Laivas un to motori

To DOLO
Ja vedīsi laivu, tad sien to nevis pie reliņiem, bet mašīnas...
Dažiem modeļiem to dara atverot durvis un štropes cauri, citiem caur atvērtu loga stiklu. Tāpat ar to braukšanas ātrumu. Man optimālais 75 km/h ar pūsli, kāpinot līdz 90, degvielas patēriņš pieaug par 30-40%.
17.aprīlis 2014, 13:32 | links
 
Savā laikā esmu vadājis tikai ''Avtobot'', bet viņa bija saliekama. Esmu redzējis kā ved gumijeni kārtīgi nepiesietu - puse laivas pretvējā pacelta gaisā. Šķiet, ka Engurē ar savu laivu nedrīkst. Vismaz agrāk varēja dabūt pa spārniem.

skiperis, 17.aprīlis 2014, 10:00

Jābūt reģistrētai, tad drīkst no bāzes braukt iekšā. Bet esmu redzējis ka brauc ar pūsli, benzīna motoru, tā ka kontrolē Engurē tāda ļoti, ļoti vāja :D
17.aprīlis 2014, 12:43 | links
 
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/albums/laivasams/

Vedu Samu, nekādu problēmu. Pagarināju uz sāniem reliņus,jo laiva pa platu, noštropēts ar divām štropēm.
Varu notirgot reliņus,jo nu jau ir cita laiva un nav padomā pārdislocēties! Reliņi Mont Blanc, regulējamie. 50 eur
P.S. :D Šitais jau velk uz sludinājumu sadaļu.

zogs, 17.aprīlis 2014, 10:54


Paldies, sams modelis liekas tāds pamazs, braucam divatā parasti. Reliņi ir oriģinālie, iet šķērsām jumtam.
17.aprīlis 2014, 12:40 | links
 
neņemt nost amatieru lādētaju gan nav prata darbs.
17.aprīlis 2014, 12:37 | links
 
Starp citu, kolēģi, vai ir kāds akumulatoru modelis zem 100 Ls, kas var stingi paātrināt lādēšanas ātrumu? Vai tie "impulsu" lādētāji pa 50 EUR paātrina procesu?
Pagaidām izkalpinu ~30 gadus vecu lādētāju, kas 80Ah līdz pilnam lādē ~10 stundas.

geos, 16.aprīlis 2014, 23:52


Painteresējies pa čomiem, kur var dabūt galus pie vecajiem (nosacīti-pareizāk pēcgarantijas) ākiem no mobilām stacijām. Man tādi 2 gab. bija (par koni dabūju). Iet trešo gadu. Kad dabūju, tad ietilpa ap 75Ah (sākotnēji bija 105Ah). Viens gēla otrs parastais skābenieks. Smagi gan - ap 35 kg). Viens lādējas, otrs darbojas. Man bija arī impulsu lādētājs. Ātri nobeidzās. Ar garantiju veikalā ieteica mainīt uz parasto-nobeigšanās viņiem espt pabieža parādība. Lādēšanas ātrumā atšķirību dižu nemanīju. Vienīgi varēja neņemt nost kad pilns - uztur pilnu, piedodot pa druskam klāt "barību".
17.aprīlis 2014, 12:09 | links
 
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/albums/laivasams/

Vedu Samu, nekādu problēmu. Pagarināju uz sāniem reliņus,jo laiva pa platu, noštropēts ar divām štropēm.
Varu notirgot reliņus,jo nu jau ir cita laiva un nav padomā pārdislocēties! Reliņi Mont Blanc, regulējamie. 50 eur
P.S. :D Šitais jau velk uz sludinājumu sadaļu.

zogs, 17.aprīlis 2014, 10:54

http://www.copeslietas.lv/site/bildes/albums/laivasams/

Vedu Samu, nekādu problēmu. Pagarināju uz sāniem reliņus,jo laiva pa platu, noštropēts ar divām štropēm.
Varu notirgot reliņus,jo nu jau ir cita laiva un nav padomā pārdislocēties! Reliņi Mont Blanc, regulējamie. 50 eur
P.S. :D Šitais jau velk uz sludinājumu sadaļu.

zogs, 17.aprīlis 2014, 10:54

P.S. Precizēju: pagarināju bagāžnieka stieņus!:D Faktiski jau tie nav reliņi!
17.aprīlis 2014, 10:56 | links
 
http://www.copeslietas.lv/site/bildes/albums/laivasams/

Vedu Samu, nekādu problēmu. Pagarināju uz sāniem reliņus,jo laiva pa platu, noštropēts ar divām štropēm.
Varu notirgot reliņus,jo nu jau ir cita laiva un nav padomā pārdislocēties! Reliņi Mont Blanc, regulējamie. 50 eur
P.S. :D Šitais jau velk uz sludinājumu sadaļu.
17.aprīlis 2014, 10:54 | links
 
Gribēju uzzināt vai kādam no šī topika dalībniekiem ir pieredze ar laivas (plastmasniece) vešanu uz vieglā auto jumta? Autiņš caravan tipa. Kāda būtu piemērotākā laiva lai divatā uzceltu un noceltu. Cope seklos ezeros - Babīte, Sloka, Liepājas arī Engures. Ja zināt konkrētus modeļus tad iesakiet. Ja ideja nav ok tad tā arī pasakiet. Piekabi tā kā nav vēlme pirkt...

dolo, 17.aprīlis 2014, 09:37



Esmu vadājis SAMS. Maza un viegla laiviņa. Divatā bez problēmām. Smagāku jau būs grūtāk. Gan jau var ko lielāku arī, bet ne ļoti. Protams, obligāti vajag jumta bagāžnieku. Pie tā stingri šķērsām nostiprini divus dēļus un tad lpa virsu laivu.
Gumijnieces ir daudz vieglāk pārvādāt, jo var papusei izlaist gaisu un amortizējas kratoties.
17.aprīlis 2014, 10:41 | links
 
Savā laikā esmu vadājis tikai ''Avtobot'', bet viņa bija saliekama. Esmu redzējis kā ved gumijeni kārtīgi nepiesietu - puse laivas pretvējā pacelta gaisā. Šķiet, ka Engurē ar savu laivu nedrīkst. Vismaz agrāk varēja dabūt pa spārniem.
17.aprīlis 2014, 10:00 | links
 
Gribēju uzzināt vai kādam no šī topika dalībniekiem ir pieredze ar laivas (plastmasniece) vešanu uz vieglā auto jumta? Autiņš caravan tipa. Kāda būtu piemērotākā laiva lai divatā uzceltu un noceltu. Cope seklos ezeros - Babīte, Sloka, Liepājas arī Engures. Ja zināt konkrētus modeļus tad iesakiet. Ja ideja nav ok tad tā arī pasakiet. Piekabi tā kā nav vēlme pirkt...

dolo, 17.aprīlis 2014, 09:37


Nekāda vaina. Savulaik uz vieglā pikaba jumta vadāju finiera laiviņu. 1 vareju gan uzcelt, gan nofīrēt lejā.
Galvenais kārtīgi noštropē, savādāk pretīmnākošā fūre noraus lejā un ta būs Sūdi!
17.aprīlis 2014, 09:49 | links
 
Gribēju uzzināt vai kādam no šī topika dalībniekiem ir pieredze ar laivas (plastmasniece) vešanu uz vieglā auto jumta? Autiņš caravan tipa. Kāda būtu piemērotākā laiva lai divatā uzceltu un noceltu. Cope seklos ezeros - Babīte, Sloka, Liepājas arī Engures. Ja zināt konkrētus modeļus tad iesakiet. Ja ideja nav ok tad tā arī pasakiet. Piekabi tā kā nav vēlme pirkt...
17.aprīlis 2014, 09:37 | links
 
neliela izmēra ezeros - līdz 50ha motors nav vajadzīgs! :D

dolo, 16.aprīlis 2014, 16:16

Tu to manam plīsušajam mugurkaula diskam iestāsti :(

zaraza, 16.aprīlis 2014, 21:02


Nu un?! Man arī ir tāda šaize un ko?! Cik bieži vingro pareizos vingrojumus, cik bieži ej pie fizioterapeita uz nodarbību? Beidz ņaudēt. Stiepjot tam el. mot. aķi ap 30 kg būs lielāks kaitējums, pārbaudīts no paša pieredzes.... Es necopēju mazos ezeros, bet nav problēmu kilometrus 3-5 noairēt bez pauzes. Un ne jau pa normālu dziļumu, bet teiksim no Ornitologiem uz Ķūļiem pie pērnā gada līmeņa :D
17.aprīlis 2014, 09:22 | links
 
Piekrītu bushmans rakstītam ka jāvērtē copes paradumi un kur copē. Manuprāt viss labākais ka ir abi, jo ir labas ūdenstilpnes kur var pārvietoties tikai ar elektromotoru vai arī jāsēžas airos... kas ar nav slikti:)
Man personīgi patīk copēt nelielās upēs kur no rīta uzrauj pret straumi un tad lēnam dreifējot laižas lejā un apstrādā līcīšu un zāļu kantes un te jau vajag benzīnieku.
17.aprīlis 2014, 09:16 | links
 
Pirku 100 vai pat 110ah aķus parastos pa 45 lidz 50ls, nekādu problėmu. Brauc visu dienu , tiesa gan ka labi strädä pirmos 2gadus , tad paliek švakäk. Tas vis ideäli velcei un maziem gabaliem, bet kä jau te saka ja grib braukt lielākus gabalus tad vajag benzīnu.
17.aprīlis 2014, 07:49 | links
 
..nav jau neviens jāpārliecina,,kurš motors labāks,,,,katram vienkarši jāizvērtē savvi copes paradumi,vēlmes un iespējas....Ar kartupeļu dakšām arī var izrakt bedri,,,bet labak to darīt ar lāpstu !!!
...pie iepriekšēja autora rakstīta varu vēl piebilst,ka aķis labi srtādā,kā balanss,,man viņš ir novietots laivas priekšgalā (vadi jāpagarina)...tātad pūslis netaisa...pļek,pļek vilņos.
..geos,,,pasties MONBAT SEMI TRACTION 105 Ah.
17.aprīlis 2014, 07:31 | links
 
Starp citu, kolēģi, vai ir kāds akumulatoru modelis zem 100 Ls, kas var stingi paātrināt lādēšanas ātrumu? Vai tie "impulsu" lādētāji pa 50 EUR paātrina procesu?
Pagaidām izkalpinu ~30 gadus vecu lādētāju, kas 80Ah līdz pilnam lādē ~10 stundas.
16.aprīlis 2014, 23:52 | links
 
Kolēģi, aicinu pārvērtēt visus "pret" elektromotoriem. Uzskaitīšu iemeslus:

1) Pirmkārt, daudzos fantastiskos Latvijas ezeros bencīna motori ir aizliegti!

2) Kā jau kolēģi pieminēja, ar elektro cope notiek pilnībā BEZ jebkāda trokšņa. Ja copē nedēļas nogalēs, uzskatu ka šis ir ļoti svarīgs faktors atpūtai. Pie necopes, diemžēl, arī bencīns nepalīdz.

3) Ar mazākajiem elektro motorīšiem un 80 Ah aķi var nomakšķerēt visu dienu 4-8 h. Velce 90% notiek 1-2 ātrumā, kas ar jaunu 80 ampērstundu aķi dod ~5-7 velces stundas, bet parasti taču nevelcē visu dienu, bet periodiski apmētā bez braukāšanas arī klusos līdaku līcīšus.

4) Mazajiem bencīnniekiem nav atpakaļgaitas. Dažiem var kāju apgriezt pa 360 grādiem, bet var traucēt laivas ķīlis. Bencīnnieks nedod iespēju čukstus pateikt "eu, pado' 5 m atpakaļ" un to arī izdarīt.

Un tad vēl faktori - smaka, cena, svars. Tas individuāli.

Mana konkrētā pieredze ir ar 160 latus vērtu "necilo" Outlan ThrustPower ķīnieti un 80 ah kautkādu poļu vai čehu Sznajder hibrīda aķi (ne auto, ne gēla, bet invalīdu ratiņiem derot). Tūlīt būs vismaz 5 sezona. Copējam gandrīz visu vasaras-rudens sezonu weekendos.

Mīnuss protams ir lādēšana, jo 80 Ah aķim līdz "pilns" vajag ~10-11 stundas. Bet arī tas ir parasti ir nieks, jo otrā dienā, kā likums, cope ir īsāka. Un laika gaitā no čomiem var savāk "vecos" auto aķus "rezervītei".

Tātad, bencīnnieks ahūni ir vajadzīgs, ja močī pa lielajiem ezeriem un upēm un ir obligāta vajadzība pārbraukt palielus attālumus no vienas medīgas kants uz otru 4 km attālumā.

Nu tāda mana pieredze...

Eku, bilde, ar minētā ķīnieša spējām. Laika gaitā spējas aķim un motoram krītās, taču pēc 4 sezonām neko jūtami:
16.aprīlis 2014, 23:39 | links
 
Ideāli ir i-Pilot :)

Tiem kam maka biezums atļauj.... :)
16.aprīlis 2014, 23:25 | links
 
Man ir laiva 4,5 m , benzīn motors tohatshu 9,8(biku pa mazu manai laivai) bet apsveru iespēju piepirkt klāt arī elektro motoru tieši ja mētā spini un vajag pašiverēt pa akvatoriju uz priekšu un atpakaļ īsās distancēs . pie airiem sēsties slinkums , lielo motoru darbināt ''hlopotna''.ideāli būtu ja piķis atļauj elektromotoru ar pedāli , tad var šļūkāt turpinot špiningošanu.

Reims, 16.aprīlis 2014, 22:14


Ideāli ir i-Pilot :)
16.aprīlis 2014, 23:23 | links
 
Man ir laiva 4,5 m , benzīn motors tohatshu 9,8(biku pa mazu manai laivai) bet apsveru iespēju piepirkt klāt arī elektro motoru tieši ja mētā spini un vajag pašiverēt pa akvatoriju uz priekšu un atpakaļ īsās distancēs . pie airiem sēsties slinkums , lielo motoru darbināt ''hlopotna''.ideāli būtu ja piķis atļauj elektromotoru ar pedāli , tad var šļūkāt turpinot špiningošanu.
16.aprīlis 2014, 22:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager