Kūpinātavas

Kā te val bildi ielikt?
29.decembris 2018, 19:57 | links
 
Domaataajs [29.12.18]: Tā varētu būt. Citreiz arī desas pavāra pa starpu un tad žāvē tālāk. Desas ari mēdz apgrozīt, lai tauki nekrājas vienā galā.
Par vārīśanu arī biju iepriekš dzirdējis. Vairāk ņemšanās, bet vajadzētu kautkad izmēğināt.
Otrādi griešanai gan neredzu jēgu, ja silda līdz tiem 80 grādiem. Tauki pakūst, bet nekur prom netek.
29.decembris 2018, 19:53 | links
 
Tā varētu būt. Citreiz arī desas pavāra pa starpu un tad žāvē tālāk. Desas ari mēdz apgrozīt, lai tauki nekrājas vienā galā.
29.decembris 2018, 19:36 | links
 
Kautkur izlasīju, ka desas kūpinot pareizā temperatūra (laikam max 80gr) esot tad,kad tauku pile karājas pie desas, bet nekrīt lejā.

Cauraugušam gaļas gabalam gan jau, ka līdzīgi.
29.decembris 2018, 18:00 | links
 
Sākumā uzdzen grādus un tad kad sākas tā kā tūlīt tecēs tauki, tad mazina temperatūru. Diena aiziet.
Viss uz izjūtām.
29.decembris 2018, 16:23 | links
 
Es gaļu kūpinu max līdz 70 grādiem. Jau pie 70 gr tauks tek ārā un gaļa paliek sausāka. Es cenšos turēt ap 60 gr ne vairāk un kūpinu apm 6 stundas. Sanāk dikti laba!
Termometrs šajā pasākumā, manuprāt, ir obligāts.
29.decembris 2018, 15:46 | links
 
Man kūp apmēram ~5h. Karstums varētu būt uz tiem 80, 90. Tas tā uz izjūtu un pieredzes, man termometrs vēl nav ierīkots :D Temp kāpinu pamazām, lai gaļa vienmērīgi uzsilst. Esmu atradis tā teikt vidusceļu, lai nav par daudz un nav par maz. Ja par daudz, tad gaļa vidū izsutīs, sevišķi šķiņķis, kur pamatā ir liesums. Savukārt, ja būs par maz, tad vidus nebūs izkūpinājies uz to laiku, un, ja parak lēni un ilgi čunčinās, tad gaļa rezultātā tiešām būs sausa. Jāmēģina katram pašam, kamēr atrod to savējo vispareizāko metodi.
29.decembris 2018, 10:52 | links
 
comprex [28.12.18]: Ar sauso nezinu vai labi savilksies, atkarīgs cik lieki gabali. Es taisu slapjo, ķiploks un sāls. Sāls tā, ka kartupelis uzpeld (nebūs par sāļu gala rezultātā), ķiploks pēc garšas. Turu 2 dienas. Man nekad šķiņķis sauss nav sanācis.
Skaidrs, ka katram tā dūmubůda citādāka, bet cik ilgi un aptuveni kādā karstumā šis tiek kūpināts?
29.decembris 2018, 10:00 | links
 
Sayed [28.12.18]: Sveiciens! Skatos šajā tēmā pēdējais ieraksts ir bijis 2008, tāpēc gribētos pacelt atpakaļ :) Esmu nesen sācis mājās kūpināt.. Tēma šeit ļoti gara un kas tās 100 lapas var izlasīt :)
Gribētos kāda kūpinātāja labu recepti aizņemties kā garšīgi nokūpināt kādu sivēna karbonādīti vai šķiņķīti. Ar pārējiem lopiem ir tā kā viss skaidrs, bet par sivēna karbonādi nekā.
Vairāk interesē laba sausā marināde priekš karbonādes.
Paldies un ne asakas :)
Ar sauso nezinu vai labi savilksies, atkarīgs cik lieki gabali. Es taisu slapjo, ķiploks un sāls. Sāls tā, ka kartupelis uzpeld (nebūs par sāļu gala rezultātā), ķiploks pēc garšas. Turu 2 dienas. Man nekad šķiņķis sauss nav sanācis.
28.decembris 2018, 23:23 | links
 
Karbonādi un šķiņķiti labāk ietīt folijā un tad pa karsto ja tā gribās. Nu taukumiņu ar klāt vēlams.
Bet tā būs sauss, jo īpaši karbonāde. Nu vienīgi kakla karbonāde būs mazliet labāk. A var arī tā -sāls, maltie pipari, ķiploks mazliet lauru lapas. Noturēt labāk ilgāk kā nedēļu un tad pirms žāvēšanas dienas iemērkt uz nakti ūdenī. Ja ilgāk domāts glabāt, tad vēlams pārsālīt pēc nedēļas. Nu jāskatās, vai sāls ir izkususi.
28.decembris 2018, 19:51 | links
 
Sayed [28.12.18]: Sveiciens! Skatos šajā tēmā pēdējais ieraksts ir bijis 2008, tāpēc gribētos pacelt atpakaļ :) Esmu nesen sācis mājās kūpināt.. Tēma šeit ļoti gara un kas tās 100 lapas var izlasīt :)
Gribētos kāda kūpinātāja labu recepti aizņemties kā garšīgi nokūpināt kādu sivēna karbonādīti vai šķiņķīti. Ar pārējiem lopiem ir tā kā viss skaidrs, bet par sivēna karbonādi nekā.
Vairāk interesē laba sausā marināde priekš karbonādes.
Paldies un ne asakas :)
Vienkāršākā sausā marināde- sarīvē ar sāli un saspied daudz kiploku klāt. Atstāj uz 3 dienām un gatavs. Tiesa karbonāde un skinkis būss sauss. Es parasti nemu cauraudzi.
28.decembris 2018, 14:29 | links
 
Jēj, cik esmu nevīžīgs, no otra gala paskatījos datumus :) Izrādās 2008 tēma aizsākta :)
28.decembris 2018, 14:01 | links
 
Sveiciens! Skatos šajā tēmā pēdējais ieraksts ir bijis 2008, tāpēc gribētos pacelt atpakaļ :) Esmu nesen sācis mājās kūpināt.. Tēma šeit ļoti gara un kas tās 100 lapas var izlasīt :)
Gribētos kāda kūpinātāja labu recepti aizņemties kā garšīgi nokūpināt kādu sivēna karbonādīti vai šķiņķīti. Ar pārējiem lopiem ir tā kā viss skaidrs, bet par sivēna karbonādi nekā.
Vairāk interesē laba sausā marināde priekš karbonādes.
Paldies un ne asakas :)
28.decembris 2018, 14:00 | links
 
Paldies par padomiem!
Nopirku elektrisko apaļo kūpinātavu, bet lielo, pēc brīvdienām padalīšos pieredzē!
12.decembris 2018, 09:36 | links
 
Klau Džeki!

Domāju pirkt kūpinātavu savam tētim, kā dāvanu dzimšanas dienā. Viņš dzīvo privātmājā, bet tas tips kuras es dēvētu par privātdzīvokļiem (mazs zemes pleķītis un no visām pusēm kaimiņi) Tāpēc esmu noskatījis elektronisko Kūpinātavu vai tādu kūpināšanas kasti ko var uzmest uz atklātas uguns vai grila. Vai jums ir kādam ir bijusi pieredze ar šādu produktu?



REdgars, 9.decembris 2018, 15:28


Ja domā par elektrisko, tad labāk paskaties, vai te lokāli nav pieejama apm. šāda: https://www.ebay.de/itm/XXL-Raucherofen-Edelstahl-Raucherschrank-Rauchertonne-Smoker-Kaltrauchern/222892912672?hash=item33e573f020:m:mHblE72FudENajG1ZqdseyQ:rk:3:pf:0

No ekonomiskajiem variantiem daudz maz OK ir šāda veida: https://www.ebay.de/itm/Raucherofen-Raucherschrank-Rauchertonne-Raucher-Grill-Ofen-Smoker-Thermometer-n/382476289532?epid=1538239494&hash=item590d5d05fc:g:sqwAAOSwBahVJNm8:rk:2:pf:0
(ieteicams tieši ar durtiņām, jo apaļajām grūtāk pielikt ogles un vispār procesa laikā manipulēt)
Mierīgi var izmantot arī kaimiņu tuvumā - man ir līdzīga, dūmus pietiekami var dabūt ar dažiem čiekuriem
9.decembris 2018, 18:32 | links
 
Elektriskā nav čamdīta, bet būtībā tā, ko liek uz uguns - tādā apakšā ieber lapukoka skaidas, vai smalkus zariņus, liek uz uguns, kaut vai dzīvoklī uz gāzes plīts un pucē vaļā. Nu ventilācijai virtuvē, protams, ka jābūt kārtībā :)
9.decembris 2018, 16:49 | links
 
Klau Džeki!

Domāju pirkt kūpinātavu savam tētim, kā dāvanu dzimšanas dienā. Viņš dzīvo privātmājā, bet tas tips kuras es dēvētu par privātdzīvokļiem (mazs zemes pleķītis un no visām pusēm kaimiņi) Tāpēc esmu noskatījis elektronisko Kūpinātavu vai tādu kūpināšanas kasti ko var uzmest uz atklātas uguns vai grila. Vai jums ir kādam ir bijusi pieredze ar šādu produktu?

9.decembris 2018, 15:28 | links
 
vēl var izmantot sausos priežu čiekurus,labi tur temperatūru un krāso ar labi,nav izteikti sīva piegarša kā ābelei,no lapeniekiem priekšroku dodu alksnim
11.novembris 2018, 22:34 | links
 
Ss džeki piedāvā speciāli kūpināšanai dažādu koku sugu un dažādu frakciju atmizotas skaidas. Lielais maiss šķiet maksāja 20 e Baigi lēti naf, bet kvalitatīvi un Tavā gadījumā pietiks ilgam laikam.
Tas tā, viela pārdomām in informācijai.
11.novembris 2018, 22:27 | links
 
Arvids8 paldies par info. Tieši tāda kā jūs tecāt ar izņemammu vannīti.
11.novembris 2018, 21:40 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager