Laivas un to motori

urmaas
a ti čo padumal??? :DDD protams, ka aktuāls - drīz tik sāksies īstā šance :DDD

eerglis
vajadzētu gan svaigu, man kaimiņš parādīja, kāds izskatās benzīns, kas visu ziemu nostāvējis pet pudelē - apakšā tādi kā recekļi izveidojušies....un nebūtu jau slikti to motorīti pirms brauciena kaut kur iemērcēt un patestēt, ka nesanāk tā kā ar manējo :DDD
27.aprīlis 2011, 12:04 | links
 
to degvielu visu laiku maina. Piegādātājam man liekas tas ir noteikums. I šim kā noliktava darbojas :D
27.aprīlis 2011, 12:01 | links
 
Tauta runā, ka vajagot svaigu liet. Nu nezinu, vai arī materiālu rezervēs degvielu reizi pus gadā nomaina? Un kur viņu liek, ja pēc pus gada uzglabāšanas degviela vairs neatbilst standartam? Tirgot tak tādu vairs nedrīkst.
27.aprīlis 2011, 12:00 | links
 
Zivnieks
Tev kompresoriņš vēl ir aktuāls?
;))
27.aprīlis 2011, 11:53 | links
 
laikam bendža jāiepērk svaiga. nez kā motors būs pārdzīvojis ziemu..,
27.aprīlis 2011, 11:52 | links
 
eerglis
ir, ir :)) fočiku gan jau kkur saziepēs :)))
27.aprīlis 2011, 11:37 | links
 
zivniek, Tev tiesības ir? Man nav. :DDD
Un vēl fočiks vajadzīgs, es esmu oldskūls, man ir tikai filmiņu aparāts :D
27.aprīlis 2011, 11:36 | links
 
tontons
zieķē to numuru ciet :DDD ja nu vienīgi tur kur copē, nav obligāta prasība, ka laivai ir jābūt reģistrētai. Bet šajā gadījumā Tev tiesībām ir jābūt :)))
airu laiva skaitās līdz 12 metriem un ar motoru līdz 3,7 kw - šādā kombinācijā laivai nav jābūt ne reģistrētai, ne arī tiesības vajadzīgas.

ja airu laivai pieliksi lielāku motoru par 3,7 kw, būs nepieciešamas tiesības, bet tā joprojām skaitīsies airu laiva un reģistrācija nav obligāts pasākums.

ja ir reģistrēta, kā motorlaiva, tad principā vienalga kāds motors ir aizmugurē - ir jābūt reģistrētai un ar tiesībām...

es vismaz to visu tā saprotu!!!
27.aprīlis 2011, 11:34 | links
 
Ā, vēl maza nianse: pagājušo gadu sadomāju pacopēt Riču ez., robežojas ar Baltkrieviju, tak robiņu štābā man iedeva vēl 1 numuru, tikpat garu kā csdd, kurš arī jāuztriepj uz borta. Bet biju bez tā, pārāk jau smieklīgi izskatītossss.
27.aprīlis 2011, 11:33 | links
 
Viss ir atkarīgs kāda tev ir laiva:
- cik gara
-kādas klases (motorlaiva vai airu laiva)
Izraksts no CSDD mājas lapas:
CSDD reģistrē šādus kuģošanas līdzekļus neatkarīgi no to izmantošanas veida:
- ūdensmotociklus (kuģošanas līdzeklis ar mehānisko dzinēju, kurš paredzēts braukšanai vadītājam vai vadītājam un vienam vai vairākiem pasažieriem, sēžot vai stāvot uz tā);
- motorlaivas (ūdenssportam un izklaidei paredzēts kuģošanas līdzeklis bez klāja un atsevišķām, no ūdens aizsargātām telpām cilvēkiem. Tas paredzēts braukšanai, galvenokārt izmantojot mehānisko dzinēju, kura jauda ir lielāka par 3,68 kW. Kuģošanas līdzekļa garums ir lielāks par 2,5 metriem, bet mazāks par 12 metriem);
- kuterus (ūdenssportam un izklaidei paredzēts kuģošanas līdzeklis ar klāju un atsevišķām, no ūdens aizsargātām telpām cilvēkiem. Tas paredzēts braukšanai, galvenokārt izmantojot mehānisko dzinēju, un tā garums ir lielāks par 2,5 metriem, bet mazāks par 12 metriem);
- airu laivas (kuģošanas līdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot airi (airus) vai motoru, kura jauda nepārsniedz 3,7 kW un garums ir mazāks par 12 metriem). Airu laivas reģistrē brīvprātīgi, izņemot gadījumus, ja pašvaldība vai cits iekšējo ūdeņu īpašnieks tam piederošajos iekšējos ūdeņus ir paredzējis airu laivu reģistrēšanu.
27.aprīlis 2011, 11:33 | links
 
slikti, biedri varēs rosināt mani nomest no MRK valdes par neētisku rīcību :(
27.aprīlis 2011, 11:32 | links
 
Eergli - pēc likumiem izpogāt var, bet tie paši sodītāji bieži vien nepārzin likumus :))) Pārsvarā jau neaiztiek, ja motors mazāks par 5 zs, bet gadīties jau var visādi izņēmumi.

Pik zin, ja auto neuzrāda tehnisko pasi, tad jau viņi caur datubāzi tāpat noskaidro visu nepieciešamo, tik gemarojs 10x ilgāks :)))
27.aprīlis 2011, 11:31 | links
 
eerglis
Tevi pirmām kārtām :))) A pilnvaras ta nafffffffff:)))))
27.aprīlis 2011, 11:29 | links
 
kā uzvesties uz ūdeņiem tāpat ir skaidrs - kas lielāks, tam taisnība... :))
27.aprīlis 2011, 11:28 | links
 
O jopcik, manas laivas garums 2,85m un ierakstīts motorlaiva, motors 3,68kw, tātad sanāk, ka jau vajag tiesības. Kad reģistrēju ( copēju arī Lietuvā un doma vasarā uz Peipusu aizšaut ) man jautāja, ko gribu: motorlaivu vai airu, izvēlējos motorlaiva, nezināju nianses iznāk. Ja es neuzrādīšu teh. pasi, bet num. uz borta, kā būs?
27.aprīlis 2011, 11:28 | links
 
man laivai teh pasē irerakstīts kaut kāds čuvāks, kurš tagad dzīvo vācijā. :DDD
Pasē laikam motorlaiva, braucu ar 3,5 hp mani paņems pie dziesmas?
27.aprīlis 2011, 11:21 | links
 
76. Vadīt ūdensmotociklus, motorlaivas, kuterus un motorjahtas atļauts personām, kurām ir
normatīvajos aktos par atpūtas kuģu vadītāju sertificēšanu noteiktajā kārtībā iegūtas attiecīga
kuģošanas līdzekļa vadīšanas tiesības. Kuģošanas līdzekļa vadīšanas tiesības apliecina attiecīgs
ieraksts transportlīdzekļu vadītāju reģistrā un kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība.
-----------------------------------
Ja laivas pasē un reģistrācijas apliecībā rakstīts motorlaiva, tad tiesības vajag vienalga. Citi poliči skatās uz motora jaudu, citi uz ierakstu - motorlaiva.

Vienīgais izskaidrojums, kapēc var prasīt tiesības.

Bet tiesības nolikt spļāviens jūrā, pēc tam vismaz pašam būs nojausma kā uzvesties uz ūdeņiem :)))
27.aprīlis 2011, 11:16 | links
 
Uz katra motora ir norādīti kw un ja nav vairāk par 3,7kw tātad neko nevajag.
27.aprīlis 2011, 11:07 | links
 
Bet mazgabarīta kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecību nokārtot tāpat netraucētu ...
Tas nav ne dārgi, ne sarežģīti, tikai pats slinkuma pēc neesmu izdarījis.
27.aprīlis 2011, 11:05 | links
 
Tur ir terminoloģiskas nianses. Laiva ar motoru līdz 5 hp un garumā zem neatceros cik metriem iet kategorijā AIRU LAIVA.
Vairākas reizes šis jautājums jau ir apspriests.
Ja pareizi atceros, tad 1 Kw = 1,36 Hp. Tas nozīmē, ka 5 Hp = 3,676 Kw
27.aprīlis 2011, 11:02 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager