Laivas un to motori

bumbieris [21.04.23]: Labs rīts.
Padalās pierezē, ja tāda ir ! Tagad dažiem pūšļu ražotājiem ir laivas ar piepūšamo zemspiediena grīdu. Kādam ir pieredze kā viņa stūrējas un kā uzvedas uz ūdeņa. Gribētos zināt reāla lietotāja pieredzi !
Izmantoju Admiral 350 laivu zemā spiediena grīdu jau 3 gadu.

Stūrējas un kā uzvedas uz ūdeņa - labi, glisē paceļ ar 5hp motoriņu. Audi a6 avantā viegli ielien nopūsta visā sezonas garumā.
Stāvēt kājās un spiningot gan pagrūti, jāķer balanss, nu bet es tikai džigoju, tāpēc nav nepieciešamības stāvēt :D
25.aprīlis 2023, 08:36 | links
 
Ja nu kādam gribas laivā sēdēt komfortablāk, tad varu pačukstēt, ka t/c Sāga veikalā JAHIPAUN ieraudzīju reāli labus padirseņus, kas nesamirkst un neizsēžas.... Jā, nav tie lētākie ....
24.aprīlis 2023, 18:49 | links
 
arvis5 [23.04.23]: Es savu laivu arī vadāju vieglā auto bagāžniekā. Tik tā ņemšanās ar viņu, atloci, sapumpē, pēc copes atkal laid gaisu nost, loci, tad atbraucot mājās atkal uzpumpē, lai noskalotu un nožāvētu, lai atkal iebāztu glabāšanai.
Tā kā dzīvoju netālu no Lādzēnu dīķa, paskaitiju cik reizes es varu laivu nomā paņemt par jaunas laivas cenu... ne man viņa jāmazgā, ne jālaiž ūdenī iekšā ne jāvelk āra..., ātri, ērti, vienkārši. Tā teikt katram savas vajadzības. :)
Ja dzīvo privatmāja, tad ir verts investēt nelielā piekabē! Pūslim labi der standarta piekabe. Noderēs arī saimniecībā.
23.aprīlis 2023, 16:20 | links
 
Es savu laivu arī vadāju vieglā auto bagāžniekā. Tik tā ņemšanās ar viņu, atloci, sapumpē, pēc copes atkal laid gaisu nost, loci, tad atbraucot mājās atkal uzpumpē, lai noskalotu un nožāvētu, lai atkal iebāztu glabāšanai.
Tā kā dzīvoju netālu no Lādzēnu dīķa, paskaitiju cik reizes es varu laivu nomā paņemt par jaunas laivas cenu... ne man viņa jāmazgā, ne jālaiž ūdenī iekšā ne jāvelk āra..., ātri, ērti, vienkārši. Tā teikt katram savas vajadzības. :)
23.aprīlis 2023, 08:22 | links
 
arvis5 [22.04.23]: Man savulaik bija holiday laiva ar piepūšamo grīdu. Neko sliktu par laivu nevaru teikt, kalpoja godam. Ērtības pēc biju no 6mm finiera un klaviereņģēm uztaisijis trīs daļās salokāmu grīdu. Varēja arī kājās stāvēt, un motoru iecelt, nebaidoties ka sabojās / caurdurs grīdu.
Tagad arī domāju ka piepūšamā grīda ir super, tik tā cena (kad skatijos bija sākot ar 800e) liek domāt par cieto laivu, kas prasa mazāk rūpes un ir tomēr daudz vairāk vietas. Protams uzreiz vajag arī piekabi ar visām no tā izrietošajām sekām.
Tās grīdas nevar salīdzināt!Holidey pūslis!..man bij Navigator Profesional!:))...pelni no cig. kā uzkrita pipec tai grìdai!arì finieri ieliku.vienalga izliecās..Air Deck ir pavisam cita grìda..protams lētajam galam nekas labs nav,bet tādas kā Hon wave,Yam..esot ok...cena protams cita!
22.aprīlis 2023, 22:51 | links
 
Man savulaik bija holiday laiva ar piepūšamo grīdu. Neko sliktu par laivu nevaru teikt, kalpoja godam. Ērtības pēc biju no 6mm finiera un klaviereņģēm uztaisijis trīs daļās salokāmu grīdu. Varēja arī kājās stāvēt, un motoru iecelt, nebaidoties ka sabojās / caurdurs grīdu.
Tagad arī domāju ka piepūšamā grīda ir super, tik tā cena (kad skatijos bija sākot ar 800e) liek domāt par cieto laivu, kas prasa mazāk rūpes un ir tomēr daudz vairāk vietas. Protams uzreiz vajag arī piekabi ar visām no tā izrietošajām sekām.
22.aprīlis 2023, 22:14 | links
 
voters9, neticu,ka vari spiningot stāvot kājās laivā ar zemspiediena grīdu.
21.aprīlis 2023, 21:42 | links
 
Labs rīts.
Padalās pierezē, ja tāda ir ! Tagad dažiem pūšļu ražotājiem ir laivas ar piepūšamo zemspiediena grīdu. Kādam ir pieredze kā viņa stūrējas un kā uzvedas uz ūdeņa. Gribētos zināt reāla lietotāja pieredzi !

bumbieris, 21.aprīlis 2023, 09:00

Gadus 15 lietoju Bush laivu ar cietu grīdu. Pirms pāris gadiem nobeidzās mana 3m gara, šobrīd man ir 3.3m ar cieto grīdu. Laivu transportēju tikai saliktā veidā auto bagāžniekā agrāk Škoda Octavia, šobrīd Opel Astra universāli. Laivu lietoju no jūnija līdz decembrim/janvārim. Laivas finiera grīdas salikšana/ izjaukšana man neprasa vairāk par minūtēm piecām. Iestājoties vēsākajam laikam laivas iepakojums ar katru reizi paliek lielāks, jo PVH materiāls palieks cietāks un nav vairs tik kompakti saliekams kā siltā laikā. Ja vasarā laivu ar 5hp motoru var salikt Škodas Octavia bagāžniekā, nenolaižot sēdekļus, tad novembrī/decembrī sēdekļus ir jānolaiž. Busham laiva ar piepūšamo grīdu ir saliekama vienā gabalā, viena iepakojumā, iespējams ka citiem ražotājiem ir savādāk. Man ir aizdomās, ka 3.3m garu lauvu ar piepūšamo grīdu vēsākā laikā (novembrī/decembrī) pie ūdens Opel Astras bagāžniekā vārētu arī neietilpināt.
Manā skatījumā iespējamās laivas ar piepūšamo grīdu priekšrocības, salīdzinājumā ar cieti grīdu:
1. Vēsā laikā nedaudz siltāka grīda. Svarīgu ja plāno gulēt laiva vēsā laikā. Siltā laikā šai priekšrocībai nav nozīme. Dažreiz vasaras naktīs laiva guļu, bet rudeni naktis laivā nepavadu.
2. Laiva ir vieglāka. Svarīgs lai plāno lietot laivu pie stāviem kastiem. Ja krasti lēzeni un tiek lietoti tranča riteņus, tad tiem dažiem kilogramiem nav nozīmē.
Tie ir tikai mani pieņēmumi izejot no pieredzes lietojot Bush Kaiman 3m un 3.3m garas laivas ar cieto finiera grīdu. Citu ražotāju PVH laivas neesmu lietojis, ar piepūšamo grīdu esmu lietojis tika gumijas (Ufimka un Nirok) laivas, bet tas ir pavisam cits stāsts.
21.aprīlis 2023, 21:15 | links
 
bumbieris [21.04.23]: Labs rīts.
Padalās pierezē, ja tāda ir ! Tagad dažiem pūšļu ražotājiem ir laivas ar piepūšamo zemspiediena grīdu. Kādam ir pieredze kā viņa stūrējas un kā uzvedas uz ūdeņa. Gribētos zināt reāla lietotāja pieredzi !

Spiningoju tikai kājās stāvot,copēt var,bet finieris protams būs labāk.
21.aprīlis 2023, 19:43 | links
 
Labs rīts.
Padalās pierezē, ja tāda ir ! Tagad dažiem pūšļu ražotājiem ir laivas ar piepūšamo zemspiediena grīdu. Kādam ir pieredze kā viņa stūrējas un kā uzvedas uz ūdeņa. Gribētos zināt reāla lietotāja pieredzi !

bumbieris, 21.aprīlis 2023, 09:00


Laivas gaita ar motoru būs atkarīga no spiediena grīdā, es vadāju līdz kompresoriņu un papildinu, kad nokrītas.
Grīda paliek slidena, kad samirkst, tā, ka traucē staigāt/stāvēt.
21.aprīlis 2023, 12:23 | links
 
ir kādam šeit pieredze ar augstspiediena grīdu laivām?

basais, 21.aprīlis 2023, 11:08


Uz īri ir bijusi laiviņu braucienā, nostāties kājās var, bet man bija ļoti nedroši, bērniem gan nebija problēmu.
21.aprīlis 2023, 11:17 | links
 
ir kādam šeit pieredze ar augstspiediena grīdu laivām?
21.aprīlis 2023, 11:08 | links
 
Ar augstspiediena grīdu (kā SUP) vajadzētu būt ok.
21.aprīlis 2023, 10:43 | links
 
domāju augstspiediena..
21.aprīlis 2023, 10:39 | links
 
kolēģis arī interesējās par šo , kā ir ar copi šādā laivā? to grīdu nevar piepumpēt kā sup dēli, ka viņa ir cieta un ērti copēt no stāvus pozīcijas?
21.aprīlis 2023, 10:38 | links
 
Viss ok, tikai kajās stāvot spiningot nevar !!
21.aprīlis 2023, 09:41 | links
 
Esmu iegādājies mercury 20hp motoru,kur Rīga ieteiktu vest uz apkopēm ,ar visām garantījām,jo tur kur iegādājos apkopes netaisa,paldies jau iepriekš

Krabis35, 18.aprīlis 2023, 22:13

Ved uz Boatshop krasta ielā. Būs viss Ok.
21.aprīlis 2023, 09:02 | links
 
Labs rīts.
Padalās pierezē, ja tāda ir ! Tagad dažiem pūšļu ražotājiem ir laivas ar piepūšamo zemspiediena grīdu. Kādam ir pieredze kā viņa stūrējas un kā uzvedas uz ūdeņa. Gribētos zināt reāla lietotāja pieredzi !
21.aprīlis 2023, 09:00 | links
 
Esmu iegādājies mercury 20hp motoru,kur Rīga ieteiktu vest uz apkopēm ,ar visām garantījām,jo tur kur iegādājos apkopes netaisa,paldies jau iepriekš
18.aprīlis 2023, 22:13 | links
 
Lielā vējā nav nekāda prieka spiningot un apzināti uz ūdens nelienu, bet iemet piemēru ar pretzāļu spurām. Iepriekš nebiju dzirdējis par tādām.

A_V, 13.aprīlis 2023, 22:39

Googlē iesit minn kota weedless wedge

Te cipars baigs, savu savulaik pirku pa kādiem 27€ eholotēs
https://www.eboat.lv/lv/laivu-motori/dzenskruves/dzenskruve-mkp-32

Davis-Di, 13.aprīlis 2023, 23:32

Ja copē tikai Babē, tad varbūt var tādu ņemt. Savādāk, neredzu jēgu.
14.aprīlis 2023, 10:16 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager