Laivas un to motori

kkas [17.09.21]: Tādam 10+ gadu motoram es štekerus bez liekas vajadzības neraustītu. Štekeru blīves zaudējušas elastību, raujot un liekot atpakaļ pastāv risks ka vairs nenoblīvesies tik labi.
Tas gan, iepūst pa galiem un darīts. Tas šķidrums arī patīra, ja zaļais ir ,jau iemeties.
17.septembris 2021, 11:09 | links
 
Tādam 10+ gadu motoram es štekerus bez liekas vajadzības neraustītu. Štekeru blīves zaudējušas elastību, raujot un liekot atpakaļ pastāv risks ka vairs nenoblīvesies tik labi.
17.septembris 2021, 09:49 | links
 
RaimisD [17.09.21]: Tas tā preventīvi, lai zaļais neiemetās. Un pat ne katru sezonu
Autiņam piemēram pat neštekerēju vaļā, jo ne visur to var darīt. Vienkārši sapūšu pa galiem, lai atgrūž ūdeni.
17.septembris 2021, 08:30 | links
 
Janis96 [16.09.21]: Vai varat apskaidrot kāda objektīva faktora dēļ ir jārauj vaļā elektronikas savienojumi un jāpūš tajos kaut kas?
Tas tā preventīvi, lai zaļais neiemetās. Un pat ne katru sezonu
17.septembris 2021, 08:27 | links
 
Es arī šīs te "standarta procedūras" neuztveru kā bez ierunu obligāto programmu.
Vai varat apskaidrot kāda objektīva faktora dēļ ir jārauj vaļā elektronikas savienojumi un jāpūš tajos kaut kas?
16.septembris 2021, 23:16 | links
 
RaimisD [16.09.21]: Sapūšu vītnes un vadu štekerus ar vienu superīgu aerasolu (iemetīšu bildi vēlāk, der gan autiņam pie motora mazgāšanām, gan dārza lampu klemēm)

Tie ir sadarbības partneri, bet tā nav tāda reklāma. Es gan neriskētu sapūstu, ieslēgtu urbeni mest ūdenī :)
16.septembris 2021, 19:26 | links
 
RaimisD [16.09.21]: Tieši tā ZebensArnis. Bet cilvēks prasīja, kā pārbaudīt vai nav ūdens palicis motorā, nevis, kā ieziemot motoru.
Arni Sorry, kļūdījos Tavā nikā, vai uzvārdā.
16.septembris 2021, 19:11 | links
 
Ja pacēlām ieziemošanas tēmu. Es neapgalvoju, ka rīkojos pareizi, bet tomēr. Es nepieeju tai lietai tik skrupulozi.
Pilno apkopi ar visu mezglu smērēšanu ,eļļas maiņu veicu pavasarī. Uz ziemu parasti.
Jau iepriekš minēto ūdens noliešanu, ja to tā var saukt.
Izdarbinu tukšu degvielas sistēmu.
Sapūšu vītnes un vadu štekerus ar vienu superīgu aerasolu (iemetīšu bildi vēlāk, der gan autiņam pie motora mazgāšanām, gan dārza lampu klemēm)
Un viss.
Tad, lai neiesēstos gredzeni, ziemā, reizi mēnesī izdarbinu motorīti.
16.septembris 2021, 19:10 | links
 
Tieši tā ZebensArnis. Bet cilvēks prasīja, kā pārbaudīt vai nav ūdens palicis motorā, nevis, kā ieziemot motoru.
16.septembris 2021, 18:53 | links
 
Vispār jau motoram ir ieziemošanas procedura kuru vajadzētu ievērot.
Jo pat eļļa karterī / reduktorā, bez redzamas emulsijas satur zināmu ūdens daudzumu, kas ļoti brīnumainā veidā veido koroziju.
Obligāti ir jānomaina eļļa motorā un reduktorā pirms ilgstošas glabāšanas.
Jāiekonservē degvielas sistēma.
Ir jāsašpricē piekare.
Jāsapūš visi elektrosavienojumi.
Jānoķem dzenskrūve, jāpārbaudza blivslēgs.
Jāsapūš cilindros eļļa
Un galu galā jāsakopj viss dzinējs, tā lai pavasarī var braukt nevis remontēt to.
16.septembris 2021, 18:44 | links
 
Headhunter [16.09.21]: Kaut kā tā to pārbaudi arī stādījos priekšā....
Zini vēl ir variants 100% verņaks ,
noskrūvēt vāciņu , izņemt termostatu un tad izpūst :))
16.septembris 2021, 16:33 | links
 
Izskrūvē ūdens skrūvi izpūt. Pāris reizes pacel motora kāju horizontāli viss ūdens iztecēs. Sūknis bez atpakaļgaitas vārsta, kontrolatvere, ūdens cirkulācijas atvere gan pa kaut kurieni iztecēs.\

Kaut kā tā to pārbaudi arī stādījos priekšā....
16.septembris 2021, 16:20 | links
 
Jā, un Yamaha priekš tiem, kam paranoja uztaisīja motorā lodziņu, lai var paskatīties vai toč tur nav ūdens :)
16.septembris 2021, 13:59 | links
 
Īsti tādu pārbaudīšanas metodi nestādos priekšā :(
Paskrūvē vaļā kājā eļļas noliešanas skrūvi, ja netek ārā emulsija vai ūdens tad tur ir ok. Izskrūvē ūdens skrūvi izpūt. Pāris reizes pacel motora kāju horizontāli viss ūdens iztecēs. Sūknis bez atpakaļgaitas vārsta, kontrolatvere, ūdens cirkulācijas atvere gan pa kaut kurieni iztecēs.
16.septembris 2021, 13:44 | links
 
Es sapratu, ka jautājums ir - vai jāpārbauda. Varbūt nesapratu pareizi?
16.septembris 2021, 11:36 | links
 
Headhunter [16.09.21]: Kā un vai ir nepieciešams glabājot, motoru pa ziemu mīnusos, parbaudīt motorā vai nav palicis ūdens. Tohatsu 30hp 4taktu!

raimob, 16.septembris 2021, 07:01

Protams, citādi ledus saplēsīs kāju.
Domā, ja gadījumā ūdens ir pašā reduktorā, vai sūknī ?
Uzskati ,ka pēc izpūšanas caur skrūves atveri tas vēl tur var palikt ?
16.septembris 2021, 10:56 | links
 
Kā un vai ir nepieciešams glabājot, motoru pa ziemu mīnusos, parbaudīt motorā vai nav palicis ūdens. Tohatsu 30hp 4taktu!

raimob, 16.septembris 2021, 07:01


Protams, citādi ledus saplēsīs kāju.
16.septembris 2021, 10:37 | links
 
Kā un vai ir nepieciešams glabājot, motoru pa ziemu mīnusos, parbaudīt motorā vai nav palicis ūdens. Tohatsu 30hp 4taktu!
16.septembris 2021, 07:01 | links
 
usis [15.09.21]: Tranci jāmēra, bet šķiet ka īso.
Tieši tā, īso.
15.septembris 2021, 08:10 | links
 
ChiLLin [15.09.21]: Man ir stiklšķiedras laiva ar bortu augstumu 50cm. Kādu motoru būtu labāk pirkt ? Ar īso vai garo kāju?
Tranci jāmēra, bet šķiet ka īso.
15.septembris 2021, 06:43 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager