Laivas un to motori

Blā, šis labs :D
Sveiki, varbūt kāds zin kā iztīrīt laivas vinila krēslus no rožā pleķiem ? cik atradu tas ir pelējuma radīts defekts.


juraserglis, 12.aprīlis 2022, 21:36

https://www.youtube.com/watch?v=7zfbkhj8D0c

paiks, 14.aprīlis 2022, 14:05
14.aprīlis 2022, 14:32 | links
 
Sveiki, varbūt kāds zin kā iztīrīt laivas vinila krēslus no rožā pleķiem ? cik atradu tas ir pelējuma radīts defekts.


juraserglis, 12.aprīlis 2022, 21:36


https://www.youtube.com/watch?v=7zfbkhj8D0c
14.aprīlis 2022, 14:05 | links
 
Sveiki, varbūt kāds zin kā iztīrīt laivas vinila krēslus no rožā pleķiem ? cik atradu tas ir pelējuma radīts defekts.

juraserglis, 12.aprīlis 2022, 21:36
14.aprīlis 2022, 14:02 | links
 
Čau, Zigi! Padalīšos ar pieredzi: esmu pensiķis un copēju ~ 60-80 reizes sezonā, pamatā viens, ezrā 4x12km un upē, daudz velcēju. Laivas: alumīnja Maļutka 2,4m; pūslis Dulkan 2,8m; plastmasene SB Mini 3m; pēdējā Amber 3,6m. Katrai ir savi + un -. Dzinēji - elektriskais Minn Kota, Suzuki 2,5zs, Suzuki 5zs. Īsumā - Maļutku var izjauktu pārvadāt pat autiņa begažniekā un aizņem maz vietas šķūnī, ja daudz copē apnīk skrūvēt katru reizi, lai arī aizņem max. 10min., viens var uzlikt uz autiņa jumta neizjauktu, viegla, vienam ļoti ērti, divātā nav komforta, nav stabila, bet prātīgai copei der labi, slīd labi un ar elektromotoru nav problēmu. Dulkan - piepūstu uzglabāju neapkurinātā telpā jau 15gadus un nekas nelīmējas vaļā, stabila un ērta arī divatā, vadāju uz autiņa jumta piepūstu, varu viens uzcelt un nocelt, vējā slikti vadās ar elektromotoru, ar Suzuki 2,5 nav problēmu. SB Mini plastmasene, vienam ļoti ērti, ar Suzuki 2,5 ātrums 7-8km/h un pietiek ar bāku visas dienas copei. Nekad nesmu ar airiem nācis krastā, kaut arī turu laivā 0,7l plastmasas pudeli ar benzīnu..ja kas.. Tagad ir Amber 360, pat divatā ir ērtaa cope, ar Suzuki 5zs izceļu glisē, ātrums 27-28km/h divatā glisē neceļ, tad ātrums 3x mazāks, divatā arī nepatīk airēt, jo laiva nešķel, bet stumj ūdeni. Pietiek ar bāku 1,5l, bet lietoju ārējo 12l bāku, jo netik katru reizi laistīties ar benzīnu.
Transporta rateļi T veida, man vajag tikai no būdas līdz ūdenim, ne pa ceļiem un uztaisīju pats - Depo + manas rokas un dienas laikā rateļi gatavi, cena ap 50eur, ieskaitot krāsošanu. Rateļus + laiva + motors un pat mazdēls var pavilkt...ir nianses... Ja ir interese, zvani 29844836
14.aprīlis 2022, 11:00 | links
 
Man ir Lota 315, 2-vatā kājas var perfekti izstiept.

Ar 3.5zs motoru iet kādus pāris km/h lēnāk nekā Mini Pella, toties vieglāka.

Uz Volvo V70 jumta viens pats varu dabūt. Uz XC90 nesanāk.

Esmu trāpījies Rīgas HES viļņos, kad sajūtas bija nepatīkamas, bet tieši tikpat nepatīkamas sajūtas bija ar lielo Amber Burtniekā... bišķi laiku vajag skatīties.

Piepūšamās nepatīk, gana daudz esmu izcieties, jāpumpē, vietas maz - lai iegūtu iekšas izmērus kā Lotai - 1x3m, pūslim jābūt vismaz 4.20m, a tāds maksā 2-3x dārgāk nekā šķiedrene.
13.aprīlis 2022, 22:13 | links
 
To zigmunds
Nevajag nopel mūsdienu piepūšamās laivas. Ja ir savs pagalms vai garāža, kur glabāt, nav jau jānopūš pēc katras copes. Tas arī laivai nāks tikai par labu. Man pašam agrāk bija PVC piepūšamā, 5 gadi nebija problēmu, pēc tam sāka vietām atlīmēties un laist gaisu ārā. Bet tur jau paša vaina. Sākumā galabāju dzīvoklī pieliekamajā. Katru reizi nopūsšana un locīšana nav labākais variants un laiku aizņem, bet nebija citas izejas. Pēc tam turēju metēla garāžā, kura vasarā spēcīgi uzkarsa. Galvenais vasarā saulē nolaist lieko gaisu, lai nav liels spiediens. Piepūšamai laivai ar ieliekamo grīdu ir viens liels pluss - tā ir ļoti stabila, mierīgā ūdenī nezvalstās. Pie mīnusiem - mazāk iekšējās platības, jo bortu baloni plati, un airēt ar viņām ne pārak labi īso airu dēļ.
Plastikāta laivām iekšējā platība liel, bet tās ir zvalstīgas. Man pašam ir Lotta 315. Nav liela, bet diviem tur vietas pietiekoši. Savas uzbūves rezultātā, šī laivele ir diezgan stabila pret zvalstīšanos. Airos arī iet labi, kaut gan es to lietoju ar motoru (tā kā dauzos pa Daugavs augšteci, kur ir pietiekami laba straume). Un ja plāno motoru, iesaku labāk paņemt iekšdedzes nelielu motoriņu, labāk 4-taktu. Elektriķim staipīt smago aķi, kurš var nelaikā nosēsties. 4-taktniekam tik ielej tīru benzīnu un brauc kaut visu dienu. piemēram ar 2,5 zirgu motoru velcējot tukšgaitā, ar pāris litriem var tiešām visu dienu nobraukt.
13.aprīlis 2022, 21:44 | links
 
 
Tādas laivas var atrast laivu nomās. Iesaku pašam izmēģināt. Cits tavā vietā nepateiks, kura tev ir pati labākā laiva.
13.aprīlis 2022, 17:19 | links
 
Labdien, visiem aktīvajiem copes piekritējiem!

Īsumā, meklēju labāko airu laivu copei Daugavā. Lūgums atsaukties tos, kam pieredze ar airu laivām lielākos ūdeņos un garākos pārbraucienos.

Bet ja tā nedaudz izvērstāk, tad sākšu ar savu sāpi, pieredzi un centīšos konkrētāk aprakstīt ko meklēju.
Līdz šim astoņus gadus copēju no alumīnija laivas Avtobot Daugavā virs Rīgas HES. Šo laivu lietojot kā airu laivu biju godam apmierināts. Lieliski izdevās apvienot gan copi, gan sportu nobraucot vidēji pa kādiem 10km. Jāatzīst, ka nevaru arī ar daudz ko citu salīdzināt, bet liekās ka slīd viņa tīri labi, kājās stāvot jūtos samērā droši un laivas svars ~50kg ļauj to bez liekas piepūles izvlikt krastā, kur to līdz šim pieslēgtu glabāju.

Jāsaka, pa šiem gadiem viss bija labi līdz pēdējai vētrai, kura upē savēla neredzētus viļņus, izēda krastu, laivu ierāva Daugavā un pret akmeņiem samīcīja kā nospārdītu šprotu bundžu. Virs ūdens vēl turās, bet vairs tā neslīd un velk uz vienu sānu. Nolēmu cik var pielabot un atbrīvoties, bet vietā iegādāties piekabi ar jaunu airējamo. Šādā kombinācijā pavērsies arī jauni horizonti.
Respo 750 piekabe ir noskatīta, bet sarežģītākais tagad ir saprast ko tad ar viņu būtu vislabāk vest uz upi.

Tātad, pirms sāku uzskaitīt, atgādināšu ka mans mērķis copē nav ar 300 zirgiem maksimāli īsā laika posmā vest savu riepu uz 20 spotiem lai saskaldītu 10 zandartus, bet kaut kad nākotnē kādu elektrisko varbūt uzkarināšu. Pārsvarā braucu viens, reizēm līdzi puika, pāris reizes gadā arī sieva. Gribu lai laiva ir ar dokumentiem, bet labu Autobotu ar papīriem sameklēt grūti. Ar piepūšamo negribu krāmēties, pumpēt, žāvēt un skatīties kā sapūst mana nauda. Lūkojos uz jaunu stiklašķiedreni, šādu tomēr varēs piereģistrēt un gadoties nelaimei paliks arī peldot virs ūdens. Mazās, šaurās dīķu laiveles netiek skatītas.

Un te nu jautājums jums biedri, kura tad varētu būt tā īstā?

Zondēju vietējos piedāvājumus, bet vai man ir radies pareizs priekšstats:
* Amber 315 - neizskatās ka es tur kājas varētu izstiept, kur nu ja vēl kāds pretī sēž;
* Latrex 335 - viegla, gan jau attiecīgi arī viegli airējama pat ja skaitās motorlaiva, izskatās interesanta, bet ar 40 cm bortu 5 m/s rietumniekā liekās, ka es varētu viņā apmīzties;
* Amber 360 - interesanta, bet vai ar platumu 1.50 m slīdēs tik labi kā Amber 385?
* Amber 385 - vissimpātiskākā, bet nu jau 100 kg svarā, bet ar platumu 1.30 m varbūt tomēr slīdēs labāk kā 75 kg Amber 360? Kājās viņā stāvēt būs labi un kā šāda laiva uzvedas vējā, viļņos?

Varbūt tomēr ir kāda cita laiva ko rekomendējat izskatīt?

Paldies jau iepriekš tiem, kuri atsaucās!
13.aprīlis 2022, 13:55 | links
 
Sveiki, varbūt kāds zin kā iztīrīt laivas vinila krēslus no rožā pleķiem ? cik atradu tas ir pelējuma radīts defekts.
12.aprīlis 2022, 21:36 | links
 
udens2 [12:31]: es neriskētu,ja aķis sprāgst,var satraumētiesLaivā nesprāgs. Pat ,ja teorētiski pieņemam, ka varētu uzsprāgt , tad tas notiktu lādējot.
Dārgs prieks ar ejošiem aķīšiem mētāties.

RaimisD, 11.aprīlis 2022, 13:53
Uzpūties aķis ir defektīvs-bojāts,ja grib lai riskē
11.aprīlis 2022, 17:00 | links
 
addd [11.04.22]: RaimisD [13:53]: Pat ,ja teorētiski pieņemam, ka varētu uzsprāgt , tad tas notiktu lādējot.
Dārgs prieks ar ejošiem aķīšiem mētāties.Kgan pie lielas slodzes tas uzsilst. Hvz, lai elektriķi iekomentē.

RaimisD, 11.aprīlis 2022, 13:56

Iespējams atstājuši izlādētus akumulatorus uz ziemu aukstā garažā, tie zema blīvuma dēļ sasluši un ledus to plasmasas korpussu izspieda.
Ar cieņu.
Paldies par padomiem!
11.aprīlis 2022, 16:18 | links
 
RaimisD [13:53]: Pat ,ja teorētiski pieņemam, ka varētu uzsprāgt , tad tas notiktu lādējot.
Dārgs prieks ar ejošiem aķīšiem mētāties.Kgan pie lielas slodzes tas uzsilst. Hvz, lai elektriķi iekomentē.

RaimisD, 11.aprīlis 2022, 13:56


Iespējams atstājuši izlādētus akumulatorus uz ziemu aukstā garažā, tie zema blīvuma dēļ sasluši un ledus to plasmasas korpussu izspieda.
Ar cieņu.
11.aprīlis 2022, 15:04 | links
 
Labdien. Nepieciešams padoms.
Saņemu mantojumā elektromotora komplektu minn kota. Nekad nav bijusi darīšana, tāpec jautāju.
2 akumulatori minn kota scs150 12dc - abi akumulatori sānos nedaudz uzpūtušies, bet griež motoru (ūdenī nav mēgināts) Sakiet, kas var būt par iemeslu? Vai šadi akumulatori vēl būs dzivotāji? Lādētājs komplektā MK110PE.
Paldies

normix88, 11.aprīlis 2022, 08:14


Uzlādē akumulatoru un aizved tirgotājiem uz testēšanu, tie jau pateiks ko ar tiem darīt.
Es autiņaum vienmēr tā daru vēlā rudenī, tests maksā eiriku vismaz Daugavpilī, toties var droši braukt visu ziemu.
Ar cieņu.
11.aprīlis 2022, 14:53 | links
 
RaimisD [11.04.22]: Pat ,ja teorētiski pieņemam, ka varētu uzsprāgt , tad tas notiktu lādējot.
Dārgs prieks ar ejošiem aķīšiem mētāties.
Kgan pie lielas slodzes tas uzsilst. Hvz, lai elektriķi iekomentē.
11.aprīlis 2022, 13:56 | links
 
udens2 [11.04.22]: es neriskētu,ja aķis sprāgst,var satraumēties
Laivā nesprāgs. Pat ,ja teorētiski pieņemam, ka varētu uzsprāgt , tad tas notiktu lādējot.
Dārgs prieks ar ejošiem aķīšiem mētāties.
11.aprīlis 2022, 13:53 | links
 
Labdien. Nepieciešams padoms.
Saņemu mantojumā elektromotora komplektu minn kota. Nekad nav bijusi darīšana, tāpec jautāju.
2 akumulatori minn kota scs150 12dc - abi akumulatori sānos nedaudz uzpūtušies, bet griež motoru (ūdenī nav mēgināts) Sakiet, kas var būt par iemeslu? Vai šadi akumulatori vēl būs dzivotāji? Lādētājs komplektā MK110PE.
Paldies

normix88, 11.aprīlis 2022, 08:14
es neriskētu,ja aķis sprāgst,var satraumēties
11.aprīlis 2022, 12:31 | links
 
Man līdzīga problēma kā ChiLLin. Iegādājos no rokas Dulkan 290 laivu. Pārdevējs minēja ka esot jau otrais īpašnieks. Laiva nav bijusi reģistrēta. Līdzi iedeva kautkādu laivas pases kopiju ar pirkšanas datumu, VIN utt. Aizgāju uz CSDD, šie saka ka neies cauri, lai meklējot orģinālo pircēju, tas lai reģistrējot un tad lai nākot pārrakstīt. Sazinājos ar Dulkan, viņi diemžēl neglabājot datus tik ilgi un orģinālo pircēju vairs nevar atrast. Vai ir vēl kādas opcijas man reģistrēt viņu?

Reinjonkuls, 7.aprīlis 2022, 09:08

Ja 290 modelis tad to var arī nereģistrēt, cik atceros tad tai laivai vairāk par 5hp virsū kabināt nedrīkst. Tad tā sanāk airu laiva un to var izmantot bez reģistrēšanas. Tiklīdz uz šiltes laivai būs vairāk par 3.7kw tad reģistrācija obligāta+tiesības un citi labumi.

snitraM, 7.aprīlis 2022, 13:30

Tas viss skaidrs, bet piemēram Burtniekā prasa reģistrēt arī airu laivu un tad tur arī tā bēda slēpjas.

Reinjonkuls, 7.aprīlis 2022, 16:17


Var vēl pamēģināt citā CSDD, kādus pāris gadus atpakaļ Rīgā centāmies piereģistrēt Dulkanu 325 vai 345 kā airu laivu, nereģistrēja. Teica ka tā ir motorlaiva pēc papīriem, un kamēr ražotājs tos nepārtaisīs nekā nevar palīdzēt. Bet nākamajā dienā Jūrmalā viss sanāca, tur meitenei viss bija PO.
11.aprīlis 2022, 08:38 | links
 
Viss reiz beidzas, arī akumulutors ! Mēģini atrast izlaiduma gadu,, tad arī būs skaidrs !!
11.aprīlis 2022, 08:30 | links
 
Labdien. Nepieciešams padoms.
Saņemu mantojumā elektromotora komplektu minn kota. Nekad nav bijusi darīšana, tāpec jautāju.
2 akumulatori minn kota scs150 12dc - abi akumulatori sānos nedaudz uzpūtušies, bet griež motoru (ūdenī nav mēgināts) Sakiet, kas var būt par iemeslu? Vai šadi akumulatori vēl būs dzivotāji? Lādētājs komplektā MK110PE.
Paldies
11.aprīlis 2022, 08:14 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager