Laivas un to motori

daddy_j [12.07.22]: OI, rīcineļlai bija "sportiska" smaķele :D
Jā :))))
Pēc mačiem Biķernieki vēl nedēļu pēc ceptām semenēm smaržoja :)))
12.jūlijs 2022, 18:38 | links
 
...ko tik es Jawai benzīnam klāt nejaucu... standarts bija - tankos tirgoja arī eļlu, un tur bija tādas pannas, kur eļla sapilējusi... tad lūk, no turienes 0.5L iesmēlu un bākai (20L) pietika...
12.jūlijs 2022, 16:33 | links
 
Visu bērnību sadzīves mopjiem jaucām bendžu ar auto eļļām. Sporta pļurkām tām gan nē.
Neatceros precīzi, šķiet tiem klāt lēja ricineļļu

RaimisD, 12.jūlijs 2022, 15:57


OI, rīcineļlai bija "sportiska" smaķele :D
12.jūlijs 2022, 16:29 | links
 
valmet [12.07.22]: Jaucot savam 5HP 2Taktu Tohatsu motoram benzīnu, sajaucu traukus un benzīnam 2T eļļas vietā pielēju 4T eļļu, nez tagad jālej laukā vai kautkā var izmantot ? Mans automeistars ieteica uzjaukt pareizo benzīnu un šo liet pa mazam klāt ?
Būs uz virzulīša kvēpa uzdegums vairāk, dūmos bišķi vairāk, smaķels savādāks. Bet tā nav mirstamkaite.
Visu bērnību sadzīves mopjiem jaucām bendžu ar auto eļļām. Sporta pļurkām tām gan nē.
Neatceros precīzi, šķiet tiem klāt lēja ricineļļu
12.jūlijs 2022, 15:57 | links
 
Jaucot savam 5HP 2Taktu Tohatsu motoram benzīnu, sajaucu traukus un benzīnam 2T eļļas vietā pielēju 4T eļļu, nez tagad jālej laukā vai kautkā var izmantot ? Mans automeistars ieteica uzjaukt pareizo benzīnu un šo liet pa mazam klāt ?

valmet, 12.jūlijs 2022, 15:16


Ar pāris litriem nekas viņam nenotiks
12.jūlijs 2022, 15:23 | links
 
Jaucot savam 5HP 2Taktu Tohatsu motoram benzīnu, sajaucu traukus un benzīnam 2T eļļas vietā pielēju 4T eļļu, nez tagad jālej laukā vai kautkā var izmantot ? Mans automeistars ieteica uzjaukt pareizo benzīnu un šo liet pa mazam klāt ?
12.jūlijs 2022, 15:16 | links
 
Plakanais dibens bez ķīļa slīd pa ūdeni labāk?! Tu to nopietni?!
Ir gadījies aizmirst ķīli piepumpēt, un tad nevaru sapras, kas par figņu, ka laiva ar 5hp pēkšņi neiet glisē.

nelietotaajs, 11.jūlijs 2022, 13:14

Runa par dažādām laivām.
11.jūlijs 2022, 13:19 | links
 
Plakanais dibens bez ķīļa slīd pa ūdeni labāk?! Tu to nopietni?!
Ir gadījies aizmirst ķīli piepumpēt, un tad nevaru sapras, kas par figņu, ka laiva ar 5hp pēkšņi neiet glisē.
11.jūlijs 2022, 13:14 | links
 
Elektromotors uz pūšļa ar ķīli nav labs risinājums.

spiningists, 8.jūlijs 2022, 06:12


Tas ir jaunums! Vai minēsi kādu mīnusu ķīlim? Ja nu vienīgi tas, ka nav tik jautri braukt pret vēju un ķert kursu....

Headhunter, 8.jūlijs 2022, 08:35[/quote]
Doma - nobrauktais attālums. Plakanais dibens slīd vieglāk. Mazss pūslis un piem. Daugava virs Daugavpils ir lietojams pa straumei. Ar motoru gāzi jādot ne pa jokam li iet uz priekšu. Tas uz Brig330 ar 5ZS. Mazāks būs vēl sūdīgāk. 380 Brig pat tukšgaitā iet pret straumi divatā.... Tādi praktiski eksperimenti divatā un ne ziloņiem miesās.
11.jūlijs 2022, 12:44 | links
 
Sveiki, mazajiem motoriem ir vienādi bāku vāciņi vai ir starpība starp Yamaha un Tohatsu? Ar mazajiem domāju līdz 6hp.
10.jūlijs 2022, 23:00 | links
 
Nu OK! Paldies par info un padomiem, tagad ir kaut kāda saprašana tajā laivas izvēlē. Domāsim- darīsim un tiekamies uz ūdeņiem!
9.jūlijs 2022, 18:57 | links
 
man Dulkans Gauja 300r, bij ar dēļu grīdu un es ieliku finieri, liels labs kuģis ar piekarināmo tranci, laba manta jau gadus 10 kalpo
9.jūlijs 2022, 06:27 | links
 
Ā, un mans personīgais viedoklis - laiva bez ķīļa nav īsti nekāda laiva un absolūti nepiekrītu iepriekš minētajam, ka laivu ar ķīli nevar lietot ar elektromotoru. Es pat nevaru iedomāties pamatojumu kāpēc lai tā būtu, jo pats lietoju elektromotoru un vispār neredzu nekādu iemeslu šim apgalvojumam...
8.jūlijs 2022, 23:20 | links
 
Rudulis21, es nešauboties varu ieteikt Aviks H310. Izturīga, stabila laiva ar lieliem baloniem un cieto grīdu. Un iekļaujas budžetā. Tiesa pasmaga, bet, ja pašam spēks ir un nav gluži uz 5 stāvu jāstiepj, tad nekāda vaina. Es vairāk kā 2 gadus pumpēju un locīju katrā copē. Vasarā nekādu problēmu, bet, ņemot vērā, ka braucu bieži un arī temperatūrās ap 0,tad gan bija čakars, jo paliek ciets tas materiāls utt., tāpēc pēc tam tā pat nopirku piekabi :)
8.jūlijs 2022, 23:13 | links
 
Var jau mēģināt to nezināmas izcelsmes laivu aizvest uz Dulkan servisu, viņi vannā paskatīsies, kas par vainu, varbūt var sataisīt.
Ķīlis dod stabilu kursu, bez grozīšanās pa visiem vējiem.
Patiesībā jā, ja paredzēts tikai elektromotors, tad tas uzkarināmais trancis arī der.
8.jūlijs 2022, 22:26 | links
 
Rudulis21.Ņem Gauja 285 R .Viņai priekš elektro motora nāk līdzi uzkarams trancis.Man pašam tāda,priekš viena ideāli.Vienīgais ,ja gribi benzīna motoru tad tas trancis neturēs-tā man Dulkanā teica.
8.jūlijs 2022, 22:08 | links
 
Headhunter [07.07.22]: Es ietektu Dulkan. Pats vienu palietoju padsmit gadus. Skatītos, lai ir trancis, cietā grīda un ķīlis. Tas pats minimālais džentlmeņa komplekts. 2,9 garums gan tāds paknaps, ja ar elektromotoru, tad aķis + parpalas + pats, būs par īsu....

Nu jā. Man paziņa arī ieteica Dulkan. Bet vai šāda tipa laivām, kā bildē, vēl vajag tranci? Un par grīdu runājot, skatos, ka tām, kuras varētu atļauties ir grīdas dēļi vai finiera pamatnes klājums. Tas laikam nav labi. Un ko tieši dara ķīlis? Vai viņš ir laivas stabilitātei, vai kāda cita funkcija?
Un tas garums ir tāds pamazs, bet nu nekas garāks nesanāks. Priekš pirmās būs pietiekami, motorīti tāpat šogad nepirkšu, airēšu, un nepārspīlēšu ar parpalu daudzumu. Pagājušo gadu nopirku no paziņa lietotu laivu- nezināmas izcelsmes, tāda diezgan liela, bet ik pēc 5 min jāpumpē gaiss klāt, kaut kur laiž, bet tā arī neizdevās saprast kur. Tā ka pēc tādas neveiksmes arī maza laiva šķitīs laba, jo nebūs caura. Starp citu man nav piekabes, tādēļ nāksies vienmēr piepumpēt un vedot mājās izlaist gaisu. Vai šāda regulāra viņas mocīšana būs viņai veselīga?
8.jūlijs 2022, 20:20 | links
 
Elektromotors uz pūšļa ar ķīli nav labs risinājums.

spiningists, 8.jūlijs 2022, 06:12[/quote]

Tas ir jaunums! Vai minēsi kādu mīnusu ķīlim? Ja nu vienīgi tas, ka nav tik jautri braukt pret vēju un ķert kursu....
8.jūlijs 2022, 08:35 | links
 
Sveiki. Plānoju pirkt piepūšamo laivu. Budžets neatļauj neko dārgu, tādēļ skatos no lētākā gala. Ceru, ko atrast līdz 750 eiro. Pagaidām izskatās, ka jāizvēlas kāda no Aqua storm vai Dulkan piedāvājuma laivām. Laikam gribu tādu, kurai aizmugures daļa nav no balona, bet cietā, kur var piestiprināt elektro motorīti kādreiz. Vai ir kādi ieteikumi, kuras no šīm abām firmām ir izturīgākas un ilgtspējīgākas, un kuri modeļi. Pagaidām, pašam personīgi simpatizē Dulkan 290D un Dulkan 290RL. Copēju gan pa tīriem, gan diezgan zāļainiem ezeriem un gribētos, lai der arī copei pa upi. Ceru uz Jūsu ieteikumiem.

Rudulis21, 7.jūlijs 2022, 20:22

Laiva bez ķīļa iegrimst mazāk un slīd vieglāk - tas no novērojumiem. Diemžēl lēts komplekts ar iespēju apgreidoties un ar cieto grīdu nesanāks. Elektromotors uz pūšļa ar ķīli nav labs risinājums. Ja plāno uz manuālo, pērkot īpaši pievērs uzmanību airu stiprinājumam, kvalitātei. Lai nav kaut kādas stopargumijas....
8.jūlijs 2022, 06:12 | links
 
Es ietektu Dulkan. Pats vienu palietoju padsmit gadus. Skatītos, lai ir trancis, cietā grīda un ķīlis. Tas pats minimālais džentlmeņa komplekts. 2,9 garums gan tāds paknaps, ja ar elektromotoru, tad aķis + parpalas + pats, būs par īsu....
7.jūlijs 2022, 22:07 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager