Laivas un to motori

Jautājums kas ir laivas dokumentos rakstīts : motorlaiva vai airu laiva ?
27.marts 2014, 18:42 | links
 
http://www.lumsf.lv/lv/jaunumi/arhivs/csdd_-_atputas_kugu_vaditaju_kvalifikacija_un_kugosanas_lidzeklu_registracija/

Par braukšanu ar nereģistrētu transportlīdzekli – 150 līdz 200 lati
27.marts 2014, 18:42 | links
 
http://likumi.lv/doc.php?id=173025

2.2. motorlaivas (ūdenssportam un izklaidei paredzēts kuģošanas līdzeklis bez klāja un atsevišķām, no ūdens aizsargātām telpām cilvēkiem. Tas paredzēts braukšanai, galvenokārt izmantojot mehānisko dzinēju, kura jauda ir lielāka par 3,7 kW, un tā garums ir lielāks par 2,5 metriem);
27.marts 2014, 18:41 | links
 
Ja laivas pasē ir rakstīts motorlaiva, tad nekāda airu laiva neglābs. Airu laiva ir laiva, kurai paredzēts kabināt virsū līdz 3.7kw. Motorlaiva likuma izpratnē paliek motorlaiva jebkurā situācijā, pat kustināta tikai ar airiem.

Un jā - sods no 210 līdz 280 eiro par reģistrācijas noteikumu pārkāpšanu.
27.marts 2014, 18:39 | links
 
http://likumi.lv/doc.php?id=82816
2. CSDD reģistrē šādus kuģošanas līdzekļus neatkarīgi no to izmantošanas veida:
2.4 airu laivas (kuģošanas līdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot airi (airus) vai motoru, kura jauda nepārsniedz 3,68 kW).
5. Airu laivas reģistrē brīvprātīgi, izņemot gadījumus, ja tās izmanto rūpnieciskajā zvejā, kā arī ja pašvaldība vai cits iekšējo ūdeņu īpašnieks tam piederošajos iekšējos ūdeņus ir paredzējis airu laivu reģistrēšanu šajos noteikumos noteiktajā kārtībā.
27.marts 2014, 18:38 | links
 
nav jau svarīgi, vai motors ir virsū vai nav. ja tā nav airu laiva un paredzēts lielāks motors kā cik tur zs, tad ir jāreģistrē.

kaut vai airējies, bet laiva jāreģistrē.
tie jūsu minētie zirgi attiecas uz laivas vadīšanu un motora reģistrēšanu. cik saprotu, čalim tak sods par to ka laiva nav reģistrēta un nav numurzīmju.

kkas, 27.marts 2014, 18:23

kur var izlasiit ka laiva kurai peec tehniskiem datiem var likt motoru virs 5 hp.,nedriikst saukties AIRU LAIVA?Nopeerku piem. pellveidigo laivu kurai driikst karinaat virs 5 hp, kas tad man buutu vinja jaregjistree?puus pasaule tad buutu sodaama:)
27.marts 2014, 18:35 | links
 
nav jau svarīgi, vai motors ir virsū vai nav. ja tā nav airu laiva un paredzēts lielāks motors kā cik tur zs, tad ir jāreģistrē.

kaut vai airējies, bet laiva jāreģistrē.
tie jūsu minētie zirgi attiecas uz laivas vadīšanu un motora reģistrēšanu. cik saprotu, čalim tak sods par to ka laiva nav reģistrēta un nav numurzīmju.
27.marts 2014, 18:23 | links
 
kads sods vareetu buut par parvietosanos ar airu laivu kurai uzkabinaats motors virs 5 hp?kur vareetu samekleet saadu info?
27.marts 2014, 18:05 | links
 
Ar tādu motoru vari braukt pa Peipusa ūdeņiem - šķiet, ka estiņiem līdz 30hp nav jāreģistrē. Latvijā vari braukt ar motoru līdz 5hp un Tava laiva tiks uzskatīta par airu laivu. Ja liec lielāku motoru (15hp), tad obligāti jāreģistrē gan laiva, gan motors.
27.marts 2014, 17:30 | links
 
resp.sods 150-200 ls(cik eiro nerekjinaaju):)
27.marts 2014, 17:11 | links
 
KAA tur iisti juridiski ir man sodien pieseeja saadu protokolu ,es braucu ar 23 martaa iegaadaatu laivu(tas ir pieradaams)rakstiits protokola apmeram taa VAIDIAJA GUMIJAS MOTORLAIVU KURA APRIKOTA AR JOHNSON 15 ZS MOTORU,KURA NAV REGJISTREETA UN SIM NULUKAM PAREDZETAJAAS VIETAAS VIETAAS NAV NORADITAS VALSTS REGJISTRACIJAS NUMURA ZIMES AR KO PARKAPTI MINISTRU KAB.01.03.2005 GADA NOTEIKUMI NR 158 "NOTEIKUMI PAR KUGJOSANAS LIDZEKLJU SATIKSMI IEKSEJOS UDENJOS"26.2PUNKTA PRASIBAS.
27.marts 2014, 16:51 | links
 
Man ir piereģistrēts Veterok 8. Ja pareizi atceros, tad ar motora pasi pietika. Numurus salīdzināt nevajadzēja, jo viņi jau ir pasē. Iespējams, ka tagad ir kas mainījies. Palasi e-CSDD.

skiperis, 26.marts 2014, 20:20


tnx. šodien mēģināšu pēc tāda principa
27.marts 2014, 11:19 | links
 
Man ir piereģistrēts Veterok 8. Ja pareizi atceros, tad ar motora pasi pietika. Numurus salīdzināt nevajadzēja, jo viņi jau ir pasē. Iespējams, ka tagad ir kas mainījies. Palasi e-CSDD.
26.marts 2014, 20:20 | links
 
Varbūt kādam ir bijusi saskare ar to, kā piereģistrēt iepriekš nereģistrētu padomju laiku motoru. Ir padomju laiku grāmatiņa kurā fiksēts numurs kā arī izgatavošanas un pārdošanas datums. Tas arī viss.

Zvanīju uz CSDD man piesējās, ka jābūt pirkšanas dokumentam kurā ir fiksēts, kam pārdots, bet nu nejau 1978 gadā padomju laikā tas tika darīts.

Varbūt ir kāds saskāries un var painformēt kas un kā?

Cik sapratu, tad jāved uz numuru salīdzināšanu un ar to grāmatiņu vajadzētu pietikt lai piereģistrētu.

Priecāšos par info.
26.marts 2014, 19:17 | links
 
Varbūt kādam ir atsauksmes par VIAMARE laivām?

http://www.via-nova-sports.de/item.php/Boote%20%2B%20Kajaks/VIAMARE%20380%20Alu/
26.marts 2014, 11:58 | links
 
Domāju, ka jā! Pajautā Briketam.
25.marts 2014, 21:10 | links
 
Divatā ar kasiku, katrs savu, un uz priekšu. Ne velti viņš tik priecīgs... Salīdzinot ar to, ko redzēju pagājušajā maijā... Malacis, man prieks par Tevi!

skiperis, 24.marts 2014, 18:39


Tu tiešām esi pārliecināts par to, ko redzēji?!
25.marts 2014, 19:52 | links
 
urmaas. Nebūs viss, višs tāpat, kā iepriekš - ar airiem. |Ceru, ka atrunāju pirkt elektrisko, bet Tavējais 5-nieks puikim vēl ''kožās''. Gan jau bikiņ vēlāk paņems dižāku un tad gan mumsiem Pāvilostā vairs nebūs ko darīt ;)))
Andri:)
Man jau tagad būs bail Pāvilostā rādīties. :))
Bet malači puikas. Lai tik biku iekrāj un kārtīgu motorīti kar virsū. Ar airu aizstājēju/e.motorīti jūrjā nav ko darīt.:)

skiperis, 24.marts 2014, 18:30

Skiper,lai šito kuģi ar airiem un jūrā...tur jau Bergmaņa rumpi vajag! :DBūs,būs motorīC,ne-elektro ;)

Brikets, 24.marts 2014, 18:34

Pareiz Andris raksta- Abiem ar Kāsīti pa sovkovajai un aidā jūrjiņā. Ar bairīti vien nepietiks, vajadzēs biku speķmaizīti iekost. :))
24.marts 2014, 19:49 | links
 
Divatā ar kasiku, katrs savu, un uz priekšu. Ne velti viņš tik priecīgs... Salīdzinot ar to, ko redzēju pagājušajā maijā... Malacis, man prieks par Tevi!
24.marts 2014, 18:39 | links
 
Skiper,lai šito kuģi ar airiem un jūrā...tur jau Bergmaņa rumpi vajag! :D
Būs,būs motorīC,ne-elektro ;)
24.marts 2014, 18:34 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager