Laivas un to motori

Man yamahas 4hp 3metrīgo tritonu knapi uz 9.5km/h stumj(2cilv.) vienu cilv. pat lēnāk - purns vairāk gaisā. Kur nu vēl runāt par kādu glisi...
Bet tas laikam dēļ laivas formas - baigi plakans dibens.
31.jūlijs 2017, 19:24 | links
 
Doks, arī tas ir variants ko verts apsvert. Motoru tapatas pirkšu tik ziemā, labaka cena. Tad arī jāskatas uz vietas kurš ertak parnesat utt. Kapec esi ieciklejies uz starteri? Nav jau gruti paraut pie iestartēšanas. Protams tā ir ekstra. Un vai tiešam starp 10zs un 20zs motoru ir tik maza atruma atšķirība?Ja tā ir tad tiešam labak izvelēties varbūt mazaku.

jenots13, 31.jūlijs 2017, 13:13


Kaimiņš nopirka 5ZS Tohatsu. Laiva Dulkan 3,20 ar ķīli un cieto grīdu. Vienam iet 26km/h. Pats gan nav nekāds lielais ap 85kg. Divatā ar sievu viņus 5nieks izceļ uz glisi un iet ap 18-20km/h(!). Atkarīgs ātrums, protama lieta, no laivas areidzan. 20nieks izcels arī 4-5 cilvēkus glisē, bet vienam virs 40km/h neiet (laiva Bush 4.10m). Max. 40km/h ir bijis uz gluda ūdens bezvējā. Man vajag pa Daugavu braukāt 15-20km zonā, tad tā kā lielāks labāk ģeld, bet ezeram ... . 10niekam, iespējams būs lielāks ātruma kritums pie papildus svara laivā - otrais un trešais līdzbraucējs. Lēnāk izcels uz glisi. Bet vienam, diviem pietiek ar galiem ezerā. Rēķins (teorija) celšanai glisē ir 1ZS/30 kg. 10niekam tātad jāizceļ 300kg. Kaut gan manā piemērā ar 5ZS Tohatsu, tad tas izceļ virs 200kg. Sanāk vismaz 1ZS/40kg.
Par starteri ar pogu.
Man suns brauc līdzi. Pag. ned. pāris reizes norāvās ar elkoni pa šņukuru. Neita ar pāris reizes ir norāvusies. Bet, ja nopietni, tad man plecs čupā-maza slodze, jau liek sevi manīt. Ja biežāk jārausta, tad otrā dienā bez pretsāpju ripām neiztikt.Ja maks atļauj, tad tāda ekstra nav slikta (vismaz manā skatījumā) un vēl ģenerators ierīču barošanai... . Bet vispār jau tas Suzuks lec pat pēc ziemas guļas uz pirmo/otro uzrāvienu. Domāju, ka jauns jebkurš leks tāpat.
31.jūlijs 2017, 16:34 | links
 
Doks, arī tas ir variants ko verts apsvert. Motoru tapatas pirkšu tik ziemā, labaka cena. Tad arī jāskatas uz vietas kurš ertak parnesat utt. Kapec esi ieciklejies uz starteri? Nav jau gruti paraut pie iestartēšanas. Protams tā ir ekstra. Un vai tiešam starp 10zs un 20zs motoru ir tik maza atruma atšķirība?Ja tā ir tad tiešam labak izvelēties varbūt mazaku.
31.jūlijs 2017, 13:13 | links
 
Pacelšu vēlreiz jautājumu: meklēju kādu labu meistaru, kurs labo vecos motorus.. 2 reizes savejo vedu uz ganibu dambi, it kā salabo, bet tad atkal nobrūk. Diezgan liela summa ja ieguldīta..

Paldies!
31.jūlijs 2017, 11:47 | links
 
Vīri, paldies par viedokļiem. Otiņ Tu pareizi uztveri, doma par Burtnieku, ar jaunajiem noteikumiem prasas lielaku motoru, lai pavasari to 1,5 men. var būt mobilaks, ar 2,5zs sanak lena ta parvietošanas.

jenots13, 31.jūlijs 2017, 05:48


Ja pamatā ezers, tad diez vai vajag 20nieku. 10nieka ātrums būs 1 cilv. ap 30-34km/h (atkarībā no laivas). 20niekam ap 40km/h. 2 cilv. atņem 4-5 km/h(vidēji). Vai vajag ezerā nēsāties pilnā ātrumā? Vinnēsi 8-11 kg svara, cenā ap 400-500 eiro. Labs ir Tohatsu 9.8 ZS (vecs, bet drošs modelis) ar elektronisku aizdedzi zem/ap 2000 eiro un 37kg pret Suzuki 20ZS 48kg ar elektronisko aizdedzi. Suzuki 9.8 svars nav pulka atšķirīgs no 20 nieka, jo ir uz vienas bāzes 9,8/15/20ZS.

doks1959
31.jūlijs 2017, 11:32 | links
 
Bija gadījums - kolēģis makšķerēšanas tehniku rudenī nolika ziemas mierā. Pienāca pavasaris un atsāka to lietot. 1X sanāca gan jūlija vidū. 20 HP dzinējs īsti nestrādā, tukšgaitā mainīgi apgriecieni, slāpst nost. Tīrīja karburatoru, sveces utt. bez izmaiņām.
Mājās ir arī jāpļauj mauriņš. Pļaujot to, šogad jau 6 x novēroja, ka pagājušajā gadā Depo pirktais ķīniešu zāles pļāvējs EDWARD tāds gurdens paliek un jaudas nav. Norakstīja to uz Ķīniešu ražojumu un jau plānoja uz nākošo gadu jaunu pirkt.
Sestdien šis brauca uz copi un, lai bāka motoram atkal būtu pilna, nopirka 5 l benzīna. Iepriekšējais tika iztērēts lejot to zāles plāvējā.
Liels esot bijis pārsteigums, ka dzinējs pēkšņi 1 min pēc iedarbināšanas atsāka nevainojami strādāt. Zāles pļāvējam vēlāk arī svaigs tika iedots.
Secinājums - pārbaudi vai degviela ko lieto ir svaiga un kvalitatīva. Noliekot ziemas guļā nevajag pieliet pilnas bākas.
31.jūlijs 2017, 09:20 | links
 
Vīri, paldies par viedokļiem. Otiņ Tu pareizi uztveri, doma par Burtnieku, ar jaunajiem noteikumiem prasas lielaku motoru, lai pavasari to 1,5 men. var būt mobilaks, ar 2,5zs sanak lena ta parvietošanas.
31.jūlijs 2017, 05:48 | links
 
Palielam jau baigā staipīšana nav, no mašīnas līdz laivai ir 20m. Jautajums cik erti viņu paņemt :)

Arī jau kādu 3 gadu esmu Suzuki 20zs īpašnieks...
Regulāri viņš tiek pārvietots... Satvert un panest ir ok - ar abām rokām var nest, ir tam paredzētas vietas. Labāk gribētos,ka nav jānes vispār, vai kāds to izdara tavā vietā, vislabāk jaunu laivu ar 150zs, BET man galīgi nav domu par mazāku motoru. Braukšana atsver to piepūli pārvietojot ;)
30.jūlijs 2017, 22:21 | links
 
Nu, nez... 20zs jemt, zinot, ka būs jāstaipa, liekas, nav prāta darbs. Arī ja esi kreptīgs, ta ne jau visu laiku ir vasara, kad ar kājiņām ērti pie tranča pa ūdeni pieiet. Laiva šupojas, kamēr uzliek uz tranča. Ta vel pār bortu jāliek, auto iekšā & ārā. Pats tak ar jaunāks nepaliec.
Es a ilgi prātoju, kādu jemt, lai divus glisē celtu un, lai pats varētu pastaipīt. 20zs atmetu uzreiz.
Bet, ja tev tikai Burcis, un tur viss sakārtots, ka ērti un pats liels un stiprs ar trennētu muguras muskalatūru, ta tik jem ciet. Liekas, ka jau sen esi izlēmis. :)
Veselība tomēr vairāk izmaksā, nekā laivas piekabe ar visu garāžu. :)
o.
30.jūlijs 2017, 21:26 | links
 
Palielam jau baigā staipīšana nav, no mašīnas līdz laivai ir 20m. Jautajums cik erti viņu paņemt :)

jenots13, 30.jūlijs 2017, 16:50

Aiz roktura ir ērti, bet tas attiecas uz nešanu. Jautrāk ir iecelt un izcelt no bagāžnieka, iesaku padomāt par mugurkaula skriemeļiem vai braukt copēt divatā! Pāris reizes savu 20zs Yamahu iecēlu un izcēlu no bagāžnieka- mugura sajūsmā nebija.

KasparsZ, 30.jūlijs 2017, 18:46



Yamaha 20ZS sver virs 50kg. Vismaz 6kg klāt Suzukam. Uz šo svaru tas nav maz.
30.jūlijs 2017, 21:02 | links
 
Doks, paldies par info, es ar neesmu no švakajiem. Vēl intresē, kā šis motors uzvedas velcejot? Vai var nobraukt uz 4km/h? Negurst nost, ja kadas 6st mauc uz maziem apgriezieniem?Doma ir uz nakamo sezonu ņemt tieši suzuki 20zs. Viņš ir visvieglakais, un cena ar labaka no visiem 20zs motoriem.

jenots13, 30.jūlijs 2017, 18:25


Izcelt un iecelt - lietoju abrocīgo pieeju. Noliek zemē un nes aiz roktura. Eholots rāda zemāko ātrumu 3,6 km/h. Vispār velcei labs, jo ir arī kluss+degviela velcējot 5-6 stundas aizies 2-3l max. Suzuka centrā ieteica, braucot velces režīmā, ik pa laikam iedot ručkā. Bet pāris stundas no vietas -var (aukstā ūdenī biežāk). Pagaidām nekādas problēmas nav bijušas. Es šodien gan ņemtu ar elektronisku aizdedzi (tādu pašu). Velcei ir doma pielikt elektromotoru, jo 3,6 ar dažbrīd ir par šerpu.
Iesaku nobraukt uz Suzuki centru Deglava ielā un apčamdīt. Tur ar visas nianses nostāstīs.
30.jūlijs 2017, 20:53 | links
 
Palielam jau baigā staipīšana nav, no mašīnas līdz laivai ir 20m. Jautajums cik erti viņu paņemt :)

jenots13, 30.jūlijs 2017, 16:50


Aiz roktura ir ērti, bet tas attiecas uz nešanu. Jautrāk ir iecelt un izcelt no bagāžnieka, iesaku padomāt par mugurkaula skriemeļiem vai braukt copēt divatā! Pāris reizes savu 20zs Yamahu iecēlu un izcēlu no bagāžnieka- mugura sajūsmā nebija.
30.jūlijs 2017, 18:46 | links
 
Doks, paldies par info, es ar neesmu no švakajiem. Vēl intresē, kā šis motors uzvedas velcejot? Vai var nobraukt uz 4km/h? Negurst nost, ja kadas 6st mauc uz maziem apgriezieniem?Doma ir uz nakamo sezonu ņemt tieši suzuki 20zs. Viņš ir visvieglakais, un cena ar labaka no visiem 20zs motoriem.
30.jūlijs 2017, 18:25 | links
 
Sveiki vīri, lenam briest doma par lielaku motoru. Bet nav laivas piekabes, jo laiva stāv laivu baze,tapec doma ir vest motoru mašinas bagāžniekā. Doma ir par suzuki 20zs 44kg.nav baigi smags, bet nav arī pūciņa. Kāds vispār dara tā, vai nav prāta darbs staipīt viņu.Varētu būt ka nav ērti satvert un nest. Pats svars mani it ka baigi nebaida.

jenots13, 30.jūlijs 2017, 16:24


Man šis ir otro gadu. Stāv uz laivas, laiva uz piekabes. Bet vajadzības gadījumā varu viens panest. Satvert var aiz nešanas roktura. Nesu ar vienu roku. Diezgan ērti. Man gan ir super smagā svara kategorija ... nu bišķi vairāk.
30.jūlijs 2017, 17:47 | links
 
Levis, man tiesi tads pat motors jau gadus 5 u silts lec no pus raviena,bet auksts no kadiem 5,kamer uzsuc degvielu jo censos izbraukt degvielu no karbuza. Siltam coku nelietoju.
30.jūlijs 2017, 17:28 | links
 
Palielam jau baigā staipīšana nav, no mašīnas līdz laivai ir 20m. Jautajums cik erti viņu paņemt :)
30.jūlijs 2017, 16:50 | links
 
jenots13 [30.07.17]: Sveiki vīri, lenam briest doma par lielaku motoru. Bet nav laivas piekabes, jo laiva stāv laivu baze,tapec doma ir vest motoru mašinas bagāžniekā. Doma ir par suzuki 20zs 44kg.nav baigi smags, bet nav arī pūciņa. Kāds vispār dara tā, vai nav prāta darbs staipīt viņu.Varētu būt ka nav ērti satvert un nest. Pats svars mani it ka baigi nebaida.
Būs sūdīgi. Pēc reizēm desmit domāsi par piekabi. Daži sūkstās, ka 5zs jau vairāk jāpastaipa. Es arī par lielāku domāju, bet man tad arī par laivu jādomā. Dulkanam man max 5zs, bet kazanku uz piekabes nevadās. Staipīt gan nevēlos.
30.jūlijs 2017, 16:40 | links
 
Sveiki vīri, lenam briest doma par lielaku motoru. Bet nav laivas piekabes, jo laiva stāv laivu baze,tapec doma ir vest motoru mašinas bagāžniekā. Doma ir par suzuki 20zs 44kg.nav baigi smags, bet nav arī pūciņa. Kāds vispār dara tā, vai nav prāta darbs staipīt viņu.Varētu būt ka nav ērti satvert un nest. Pats svars mani it ka baigi nebaida.
30.jūlijs 2017, 16:24 | links
 
arvis_an [26.07.17]: Tam noteikti tā nav jābūt. Čoku verot vaļā/ciet nekas nemainās? Un kas tas ir par servisu, kas saka, ka tas ir normāli? Siltam motoram jālec ar pirmo rāvienu, kad "ātrums" noregulēts restart režīmā.
Ar čoku nosprauslo un vairak nekaa, degviela tik jutama gaisaa. Varbut kads var ieteikt kadu spečuku kurs varetu paskatit, Jekabpils, Daugavpils apkaimē?
26.jūlijs 2017, 14:05 | links
 
Tam noteikti tā nav jābūt. Čoku verot vaļā/ciet nekas nemainās? Un kas tas ir par servisu, kas saka, ka tas ir normāli? Siltam motoram jālec ar pirmo rāvienu, kad "ātrums" noregulēts restart režīmā.
26.jūlijs 2017, 12:46 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager