Laivas un to motori

Papildus,ka kau mineju ieprieks, izmantoju motul degvielas stabilizatoru. Ne tikai uz ziemu, bet ari katru reizi uzpildot 5l degvielas kannu, jo reizem sanak lielaka pauze starp copes reizem. Otra darbiba gan ir mana iniciativa, meistars teica,ka nav nepieciesama.

sigi, 12.maijs 2022, 18:59


es arī katrreiz leju stabilizatoru, gadiem, un viss čikeniekā. Meistars palisk bez darba, ja VISUS knifus atklās :)

Bimbas, runā, ka tos vienā rūpnīcā liek kopā. ja cena vienāda, tad ņem Merkūru, tomēr "brendīgāks" :)

Man pa 12 gadi vienīgās problēmas - ap gadu 8to striķi norāvu un ap gadu 10to bāka pie korķa saplaisāja, ja ar pilnu bāku ved guļus, degviela pil un smacenieks... jauna bāka pāri 100 eur bet citādi rauj un mauc, pat sveci neesmu mainījis, tikai 1x gadā eļlu motorā un kājā.
12.maijs 2022, 20:26 | links
 
Bimbas [12.05.22]: Kuru no šiem ņemt MERCURY F3.5MH vai Tohatsu 3.5 Zs? cena vienāda
Man ir/ bija Mercury 3.5nieks. Neko sliktu par motoru nevaru pateikt, bet tas dīlers... Laivu centrā savu mūžu vairs kāju nesperšu
12.maijs 2022, 19:49 | links
 
Kuru no šiem ņemt MERCURY F3.5MH vai Tohatsu 3.5 Zs? cena vienāda
12.maijs 2022, 19:31 | links
 
Papildus,ka kau mineju ieprieks, izmantoju motul degvielas stabilizatoru. Ne tikai uz ziemu, bet ari katru reizi uzpildot 5l degvielas kannu, jo reizem sanak lielaka pauze starp copes reizem. Otra darbiba gan ir mana iniciativa, meistars teica,ka nav nepieciesama.
12.maijs 2022, 18:59 | links
 
Man ir mazais motors. Leju tikai 98 benzinu un tikai Nestes. Es neesmu eksperts, ko man servisa meistars ieteica, to ari daru. Lidz sim, ne mazako problemu ar motoru nav bijis. Motors salidzinosi jauns.

Ieprieks bija vecais suzuks 2.2hp, karbikis medza nikoties pat ar 98.
12.maijs 2022, 18:56 | links
 
un vēl jau ir nianse ar būtisku atšķirību starp laivas motora un automašīnas izmantošanas apstākļiem, bāku hermētiskumu utt. Laivas motora degvielai neizbēgami vienmēr tiek vairāk ūdens kondensāta... no tā izvairīties pilnībā fiziski nav ispējams... un tas kā reiz tās biopiedevas kaut kādā veidā ar to reaģē un kaut ko kristalizē, ko nedara ar standata fosilo degvielu.
12.maijs 2022, 18:15 | links
 
Pilnīgi vienalga....visiem zemāk komentātājiem vajadzētu painteresēties par atšķirību starp 95 un 98 benzīnu, oktānskaitļa nozīmi - pamatā.
Lielāka jauda un patēriņš ir subjektīvs jēdziens, neizmērāms un nepierādāms.
Biopiedeva neko sliktu motoram nenodara....tad jau servisi būtu parpildīti ar benzīna automašīnām un sabiegtiem motoriem.

oceola, 12.maijs 2022, 17:15


Ekspertam jautājums, kāpēc palielinot biopiedevu arī degvielas patēriņš pieaug?
12.maijs 2022, 18:05 | links
 
Pilnīgi vienalga....visiem zemāk komentātājiem vajadzētu painteresēties par atšķirību starp 95 un 98 benzīnu, oktānskaitļa nozīmi - pamatā.
Lielāka jauda un patēriņš ir subjektīvs jēdziens, neizmērāms un nepierādāms.
Biopiedeva neko sliktu motoram nenodara....tad jau servisi būtu parpildīti ar benzīna automašīnām un sabiegtiem motoriem.

oceola, 12.maijs 2022, 17:15
biopiedeva pie ilgstošas galbāšanas noslāņojas apakšā,un tad ir problēmas ar piedarbināšana,un smird jocīgi kad izlaiž no karburatora
12.maijs 2022, 18:05 | links
 
Biopiedeva neko sliktu motoram nenodara....tad jau servisi būtu parpildīti ar benzīna automašīnām un sabiegtiem motoriem.

oceola, 12.maijs 2022, 17:15


mašīnu servisi varbūt nav, bet jebkurā trimmeru, zālespļāvēju, zāgu utt. servisā noteikti dzirdēsi daudz jaukus vārdus... visa sāls jau kubat­­urā un no tās izrietošajos HP... Tur kur kameras un "caurumi" lieli, tur ar biopiedevām nesnāk aizkakāt strauji... Pa lielam no 30-40HP un uz augšu vienalga ko gāzt...
12.maijs 2022, 18:05 | links
 
Pilnīgi vienalga....visiem zemāk komentātājiem vajadzētu painteresēties par atšķirību starp 95 un 98 benzīnu, oktānskaitļa nozīmi - pamatā.
Lielāka jauda un patēriņš ir subjektīvs jēdziens, neizmērāms un nepierādāms.
Biopiedeva neko sliktu motoram nenodara....tad jau servisi būtu parpildīti ar benzīna automašīnām un sabiegtiem motoriem.
12.maijs 2022, 17:15 | links
 
Varbūt kāds var aizdot vai pārdot stroboskopu aizdedzes regulēšanai?
Atrodos Kekava (Rīgā)
12.maijs 2022, 10:09 | links
 
pats pajautāju, pats atbildu :)

laikam šitā https://www.salidzini.lv/cena?q=aspen+4+5l

4 eur litrā... ja tik reizi mēnesī izbrauc, varbūt ir vērts...
12.maijs 2022, 08:49 | links
 
dārza un meža tehnika, kas darbināma ar benzīnu, bieži vien nav paredzēta E10 degvielas izmantošanai; tāpēc jālieto īpaši dārza tehnikai paredzēta vai 98. markas degviela. Noteikti jāiztukšo degvielas tvertne, kad sezona beigusies.
ja to saka eksperti, ko tur lauzit galvu

usis, 12.maijs 2022, 08:41


E10 jau to arī nozīmē, ka ir 10% etanola.

Kur tādu "īpaši dārza tehnikai" paredzētu benzīnu var dabūt?
12.maijs 2022, 08:45 | links
 
dārza un meža tehnika, kas darbināma ar benzīnu, bieži vien nav paredzēta E10 degvielas izmantošanai; tāpēc jālieto īpaši dārza tehnikai paredzēta vai 98. markas degviela. Noteikti jāiztukšo degvielas tvertne, kad sezona beigusies.
ja to saka eksperti, ko tur lauzit galvu
12.maijs 2022, 08:41 | links
 
Lai mani palabo, ja ir kāds labāk zinošs, bet, cik zinu, pēdējais uzstādījums no bija, ka 95. bendžai obligātais biopiejaukums ir 9-10%, savukārt 98.-tajam vismaz 5%. Visiem degvielas tirgotājiem. Tas saistīts ar zaļo kursu......

Headhunter, 11.maijs 2022, 23:02


Ja precīzi no https://likumi.lv/ta/id/11217-noteikumi-par-benzina-un-dizeldegvielas-atbilstibas-novertesanu 8.1.p

95. markas benzīnu atļauts realizēt tikai tad, ja tam ir pievienots bioetanols NE MAZĀK kā 9.5%
Savukārt 98. markas benzīnu atļauts realizēt tikai tad, ja tam ir pievienots bioetanols NE VAIRĀK kā 5%

Circlē uz tanka ir rakstīts piedevu daudzums. Šķiet 98 ir 1%, 95 10% bioetanola.
12.maijs 2022, 08:37 | links
 
Kad pirku motoru, pārdevējs tā arī teica. Ar piebildi, ka Neste un CircleK 98ajam liek vairāk kā obligāto bio procentu, lidz ar to labāk 98 pirkt citos DUS.

Maariss, 11.maijs 2022, 23:45

Piedevas uzņēmējiem rada papildus izdevumus. Šaubos, ka tie lems par labu neobligātiem izdevumiem.
12.maijs 2022, 08:26 | links
 
Sveiki!
Meklēju šādu rezerves daļu no elektromotora(ručkas) - Neraus motor. Kur varētu tādu atrast un vai ir kur iegādāties tādu Latvijā.
Paldies!

tomciks11, 10.maijs 2022, 20:41

Ir man šāds slēdzis
12.maijs 2022, 08:23 | links
 
Headhunter [11.05.22]: Lai mani palabo, ja ir kāds labāk zinošs, bet, cik zinu, pēdējais uzstādījums no bija, ka 95. bendžai obligātais biopiejaukums ir 9-10%, savukārt 98.-tajam vismaz 5%. Visiem degvielas tirgotājiem. Tas saistīts ar zaļo kursu......
Kad pirku motoru, pārdevējs tā arī teica. Ar piebildi, ka Neste un CircleK 98ajam liek vairāk kā obligāto bio procentu, lidz ar to labāk 98 pirkt citos DUS.
11.maijs 2022, 23:45 | links
 
Lai mani palabo, ja ir kāds labāk zinošs, bet, cik zinu, pēdējais uzstādījums no bija, ka 95. bendžai obligātais biopiejaukums ir 9-10%, savukārt 98.-tajam vismaz 5%. Visiem degvielas tirgotājiem. Tas saistīts ar zaļo kursu......
11.maijs 2022, 23:02 | links
 
Upe1979 [11.05.22]: Headhunter [16:43]: 98. Turklāt man ieteica izvēlēties tos DUSus, kuri 98 benzīnam nelej klāt piedevas, tādad ne Cirkle, ne Neste

Kruizers, 11.maijs 2022, 14:21

Vai tad kāds nelej? Man liekas, pēc likuma visiem jābūt piedevām....
98 markas degviela ir vienīgā degviela kur nav Bio piedevas. Un tas ir visos Dus uzņēmumos. Pļāvējiem, laivu motoriem jālej 98 marka, patēriņš mazāks, jauda lielāka.[/quote]Kā jau to iepriekš minēja, piedeva obligāti ir 95tajam. Bet dzirdēju (apliecināt nevaru), ka Cirkle un Neste savam 98 tomēr lej klāt piedevas
11.maijs 2022, 22:33 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager