Laivas un to motori

L200 [27.01.23]: snitraM [12:20]: Vēl papildus ir arī sods par nereģistrētas motorlaivas izmantošanu, pat ja kabatā ir tiesības un motors tik vien kā 5Hp. Man tāda šmuce sanāca, bet nu tad atlaida - apsolīju laboties.Ok. Es vienu nesaprotu. Kā var būt nereģistrēta motorlaiva, ja tev ir 5 zs motors. :)
Tādā gadījumā tā ir nereģistrēta airu laiva? Un tā taču drīkst būt.
Reģistrētai laivai taču jābūt numurzīmei uz sāniem, bet airu laivai reģistrācija nav obligāta un tad manuprāt nekas netiek pārkāpts.

Bet nu daži pat baznīcā dabūs pērienu, jo nemāk runāt ar piekasīgiem furaškām kā ar viņiem patiesībā būtu jārunā. :)
Tiem 5 hp vispār ar laivas reģistrāciju nav nekāda sakara. Laiva ir laiva. Ja viņa pēc noteikumiem ir jāreģistrē, tad jāreģistrē. Kaut airē bez motora. Tieši tāpat tu vari airēt motorlaivu bez motora, bez tiesībām un formāli nav problēmu uzlikt sodu par to ka tu viņu vadi bez tiesībām.
27.janvāris 2023, 17:09 | links
 
banans [27.01.23]: banans [25.jan]: Labdien.
Sakiet vai MotorGuide Xi3-55FW 54" 12V GPS un Garmin echomap 102sv uhd abus pieslēdzot pie viena litija 12V 100Ah akumulatora būtu pietiekoši copes dienai(10-12stundas)? Panoptix netiks izmantots…
Paldies!Paldies par atbildēm! Sapratu ka jāliek katru pie sava aķa.Iesakiet cik jaudīgu katram atsevišķi likt lai pietiek uz copes dienu 12-14stunām?
Paldies!
Man ipilotam stāv litija 80ah pa trīs copes reizēm nēesmu tukšu dabūjis. Max 60% izterēti. Tas uz enkura funkciju,un šur tur pāris metrus pavirzoties. Babītes ezerā braucot ar nelielu atrumu neizslēdzot visu copes dienu arī nēesmu tukšu vel nosēdinājis.Babītē labs prikols dabon līdaku uzsit uz enkura funkciju un ķeselē laukā,pēc tam turpini virzīties. Enkurs dubļainais nav vairs vajadzīgs. Eho man humim 9 mega stāv 20ah svina,bet vajag lielāku.
27.janvāris 2023, 17:01 | links
 
Pēc puslitra ginesa vienam vismaz rādīja akurāt puspromili. Pēc divdesmit minūtēm - tikai 0,35.

andreiko, 27.janvāris 2023, 14:04[/quote]

Protams,Tev taisniba.
27.janvāris 2023, 15:33 | links
 
Vēl ir svarìgi pērkot jaunu laivu no ražotāja,par veikaliem nezinu!lai tas ieraksta teh.pasē vai airu vai motorlaiva...ja motor, info aiziet uz csdd un tad jau skaitās,ka tev pieder motorlaiva!kaut tā ir tikai 2metrìga tupele!un tāda liekas ir jāreģistrē!
...es kad pirku teicu,lai raksta airu un uz cita vārda!:)ar motoru tas pats!... man nekas nepieder!
27.janvāris 2023, 15:32 | links
 
snitraM [27.01.23]: Vēl papildus ir arī sods par nereģistrētas motorlaivas izmantošanu, pat ja kabatā ir tiesības un motors tik vien kā 5Hp. Man tāda šmuce sanāca, bet nu tad atlaida - apsolīju laboties.
Ok. Es vienu nesaprotu. Kā var būt nereģistrēta motorlaiva, ja tev ir 5 zs motors. :)
Tādā gadījumā tā ir nereģistrēta airu laiva? Un tā taču drīkst būt.
Reģistrētai laivai taču jābūt numurzīmei uz sāniem, bet airu laivai reģistrācija nav obligāta un tad manuprāt nekas netiek pārkāpts.

Bet nu daži pat baznīcā dabūs pērienu, jo nemāk runāt ar piekasīgiem furaškām kā ar viņiem patiesībā būtu jārunā. :)
27.janvāris 2023, 15:16 | links
 
Paldies par atbildēm! Sapratu ka jāliek katru pie sava aķa.Iesakiet cik jaudīgu katram atsevišķi likt lai pietiek uz copes dienu 12-14stunām?
Paldies!

banans, 27.janvāris 2023, 14:33


Līdzīga problēma briest. Mēģinu saprast kādu akumulatoru priekš UHD2 piepirkt. Pēc papīriem maksimālais patēriņš 3.5A. Doma ir par 50AH litija aķi, lai var izmantot kā rezerves, ja galvenis aķis tiek izbraukts tukšs. Varbūt kāds var ieteikt kur šobrīd labāk tādu iegādāties?
27.janvāris 2023, 14:47 | links
 
banans [25.01.23]: Labdien.
Sakiet vai MotorGuide Xi3-55FW 54" 12V GPS un Garmin echomap 102sv uhd abus pieslēdzot pie viena litija 12V 100Ah akumulatora būtu pietiekoši copes dienai(10-12stundas)? Panoptix netiks izmantots…
Paldies!
Paldies par atbildēm! Sapratu ka jāliek katru pie sava aķa.Iesakiet cik jaudīgu katram atsevišķi likt lai pietiek uz copes dienu 12-14stunām?
Paldies!
27.janvāris 2023, 14:33 | links
 
Tas laikam atkarīgs no rumpja un arī mērierīces. Mēs (pirms gadiņiem padsmit) pēc treniņiem mēdzām iešaut aliņu. Vienam no džekiem bija alkonautmetrs. Nu tad džeki, kas bija uz riteņiem, mērija. Pēc puslitra ginesa vienam vismaz rādīja akurāt puspromili. Pēc divdesmit minūtēm - tikai 0,35.
27.janvāris 2023, 14:04 | links
 
Puspromili var dabūt no laba alus kausa, ja mēra uzreiz pēc izdzeršanas.

Nemuldi,neko nevar dabut.Parbaudiju uz sevis.Par atru panema un nekas nebija 000.
27.janvāris 2023, 13:50 | links
 
Jurik [12:03]: Te būs ēdienkarte:Jāā, viela pārdomām.
Nu vismaz auto tiesības neaiztiek.
Nez pusotrīti maz var uzdzert viendienniekā :)

RaimisD, 27.janvāris 2023, 13:09


Mierīgi. Skaiti, ja tev polšs ribās, tad tas ir stabils pusotrītis. Puspromili var dabūt no laba alus kausa, ja mēra uzreiz pēc izdzeršanas. Kad reiz (žurnālistikas vajadzībās) zvanīju uz Gaiļezera narkoloģisko nodaļu, tad tur man viens dakteris teica tā - četrarpus p pēc idejas cilvēkam ir nāvējošā deva. Tomēr pie mums ir ievests klients ar astoņām promilēm un ziniet, viņš izdzīvoja. :)
27.janvāris 2023, 13:32 | links
 
Jurik [27.01.23]: Te būs ēdienkarte:
Jāā, viela pārdomām.
Nu vismaz auto tiesības neaiztiek.
Nez pusotrīti maz var uzdzert viendienniekā :)
27.janvāris 2023, 13:09 | links
 
Grozi kā gribi, visērtāk dzīvot ir nedzerot un ar tiesībām.
27.janvāris 2023, 12:35 | links
 
Vēl papildus ir arī sods par nereģistrētas motorlaivas izmantošanu, pat ja kabatā ir tiesības un motors tik vien kā 5Hp. Man tāda šmuce sanāca, bet nu tad atlaida - apsolīju laboties.
27.janvāris 2023, 12:20 | links
 
RaimisD [27.01.23]: snitraM [10:12]: Viss atkarīgs no tā, kas rakstīts laivas dokumentos.Kad pirku savu Amber man jautāja ko rakstīt dokumentos. Airu laiva vai motorlaiva. Protams ,ka airu laiva.

Ar domu.
Sagribēšu alu 1maijā iesmelt, bez problēmām.
Motors 5hp.

Savajadzēsies , uzlikšu 20hp motoru, ( ražotājs to ļauj ) tiesības kabatā , aliņš mājās un viss čikiniekā.

BET TAS TĀ NAV.

Es nedrīkstu uz šīs laivas likt lielāku motoru kā 3,7kw tobiš 5hp.

Tas pats ar gumijeni.
Kā jau vīri teica.
Ja doķos motorlaiva tad nu nekādas vaļības un tiesībām ar jābūt, pofig kāds motors.
Te būs ēdienkarte:

Par airu laivas vadīšanu publiskajos ūdeņos airu laivas vadītājam:
ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, piemēro brīdinājumu,
ja pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu EUR 40,- apmērā,
ja pārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu EUR 120,-.
Par airu laivas vadīšanu, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, piemēro naudas sodu EUR 170,- apmērā.

Par atteikšanos no alkohola koncentrācijas izelpotajā gaisā pārbaudes sods EUR 700, Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, kā arī narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes piemēro naudas sodu EUR 1000,-

Brīdinājumu vadītājs saņem par ekspluatācijas un vadīšanas noteikumu pārkāpšanu, vadot tādu kuģošanas līdzekli, kura vadīšanai izmanto airi (airus) vai dzinēju, kura jauda nepārsniedz 3,7 kilovatus.

utt
27.janvāris 2023, 12:03 | links
 
snitraM [27.01.23]: Viss atkarīgs no tā, kas rakstīts laivas dokumentos.
Kad pirku savu Amber man jautāja ko rakstīt dokumentos. Airu laiva vai motorlaiva. Protams ,ka airu laiva.

Ar domu.
Sagribēšu alu 1maijā iesmelt, bez problēmām.
Motors 5hp.

Savajadzēsies , uzlikšu 20hp motoru, ( ražotājs to ļauj ) tiesības kabatā , aliņš mājās un viss čikiniekā.

BET TAS TĀ NAV.

Es nedrīkstu uz šīs laivas likt lielāku motoru kā 3,7kw tobiš 5hp.

Tas pats ar gumijeni.
Kā jau vīri teica.
Ja doķos motorlaiva tad nu nekādas vaļības un tiesībām ar jābūt, pofig kāds motors.
27.janvāris 2023, 11:35 | links
 
Fre [27.01.23]: Labdien, jautajums zinosajiem, vai laivai kas ir 3.80 gara un ar 2.5zs motoriti ir nepieciesamas laivas tiesibas? Vai ari ta skaitas ka airu laiva un tas nav nepieciesmas. Paldies jau ieprieksa
Nav nepieciešamas tiesības, ja motora jauda nepārsniedz 5zs.
27.janvāris 2023, 11:31 | links
 
Labdien, jautajums zinosajiem, vai laivai kas ir 3.80 gara un ar 2.5zs motoriti ir nepieciesamas laivas tiesibas? Vai ari ta skaitas ka airu laiva un tas nav nepieciesmas. Paldies jau ieprieksa

Fre, 27.janvāris 2023, 09:21


Viss atkarīgs no tā, kas rakstīts laivas dokumentos. Ja rakstīts ka tā ir airu laiva tad tiesības nevajag un nedrīkst izmantot dzinēju virs 5 HP. Ja dokumentos rakstīts motorlaiva - tad vajag tiesības un vienalga kāds tur dzinējs, var pat nebūt dzinēja bet tiesības vajag tāpat. Mūsu vietējie ražotāji vēl nesen piedāvāja iespēju savām laivām labot dokumentus pie iegādes norādot ka tā ir airu laiva ar dzinēju līdz 5 hp.
27.janvāris 2023, 10:12 | links
 
Labdien, jautajums zinosajiem, vai laivai kas ir 3.80 gara un ar 2.5zs motoriti ir nepieciesamas laivas tiesibas? Vai ari ta skaitas ka airu laiva un tas nav nepieciesmas. Paldies jau ieprieksa
27.janvāris 2023, 09:21 | links
 
nelietotaajs [25.01.23]: Ercis [11:25]: Labdien.
Sakiet vai MotorGuide Xi3-55FW 54" 12V GPS un Garmin echomap 102sv uhd abus pieslēdzot pie viena litija 12V 100Ah akumulatora būtu pietiekoši copes dienai(10-12stundas)? Panoptix netiks izmantots…
Paldies!

banans, 25.janvāris 2023, 08:30

Man radās traucējumi eholotē, kad elektromotors bija ieslēgts, bet tas gan bija skābes aķis, tāpēc eho uzliku savu aķi, motoram - savu.

Var būt kāds vēl var padalīties ar pieredzi?Precīzi tas pats. Man pie litija akumulatora pieslēgts bija gan pilots, gan eholots. Kamēr barauc ar benzīnnieku, tā viss super. Kā noliec uz enkura vai pārbrauc ar pilotu, tā eholots rāda tikai dziļumu, pa ekrānu gļuki. Nopirku eholotei atsevišķu aķīti un viss atrisinājās.
Man ar tieši tāpat ar ipilotu un eho ar lifepo aķi. Es pat nopirku trokšņa slāpētāja filtru.Pieliku klāt bet noņēma kādus 40% no trokšņiem tikai. Tākā katram savs aķis vien jāliek
25.janvāris 2023, 19:55 | links
 
Ercis [25.01.23]: Labdien.
Sakiet vai MotorGuide Xi3-55FW 54" 12V GPS un Garmin echomap 102sv uhd abus pieslēdzot pie viena litija 12V 100Ah akumulatora būtu pietiekoši copes dienai(10-12stundas)? Panoptix netiks izmantots…
Paldies!

banans, 25.janvāris 2023, 08:30

Man radās traucējumi eholotē, kad elektromotors bija ieslēgts, bet tas gan bija skābes aķis, tāpēc eho uzliku savu aķi, motoram - savu.

Var būt kāds vēl var padalīties ar pieredzi?
Precīzi tas pats. Man pie litija akumulatora pieslēgts bija gan pilots, gan eholots. Kamēr barauc ar benzīnnieku, tā viss super. Kā noliec uz enkura vai pārbrauc ar pilotu, tā eholots rāda tikai dziļumu, pa ekrānu gļuki. Nopirku eholotei atsevišķu aķīti un viss atrisinājās.
25.janvāris 2023, 15:27 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager