Laivas un to motori

Sveiki!
Kādu elektro motoru jūs ieteiktu ikdienas lietošanai! Pamatlaiva tāda vai savādāka pella, pasažieru skaits 1-2 cilvēki!
Teiksim ja skatos uz MinnKota! Kura izmēra/jaudas motoru ieteiktu?
Paldies!
16.maijs 2017, 19:35 | links
 
Trimmeri,droši uzzvani pastāstīšu 29293776
16.maijs 2017, 10:08 | links
 
... ja finansiāli var "pacelt", tad ņem ~10hp motoru! Arī es esmu "pārcietis" evolūciju - 1.motors 2.5hp, tad 9.9hp. 2016.gadā paņēmu 20hp jaunajai Dulkan 4.2m laivai un jau nožēloju, ka nepaņēmu maksimāli pieļaujamo.

KasparsZ, 15.maijs 2017, 23:03


Piekrītu katram vārdam! Es arī sāku ar 5 zs un tagad ir 20 zs uz 4m Dulkan. Manuprāt optimāls izmērs. Pie kam interesanti, ka 10 zs svara ziņā ir pavisam nedaudz vieglāks. Savukārt 15 zs daudziem ražotājiem ir tas pats 20-nieks ar programmistiski ierobežotu jaudu. Cik zinu, tad krievijā ir populāri pirkt 15nieku un pāršūt smadzenes. Bet nu cenas atšķirība nav liela. Kā arī 20 zs faktiski ir pēdējais izmērs, ko iespējams vienam (lai gan ar pūlēm) uzcelt uz laivas. Savukārt 30 zs jau ir cits stāsts - tas jau ir daudz smagāks, jūtami dārgāks etc. Vai tādu vajag uz pūšļa, jāvērtē katram pašam. Bet nu viens ir skaidrs - tāpat kā laiva uz ūdens nekad nav par lielu, arī motoram nekad nevar būt par daudz jaudas (saprāta robežās protams).
16.maijs 2017, 08:40 | links
 
Ja vēlēsieties braukt copēt uz kaimiņzemi Igauniju, tad neieteiktu pārsniegt motora jaudu, par laivai max pieļaujamo. Igauņi nav slinki-viņiem tas pašlaik ir "jājamzirdziņš".
16.maijs 2017, 06:13 | links
 
Sveiki.
Iegādājos gumijas laivu ar ķīli 3.10 m.
Gribēju iegādāties motoru Mercury 1F03201Hk
Gribēju jautāt vai šis motors ir piemērots tādai laivai un kāda nozīme ir motora kājas garumam. (ar īso kāju vai ar garo?)

Garnis2017, 14.maijs 2017, 15:13

Protams, ka motors ar īso kāju! Kā arī piekrītu daudziem citiem vēsturiskajās atbildēs par motora jaudu! Proti, ja finansiāli var "pacelt", tad ņem ~10hp motoru! Arī es esmu "pārcietis" evolūciju - 1.motors 2.5hp, tad 9.9hp. 2016.gadā paņēmu 20hp jaunajai Dulkan 4.2m laivai un jau nožēloju, ka nepaņēmu maksimāli pieļaujamo.

KasparsZ, 15.maijs 2017, 23:03


Bezgaligais stasts par motoru jaudam.
Es savai laivai uzliku 15hp vairak, ka pielaujamais. Jau otro gadu esmu apmierinats. Vienigi nacas uzlikt ari sparnus motoram, savadak vienam braucot, laiva rava apaksa gaisu. Pilna gaita bija nevisai konfortabli. Uzliekot sparnus zud +/- 4km/h, bet to var pieciest.
3.10m laivai drosi var likt 15 hp motoru. Bet pie sis apzinas ir janonak. Neviens jau nemacas no citu kludam.
16.maijs 2017, 05:50 | links
 
Sveiki.
Iegādājos gumijas laivu ar ķīli 3.10 m.
Gribēju iegādāties motoru Mercury 1F03201Hk
Gribēju jautāt vai šis motors ir piemērots tādai laivai un kāda nozīme ir motora kājas garumam. (ar īso kāju vai ar garo?)

Garnis2017, 14.maijs 2017, 15:13


Protams, ka motors ar īso kāju! Kā arī piekrītu daudziem citiem vēsturiskajās atbildēs par motora jaudu! Proti, ja finansiāli var "pacelt", tad ņem ~10hp motoru! Arī es esmu "pārcietis" evolūciju - 1.motors 2.5hp, tad 9.9hp. 2016.gadā paņēmu 20hp jaunajai Dulkan 4.2m laivai un jau nožēloju, ka nepaņēmu maksimāli pieļaujamo.
15.maijs 2017, 23:03 | links
 
Sveiki. Parasts jautajums. Ja pie udens (Daugavas) ir atstata 2 laivas tad es drikstu iet strideties par taisnibu ja tās laivas trauce man piekļut pie udens ar makšķeri vai ari laivu ipasniekam ir visas tiesibas laivas turet udeni?

Jau iepriekš, paldies par atbildi :)
15.maijs 2017, 20:27 | links
 
Nu 2.5hp tas tāds velces ātrums :D Tev nu gan ir gribēšana ar to braukt pāri Liepājas ezeram, zinot to kad daudz kur tur ir zāles un bieži noteikti šim mazajam motoram jātīra dzenskrūve :D
15.maijs 2017, 15:09 | links
 
Nu mazāku par 5hp nevajag pirkt, ja vien nav kkādi kompaktuma apsvērumi, jāstiepj bez lifta no 9 stāva, utml. Jau kuro reizi šeit rakstu, lai citi nekāpj uz tiem pašiem grābekļiem.
Man ir 2.5hp, Liepājas ezeru pārbaukt no viena gala līdz otram kkādu pusotru stundu vajag.
15.maijs 2017, 14:38 | links
 
Sveiki.
Iegādājos gumijas laivu ar ķīli 3.10 m.
Gribēju iegādāties motoru Mercury 1F03201Hk
Gribēju jautāt vai šis motors ir piemērots tādai laivai un kāda nozīme ir motora kājas garumam. (ar īso kāju vai ar garo?)

Garnis2017, 14.maijs 2017, 15:13

Tad jau ņem 5zs un to kas ražo to motoru , jo Mercury mazos ražo Tohatsu, tikai uzlīme Mercury, ja netici salīdzini abus. 5Zs Tevi izcels vienu uz glisi pat neaizķersies.
15.maijs 2017, 00:13 | links
 
Par tiem mazajiem motoriem.

Pareizi uzrakstīja zaraza, ir vieta, apstākļi utt. kad šādi motori ir, kā saka, tieši, tas ko dakteris izrakstīja.
Ir otra puse ko minēja skiperis ... secinot, ka ir par mazu nomocīsies sezonu, divas un meklēsi lielāku.

Man bija/ir līdzīgi, motors 6 zs izrādījās par mazu, to secināju pirmajā copes braucienā, līdz ar to sanāca tikai iebraukt, atlikušajās sezonās pāris reizes lietot, jo ir cits motors.

Neskatoties uz to ka 2013.gadā pirkts un ir visi papīri, maz lietots un bez "pārsteigumiem", pārdot to kaut kā nesanāk.
Problēma tāda, ka tā cena ir tāda, ka tie kuri var atļauties, visticamāk (kā es) izvēlēsies iegādāties jaunu. Bet lēti atdot, tad labāk paturu sev.

No šodienas skatu punkta, būtu izvēlējies maz lietotu, kuru pārbaudījis pie dīlera.
14.maijs 2017, 23:21 | links
 
Sveiki.
Iegādājos gumijas laivu ar ķīli 3.10 m.
Gribēju iegādāties motoru Mercury 1F03201Hk
Gribēju jautāt vai šis motors ir piemērots tādai laivai un kāda nozīme ir motora kājas garumam. (ar īso kāju vai ar garo?)

Garnis2017, 14.maijs 2017, 15:13


Kā jau citi saka pēc sezonas meklēsi ko jaunu :D pašam bija Tohatsu 3.5 un 3.30m pūslis ... nu esmu nomainījis uz 9.8 hp ...

ja tikai čunčināt pieitiek ja pārbraucieniem .... so so
14.maijs 2017, 21:38 | links
 
Nu, uz priekšu jau tiksi... Bet nākošajā sezonā tirgosi nost un meklēsi jaudīgāku. Kāju, protams, vajag īso. Paskaties SS.LV un viss kļūs skaidrs - 70% tirgo 2,5 - 5hp motorus. Kā teica Vinnijs Pūks - это не с проста. Veiksmi!

skiperis, 14.maijs 2017, 20:48


Nu ņe fakt... Maziem motoriem ir sava noteikta "niša", es arī savu 2.5 joprojām turu, lai gan ir laivas ar 30hp un 75hp. Pirmkārt, ja pārsvarā copē vienatnē, tad staipīt smagāku par 5hp ir stipri pagrūti, ja vēl ārējā bāka un pričindāļi utt. Otrkārt, atkarīgs no ūdenstilpnēm, kur konkrētais copmanis copē, ja lokāli, mazos ezeriņos un upītēs lielāku nafig nevajag. Treškārt, mazais motor ir šausmīgi ērts izmantošanai uz īrētām laivām, praktiski jebkarai var uzbāzt. A tiem, kas grib aktīvi skriet lielus attālumus un meklēt zivi, 90% agrāk vai vēlāk tāpat viss izvēršas par cieto laivu ( nu vai vismaz 4m+ gumijnieci) ar piekabi un 20+ lopiņiem zem pakaļas.
14.maijs 2017, 21:11 | links
 
Nu, uz priekšu jau tiksi... Bet nākošajā sezonā tirgosi nost un meklēsi jaudīgāku. Kāju, protams, vajag īso. Paskaties SS.LV un viss kļūs skaidrs - 70% tirgo 2,5 - 5hp motorus. Kā teica Vinnijs Pūks - это не с проста. Veiksmi!
14.maijs 2017, 20:48 | links
 
Sveiki.
Iegādājos gumijas laivu ar ķīli 3.10 m.
Gribēju iegādāties motoru Mercury 1F03201Hk
Gribēju jautāt vai šis motors ir piemērots tādai laivai un kāda nozīme ir motora kājas garumam. (ar īso kāju vai ar garo?)
14.maijs 2017, 15:13 | links
 
Šis izskatās jau advancēti :D Bet kā Tu pamani, ka bāka pilna? Es māžojos ar trekteri, bet normālā vilnī tāpat pārlīst pāri, kad bāka pilna, bet vēl vilnis iedod pēdējo šļuku.

arvis_an, 9.maijs 2017, 09:01


Labdien!
Tur jau tā lieta, apgāžot kannu nekas tur nelīst, ievieto kannas degunu bākā un uzspied to uz leju, ventilis atveras, pildi degvielu, kannu pacēli tad ventilis ciet. Par pilnas bākas uzpildīšanu ir gan dzirdams gan labi redzams.
Cieņā
9.maijs 2017, 14:51 | links
 
 
Šeit ar cenas ar biki zemākas-
http://www.boatshop.lv/lv/laivu-aprikojums/degvielas-padeves-sastavdalas
9.maijs 2017, 10:10 | links
 
Kaut vai šeitan-
http://www.laivupreces.lv/katalogs/bakas-un-slaukas.html
šļauka+štekeris = 45 eināri + vēl bāka savi 30, tāpat kopā salasās priekš tādas it kā nosacītas "ekstras".
9.maijs 2017, 09:51 | links
 
ivog
tādā gadījumā sorry. Man informācija bija tāda. Izņēmums pavisam mazie 2.5 un 3.5 tie toč bija tikai ar iekšējo bāku. Bet vēl 2015.gadā čoms paņēma 5zs mercūri ar ārējo bāku.
Par tiem štekeriem, domāju tos kurus pārdod tai pašās vietās kur bākas ar visām šlangām. Tagad ātrumā nevaru atrast i-netā, kur biju sameklējis lētākās bākas. Ja pērk oriģinālo štekeri, tad gan visam jābūt kārtībā, bet pieļauju, ka tas arī ir atsevišķi jāpasūta, jāuzzvana uz Laivucentrs.lv viņi taisa mercury apkopes un gan jau kaut kas viņiem uz vietas arī ir.
9.maijs 2017, 09:44 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager