Laivas un to motori

Terhi 4100 ir pārāk īss,bet nju ja kādam patīk...nestrīdos.
Labi padomājiet,kas ir labāks,alumīnija vai plastikāta korpuss.

DSV, 10.oktobris 2017, 22:17


Ja drīkst pajautāt, jaunajā katalogā tādu modeli 4100 neatrodu, kurš ir tas modelis, kuru ražo 4100 vietā?
11.oktobris 2017, 09:30 | links
 
Sveiki, kas varētu būt par iemeslu tam, ka motoram - yamaha 5zs nezināšu uz sitiena modeli precīzi, ir grūti reizēm ielikt atpakaļgaitā, būtībā tā kā neļauj - sit atpakaļ?

Pieteka, 9.oktobris 2017, 16:34

Man tas pats, Yamaha - kādus 30 gadus veca, sākotnēji bija problēma ar atpakaļgaitu, tagad problēma arī ar priekšgaitu, plānoju pie Buma aizvest, bet ja kāds varētu nokomentēt, būtu pateicīgs...

iconcept.lv, 11.oktobris 2017, 05:14


Iconcept.lv un Pieteka.
Ūdens sūkņa rotors netika mainīts? Nezinu kā ir Yamaha, man ir suzuki, bet domāju princips ir viens visiem motoriem. Tiem piedziņas stieņiem kas iet no roktura uz reduktoru, ir savienojuma vieta ko pareizi ir jānoregulē. Īsāk sakot jāatrod viduspunkts kad reverss normāli slēgsies, savādāk ir tā kā pie Jums neslēdzās robā līdz galam.
Cieņā.
11.oktobris 2017, 08:43 | links
 
Šobrīd man ir stiklašķiedras laiva 3,85 gara un 1,5 plata bez stūres konsoles. Mans augums 1,85. Kaut kur iztaisnot kājas, izņemto uz borta, ir pagrūti, jo vidū ir neizņemams sols. Divatā ar var copēt, taču priekšējam copmanim ir vēl mazāk vietas. Ja paņemu laivai 4,1m ielieku stūres konsoli un motora nodalījumu atdalošo starpsienu, kā arī iebūvētās kastes gar malām, tad vietas sanāks ja ne vēl mazāk, kā man jau ir. Vietas netrūkst ļoti daudz, bet tomēr ir par maz. Tāpēc biju domājis par modeli 6020. Laivas izmēru un svaru priekš manis ierobežo arī tas, ka nevajag pilnpiedziņas mašīnu, lai nolaistu to ūdenī, un attiecīgi nav vajadzīgs arī liels un ļoti ēdelīgs motors, kuru nevarēšu pabarot. Bet tomēr gribas izpiest maksimumu no tā ko pašreiz varu atļauties.
11.oktobris 2017, 07:41 | links
 
Sveiki, kas varētu būt par iemeslu tam, ka motoram - yamaha 5zs nezināšu uz sitiena modeli precīzi, ir grūti reizēm ielikt atpakaļgaitā, būtībā tā kā neļauj - sit atpakaļ?

Pieteka, 9.oktobris 2017, 16:34


Man tas pats, Yamaha - kādus 30 gadus veca, sākotnēji bija problēma ar atpakaļgaitu, tagad problēma arī ar priekšgaitu, plānoju pie Buma aizvest, bet ja kāds varētu nokomentēt, būtu pateicīgs...
11.oktobris 2017, 05:14 | links
 
kapec pārāk īss? ja tā godīgi, vienītī vai divītī pilnībā pietiek ar 4 metrīgu laivu. nu jautājums, ja ir stūres vadība, ar visiem pribambasiem, tad protams, ir cita runa.
10.oktobris 2017, 22:47 | links
 
Terhi 4100 ir pārāk īss,bet nju ja kādam patīk...nestrīdos.
Labi padomājiet,kas ir labāks,alumīnija vai plastikāta korpuss.
10.oktobris 2017, 22:17 | links
 
Par tām apakšām varētu būt taisnība, jo skatos laivu somu sludinājumos, tur vairākām ir tās apakšas aizdomīgi nokrāsotas. Vai ar kādu kuram, tāda laiva ir, nevarētu sarunāt testa braucienu, par "nelielu, bet godīgu atlīdzību" protams. Labāk vienreiz redzēt, nekā simts reizes dzirdēt...

zobrats, 10.oktobris 2017, 19:52

Tiešām esi pārliecināts, ka praktiskajai copei tev vajag Terhi Nordic 6020C - 4.62m garu un 1.87m platu? Iesaku paskatīties uz 4100 modeli. Analoģisks svars, tikai praktiskāk uzbūvēts. Man ir vairāki draugi Somijā un viņi vienbalsīgi ieteica iegādāties tieši 4100. Ja interesē testa brauciens, tad to varam sarunāt V-pilī.
10.oktobris 2017, 21:12 | links
 
Par tām apakšām varētu būt taisnība, jo skatos laivu somu sludinājumos, tur vairākām ir tās apakšas aizdomīgi nokrāsotas. Vai ar kādu kuram, tāda laiva ir, nevarētu sarunāt testa braucienu, par "nelielu, bet godīgu atlīdzību" protams. Labāk vienreiz redzēt, nekā simts reizes dzirdēt...
10.oktobris 2017, 19:52 | links
 
Sveiciens!
Ceru uz saturīgu padalīšanos ar pieredzi par laivu Terhi Nordic 6020C. Metu acis uz šo, kā savu "sapņu" copes laivu. Jautāujums par vadāmību - liekas, ka velcējot varētu slikti vadīties pie sānu vēja, jo nav izteikta ķīļa. Kā ar motora izvēli - 20Hp-30Hp ražotāja rekomendētie. It kā ražotājs uzrāda C kategoriju, ka var pie mēreniem laika apstākļiem arī jūras piekrastē iebraukt - kā ir patiesībā? Vai ir kādi būtiski + un - uz ko jāpievērš uzmanība, jo jaunu no veikala nevarēšu pacelt.
Paldies

zobrats, 10.oktobris 2017, 16:00

Arī man patīk somu domu gājiens un izpildījuma kvalitāte laivu ražošanas jomā. Kādu brīdi pirms laivas iegādes apsvēru domu par Terhi Nordic 6020C, taču šis modelis šķita nedaudz par lielu manām vajadzībām, tāpēc nopirku Terhi 4100. Patiešām ērta laiva upē, arī jūrjā normālos laika apstākļos ir OK. Nekādas probzas velcējot pie sānu vēja neesmu novērojis. Ja izlemsi par labu 6020C, tad noteikti ņem ar max. pieļaujamās jaudas motoru - 30Zs. Tā kā esi nobriedis ņemt lietotu, tad ieteiktu pievērst uzmanību laivas korpusa apakšai, jo Somijā ir tā pavairāk akmeņu un karstie somu puiši mēdz arī šad_tad pabraukāties štīmī, vo. Katrā ziņā veiksmi atrast savu laiviņu!
10.oktobris 2017, 16:42 | links
 
Pārsvarā šīs laivas Terhi,Buster ir domātas gan makšķērēšānai gan arī izklaides braucieniem.
Kā vispārēji ir zināms,divus veidus apvienot īsti nevar.
Ja tikai makšķerēšanai,tad pietrūks visāda veida kastu,plauktiņu utt.
Tev ir jāpadomā kā pierīkosi aprīkojumu velcei.Var gadīties,ka uz alumīnija laivas tas vieglāk izdarāms,varbūt arī ne....
Motors ir jāņem maksimālais,ko var aļauties.
Ja grib izmantot tikai makšķerēšanai,tad ir japadomā,kas Tev tur būs vajadzīgs,lai varētu visu to ērtāk izmantot.
Ne velti sportisti lieto tieši makšķerēšanai paredzētās.
Man ir Buster laiva.2 gadu laikā sapratu,ka to būs vienalga jāpārbūvē,lai pašam būtu ērti.Ir jau pārbūvēta un esmu apmierināts.
10.oktobris 2017, 16:39 | links
 
zobrats [10.10.17]: Sveiciens!
Ceru uz saturīgu padalīšanos ar pieredzi par laivu Terhi Nordic 6020C. Metu acis uz šo, kā savu "sapņu" copes laivu. Jautāujums par vadāmību - liekas, ka velcējot varētu slikti vadīties pie sānu vēja, jo nav izteikta ķīļa. Kā ar motora izvēli - 20Hp-30Hp ražotāja rekomendētie. It kā ražotājs uzrāda C kategoriju, ka var pie mēreniem laika apstākļiem arī jūras piekrastē iebraukt - kā ir patiesībā? Vai ir kādi būtiski + un - uz ko jāpievērš uzmanība, jo jaunu no veikala nevarēšu pacelt.
Paldies
Ja tev tā laiva patīk, tad pērc. Nav sliktu laivu. Katram sava izpratne par lavu laivu. Motoru vajag likt maksimāli jaudīgu. Un būsi laimīgs kā zilonis. Parasti jau visu izsaka pieejamie naudas līdzekļi.
10.oktobris 2017, 16:14 | links
 
Sveiciens!
Ceru uz saturīgu padalīšanos ar pieredzi par laivu Terhi Nordic 6020C. Metu acis uz šo, kā savu "sapņu" copes laivu. Jautāujums par vadāmību - liekas, ka velcējot varētu slikti vadīties pie sānu vēja, jo nav izteikta ķīļa. Kā ar motora izvēli - 20Hp-30Hp ražotāja rekomendētie. It kā ražotājs uzrāda C kategoriju, ka var pie mēreniem laika apstākļiem arī jūras piekrastē iebraukt - kā ir patiesībā? Vai ir kādi būtiski + un - uz ko jāpievērš uzmanība, jo jaunu no veikala nevarēšu pacelt.
Paldies
10.oktobris 2017, 16:00 | links
 
Vari pastāstīt kāds ir tas pareizas izvietojums un kā zināt, ka pareizais izvietojums ir sasniegts?
Man 4,3m stiklšķiedras laivai skaidrs, ka 5hp motors ir par mazu, bet man patīk baudīt tās dažas mazā motora priekšrocības.
Copēt braucot man parasti līdzi ir 2-3 spiningi, āķo kaste un optimista sačoks. Tas viss neko nesver. Tad man smilšu maiss būtu jānokrauj priekšā?


Tohatsu 5 ar Dulkan 325DZ pie maniem 85 ar visām šmotkām un pilnu bāku pie pareiza svara izvietojuma 24-27km/h bez problēmām, no vietas līdz glisei apmēram 30 metri.
svarīgi ko lej motorā, eļļas piedevas un degviela, variet tos piecniekus noniecināt bet pareizās rokās vienam copējot nav ne vainas :)

kutis, 9.oktobris 2017, 16:38

EdgarsB, 9.oktobris 2017, 18:48

šķiedreni glisē nedabūsi,komfortam ņem līdzi plastmasas kannu,(vismaz 10 L)piepildi novieto priekšgalā,copi beidzot izlej,
9.oktobris 2017, 19:11 | links
 
Tohatsu 5 ar Dulkan 325DZ pie maniem 85 ar visām šmotkām un pilnu bāku pie pareiza svara izvietojuma 24-27km/h bez problēmām, no vietas līdz glisei apmēram 30 metri.
svarīgi ko lej motorā, eļļas piedevas un degviela, variet tos piecniekus noniecināt bet pareizās rokās vienam copējot nav ne vainas :)

kutis, 9.oktobris 2017, 16:38

viedi vārdi,:) man ar 5tais tohatsu rumaks,vairāk kā super,ratu vietā bušeniece 330,reizēm pat sāk planēt,tas gan vienam ratos sēžot,
9.oktobris 2017, 19:06 | links
 
Vari pastāstīt kāds ir tas pareizas izvietojums un kā zināt, ka pareizais izvietojums ir sasniegts?
Man 4,3m stiklšķiedras laivai skaidrs, ka 5hp motors ir par mazu, bet man patīk baudīt tās dažas mazā motora priekšrocības.
Copēt braucot man parasti līdzi ir 2-3 spiningi, āķo kaste un optimista sačoks. Tas viss neko nesver. Tad man smilšu maiss būtu jānokrauj priekšā?


Tohatsu 5 ar Dulkan 325DZ pie maniem 85 ar visām šmotkām un pilnu bāku pie pareiza svara izvietojuma 24-27km/h bez problēmām, no vietas līdz glisei apmēram 30 metri.
svarīgi ko lej motorā, eļļas piedevas un degviela, variet tos piecniekus noniecināt bet pareizās rokās vienam copējot nav ne vainas :)

kutis, 9.oktobris 2017, 16:38
9.oktobris 2017, 18:48 | links
 
Tohatsu 5 ar Dulkan 325DZ pie maniem 85 ar visām šmotkām un pilnu bāku pie pareiza svara izvietojuma 24-27km/h bez problēmām, no vietas līdz glisei apmēram 30 metri.
svarīgi ko lej motorā, eļļas piedevas un degviela, variet tos piecniekus noniecināt bet pareizās rokās vienam copējot nav ne vainas :)
9.oktobris 2017, 16:38 | links
 
Sveiki, kas varētu būt par iemeslu tam, ka motoram - yamaha 5zs nezināšu uz sitiena modeli precīzi, ir grūti reizēm ielikt atpakaļgaitā, būtībā tā kā neļauj - sit atpakaļ?
9.oktobris 2017, 16:34 | links
 
Paldies visiem kuri centās palīdzēt.
Pēc īsās aptaujas.

Pie apstākļiem, kas gadās reti, pareizā laiva vai mēnes fāze utt. var dabūt ap 30 km/h.

Pārējo var sadalīt 3 grupās:
a) labi apstākļi = +/- 20 km/h
b) ne tik labi apstākļi = +/- 15 km/h
c) uz piekabes vai garāžā = 0 km/h.
9.oktobris 2017, 15:00 | links
 
Marfim: Tev vajadzīgs vidējais biežākais vai tā būs mediāna?
Visu it kā saproti, bet jautājums ļoti neviennozīmīgs. :D
o.

otinjsh, 9.oktobris 2017, 10:48

Priecātos par mediānu, bet baidos, ka sanāks ap +/- ap 14 km, kas ir ātrums ar kuru rada vislielāko viļņošanos.

Marfim, 9.oktobris 2017, 11:08

Marfim! Ko Tu pīpē? :)))

Fishmens, 9.oktobris 2017, 14:04


Pateikšu ... sāksies, kur var dabūt, iedod man ar, iedod pamēģināt utt. ne pirmo reizi ar pīpi uz jumta :)
9.oktobris 2017, 14:50 | links
 
Analoģiski Fishmenim. Tikai laiva bija 3m Honda un motors arī 4t Honda 5hp.
9.oktobris 2017, 14:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager