Laivas un to motori

Trimarāna laivas ir stabilas, tas tiesa . Taču ar ariem - galīgi garām... ļoti smaga gaita....
Es iesaku LIELO LĪDAKU - plakandibena , ļoti stabila, ar izcilu gaitu - airēt ir kaifs !. Ar 2,5 zs motoru iet 11 km/h .
10.marts 2023, 13:38 | links
 
Tāpēc jau arī rakstīju "Pellas" TIPA laivas. Problēma ir tajā ka pēc līdzības tām laivām sāka līmēt daudzi - maksimāli plānas, vieglas - vienkārši mēslus, un zīmēja visiem vienus nosaukumus. Daudzas no tām ir tik nestabilas un nedrošas ka patiesībā vajadzētu aizliegt.
10.marts 2023, 12:20 | links
 
Nu nevajag Pellu tā nolikt, ja tā ir no pirmajām, tad stabila pa pirmo. Man Usmā kalpo ļoti labi, un tā nav, protams, tā apaļā sile, ko nez kāpēc arī nosauca par Pellu...

brivkalns, 10.marts 2023, 11:00


Pellas ir dažādas, un vidējais statistikais latvietis par Pellām sauc teju jebkuru stiklašķiedras airu laivu, neskatoties uz to ir tā Pella vai nav - tāds pats sugasvārds kā, piemēram, Moment attiecībā uz līmēm.
10.marts 2023, 11:34 | links
 
Nu nevajag Pellu tā nolikt, ja tā ir no pirmajām, tad stabila pa pirmo. Man Usmā kalpo ļoti labi, un tā nav, protams, tā apaļā sile, ko nez kāpēc arī nosauca par Pellu...
10.marts 2023, 11:00 | links
 
ZobensArnis [Vakar]: RIB laivas nav ērtas makšķerēšanai, tieši tāpat kā pūšļi
Protams ka būs daudz cilvēku kuri teiks ka jau 20. gadus to dara, bet tie ir cilvēki kuri nav izbaudījuši ko piemērotāku.
Protams ka garumā 2,5 m - 3,5 m nav ērti makšķerēt ne pūslī, ne stiklplasta / alumīnija laivā un tur pūslim pat būs savi plusi no drošības "SAJŪTAS" viedokļa, tāpat kā būs mīnusi no ilgmūžības viedokļa un remontspējas.
Bet kas attiecās uz laivām 4m +, tad nav vispār neviena argumenta kāpēc izvēlēties piepūšamo laivu, nu nav. Tur tāpat vajag piekabi, normālu motoru un visu pārējo no tā izrietošo.

Jā,starp citu nav neviena viedokļa par tām poļu plastmasenēm Whally vai tml…
Un arī par Fjordstar ribiem varbūt kāds var ko pateikt?
Paldies!

banans, 9.marts 2023, 09:21Kura no stiklaplasta laivām izmērā 4-4,5m būs tikpat stabila kā tāda paša izmēra piepūšamā laiva?

banans, 10.marts 2023, 10:17


Tā pati 430 Amber, kas zemāk ir ielikta ir ļoti stabila, tur var lēkāt laivā, sēdēt uz borta utt, viss būs ok. Lielie pūšļi 420, 470 ir vēl stabilāki bet vietas daudzums laivā ir ļoti ierobežots. Un ar tādu plastmaseni var apieties nesalīdzināmi drošāk ka ar pūsli. Daudzus baida plastmasenes jo atceras "Pellas" tipa laivas - kurās bail kājās celties, nemz nerunājot par noliešanu pār bortu.
10.marts 2023, 10:27 | links
 
ZobensArnis [09.03.23]: RIB laivas nav ērtas makšķerēšanai, tieši tāpat kā pūšļi
Protams ka būs daudz cilvēku kuri teiks ka jau 20. gadus to dara, bet tie ir cilvēki kuri nav izbaudījuši ko piemērotāku.
Protams ka garumā 2,5 m - 3,5 m nav ērti makšķerēt ne pūslī, ne stiklplasta / alumīnija laivā un tur pūslim pat būs savi plusi no drošības "SAJŪTAS" viedokļa, tāpat kā būs mīnusi no ilgmūžības viedokļa un remontspējas.
Bet kas attiecās uz laivām 4m +, tad nav vispār neviena argumenta kāpēc izvēlēties piepūšamo laivu, nu nav. Tur tāpat vajag piekabi, normālu motoru un visu pārējo no tā izrietošo.

Jā,starp citu nav neviena viedokļa par tām poļu plastmasenēm Whally vai tml…
Un arī par Fjordstar ribiem varbūt kāds var ko pateikt?
Paldies!

banans, 9.marts 2023, 09:21
Kura no stiklaplasta laivām izmērā 4-4,5m būs tikpat stabila kā tāda paša izmēra piepūšamā laiva?
10.marts 2023, 10:17 | links
 
RIB laivas nav ērtas makšķerēšanai, tieši tāpat kā pūšļi
Protams ka būs daudz cilvēku kuri teiks ka jau 20. gadus to dara, bet tie ir cilvēki kuri nav izbaudījuši ko piemērotāku.
Protams ka garumā 2,5 m - 3,5 m nav ērti makšķerēt ne pūslī, ne stiklplasta / alumīnija laivā un tur pūslim pat būs savi plusi no drošības "SAJŪTAS" viedokļa, tāpat kā būs mīnusi no ilgmūžības viedokļa un remontspējas.
Bet kas attiecās uz laivām 4m +, tad nav vispār neviena argumenta kāpēc izvēlēties piepūšamo laivu, nu nav. Tur tāpat vajag piekabi, normālu motoru un visu pārējo no tā izrietošo.

Jā,starp citu nav neviena viedokļa par tām poļu plastmasenēm Whally vai tml…
Un arī par Fjordstar ribiem varbūt kāds var ko pateikt?
Paldies!

banans, 9.marts 2023, 09:21
9.marts 2023, 12:58 | links
 
Whaly laivas gadījās apskatīt tuvāk izstādē. Tieši modeli 455 ar atveramo purngalu. Tai laivai ir 1 milzīga problēma. Viņā patiesībā nav vietas. Nav nodalījumu, nav lādes, nekā tur nav. Vēl man personīgi likās, ka varētu būt problēmas ar laivas kopšanu. Jo tas materiāls ir raupjš un tāds kā porains, kā to visu dabut pēc tam tīru, es nestādos priekšā. Es katrā ziņā par šo cenu tomēr izvēlētos stiklašķiedru un kādu pārbaudītu vērtību kā Terhi vai poļu riverfox.

Whaly 455 cik atceros bija 5.5k, ar to summu jau tirgū ir ko iesākt.
9.marts 2023, 09:45 | links
 
Jā,starp citu nav neviena viedokļa par tām poļu plastmasenēm Whally vai tml…
Un arī par Fjordstar ribiem varbūt kāds var ko pateikt?
Paldies!
9.marts 2023, 09:21 | links
 
Piepūšamās laivas stabilitāte un trokšņa līmenis, bet aluminija laivas plašums !!
9.marts 2023, 07:19 | links
 
Ja kosties, tad manuprāt šīs !!

https://www.laivudepo.lv/produkta-kategorija/laivas/copes-laivas/pe-laivas/
9.marts 2023, 07:18 | links
 
Crazycat [07.03.23]: Sveiki copes biedri!

Vēršos pēc jūsu padoma, jo esmu dillemas priekšā!

beidzot esmu sadūšojies nokomplektēt laivas komplektu (jaunu vēlētos).
Taču nevaru saprast, kas būtu pats optimalākais variants.
Prasības: 70% spiningošana, 30% noenkuroties pludiņam. Spiningotaji pārsvarā būsim 2 gruntīgi vīri ap 100kg. Nepieciešama līdzena, stabila grīda, laivai viegli jāpakļaujas tjūningam (elektromotors priekšā, kātu turētaji, stūres konsole, utt) protams visu neuzstādīšu uzreiz, bet svarīga iespēja lai to varētu darīt nākotnē! Un nepieciešams lai tā laiva ir stabila, droša, un kustas uz priekšu diezgan raiti. garums vismaz 4.20m.
Runājot par budžetu. hmmm... kādi 7k EUR + piekabe, pašlaik varētu atvelēt.
Skatos uz Latrex, Dulkan vai Bush pūsli 420 modeli, vai RIB. Taču RIB nozīmē jaudīgu dzineju, kas procesu padara finansiāli nepatīkamu. Saprotu, ka tam pašam pūslim vajadzēs kādus 20zs, lai būtu ok, LATREX pietiktu 5zs.
Palīdziet man nosvērties, ko man īsti vajag! Kādi kam plusi un mīnusi. Ja RIB tad cik ZS ir minimums? Ja latrex cik zs ir maksimums?
Copēju ezeros, šad tad gribētu pacopēt Daugavā.
7k EUR nav cieti, varētu pastiept, bet nu tad jābūt labam argumentam, kāpēc! Motoru varētu izvelēties arī lietotu.

Paldies par padomiem, jūs noteikti esat bijuši šādas izvēles priekšā!
Es arī par Amber 430!
Tev PM
8.marts 2023, 20:10 | links
 
Sveiki copes biedri!

Vēršos pēc jūsu padoma, jo esmu dillemas priekšā!

beidzot esmu sadūšojies nokomplektēt laivas komplektu (jaunu vēlētos).
Taču nevaru saprast, kas būtu pats optimalākais variants.
Prasības: 70% spiningošana, 30% noenkuroties pludiņam. Spiningotaji pārsvarā būsim 2 gruntīgi vīri ap 100kg. Nepieciešama līdzena, stabila grīda, laivai viegli jāpakļaujas tjūningam (elektromotors priekšā, kātu turētaji, stūres konsole, utt) protams visu neuzstādīšu uzreiz, bet svarīga iespēja lai to varētu darīt nākotnē! Un nepieciešams lai tā laiva ir stabila, droša, un kustas uz priekšu diezgan raiti. garums vismaz 4.20m.
Runājot par budžetu. hmmm... kādi 7k EUR + piekabe, pašlaik varētu atvelēt.
Skatos uz Latrex, Dulkan vai Bush pūsli 420 modeli, vai RIB. Taču RIB nozīmē jaudīgu dzineju, kas procesu padara finansiāli nepatīkamu. Saprotu, ka tam pašam pūslim vajadzēs kādus 20zs, lai būtu ok, LATREX pietiktu 5zs.
Palīdziet man nosvērties, ko man īsti vajag! Kādi kam plusi un mīnusi. Ja RIB tad cik ZS ir minimums? Ja latrex cik zs ir maksimums?
Copēju ezeros, šad tad gribētu pacopēt Daugavā.
7k EUR nav cieti, varētu pastiept, bet nu tad jābūt labam argumentam, kāpēc! Motoru varētu izvelēties arī lietotu.

Paldies par padomiem, jūs noteikti esat bijuši šādas izvēles priekšā!

Crazycat, 7.marts 2023, 21:13

Ar Jūsu budžetu ss.com daži interesanti piedāvājumi.
8.marts 2023, 19:56 | links
 
Crazycat [08.03.23]: Tikai vai laiva nebūs skaļa?

Sev biju skatījies šo. Tā šķiet tīri ok.
Būs skaļāka kā Amber, bet var iekšu izlīmēt ar piemērotu izolējošu materiālu, bišķi klusāk būs.
Nezinu cik cena pieaugs par personalizētu versiju. Kā kalpos ilgtermiņā hvz.
Nav pieredzes.

Es nolecu no iegādes dēļ visām saistītajām problēmām, tādas kā pārvadāšana , auto ar farkopu iegāde, droša glabāšana.
Komplekta cena ar pārsniedza atvēlēto budžetu.
Dēļ tām reizēm cik sanāk laika aizbraukt uz tālākiem ūdeņiem galīgi nebija vērts.

Bet kā variants.
Cena 2950 eur.
Qwest Marine B420

Nezinu tas ir daudz vai maz par tādu.
Kāds lietotājs varētu iekomentēt.
8.marts 2023, 19:44 | links
 
Cik dzirdēju eboats ar nodarbojas ar šo laivu tirdzniecību un uzlabošanu
bet ja interesē Lietuvā tad https://www.laivynas.lt/lt gan pārdod šīs laivas, gan pārveido. Šeit video
https://youtu.be/v2dx7M0sLRE
8.marts 2023, 17:41 | links
 
Sandzeis [08.03.23]: man personīgi acīs iekrita šīs laivas, domāju, ka šis ir ļoti labs vairants, leišiem ir pieejami visi modeļi un viņi ari viņas pārbūvē, liek konsoles u.t.t. https://www.eboat.lv/lv/laivas/marine/strong-range/marine-laiva-strong-range-400-u
Kur tieši pie leišiem ir iespēja šīs laivas apgreidot?Ir kāda mājaslapa vai epasta adrese?
Paldies!
8.marts 2023, 17:11 | links
 
Paldies par viedokļiem, par AMBER biju pat piemirsis, sākot planot un pētīt.
Tas Alumīnija leišu variants arī uzrunā, izskatās tīri sakarīgi. Tikai vai laiva nebūs skaļa?
8.marts 2023, 16:18 | links
 
Tur var ārējo bāku turēt, ja uztaisa sānos izvadu priekš šlanga.
8.marts 2023, 12:42 | links
 
Martins....B [08.03.23]: Kāds ir mēģinājis 430 Amber laivai izveidot zivju kasti ar ūdens sūkni ? Vai taisīt atsevišķu kasti un palūgt lai iestrādā vai pietiek ar to stiklšķiedras nodalījumu ?
Biju par to domājis.
Aizmurējā rundukā varētu, bet ja tur vēl nodalījums priekš sūkņa aķīša tad metru neielocīsi.
8.marts 2023, 12:41 | links
 
Kāds ir mēģinājis 430 Amber laivai izveidot zivju kasti ar ūdens sūkni ? Vai taisīt atsevišķu kasti un palūgt lai iestrādā vai pietiek ar to stiklšķiedras nodalījumu ?
8.marts 2023, 12:10 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager