Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Strīdos dzimst patiesība! :)
Nezutveru filozofiju pārāk nopietni, bet piekrīti, likumiņš izskatās tāds nedaudz dīvains (lasi: kādam iepiķots). Nu kāda ezeram starpība, vai es ar savu pūsli iebraucu no Gātes, nolaižu no dambja, iebraucu no kanāliem vai no bāzes.
Ja nu vienīgi vēl uzskaitei, visas bāzes apzvanam, uzzinam, ka visas laivas krastā, droši varam braukt pakaļ iepriekšējā vakarā izliktajiem tīkliem.
21.jūnijs 2011, 16:58 | links
 
Headhunter...

Nedomāju, ka kāda laivu bāze vai pat visas kopā nopelna tik daudz lai būtu spējīgas nolobēt MK noteikumus :) Drīzāk jau noteikumu izstrādātāji to ielikuši tieši vieglākas kontroles nodrošināšanai, bet par tādiem sīkumiem kā Gāte utml. vienkārši piemirsuši... Ta necepies... Nez vai kāds jebkad tevi ķers par to, ka tu esi iebraucis ezerā pa Gāti...
Pie tam viens juridisks kāzuss jau rada nākošos - noteikumos teikts "Iebraukšana ezerā atļauta tikai no piestātnēm un laivu bāzēm" bet NAV NOTEIKTS, ka bāzei jāatrodas ezera teritorijā...
21.jūnijs 2011, 17:17 | links
 
St.c čeku bāzē nepiešķīra un uz jautājumu: "vai tad kontrolei nevajag?" nosmaidīja un diez vai diez vai... tā kā nav noteikts, ka jāuzrāda bāzes čeks, tad neredzu jēgu atbalstīt viņu kundzību! ;)
21.jūnijs 2011, 17:21 | links
 
p.s.s a par copi, tad biju pēc tā karstuma, kad nolija vienu dienu, laiciņš bij kā copes rokas grāmatā [ :) ], bet ūdens bij tik silts, ka zaļā sēdēja un knapi elpoja, cik mani apjautāja, tad visiem bij 0'
21.jūnijs 2011, 17:26 | links
 
Nu man jau sākumā ar likās, ka jaunie noteikumi ir bāzu lobijs, taču iespējams, ka ir pavisam citādāk. Kā man apskaidroja viens kungs, kurš piedalījies šo noteikumu izstrādē, tad absurdā situācija izveidosusies sekojošā ceļā:
Sākotnēji bija plānots atļaut licenzēto zemūdens zveju ezerā. Lai šos zemūdens medniekus varētu kontrolēt un pieprasīt licenzi, ieviesa normu, ka ezerā var iebraukt tikai no bāzēm. Noteikumu tālākajā ceļā pa varas gaiteņiem, pazuda zemūdens mednieki, bet norma par iebraukšanu tikai no bāzēm palika.

Šis punkts man personīgi ķeras pie sirds, jo visu laiku esmu laidies iekšā ezerā ar savu laivu no sev zināmas vietas.

Visā visumā šie noteikumi ir viens spilgts piemērs tam kā lietas pie mums notiek. Noteikumi ir izveidoti neprofesionāli ar neviennozīmīgiem un pretrunīgiem punktiem. Tagad tie ir pieņemti un nevienam nav ne jausmas kā tos pildīt. Ir skaidri un gaiši rakstīts, ka sezonas liegumu zonas tiek iezīmētas ar bojām - tādu ezerā nav. Neko jau nevar pārmest Dālderiem par neinformēšanu kur var un kur nevar copēt, jo:
1) Tas pa lielam nav viņu pienākums, jo zonām ir jābūt iezīmētām un dabā skaidri saredzamām. P.S. No savas puses viņi ir iezīmējuši ceļu, pa kuru drīkst no bāzes iebraukt ezerā un nokļūt līdz teorētiskajai atļautajai vietai
2) Pēc šobrīdējās noteikumu redakcijas iznāk tā, ka copēt var praktiski visā eserā, izņemot stingrā lieguma zonu. Tad kāpēc kādu jāinformē par liegumu zonām, ja tās dzīvē nedarbojās?

Tas tāds īss un skumīgs apcerējums par jauno noteikumu tēmu, bet ja par copi, tad ezerā biju svētdien tulīt pēc trijiem un copēju līdz deviņiem. Centos ievērot lieguma zonu, bet tā kā man nav GPS, lai šo zonu atrastu pēc koordinātām, tad diezvai man tas izdevās. Parasti medīju līdaku pa zālēm tuvāk dienvidu krastam, bet šoreiz kuģoju tuvāk ezera vidum pa klajākām vietām. Rezultātā 6 laivā (pieci zemmēri un viena 2.1kg), divi nogājieni un kaudzīte ar copēm.

Rezumē: zivis ezerā vienmēr ir bijušas un ir arī tagad, tikai ne visiem un ne vienmēr ķerās. Paskatoties kādā tehnikā un ar kādu attieksmi copē liela daļa slāviski runājošās ezera publikas, nav nekāds pārsteigums, ka pēc copes tiek paziņots: tut ribi ņetu......
22.jūnijs 2011, 08:21 | links
 
vakar likās bezcerīga cope, braucot iekšā, krastā izbrauca 3 laivas, visas pa tukšo, bet nebija tik traki no 13:00-18:00 kādas 5 piekodās, lielākā līdaka 1,4 kg
24.jūnijs 2011, 00:37 | links
 
Cik pašlaik Babītē ir reālais dziļums?1m ir?
24.jūnijs 2011, 09:54 | links
 
pēc pieejamās jaunākās informācijas vidējais laikam ir tieši 1m, bet nu ja skatās no teritorijas, kura ir braucama, tad tanī varētu būt kādi 1,2m vidējais
25.jūnijs 2011, 00:09 | links
 
Sveiki copmani :)
No tiem liegumiem Babiitee maz ko saprotu tadeel gribeeju jautat - Spunnupes teritorjaa Babiites ezeraa var tgd spiningot!?
Tikko ka no upes izbrauc ezeraa..!?

Taas aizaugusaas vietas baigi patiik un smuki var vilkt araa - arii sodien smuki paveicaas ar poperi :)
kaa citiem tur!?
Bet gribaas ziaat vai tur vsp driixt meetaat!!
Paldies jau ieprieks :)
29.jūnijs 2011, 01:40 | links
 
 
Visprecīzāk tev izskaidros pie paša ezera kad piebrauksi, iebrauc kādā laivu bāzē un saimnieks tev parādīs kur kartē var un kur nevar, lai gan tagad no jūlija var visur izņemot no Spuņūpes braucot ezerā pa labi, visur citur var...
30.jūnijs 2011, 19:29 | links
 
Paldies Jums :)
Jo nesapratu tiesi vai no Juulija tur var vai tiesi no Juulija nevar spiningot tur :)
Tad sanaak ka driixt! Super!
30.jūnijs 2011, 23:43 | links
 
Vakar no 7:00-13:00 rezultāts nekas iepriecinošs, trīs asarīši 22cm,23cm un 24 cm kā arī 4 līdaciņas 33cm, 35cm, 42cm un 28cm, kādam ir kāda nojauta kur lielās meklēt???
4.jūlijs 2011, 00:37 | links
 
Jāmeklē savs līcis , kurā viņas atrodas. Karstā un saulainā laikā seklos ezeros jāsāk copēt jau vismaz 05:00.
4.jūlijs 2011, 11:35 | links
 
Atklāju sezonu Babītē. Vakara cope 17:00-22:00.
Kopā kādas 15 līdakas, bet izmērs galīgi švaks :( 3 tik ap kg. Bij ar pāris sīki asari. Visumā cope normāla :)
Tās Babītes zāles atkal jau pilnā augumā, dziļums ap metru, bet bez ieķeršanās zālēs, var mētāt tik ļoti sekli ejošos voblerus.
5.jūlijs 2011, 00:29 | links
 
saprotu, ka līdakas tiešām jāķer agrumā, bet nu šis ezers ir nedaudz savādāks nekā vairums citu...ezerā viscaur ir vidēji 1m, reāli neskaitot dūņas, tad sanāk vidēji 0,8m un tās bedres kas reāli ir, tās nav dziļākas par 1m nejauši uzgāju arī 1,2m dziļu bedri, bet nu tas tā, ja jau viss ezers ir tāds un kur nu vēl kādā līcītī, kur vispār dziļums nepārsniedz apmēram 0,5m dziļumu, reāli ķeramā vieta pa 1m dziļumu ir no Spuņupes pa kreisi kādi 5km, bet nu kā jau minēju iepriekš tad nekas nopietnāks nav trāpījies par zemmēriem, man pastāv ideja, ka lielās grozās ap zāļu puduriem, jo nobaudīju nopietnu uzsitienu, pašam skudriņas pārskrēja, tā ka lai vai kā ezers ir liels, ko pētīt ir
5.jūlijs 2011, 01:20 | links
 
Vakar no 14:00-20:00 cope niecīga, Z vējš, spiediens 752mm, 4 zemmēri un 3 asari!

Šodien no 14:00-18:00 cope atkal niecīga, Z vējš, spiediens 754mm, pie laivas pieskrēja 4 zemmmēra!

Kādam ir kādas idejas, kur varētu kādu lielāku atrast vai arī tomēr šis karstum ir pie vainas un jūlijs nav līdaku laiks!!!
7.jūlijs 2011, 21:26 | links
 
Manuprāt karstai vasarai tavi copes laiki nav īsti labi.Šādā laikā,pie tam tik ļoti seklā ūdenī cope ir ļoti agri no rīta un vēlu vakarā.Tu copi beidz,kad es tikai sāktu cerēt uz zivi. :)
7.jūlijs 2011, 21:33 | links
 
Tā gan ir, kad cope parasti sākas vai nu no rīta vai vakarā, vnk esmu tik daudz konspektējis un praksē redzējis, ka vairākiem no rītiem pa tukšo un dienas vidū paņem īsto lomu, līdz ar to kādu laiku mēģinu copi veltīt dienas vidum, jo Babīte kā nekā ir ezers kur ir sekls un vienmēr ir silts ūdens tāpēc gŗuti spriest vai rīts labāks par vakaru, aprunājoties ar večiem, neko vairāk pa zemmēriem nav nācies redzēt, tāpēc tā brīnos, kur ir tās Babītes zivis nolīdušas...
7.jūlijs 2011, 22:29 | links
 
Tīklos,tīklos. :)
7.jūlijs 2011, 22:32 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager