Laivas un to motori

Man ir liela pieredze ar tām bākām. Sākumā bija 2,5zs dzinējs, plastmasene 3,15m un turēju pie ezera. Trūkumi: visi copes štrumi un loriņu (airi, sačoks, motors, enkurs, kāti, mānekļi un šļuka ar zaceni (ha..ha..) no garažas uz autiņu, pēc tam no autiņa uz laivu un tas pats atpakaļ. Ārējā bāka nebija vajadzīga un pietika ar 0,5l colas pudeli, kuru lietoju 1-2 reizes sezonā. Ar airiem mājās nācis neesmu un copēju daudz, kā pensiķis...
Tagad ir 5zs un laiva 3,6m ko turu slēgtā koperatīvā zem jumta un nekas nav jānēsā, iesēdies un dodies selgā. Ir ārējā bāka, ko piepildu 3-4x sezonā, daudz velcēju, bet ir arī lielāki pārbraucieni. Pareizi saregulēju laivu un motoru un manu centneru kautķermeni + loriņi ceļ glisē 26-27km/h. Bāku ieliku aizmugures rundukā un ārā neceļu. Izdevumi - bāka, šļauka, bumbieris, štuceris, štekers, savilcēji un viss. Nelietot plastmasas šļauku, paliek cieta. Esmu apmierināts un bez kreņķiem. Secinājumus izdari pats.
19.februāris 2022, 12:22 | links
 
Man bija SUZUKI 2,5 zs 1 L ar iekšejo uz 5 st velcei pietika bet paņemu drošības pēc arī kolas pudele 1 L līdzi un vareju ieliet bāka bez problemām.
19.februāris 2022, 08:04 | links
 
Andzy35 [18.02.22]: Jautājums!
laivas 5zs 4 taktu dzinējs ar iebūvētu bāku vai ārējo bāku
lūgums + un -
Gribas iepirkt jaunu dzinēju.
Ja pērc jaunu ,tad ieteikums ņem labāk ar ārējo bāku, vismaz ar ārējās bākas pieslēgšanas opciju. Jā, piemājas ezera zivīgās vietas apskriet pietiks ar iekšējo. Pasauks draugi izlaist pa Daugavas lokiem un čakarēsies Tu ar to pieliešanu, puse bākā, puse ūdenī. Vējā pieliet degvielu vēl tā atrakcija.
Lietojot motora bāku parasti neiztukšoju to, aizgriežu krānu un ventilāciju, nav tā ,ka grabažnieks pietecējis ar bendžu būtu.
Par to, ka izbraucot tukšu nāksies vingrot kamēr dabūsi bendžu karbūzī.
Jaunajiem motoriem, vismaz Yamahai ir pumpītis, maziņš bumbieris pievadā.
18.februāris 2022, 22:28 | links
 
addd [18.02.22]: Jautājums!
laivas 5zs 4 taktu dzinējs ar iebūvētu bāku vai ārējo bāku
lūgums + un -
Gribas iepirkt jaunu dzinēju.

Andzy35, 18.februāris 2022, 11:28

Manuprāt tagad visi 5HP dzinēji iet ar iekšējo bāku, iespējams nevisiem ir opcija pārslēgties uz ārējo.
Ja par iekšējo, viss būs atkarīgs no copes vietām un metodēm, ja maziem pārbraucieniem tad pilnīgi pietiek, bet velcei jārēķinās 1.5 līdz 2L uz 10 st. stāvošā ūdenī un straumē reizini ar divi. Tātad kanna obligāta lai neriskētu netikt krastā neairējot. Kā mīnuss iekšējai bākai copes beigās karbis jāiztukšo lai mašīnā nesmirdētu no noņemtā dzinēja, no tā izriet ka iedarbināt sākumā jāveic 10 līdz 14 rāvieni kamēr karburatoru piepildīsi pie atvērtas ventilācijas.
Par ārējo bāku tik tā problēma ka aizņem vietu laivā un degvielas krāniņš pareizā pozīcijā obligāti.
Cieņā.
addd..Kā mīnuss iekšējai bākai copes beigās karbis jāiztukšo lai mašīnā nesmirdētu no noņemtā dzinēja, no tā izriet ka iedarbināt sākumā jāveic 10 līdz 14 rāvieni kamēr karburatoru piepildīsi pie atvērtas ventilācijas.
....Man Yamaha 5hp ar iekšējo.tālu nepeldu,bet tā bāka pietiek 5-6st.velcei....pa sezonu pāris reizes pietrūka.1L vienmēr līdzi.
Karbi tukšu nekad neizbraucu,pat krānu negriežu ciet!un lec ar otro rāvienu,jo pirmo uztaisu lēno!...mans motors busā stāv vertikāli-tā pat kā uz laivas!:)
18.februāris 2022, 16:23 | links
 
Paldies kungi par atbildēm
viela pārdomām un vietas ekonomēšana.
cik, aptuveni, stundu brauciena laikam tas 1l pietiek? Jo parasti no laivas ielaišanas vietas līdz copes vietai ir jāpavada lielāks vai mazāks pārbraukšanas laiks

Andzy35, 18.februāris 2022, 14:07


Atkarīgs no laivas komplekta saderības ar dzinēju. Ja velcei jārēķinās 1.5 līdz 2L uz 10 st. stāvošā ūdenī sanāks kādi 35 kilometri, kā jau rakstīju straumē degvielu reizini ar divi. Tagad par glisējošo režīmu, ja laiva viegla pats ar pričendāliem nepāŗāk smags un glisī braukt pietiek ar trešdaļu gāzes tos pašus 35 km. Nobrauksi, bet glisējošam režīmam vajadzīgs vālēt pilnā ručkā tad tikai 20 km.
Protams tas viss ir aptuveni.
Cieņā.
18.februāris 2022, 14:32 | links
 
Jautājums!
laivas 5zs 4 taktu dzinējs ar iebūvētu bāku vai ārējo bāku
lūgums + un -
Gribas iepirkt jaunu dzinēju.

Andzy35, 18.februāris 2022, 11:28


Manuprāt tagad visi 5HP dzinēji iet ar iekšējo bāku, iespējams nevisiem ir opcija pārslēgties uz ārējo.
Ja par iekšējo, viss būs atkarīgs no copes vietām un metodēm, ja maziem pārbraucieniem tad pilnīgi pietiek, bet velcei jārēķinās 1.5 līdz 2L uz 10 st. stāvošā ūdenī un straumē reizini ar divi. Tātad kanna obligāta lai neriskētu netikt krastā neairējot. Kā mīnuss iekšējai bākai copes beigās karbis jāiztukšo lai mašīnā nesmirdētu no noņemtā dzinēja, no tā izriet ka iedarbināt sākumā jāveic 10 līdz 14 rāvieni kamēr karburatoru piepildīsi pie atvērtas ventilācijas.
Par ārējo bāku tik tā problēma ka aizņem vietu laivā un degvielas krāniņš pareizā pozīcijā obligāti.
Cieņā.
18.februāris 2022, 14:14 | links
 
Paldies kungi par atbildēm
viela pārdomām un vietas ekonomēšana.
cik, aptuveni, stundu brauciena laikam tas 1l pietiek? Jo parasti no laivas ielaišanas vietas līdz copes vietai ir jāpavada lielāks vai mazāks pārbraukšanas laiks
18.februāris 2022, 14:07 | links
 
Jautājums!
laivas 5zs 4 taktu dzinējs ar iebūvētu bāku vai ārējo bāku
lūgums + un -
Gribas iepirkt jaunu dzinēju.

Andzy35, 18.februāris 2022, 11:28

Es ārējo 5Zs saštellēju no 5L degvielas kannas. Pareizās šļaukas jāņem, bumbieris, konektors no ražotāja komplekta. Hidraulikas centrā apspieda un ir kā no rūpnīcas. Nekas nešļakstās un nesmird. Tik pa laikam jāielaiž gaiss. Man bij stress, kad ar lielu koceni lielā vējā vai lietusgāzē noslāpst kur nevajag. Mazās peļķēs ar iekšējo un 0,5 kolas pudeli pietiek.
18.februāris 2022, 13:56 | links
 
Pabrauc bez, piepirkt vienmēr paspēsi. Ja daudz nebrauc, tad var iztikt. Un vietu laivā ietaupīsi. Laistīšanās tāds 50/50, ja aizlej garām, tad nāksies pasedēt kādu pustundu smirdoņā. Es parasti kanniņas šneku izskaloju ūdenī, lai nesmird. Ja vietas pietiek, labāk, tad bāku uzreiz piepirkt. Ērtāk un daudz tālāk var aizbraukt bez bažām
18.februāris 2022, 13:38 | links
 
Sveiki! Nav kādam pārdośanā lietots Powerdrive vai Motorguids?
18.februāris 2022, 12:31 | links
 
Jautājums!
laivas 5zs 4 taktu dzinējs ar iebūvētu bāku vai ārējo bāku
lūgums + un -
Gribas iepirkt jaunu dzinēju.

Andzy35, 18.februāris 2022, 11:28


es ņemtu ar iekšējo, tīri vietas dēļ, nekādu šļauku utml. "laistīšanās" uz ūdens, ja nu kādreiz gadās izbraukt tukšu, protams, nav patīkama, taču diezgan vienkārša un ātra... it sevišķi, ja rezerves degvielu tur kompaktā traukā - man vislabāk patika parasta 2L kolas pudele, ērti lejas,nekādus trekterus utt. nevajag.
18.februāris 2022, 12:21 | links
 
Andzy ; Ar 5zs motoru lielus attālumus nenobrauksi man bij ar iekšējo bāku ,nekad viņu pa copes dienu neizbraucu ar ārējo bāku tikai aizņems vietu laivā kuras vienmēr ir par maz....
18.februāris 2022, 12:08 | links
 
Es arī paņēmu ar ārejo bāku. Kā jau Brono rakstīja, nav jālaistās uz ūdens. Pielēju bāku 12 l un braucu bēdu nezinor 3-4 copes reizes.
18.februāris 2022, 12:04 | links
 
Jautājums!
laivas 5zs 4 taktu dzinējs ar iebūvētu bāku vai ārējo bāku
lūgums + un -
Gribas iepirkt jaunu dzinēju.

Andzy35, 18.februāris 2022, 11:28

Ņemtu ar ārējo bāku, lai copes laikā vai pārbraucot nav jālaistās ar degvielu. Man Yamaha 5 ar iebūvēto.
18.februāris 2022, 11:53 | links
 
Jautājums!
laivas 5zs 4 taktu dzinējs ar iebūvētu bāku vai ārējo bāku
lūgums + un -
Gribas iepirkt jaunu dzinēju.
18.februāris 2022, 11:28 | links
 
Varbūt kāds tirgo kādu kuteri ar iebūvēto moturu. sākot ar 100zs?
Ja ir ko piedāvat PM.
Meklēju ko līdzīgu bayliner 175
6.februāris 2022, 14:58 | links
 
Willy [06.02.22]: ...krosa mocim!ar to jau Tu ārdies kai nenormāls!;D
:)))
Kad ar mazo piecinieku zāģē no baltiņa uz ķīsi tas dabūn kapitāli izd..ies :)
6.februāris 2022, 14:16 | links
 
Yamalube 15 eur litrā, cita eļļa ar tām pašām īpašībām 7 eur.

RaimisD, 6.februāris 2022, 12:04
tāpēc jau nerakstu neko par brendu,bet ka jālej pēc specifikācijas,neredzu jēgu pārmaksāt,kaut gan tiem mazmotoriem tik maz to eļļu vajag ka sirdsmieram var liet arī orģinālo
6.februāris 2022, 13:37 | links
 

...krosa mocim!ar to jau Tu ārdies kai nenormāls!;D
6.februāris 2022, 12:35 | links
 
udens2 [06.02.22]: laivas motori ir mazforsēti,ar salidzinoši nelielu jaudas attiecību pret kubatūru,līdz ar to eļļa tur strauji nenolietojas,mezgli nav ļoti noslogoti,tāpēc nevajag tik ļoti pārdzīvot ja dažas stundas nokavēsi ar eļļas maiņu,svarīgi ir liet to kas paredzēts pēc specifikācijas
Jā, ātri nenolietojas. Ātri-tas relatīvi, ātri ir man mocim 8-10 m/s un eļļas maiņa. Laivas motoram pāris nokavētas stundas tas ir štrunts, ir starpība 50 vai 100 stundas.Kas pardzēts specifikācijā, tieši tā, bet brendu tas nav akmenī cirsts. Yamalube 15 eur litrā, cita eļļa ar tām pašām īpašībām 7 eur.
6.februāris 2022, 12:04 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager