Laivas un to motori

Jebkurā gadījumā intereses gadu griezumā būs mainīgas, ja šobrīd pamatā domā copēt tur kur ar benzīnu nevar un airēt pusdienu, bet copēt stundu negribi, ņem elektrisko, vai otrādi.
26.septembris 2021, 23:44 | links
 
Uzlādēts pirms un uzreiz pēc copes, voltmetrs copes beigās nekad nerāda mazāk par 12,2v. cik procentuāli izlādēts ir šāds? 75ah ar draudzīgu atlaidi izmaksāja ap 50 eiro. Mazs un vēl viegli nesams.
26.septembris 2021, 23:30 | links
 
Mazais atgādinājums iesācējiem. Bieži par aķiem lietojam terminu "izlādēts sauss". Copes aķiem "izlādēts sauss" nozīmē izlādēts par 50%. Ja izlādēsi vairāk - ļoooooti strauji samazināsies aķa mūžs. Bet, nu, pieredze rāda, ka 95Ah, arī nevīžīgāk lietojot, tos savus 3-4 gadus toč nokalpos.
26.septembris 2021, 23:24 | links
 
Ja šodien pirktu benzīnu, ņemtu 5zs, ap 800 eiro, vēl ir ceļams / nesams, plus nevajag vadītāja apliecību.
26.septembris 2021, 23:17 | links
 
Bija 2,5zs suzuki ilgus gadus. Copējām sausajā daugavā, ar 4 līdz 4,5 m laivu. Aizbraucu līdz tv tornim ar, tikai ilgi jābrauc. Ekonomisks, litra bāka nekad nebeidzās... Mīnuss, ka manos piemājas ezeros nedrīkst. Šobrīd lietoju elektro noname, plus starta akumulātors 75ah, uzlikts moto voltmetrs, 4 - 6 stundām nekad netiek izlādēts sauss. Vējā arī iet. Komplekts ap 200 eiro sanāca.
26.septembris 2021, 23:14 | links
 
Tiesām daudz padomu, paldies par tiem. Redz, man šis ir pirmais nopietnais copes gads (uz ūdeņiem kādas 90 reizes ir pabūts pagaidām), tāpēc sāku uz sava motora pusi skatīties, jo ar laivu jau esmu "apgādāts". Ja elektro pietiktu kaut vai 2 gadiem, tad jau būtu priecīgs un varētu pēcāk uz ko citu skatīties. Negribu arī milzīgas investīcijas ieguldīt, bet 400-500 eur varētu droši.
26.septembris 2021, 23:10 | links
 
Es fanoju par elektromotora copi tikai un vienīgi dēļ absolūtā klusuma visas copes laikā (parasti 3-4 stundas) laikā. 110 EUR pesimistiskākajā scenārijā dalot uz 3 gadiem aķa izmaksas ir 3 EUR mēnesī. :)
26.septembris 2021, 22:44 | links
 
Un vēl.. no personīgās pieredzes..
Arī sāku ar elektro motoru. Kādu laiku bija ok, kamēr sapratu, ka var būt arī labāk.
26.septembris 2021, 22:40 | links
 
Piebildīšu, praktiskam redzējumam aķis vilks gadus 3,4 un atkal jaunu, 2,5 zirgi ar minimālu apkopi reāli bezgalīgi lietojams, neierobežojot īpaši attālumus copējot.
26.septembris 2021, 22:33 | links
 
Praktiskam redzējumam, es teiktu, ka tāds elektro komplekts pietiek, lai Lielupē apmakšķerētu Zirgu salas Spuņciemā (5 km apm). Cope 3-4 stundām, bez garas braukāšanas uz maksimālo ātrumu.
26.septembris 2021, 22:22 | links
 
Ā, sorī, ampērmetrs aķa pilnuma mērīšanai vajadzīgs. Minn kotai tas būs MK-BM-1D (20 EUR).
26.septembris 2021, 22:08 | links
 
Ja kabatā būtu tikai 400 EUR, es ņemtu līzingā jaunu 2.5 zirgspēku motorīti. Iemaksātu 400 EUR un, cik var noprast no tiem līzinga kalkulatoriem, gadu būtu jāmaksā ap 35 EUR mēnesī un pārmaksa būtu ap 90 EUR. Riebīgi, bet nu varbūt nav tik traki?

Elektro variants man būtu Outland Thrustpower 1300 (255) + Exide ER450 (110 ) + Ctek MXS 5.0 (69) = 434. Klasisks sākuma komplekts, droši vien daudziem, cik redzēts.
26.septembris 2021, 22:01 | links
 
Es noteikti par šo naudu dotu priekšroku lietotam, labam benzīna motoram 2.5hp +, un bēdu nezinātu. Lielus gabalus protams neizskriesi, bet ies noteikti labāk par elektro un nav jāuztraucas, ka pret vēju dabūsi airēt atpakaļ. Un vēl tā čakarēšanās ar aķiem un lādēšanu.
26.septembris 2021, 21:49 | links
 
RiekstinsDzi [26.09.21]: Paldies par ieteikumu. Bet, ņemot vērā ierobežoto budžetu (max 400 eur), gribētu pagaidām (vismaz nākamajai sezonai) nopirkt tikai 1 motoru. Tāpēc pats sliecos uz elektromotoru pusi, bet bail, ka Lielupei tas nederēs. Savukārt dilemmu rada tas, ka benzīna motoru nevarēšu izmantot vairākos ezeros. Vispirms benzīnnieku un pēc tam piepērc elektro. Provējām daudzus gadus atpakaļ dzīvot tikai ar elektrību. Viss sakārtojās tad, kad ir abi. Un elektro jāņem jaudīgāko, ja runājam par Minnkotām vai Thrustpower, jo lielā vējā uj kā atmaksāsies.

abrakadabra, 26.septembris 2021, 20:38
Benzīns ar 400e būs par īsu! ja meklēsi,par 500-700 varbūt ziemā kko dabūsi!ja elektro, vajag 2labus aķus!staipīšana,lādēšana utt...bet ja primāri Lielupe,tad benzīns!es par Babi jau esmu aizmirsis!Lielupē ūdens būs vienmēr....un kkas grabinās!:)
26.septembris 2021, 21:22 | links
 
Sāc ar Lielupi un 2,5 zirgiem, tur derēs jebkuros apstākļos.
26.septembris 2021, 21:18 | links
 
RiekstinsDzi [26.09.21]: Bet, ņemot vērā ierobežoto budžetu (max 400 eur), grib
Ar tādu budžetu nesanāk , viens vai otrs. Pērc elektromotoru + aķis+ lādētājs. Tā tik knapi sanāk. Laiva ar nav maza , lietotu 2.5hp varētu protams nopirkt, bet ar to būs pa īsu 4.3m laivai. Būs tas pats, kas ar elektro.
26.septembris 2021, 21:00 | links
 
Paldies par ieteikumu. Bet, ņemot vērā ierobežoto budžetu (max 400 eur), gribētu pagaidām (vismaz nākamajai sezonai) nopirkt tikai 1 motoru. Tāpēc pats sliecos uz elektromotoru pusi, bet bail, ka Lielupei tas nederēs. Savukārt dilemmu rada tas, ka benzīna motoru nevarēšu izmantot vairākos ezeros.
Vispirms benzīnnieku un pēc tam piepērc elektro. Provējām daudzus gadus atpakaļ dzīvot tikai ar elektrību. Viss sakārtojās tad, kad ir abi. Un elektro jāņem jaudīgāko, ja runājam par Minnkotām vai Thrustpower, jo lielā vējā uj kā atmaksāsies.

abrakadabra, 26.septembris 2021, 20:38
26.septembris 2021, 20:51 | links
 
Tobiš Minnkotām vai Outland. Thrutpower ir modelis.
26.septembris 2021, 20:38 | links
 
Vispirms benzīnnieku un pēc tam piepērc elektro. Provējām daudzus gadus atpakaļ dzīvot tikai ar elektrību. Viss sakārtojās tad, kad ir abi. Un elektro jāņem jaudīgāko, ja runājam par Minnkotām vai Thrustpower, jo lielā vējā uj kā atmaksāsies.
26.septembris 2021, 20:38 | links
 
Sveiki, griežos pie Jums pēc padoma - vēlos iegādāties motoru laivai (4,3 metru laiva), primāri to izmantojot copei Lielupē, tomēr motors noderētu arī Latvijas ezeros un citās upēs. Vai labāk Lielupei izvēlēties elektromotoru (ar domu, ka varēšu to izmantot arī, piemērām, Engures un Babītes ezeros), vai tomēr bez benzīna motora Lielupē neiztikt? Netieku gudrs, jo nav pieredzes ar motoru Lielupē, bet braucamie gabali tomēr diezgan lieli. Priecāšos par palīdzību, paldies!
26.septembris 2021, 20:09 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager