Laivas un to motori

to Vells
Ja iet runa par ABS plastmasas korpusiem, tie īsti nenoveco. Ar stikla šķiedras korpusu visādi var būt, to labāk redzēt dzīvajā.

paiks, 6.oktobris 2021, 22:15


Man ir 400 modelis. Jauna. maksāja 1900 naudas. 5-7 gadus lietotas ssā ap 1200-1500. Dubultais korpuss, ABC plastmasa, stabila, airi komplektā. ar 20 hp skrien labi. Vienam pietiek ar 50 % jaudas lai izietu uz glisi. Braukts arī ar 4 pasažieriem. neko sliktu pateikt nevaru. Uz laivas ir uzlīme - Proudly made in Finland. Braucot pa viļņiem - nedeformējas. Iekšpusē ir forša fīča - rene, pa kurieni ūdens notek. Tur var arī likt mānekļus. Nekas nekur nepazudīs. Rekomendēju. pārvadāšanai vajag piekabi kurai ir ruļļi. Nolaist un izcelt no ūdens ideāli - aizāķē un velc ārā. Pēc gumijas laivas braucu dziļi ūdenī un lai uzvilktu uz piekabes, vēl dziļāk bridu tai pakaļ.
7.oktobris 2021, 08:34 | links
 
Kādam ir pieredze ar laivām no Somijas? Konkrēti Terhi plastmasene 2004- 2006.gada. Kāds ir plastmasas korpusa kalpošanas ilgums, trauslas nepaliek?

Vells, 6.oktobris 2021, 12:47


Man ir 2001 gada terhi laiva nu jau 4-to sezonu. Plastmasas vecēšanas pēdas trausluma ziņā nenovēroju. Es pirku no Somijas ar izsistu caurumu, jo bija braucot nokritusi no treilera. Apstrādājot cauruma apkārtējo plastmasu tieši par to domāju, tāpēc mēģināju atsevišķus fragmentus visādi locīt un urbt - nekas tur nelūza. Protams neesmu ticis pie jaunas laivas "testa paraugiem" tāpēc nav ar ko salīdzināt:)
7.oktobris 2021, 08:06 | links
 
to Vells
Ja iet runa par ABS plastmasas korpusiem, tie īsti nenoveco. Ar stikla šķiedras korpusu visādi var būt, to labāk redzēt dzīvajā.
6.oktobris 2021, 22:15 | links
 
Kādam ir pieredze ar laivām no Somijas? Konkrēti Terhi plastmasene 2004- 2006.gada. Kāds ir plastmasas korpusa kalpošanas ilgums, trauslas nepaliek?
6.oktobris 2021, 12:47 | links
 
Papildināšu savu teikto. Ir jāiet mainīt reģistrāciju vai arī to reģistrēt, ja iepriekš nebiji to darījis, jo tas airu laivām nav obligāts pasākums (izņemot dažas pašvaldības )

RaimisD, 4.oktobris 2021, 11:05

Jā, izņemot dažas pašvaldības, kuru īpašumā savas pašvaldību ūdenstilpes.
Valsts publiskajās ūdenstilpēs šādu prasību nav!
4.oktobris 2021, 20:35 | links
 
dadyboy [04.10.21]: par tiesībām bija domāts ,ka bez domāšanas var reģistrēt kā motoreni un negrauzt nagus,kad sagribas uzlikt motoru

Dadzis12 [2.okt]: .Man ir Amber airu laiva kas ir reģistrēta kā airu laivu un man ir paredzēts airu laivai lielāks motors kā 5hp, droši varu krāmēt virsū, kpc uzliekot 6hp pēkšņi jāpārreģistrē ja rūpnīcā ir noteikts airu laiva un max motora jauda kas ir lielāka par 5hpMēs abi esam sprieduši nepareizi.
Tā ir ,kā vīri raksta.
Uzliekot 6hp motoru ir jāiet mainīt laivas statuss uz ,,motorlaiva,,
Ja protams to ļauj ražotāja dokumentācija. Un ar tiesībām tur nav nekāda sakara. Iepriekš domāju, ka tiesības visu atrisina.

RaimisD, 4.oktobris 2021, 10:53
Bet varbūt ir arī kādas atšķirības prasībās izvēloties attiecīgo kategoriju? Nē nu, protams, vienkāršāk jau ir nosaukt visus nievājošos vārdos.
Drošvien līdzīgs domu gājiens bija arī tiem kuri izstrādāja prasības kuras attiecas uz ūdens transporta lietošanas noteikumiem šajā valstī
4.oktobris 2021, 20:13 | links
 
par tiesībām bija domāts ,ka bez domāšanas var reģistrēt kā motoreni un negrauzt nagus,kad sagribas uzlikt motoru

Dadzis12 [2.okt]: .Man ir Amber airu laiva kas ir reģistrēta kā airu laivu un man ir paredzēts airu laivai lielāks motors kā 5hp, droši varu krāmēt virsū, kpc uzliekot 6hp pēkšņi jāpārreģistrē ja rūpnīcā ir noteikts airu laiva un max motora jauda kas ir lielāka par 5hpMēs abi esam sprieduši nepareizi.
Tā ir ,kā vīri raksta.
Uzliekot 6hp motoru ir jāiet mainīt laivas statuss uz ,,motorlaiva,,
Ja protams to ļauj ražotāja dokumentācija. Un ar tiesībām tur nav nekāda sakara. Iepriekš domāju, ka tiesības visu atrisina.

RaimisD, 4.oktobris 2021, 10:53
4.oktobris 2021, 19:49 | links
 
Nu jā, saprašana - Dieva dāvana.
Ja iegādājas jaunu laivu, saņem tehnisko datu lapu un ejot uz CSDD reģistrēt pats vari izlemt kā piereģistrēt - airu laiva vai motorlaiva, ar visām no tā izrietošajām prasībām. Kā jau cilvēks minēja, tad airu laivas reģistrācija ir "brīvprātīgs" pasākums ja nav nepieciešamība dēļ atsevišķu pašvaldību ūdenstilpju noteikumiem.
Ja piereģistrē kā "airu laiva" , bet sagribās likt jaudīgāku motoru par 5zs, tad ir labi ja saglabājusies izsniegtā tehnisko datu lapa un jāveic statusa maiņa uz "motorlaiva". Un tur nav svarīgi vai motors ir reģistrēts vai nē. Un vismazākais sakars tajā visā ir ar īpašnieka vai t/l vadītāja kvalifikāciju
4.oktobris 2021, 15:07 | links
 
Papildināšu savu teikto. Ir jāiet mainīt reģistrāciju vai arī to reģistrēt, ja iepriekš nebiji to darījis, jo tas airu laivām nav obligāts pasākums (izņemot dažas pašvaldības )
4.oktobris 2021, 11:05 | links
 
Dadzis12 [02.10.21]: .Man ir Amber airu laiva kas ir reģistrēta kā airu laivu un man ir paredzēts airu laivai lielāks motors kā 5hp, droši varu krāmēt virsū, kpc uzliekot 6hp pēkšņi jāpārreģistrē ja rūpnīcā ir noteikts airu laiva un max motora jauda kas ir lielāka par 5hp
Mēs abi esam sprieduši nepareizi.
Tā ir ,kā vīri raksta.
Uzliekot 6hp motoru ir jāiet mainīt laivas statuss uz ,,motorlaiva,,
Ja protams to ļauj ražotāja dokumentācija. Un ar tiesībām tur nav nekāda sakara. Iepriekš domāju, ka tiesības visu atrisina.
4.oktobris 2021, 10:53 | links
 
dadyboy [03.10.21]: ja visi čīkstuļi nokārtotu tiesības,tad atkristu puse no foruma jautājumiem,nepaiet ne mēnesis,kad kādam atkal problēmas ar motoriem +5hp,reģistrēšanas utt.

dadyboy [21:47]: es atkal nespēju saprast ,kapēc nevar veltīt dažus vakarus lai iemācītos noteikumus un kādā pēcpusdienā nolikt tiesības .lēti-viegli,bet nu labāk būt čīkstulim un meklēt kā kaut ko app....Par tiesībām vispār neiet runa

Dadzis12, 3.oktobris 2021, 23:17
Joprojām neiet runa par tiesībām.
4.oktobris 2021, 00:21 | links
 
ja visi čīkstuļi nokārtotu tiesības,tad atkristu puse no foruma jautājumiem,nepaiet ne mēnesis,kad kādam atkal problēmas ar motoriem +5hp,reģistrēšanas utt.

dadyboy [21:47]: es atkal nespēju saprast ,kapēc nevar veltīt dažus vakarus lai iemācītos noteikumus un kādā pēcpusdienā nolikt tiesības .lēti-viegli,bet nu labāk būt čīkstulim un meklēt kā kaut ko app....Par tiesībām vispār neiet runa

Dadzis12, 3.oktobris 2021, 23:17
3.oktobris 2021, 23:43 | links
 
dadyboy [03.10.21]: es atkal nespēju saprast ,kapēc nevar veltīt dažus vakarus lai iemācītos noteikumus un kādā pēcpusdienā nolikt tiesības .lēti-viegli,bet nu labāk būt čīkstulim un meklēt kā kaut ko app....
Par tiesībām vispār neiet runa
3.oktobris 2021, 23:17 | links
 
es atkal nespēju saprast ,kapēc nevar veltīt dažus vakarus lai iemācītos noteikumus un kādā pēcpusdienā nolikt tiesības .lēti-viegli,bet nu labāk būt čīkstulim un meklēt kā kaut ko app....
3.oktobris 2021, 21:47 | links
 
Es nesaprotu, te daži ir pamuļķi vai kas ar viņiem?! Ja ražotājs ir uztaisijis laivu kura fiziski pavelk arī lielus motorus, bet nenorāda to kā motoreni, tad katrs var pēc savām vajadzībām kombinēt un reģistrēt. Gribi lielu laivu un pietiek ar 5hp - reģistrē kā aireni un mauc. Gribi ar max motoru liec, bet reģistrē kā motoreni.
3.oktobris 2021, 20:34 | links
 
Brusis [Vakar]: Pēc mūsu likumdošanas tev nevar būt airu laiva,kurai ir paredzēts 20 zs dzinējs.Te ir ražotāja dati, kur tiek minēts, ka var likt motoru līdz 20zs
Un reģistrācija, kur tekts, ka tā ir airu laiva

RaimisD, 3.oktobris 2021, 10:05


Viss jau ir pareizi, bet kā jau rakstīja - tikai līdz 5 hp. Ja airu laivai (kaut arī ražotājs ir atļāvis 20hp) uzliksi lielāku tas uzreiz būs maksas pasākums! Pāris gadus atpakaļ foruma jau bija polemika. Viens kungs Lielupē airu laivai , izmēģinājuma nolūkos, bija uzlicis 15hp un viņu pārbaudīja. Lēts tas prieks nebija, ja pareizi atceros, ap 200 naudiņām. Varētu būt, ka cenas ir mainījušās, bet noteikti ne uz leju ;))
3.oktobris 2021, 12:59 | links
 
Brusis [02.10.21]: Pēc mūsu likumdošanas tev nevar būt airu laiva,kurai ir paredzēts 20 zs dzinējs.

Te ir ražotāja dati, kur tiek minēts, ka var likt motoru līdz 20zs
Un reģistrācija, kur tekts, ka tā ir airu laiva
3.oktobris 2021, 10:05 | links
 
Ja piereģistrē, kā airu laivu, tad līdz pieciem zirgiem, ja kā motorlaivu, tad ar airiem ar vajag tiesības.
Pūslis piereģistrēts, kā airu laiva. Max zirgi 30, bet varu likt līdz pieci.
2.oktobris 2021, 22:23 | links
 
Es arī biju pārsteigts,piezvani uz CSDD.
2.oktobris 2021, 19:13 | links
 
Brusis [02.10.21]: Piemērs,Terhi laivas .Ražotāja mājaslapā sadaļā līdz 10 ZS.,,row boats,,.Bet pie mums motorlaiva.
Man ir Amber airu laiva kas ir reģistrēta kā airu laivu un man ir paredzēts airu laivai lielāks motors kā 5hp, droši varu krāmēt virsū, kpc uzliekot 6hp pēkšņi jāpārreģistrē ja rūpnīcā ir noteikts airu laiva un max motora jauda kas ir lielāka par 5hp
2.oktobris 2021, 18:50 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager