Laivas un to motori

Fre [04.02.23]: Laba diena, pirmo reizi gribu iegadaties piepusamo laivu(4.20m) bet nav piekabes, un laikam uz jumta masinai ari neuzstutesu. Jautajums vai no piepusamajam laivam drikst, pec copes izlaist gaisu un vai tas laika gaita to nebojas? Esmu redzejis kad lielaka dala glaba laivas piepustas, vai ari tas tikai tadel lain ta nav japus pirms copes?
Var to darīt, bet tas Tev copē prasīs, laiku... Uzglabāt labāk piepūst uz procentiem 80. Tad žurķi un peļi nesagrauzīs...
4.februāris 2023, 00:08 | links
 
Fre [04.02.23]: Laba diena, pirmo reizi gribu iegadaties piepusamo laivu(4.20m) bet nav piekabes, un laikam uz jumta masinai ari neuzstutesu. Jautajums vai no piepusamajam laivam drikst, pec copes izlaist gaisu un vai tas laika gaita to nebojas? Esmu redzejis kad lielaka dala glaba laivas piepustas, vai ari tas tikai tadel lain ta nav japus pirms copes?
Ja nelocīsi laivu kopā ar visiem akmentiņiem un smilti tad nekas slikts nenotiks!
4.februāris 2023, 00:06 | links
 
Laba diena, pirmo reizi gribu iegadaties piepusamo laivu(4.20m) bet nav piekabes, un laikam uz jumta masinai ari neuzstutesu. Jautajums vai no piepusamajam laivam drikst, pec copes izlaist gaisu un vai tas laika gaita to nebojas? Esmu redzejis kad lielaka dala glaba laivas piepustas, vai ari tas tikai tadel lain ta nav japus pirms copes?
4.februāris 2023, 00:03 | links
 
RaimisD [30.01.23]: Janis96 [18:45]: Nu dažkārt šis var noderēt. Piemēram, kad aķis nosēdināts tā ka gudrais impulsnieks vairs nesaprot ka galā ir aķis ;)Nu ja vienīgi, lai iepūš pāris voltus.
Bet tā nakuj.
Tāds kā defibrilators savā ziņā. Puikam laukos kvadriņš bija nomiries jo aizdedze atstāta ieslēgta. Tā arī būtu palicis bez braukšanas, jo kur tu laukos nedēļas nogalē aķi dabūsi. Labi ka šķūnī tāds transformātorveidīgs primāts mētājās ar ko atkačāt. Un tad vēl līdz sezonas beigām novilka
30.janvāris 2023, 20:08 | links
 
Janis96 [30.01.23]: Nu dažkārt šis var noderēt. Piemēram, kad aķis nosēdināts tā ka gudrais impulsnieks vairs nesaprot ka galā ir aķis ;)
Nu ja vienīgi, lai iepūš pāris voltus.
Bet tā nakuj.
30.janvāris 2023, 19:13 | links
 
RaimisD [30.01.23]: Pilnīgi droši varu teikt ,ka visa veida akumulatorus bojā nepiemērots lādētājs.

Šis relikts savā laikā ir piebeidzis ne mazums
svininieku.

Visiem , kas lieto šādu tehniku, norijiet to praktiskā latvieša kurkuli un izmetiet šāda tipa psrs dzelžus ārā.

Par pārdesmit eiro pirkts impulsnieks būs daudz ekonomiskāks saaudzīgāks jūsu aķim.
Nu dažkārt šis var noderēt. Piemēram, kad aķis nosēdināts tā ka gudrais impulsnieks vairs nesaprot ka galā ir aķis ;)
30.janvāris 2023, 18:45 | links
 

Pilnīgi droši varu teikt ,ka visa veida akumulatorus bojā nepiemērots lādētājs.

Šis relikts savā laikā ir piebeidzis ne mazums
svininieku.

Visiem , kas lieto šādu tehniku, norijiet to praktiskā latvieša kurkuli un izmetiet šāda tipa psrs dzelžus ārā.

Par pārdesmit eiro pirkts impulsnieks būs daudz ekonomiskāks saaudzīgāks jūsu aķim.
30.janvāris 2023, 18:18 | links
 
Man tev ir jaunums. Litija akumulatoru tu nemaz nevari izlādēt lidz nullei. To nedrīkst atstāt izlādētu ilgāku laiku.

L200, 30.janvāris 2023, 16:05

Kas no šī visa man jāuztver kā jaunums? Arī svina aķīti copē nevar izlādēt līdz nullei un nav ieteicams atstāt izlādētu.
30.janvāris 2023, 16:19 | links
 
Poltergeists! Es 1x toč izlādēju līdz nullei. Vismaz indikātors rādīja 0%. Var jau būt, kā viņš tik tā rāda, bet īstenībā kaut kas iekšā vēl paliek.
Lai vai kā, paldies par noderīgu info! Būšu zināt turpmāk!
30.janvāris 2023, 16:12 | links
 
MT9 [29.01.23]: Kā var sa..pist litijnieku ?

RaimisD, 29.janvāris 2023, 15:02
Tauta runā, ka litijnieku arī nav ieteicams izlādēt līdz nullei.
Man tev ir jaunums. Litija akumulatoru tu nemaz nevari izlādēt lidz nullei. To nedrīkst atstāt izlādētu ilgāku laiku.
30.janvāris 2023, 16:05 | links
 
Bija laiks, kad aktīvi ņēmos ar radio vadāmajiem modeļiem. Teikšu, ka litija aķi laist līdz 2.5V uz šūnu ir dzīt naglu aķa zārkā. Man pie 3.2V slodzē bija brīdinājums. Zem 3V nolaist jau bija :(
Telefonām vai citam mazēdājam 2.5V laikam graujošu skādi nenodara, bet par labu toč tas nenāk.
Pilnīgi izlādētu litija aķi (ja nav nekādas aizsardzības) var būt bāāigās problēmas vispār uzlādēt. Ne visi balansieri-lādētāji vispār saprot, ko darīt, ja šūnā ir piem. 1.2V. Vispār retais to spēj saprast.
Ir sanācis dažus aķus uzcelt, kam šūnā ir bijis 0.8V, bet tas ir slēdzoties pa taisno pie šunas un lādējot kā NiMh aķi, acis nenolaižot, lai neaiziet pa gaisu :D
30.janvāris 2023, 14:40 | links
 
Telefonā un iekārtās 100% ir kontrolieris. Lielajos litija aķos arī būtu jābūt. Citādi tos aķus varētu izmest. Tukši un 100% uzlādēti degradējas visātrāk. Ja nemaldos, uzglabāt ilgstoši optimāli ir ar 80%.
30.janvāris 2023, 11:53 | links
 
Nav dzirdēts. Ja telefons izlādējas līdz nullei, vai tad baterija bojājas?

nelietotaajs, 29.janvāris 2023, 17:41



Bojājas, gan pie augsta, gan zema uzlādes līmeņa. Ja ikdienā uzlādes līmeni uztur 30-80% robežās, litijnieka kalpošanas mūžs jūtami palielinās.
30.janvāris 2023, 09:06 | links
 
MT9 [15:06]: Kā var sa..pist litijnieku ?

RaimisD, 29.janvāris 2023, 15:02
Tauta runā, ka litijnieku arī nav ieteicams izlādēt līdz nullei.Nav dzirdēts. Ja telefons izlādējas līdz nullei, vai tad baterija bojājas?

nelietotaajs, 29.janvāris 2023, 17:41
litija baterija ir tukša ja ir 2,5v,zemāk kontrolieris neļauj izlādēt,pilna ir pie 3,7v.Ja telefons rāda 1%,tad ir tuvu tiem 2,5v
29.janvāris 2023, 21:32 | links
 
Litija aķi patiesībā nevar izlādēt līdz nullei, tur ir kontrolieris, kas to atslēdz pie noteiktiem apstākļiem, sava veida drošinātājs. Tādu atslēgtu, nosacīti izlādētu aķi nevajag ilgi turēt, sevišķi pie zemām temperatūrām. Tas lēnām turpinot sēsties un pēc kāda laika to vairs uzlādēt nevarēs.

snitraM, 29.janvāris 2023, 19:39

Nezinu, cik enerģijas paliek pēc atslēgšanās, bet, ja sekot telefonā atlikušajiem procentiem un vadīties no tiem, tad līdz nullei var izlādēt. Var jau būt, ka brīdī, kad telefonā rāda 1%, aķītī paliek vēl 11.
29.janvāris 2023, 20:09 | links
 
snitraM [29.01.23]: Man ar 60Ah litija aķi i-pilotam 3 copes reizēm pietiek atliektiem galiem! Vai ar svina aķi 120 Ah var 3 copes reizes izvilkt?
Vēl no plusiem.. svars 60Ah = 7 kg!
Litijnieks pilnvērtīgi strādā līdz pat pilnīgai izlādei. Svina aķis gurst jau pie 60 %

nelietotaajs, 29.janvāris 2023, 17:39

Litija aķi patiesībā nevar izlādēt līdz nullei, tur ir kontrolieris, kas to atslēdz pie noteiktiem apstākļiem, sava veida drošinātājs. Tādu atslēgtu, nosacīti izlādētu aķi nevajag ilgi turēt, sevišķi pie zemām temperatūrām. Tas lēnām turpinot sēsties un pēc kāda laika to vairs uzlādēt nevarēs.
Manam laikam tāda kontroliera tad nav, jo 1x esmu to nobraucis līdz nullei.
29.janvāris 2023, 19:57 | links
 
Man ar 60Ah litija aķi i-pilotam 3 copes reizēm pietiek atliektiem galiem! Vai ar svina aķi 120 Ah var 3 copes reizes izvilkt?
Vēl no plusiem.. svars 60Ah = 7 kg!
Litijnieks pilnvērtīgi strādā līdz pat pilnīgai izlādei. Svina aķis gurst jau pie 60 %

nelietotaajs, 29.janvāris 2023, 17:39


Litija aķi patiesībā nevar izlādēt līdz nullei, tur ir kontrolieris, kas to atslēdz pie noteiktiem apstākļiem, sava veida drošinātājs. Tādu atslēgtu, nosacīti izlādētu aķi nevajag ilgi turēt, sevišķi pie zemām temperatūrām. Tas lēnām turpinot sēsties un pēc kāda laika to vairs uzlādēt nevarēs.
29.janvāris 2023, 19:39 | links
 
MT9 [29.01.23]: Man ar 60Ah litija aķi i-pilotam 3 copes reizēm pietiek atliektiem galiem! Vai ar svina aķi 120 Ah var 3 copes reizes izvilkt?
Vēl no plusiem.. svars 60Ah = 7 kg!
Litijnieks pilnvērtīgi strādā līdz pat pilnīgai izlādei. Svina aķis gurst jau pie 60 %

nelietotaajs, 29.janvāris 2023, 17:39
i-pilotam ar 120 Ah litijnieku varbūt arī pietiek 3 copes dienām, bet Babē, pie riktīgi stipra vēja, ar to nepietiek pat vienai dienai.
Tas ir ja ar šo motoru arī braukā. Tad var būt ar nepietiek. Man ar 60nieku, copējot pārsvarā Daugavā, kur arī ir gan vējš, gan straumē, gan viļņi, enkura režīmā 3 copes reizes mierīgi.
29.janvāris 2023, 19:32 | links
 
Man ar 60Ah litija aķi i-pilotam 3 copes reizēm pietiek atliektiem galiem! Vai ar svina aķi 120 Ah var 3 copes reizes izvilkt?
Vēl no plusiem.. svars 60Ah = 7 kg!
Litijnieks pilnvērtīgi strādā līdz pat pilnīgai izlādei. Svina aķis gurst jau pie 60 %

nelietotaajs, 29.janvāris 2023, 17:39

i-pilotam ar 120 Ah litijnieku varbūt arī pietiek 3 copes dienām, bet Babē, pie riktīgi stipra vēja, ar to nepietiek pat vienai dienai.
29.janvāris 2023, 18:52 | links
 
Nav dzirdēts. Ja telefons izlādējas līdz nullei, vai tad baterija bojājas?

nelietotaajs, 29.janvāris 2023, 17:41

Laivu bāzē teica, lai zemāk par 10% ārā nelādēju. Kā tur īsti ir no fizikas viedokļa, man nav ne jausmas.
29.janvāris 2023, 18:49 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager