 08:15 | links
 
sigi [11.mai]: 1.98 degviela
2. Karbikis vienmer tiek izbraukts tuks pec copes
3. Dedviela bākā un kannā netiek tureta ilgi (vienmer svaiga degviela)
4. Pirms darbināt motoru, japagaida, lai karbikis piepildas pirms raustam
5. Regularas apkopes (ieziemosana utt)

Mani pieraksti no nesena servisa :)
2. Punkts. Ja pārvadā motoru guļus, tad jā, tīri ,lai nesmird auto.
Un, stāvēs vairāk par mēnesi.

3. Ilgāk par mēnesi nevajadzētu, bet 98jam neesmu ievērojis problēmas turot arī ilgāk.

5. Regulārajā apkopē (reizi gadā vai katras 100h, eļļas maiņa biežāk) parasti neietilpst karbūža tīrīšana. To dara pēc vajadzības.
Ja tas jādara bieži, tad paskaties ar ko tiek piesārņots karbūzis.
Novērs cēloni, nevis regulāri cīnies ar sekām

Tas ir mans subjektīvais viedoklis.
Iespējams profi domā savādāk.
11.maijs 2023, 08:11 | links
 

Es tikai 98! tikai Viada!nekad tukšu karb.nebraucu,krānu vispār ciet nekad negriežu!tīras kanniņas,regulāras apkopes!ar izvilktu čoku pirmais mazais rāviens,ar otro vienm.pielec.bik pasildu gan!:)
11.maijs 2023, 08:09 | links
 
RaimisD [8.mai]: sigi [8.mai]: Lai nerastos klapatas, motoru esot jadarbina.. Vismaz reizi 2 nedelas, ja ne biezak.Lej 98 bendžu, tas ilgāk stāv bez nogulsnēm.
Es leju tikai un vienigi 98 markas Nestes degvielu, cerībā, ka ta ir labaka no visam 98niecem.

Bet nu ir laikam lietas, kas var palidzet ietaupit laiku un nervus:
1.98 degviela
2. Karbikis vienmer tiek izbraukts tuks pec copes
3. Dedviela bākā un kannā netiek tureta ilgi (vienmer svaiga degviela)
4. Pirms darbināt motoru, japagaida, lai karbikis piepildas pirms raustam
5. Regularas apkopes (ieziemosana utt)

Mani pieraksti no nesena servisa :)
11.maijs 2023, 07:46 | links
 
Headhunter [10.mai]: Cik liels akumulators vajadzīgs 15zs 4-taktu motoram ar elektrostarteri? It kā jau starta strāvai nebūtu jābūt baigi lielai - spriežu pēc sava moča. Vienkārši ienācās lietots motors, bet tur tādas baisās klemmes un vadeļi apmēram 6mmm2... radās pārdomas, vai nu es dumjš vai meistars, kas to taisījis.....
Nu man Hondai ir 56ah bosch, ja nemaldos 600a. Un tie vadi nav, 6mm2, bet visi 10mm2 noteikti(:
11.maijs 2023, 06:55 | links
 
Cik liels akumulators vajadzīgs 15zs 4-taktu motoram ar elektrostarteri? It kā jau starta strāvai nebūtu jābūt baigi lielai - spriežu pēc sava moča. Vienkārši ienācās lietots motors, bet tur tādas baisās klemmes un vadeļi apmēram 6mmm2... radās pārdomas, vai nu es dumjš vai meistars, kas to taisījis.....
10.maijs 2023, 08:52 | links
 
sancopeys97 [9.mai]: Varbūt kādam ir zināms cilvēks kas taisa elektromotorus laivām?
Ja Rīgā, vai tās tuvumā, tad uzmeklē šeit pat meistaru Bums.
9.maijs 2023, 21:33 | links
 
Pichus [9.mai]: Varbūt ne par laivām, bet vēlētos viedokli.
Gribu uztaisīt peldošu platformu kur laivu piesiet. Plānoju taisīt laivas garumā, kā peldelementu izmantot 25L kannas.
Jautājums sekojošs: cik platu taisīt lai neapgāžas kad ar motoru rokā eju uz laivu un cik kannas bāzt apakšā?
Padalieties pieredzē lūgtum.
Labāk 100nieces mucas. Biezāka plastmasa. Divas blakus laipas platumam pietiks.
9.maijs 2023, 21:27 | links
 
Varbūt kādam ir zināms cilvēks kas taisa elektromotorus laivām?
9.maijs 2023, 21:17 | links
 
Varbūt ne par laivām, bet vēlētos viedokli.
Gribu uztaisīt peldošu platformu kur laivu piesiet. Plānoju taisīt laivas garumā, kā peldelementu izmantot 25L kannas.
Jautājums sekojošs: cik platu taisīt lai neapgāžas kad ar motoru rokā eju uz laivu un cik kannas bāzt apakšā?
Padalieties pieredzē lūgtum.
9.maijs 2023, 20:35 | links
 
Man ar pirmais 2,5 piekritīšu vienkārš kā pieckapeika,bet jāseko lidz apkopēm,jo kāds saimnieks tāda tehnika. Tad bija suzuki 6 ar nekādu broblēmu,izņemot rudenī kad auksts ūdens pirms braukšanas vajag kārtīgi uzsildiīt,lai neveidojas kondensāts.Tagad braucu ar10 divi stroķi nau tās riebīgās vibrācijas un monotonās skaņas nokuras vakarā galva džinkst....
9.maijs 2023, 18:21 | links
 
sigi [8.mai]: Cik saprotu, tad vēl ir jautājums, cik biezi copejam.. Manā gadījumā problema ar 3.5zs motora karbika regularu tirisanu varetu but saistita ar parlieku reto tiksanu uz copi. Lai nerastos klapatas, motoru esot jadarbina.. Vismaz reizi 2 nedelas, ja ne biezak.
Nē. Motors kaka un 95 diezgan ātri nogulsnējas un veido želeju. Man bija gadus 6 2.5 suzuki. Novembrī kā noliku uz balkona, nelmaidu ārā degvielu no karburātora. Tā maijā kurbulēju un laidu tālēs zilajās. Es gan vienmēr lēju 98 un ziemā kannā degvielu neturēju. Pavasarī uzreiz svaigu. Trešo sezonu tagad braucu ar padzīvojušu Honda 20hp, pirmo sezonu izlēju no karburātora, šoziem aizmirsu. Kā šķīlu tā braucu. Normāli japāņu motorus kā šķil tā brauc. Kā tur visādi gudrinieki un neprašas pieliek savu roku, tā sākas kapeņu stāsti.
9.maijs 2023, 18:19 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager