Laivas un to motori

Dulkan 2.9m ar Mercury 5zs un ~100kg kravas (tas ir es ar visiem pričendāliem) varu max izspiest 22-25 km/h.

To, ka atškiras no laivas, loti labi zinu, tāpat kā no cilvēku skaita, no līdz paņemtā utt. Tieši tāpat palaižot pa ūdenskritumu vannu ar 5zs motoru iekšā var dabūt rekordu. Bez tā var motoru pārveidot utt. Tomēr ....
Ir kaut kāds +/- vidējais ko ar 5zs var dabūt, lūk arī šis skaitlis man ir būtisks.

Pagaidām cik daudz un dāžadus stāstus dzirdēd nācies, šķie ka tas varētu 20 km/h, baidos ka nepārspīlēju.

Marfim, 9.oktobris 2017, 10:37
9.oktobris 2017, 10:49 | links
 
Marfim: Tev vajadzīgs vidējais biežākais vai tā būs mediāna?
Visu it kā saproti, bet jautājums ļoti neviennozīmīgs. :D
o.
9.oktobris 2017, 10:48 | links
 
Marfim
Te tev jau visu uzrakstīja. Pasaki ar kādu laivu taisies braukt. Ar Bush 320 ar 5zs es tiku pie 27 kmh daudz maz mierīgā laikā, ar antikavitācijas plāksni. Pašam virs 80 kg, un laivā copes ekipējums. Divatā ar šo laivu pie vieksmas stāsta, pa vējam ja izdevās tikt glisē, tad 22kmh. Alumīnija laiva 5m gara ar 5zs vienam braucot iet 18-20 kmh.
9.oktobris 2017, 10:44 | links
 
Pellai iedomāties uzlikt 25nieku varētu vienīgi pēc īpaša linoleja pīpēšanas :D Viņai tak trancis ir vispār nekāds, nemaz nerunājot pa laivas uzbūvi un gaitas īpašībām kā tādām.
9.oktobris 2017, 10:40 | links
 
To, ka atškiras no laivas, loti labi zinu, tāpat kā no cilvēku skaita, no līdz paņemtā utt. Tieši tāpat palaižot pa ūdenskritumu vannu ar 5zs motoru iekšā var dabūt rekordu. Bez tā var motoru pārveidot utt. Tomēr ....
Ir kaut kāds +/- vidējais ko ar 5zs var dabūt, lūk arī šis skaitlis man ir būtisks.

Pagaidām cik daudz un dāžadus stāstus dzirdēd nācies, šķie ka tas varētu 20 km/h, baidos ka nepārspīlēju.
9.oktobris 2017, 10:37 | links
 
otinjsh [09.10.17]: Atkarībā kāda laiva.
Ar ~3m pūslis ar cieto grīdu un ķīli, pie droseles sēžot max50kg čalim tukšā laivā pie 30cāra varbūt sanāks pa straumi un pa vēju.
Formulas aizmugurē pie 40mit.
Pellai ap 13-15 max varbbbbbbūt.
o.
Pellai nebija liela starpība ātrumā starp 2.5 vai 5nieku. Starpība bija kad uzliku 25nieku, nevarēju nociesties, jo gumijene vēl remontā bija. Tad gan pellu gandriiz noslīcinājām
9.oktobris 2017, 10:25 | links
 
Atkarībā kāda laiva.
Ar ~3m pūslis ar cieto grīdu un ķīli, pie droseles sēžot max50kg čalim tukšā laivā pie 30cāra varbūt sanāks pa straumi un pa vēju.
Formulas aizmugurē pie 40mit.
Pellai ap 13-15 max varbbbbbbūt.
o.
9.oktobris 2017, 10:13 | links
 
Tas taču ir atkarīgs no laivas.
9.oktobris 2017, 10:11 | links
 
Lūgums izlīdzēt.
Cik ir maksimālais ātrums kuru var dabūt izmantojot veikalā iegādātu 5 zs dzinēju?
9.oktobris 2017, 10:07 | links
 
Tēvs pirms gada gribēja pirkt motoru, bet veikalā pateica, ka no sākuma jāpārskaita nauda, tāpēc nenopirka - paranoja. Tagad eholoti pirks caur manu kontu, baidās ka veikals apkrāps. :D :D :D
9.oktobris 2017, 08:18 | links
 
Pilnīgi piekrītu ka ja var, tad labāk jāņem benzīnmotors, no šā gada pašam ar 5zs benzīns, bet elektromotors tāpat tiek lietots, jo pietiek vietu kur var tikai ar to.
8.oktobris 2017, 22:55 | links
 
videõ ar urbi darbībā - zem mana profila zem videõ Gaujas brauciens.
8.oktobris 2017, 22:42 | links
 
Ja nu kāds grib iepirkt 2 taktu 5Zs yamahu, ražotu 20 gadus atpakaļ, tad situ gaisā savu cīnubiedru. kopā esam cīnījušies 4 sezonas. pāreju uz jaudīgāku.
stāvoklis - rauj un brauc. velk uz goda. viens pats ar 4 metrigu puusli - 20-24 km/h pec gps. komplektā bāka 12 litri un šļauka ar rokas pumpi, ar ātro savienojumu. vizuāli - kā jau 20 gadus vecs aparāts.
noņemt skaidu ar šo brīnumu arī var - ķīšezerā.

gribēšu 350 eiro. urbis ir sačiķīts pie motorista 4 sezonas atpakaļ un dabūjis jaunu virzuli un visus pārējos loriņus, kas nu bija jāmaina, lai varētu kaplēt.

bilde ieskatam.

https://i.ytimg.com/vi/bdeScvUbduY/maxresdefault.jpg
8.oktobris 2017, 22:35 | links
 
Storm 55 215 eiro, ziemā lētāk nebūs?
8.oktobris 2017, 22:12 | links
 
MartinsSi [08.10.17]: motors 250. labs akumulators vēl 100. es arī rullēju ar elektro sākumā. pēcāk jau stiepu 2 akumulatorus. bet tāpat nav aršana. protams, ezeros kur aizliegti iekšdedzes dzinēji, nav izvēles. tomēr labāk pašu mazāko 2.5 zs benzīnnieku pa 650 eiro. ja parēķina svaru un čakaru, tad divus aķus un motoru uz laivu aizstiept ir grūtāk, nekā to mazo benzīnnieku. vēl jārēķinās ar to, ka tie dziļizlādes akumulatori īpasi ilgāk par 3-4 sezonām nekalpo.
Pilnīgi piekrītu, 2.5 nieks viegls, mazlietotu var arii par labu cenu dabuut.
8.oktobris 2017, 22:05 | links
 
motors 250. labs akumulators vēl 100. es arī rullēju ar elektro sākumā. pēcāk jau stiepu 2 akumulatorus. bet tāpat nav aršana. protams, ezeros kur aizliegti iekšdedzes dzinēji, nav izvēles. tomēr labāk pašu mazāko 2.5 zs benzīnnieku pa 650 eiro. ja parēķina svaru un čakaru, tad divus aķus un motoru uz laivu aizstiept ir grūtāk, nekā to mazo benzīnnieku. vēl jārēķinās ar to, ka tie dziļizlādes akumulatori īpasi ilgāk par 3-4 sezonām nekalpo.
8.oktobris 2017, 21:44 | links
 
Jau trešo gadu lietoju Storm 55 elektromotoru, motors kā motors, viss iet, gan jau nav tik ekonomisks kā Minn Kota, bet savu darbu paveic lieliski. Ir bijis vienā profilaktiskajā apkopē, citādi problēmu nav bijis.
8.oktobris 2017, 21:38 | links
 
Vai ir labi ķīniešu elektromotori līdz 250 eiro? Tēvs grib likt uz koka laivas Rāznā, cik zirgiem vajag, lai motors pavilktu laivu? Zivis ķer ne biežāk kā reizi nedēļā, pārāk nemocīs motoru.
8.oktobris 2017, 21:18 | links
 
EdgarsB [08.10.17]: A kā Tev viņs uz tās ručkas turas virsū? Es kaut kad mēģināju šitādu variantu, bet man viņš īsti lāga neturējās un trubu iespraudu atpakaļ tur, kur tai paredzēts būt.


EdgarsB [9:19]: Kā sauc motoram to ručkas pagarinātāju un kur tādu iegādāties? Interesë priekš 5hp hondas motora.Es savulaik savam mercury 5 pats uztaisīju. No 40nieces trubas un slotaskāta.:) neizmaksāja ne ko, bet savu funkciju veica.

Fishmens, 8.oktobris 2017, 10:19
Tai trubai oriģināli nāk iekšā gumijas gredzens, blīvējums. Tas ideāli kalpoja kā fiksators. Uzmaucu trubas galu uz rumpeļa, turējās ideāli, bez ne kādām skrūvēm vai hamutiem. Var būt citu marku motoriem rumpelis ir tievāks vai resnāks, tad jāpaštuko biku savādāk. Manā gadījumā bija ideāli!
8.oktobris 2017, 20:11 | links
 
Edgars B
tai trubai galu vajag gareniski iegriezt, tad uzmauc uz rumpella, vai kā to gāzes ručku sauc.un pa virsu uzliec metāla hamutu, ko ar skruvgriezi pievelk. Un bus tev ručka pa leto.
Pats nopirku Vimmo, Suzuki. Kad velce un sēdi laivai pa vidu, tas ir ideals risinajums.
8.oktobris 2017, 20:00 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager