Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Janispazw [14:51]: Laba diena! Šogad Babītes ezers man ir nomainījis ierasto Kaņieri. Bet te man sekojošs jautājums- lasu forumu un visi velk līdakas uz džerkiem un big baitiem. Es nupat 2x biju un neko citu kā rotiņu vispār iemest nekur nevarēju, jo visur ir zāles. Ja pamēģina ko lielāku/savādāku- bez zālēm metieni vispār nesanāk. Kā Jūs to dabūjat cauri? Liekat pretzāļu āķus, vai zinat vietas, kur zāļu nav? Šogad provēju ezera kreiso pusi(skat. No jūras, braucot no Ezerkrastiem).Tūlīt tev sabirs padomi apmēram tādi: vajag skatīties kur var iemest, vajag mest, kur dziļāks u.t.t :DDD
Bet patiesība ir pavisam vienkārša, būtiskākais piesekot ūdens līmeņu maiņai.
Iespējams esi nraucis ezerā ,, sliktos līmeņos,, un jā, dziļākās vietas ir ezera vidū pie ,, sarkanajiem jumtiem,, tai rajonā. Tur tad tie BB vicinātāji parasti tur ganās.

Skabarga71, 16.oktobris 2022, 15:08


O luters padomus dod, ne zin kur jāķer, ne zin kā jāķer, cik metrus esi noķēris šogad?
16.oktobris 2022, 18:41 | links
 
Kādu laiku biju izlaidis copi, meistarība laikam zūd, smaga, grūta cope - zivi nevar atrast un pierunāt, dienas pirmā daļa ar vienu copi un raganai noplēstu asti, tad pusdienlaikā uz džerka viens zemmērs un viena nodila, bet tad tuvāk dienas izskaņai ar ~32cm ļurkasti tiku pie 100cm un arī 88cm.



16.oktobris 2022, 18:38 | links
 
Es nupat 2x biju un neko citu kā rotiņu vispār iemest nekur nevarēju, jo visur ir zāles. Ja pamēģina ko lielāku/savādāku- bez zālēm metieni vispār nesanāk.

Janispazw, 16.oktobris 2022, 14:51

Viss ir vienkārši - ir divu veidu copmaņi. Mēs ar tevi piederam pie pirmajiem, kuriem, ja nav 2 m dziļumā brīvs ūdens, skaitās, ka zāle traucē un jāmet miers džerkošanai. Un ir otrs tips - makšķerē kaut vai pļavā, ka tik kāda peļķe ūdeni un jūtas apmierināti, saka, ka zāle vispār netraucē :D Ar ūdens līmeņa svārstībām tur maza saistība, drīzāk ar gadalaikiem :)
16.oktobris 2022, 15:20 | links
 
Janispazw [16.10.22]: Laba diena! Šogad Babītes ezers man ir nomainījis ierasto Kaņieri. Bet te man sekojošs jautājums- lasu forumu un visi velk līdakas uz džerkiem un big baitiem. Es nupat 2x biju un neko citu kā rotiņu vispār iemest nekur nevarēju, jo visur ir zāles. Ja pamēģina ko lielāku/savādāku- bez zālēm metieni vispār nesanāk. Kā Jūs to dabūjat cauri? Liekat pretzāļu āķus, vai zinat vietas, kur zāļu nav? Šogad provēju ezera kreiso pusi(skat. No jūras, braucot no Ezerkrastiem).
Tūlīt tev sabirs padomi apmēram tādi: vajag skatīties kur var iemest, vajag mest, kur dziļāks u.t.t :DDD
Bet patiesība ir pavisam vienkārša, būtiskākais piesekot ūdens līmeņu maiņai.
Iespējams esi nraucis ezerā ,, sliktos līmeņos,, un jā, dziļākās vietas ir ezera vidū pie ,, sarkanajiem jumtiem,, tai rajonā. Tur tad tie BB vicinātāji parasti tur ganās.
16.oktobris 2022, 15:08 | links
 
Laba diena! Šogad Babītes ezers man ir nomainījis ierasto Kaņieri. Bet te man sekojošs jautājums- lasu forumu un visi velk līdakas uz džerkiem un big baitiem. Es nupat 2x biju un neko citu kā rotiņu vispār iemest nekur nevarēju, jo visur ir zāles. Ja pamēģina ko lielāku/savādāku- bez zālēm metieni vispār nesanāk. Kā Jūs to dabūjat cauri? Liekat pretzāļu āķus, vai zinat vietas, kur zāļu nav? Šogad provēju ezera kreiso pusi(skat. No jūras, braucot no Ezerkrastiem).
16.oktobris 2022, 14:51 | links
 

Šodien arī biju devies uz ezeru. Tā kā izdomāju pēdējā brīdi, protams, bija palikušas tikai mazākās no laivām. Un lielais uztveramais sačoks ar palicis Latgalē. Kaut kā ieriktēju sili un ezerā iekšā. Līdz ar gaismu jau biju uz ezera. Līdzi biju paņēmis arī parasto līdaku kātu kā rezerves variantu, bet pēc sajūtām likās, ka šodien jābūt lielajām. Pirmā cope nebija ilgi jāgaida, uz lielāko pigu pieteicās 75 cm līdaka, noparkoju uztveramajā, ātri atbrīvoju un nodomāju, ja paņems kas lielāks tad ar šo uztveramo būs čau… padzeru tēju, pamainu mānekli uz baster džerku un otrajā metienā jūtu riktīgu maucienu kātā, jūtu, ka zivs lielāka un uzreiz aizdomājos par uztveramo tīkliņu… kaut kā tomēr izdevās iesmelt. Zivs baigi netrako, ātri nomēru un 90 cm laivā. Pēc tam copes pieklusa un ap pusdienàm pieteicās pāris līdakas ap 60 cm, kuras nemērīju, arī uz džerku. Vēl pāris uzsitieni un shodi. Bildes uz ātru roku, visas zivis peld tālāk.
15.oktobris 2022, 19:23 | links
 

Pirmo reizi šogad ezerā. Un laikam arī pirmo reizi tīri uz līdakām, jo viss asaru ķeršanai palika mājās. Laivas dikti daudz, bet mums netraucēja. Tā kā uz lielajām negājām, vandījāmies pa mazajiem baseiniem, kur pērn kaut kas bija. Bija arī šodien, laikam ar tādiem uzplūdiem. Kopā 8, 4 bija 59, 62, 62, 65. Kolēģim 5 zem mēra. Kaut kas aizgāja, kaut kas uzsita. Rots un gumija.
Klajumu vagotāji diezgan drūmi brauca krastā. Lai gan viens bāzē kukanā vilka lielu līdaku, citādi dzirdēju ka švaki.
Blakus bija sacensības, un uzvarēja ar 67cm zivi.

Kopumā forši un laikam būs jāaizbrauc vēl. Pirmās šī gada līdaciņas būs gardas
15.oktobris 2022, 17:27 | links
 
Es pērn izvilku,pat redzēju kā paņem!neatceros,vai bremze bij ciet,bet no tās reizes pilnīgi ciet negriežu!nedomāju,ka tas baigi ietekmē piecirtienu,bet copējot vienam liekas tā drošāk...un, lai arī multam nav tarkšķis sajust,ka griez pa tukšo nav ne vainas!:)

Willy, 14.oktobris 2022, 21:07


Nu ja mānekļi 20cm kā petto, 20cm WC, tad var piekrist +/- arī tev var neaizgriezt pilnīgi līdz galam, bet vēlams, bet ja lieto 23-26cm mānekļus esmu redzējis, kā līdaka aizspiež žokļos, tu piecērt, viņa pēc sekundes atver muti un izspļauj, lielajām tas sakodiens ir zvērīgs, un bez nopietna piecirtiena var neuzsēsties, ja spoles bremze nav ciet, tad tev piecirtienā izslīd - esmu diezgan nopūdelējis šādā veidā savulaik, tapēc bremze vienmēr ir ciet līdz galam.
15.oktobris 2022, 11:03 | links
 
Davis-Di [14.10.22]: Mjāāā... Tāda škrobe bieži negadās....))

badapiicka, 14.oktobris 2022, 19:20

Ja metrs paņem pie pašas laivas, bieži tā pat nesanāks izvilkt.
1. Nav piekusis, ārdīsies nopietni.
2. Bremze parasti ir pilnīgi ciet BB, jāpaspēj atlaist - var nepaspēt.
3. Iespējams skries ar pilnu jaudu zem laivas - enkurā, motorā, parašūtā - jātur, āķus atlieks.
...
Es pērn izvilku,pat redzēju kā paņem!neatceros,vai bremze bij ciet,bet no tās reizes pilnīgi ciet negriežu!nedomāju,ka tas baigi ietekmē piecirtienu,bet copējot vienam liekas tā drošāk...un, lai arī multam nav tarkšķis sajust,ka griez pa tukšo nav ne vainas!:)
14.oktobris 2022, 21:07 | links
 
Mjāāā... Tāda škrobe bieži negadās....))

badapiicka, 14.oktobris 2022, 19:20


Ja metrs paņem pie pašas laivas, bieži tā pat nesanāks izvilkt.
1. Nav piekusis, ārdīsies nopietni.
2. Bremze parasti ir pilnīgi ciet BB, jāpaspēj atlaist - var nepaspēt.
3. Iespējams skries ar pilnu jaudu zem laivas - enkurā, motorā, parašūtā - jātur, āķus atlieks.
...
14.oktobris 2022, 20:22 | links
 
metrs pie pašas laivas ņēma, bet es jau cēlu ārā mānekli un šī ar pašu lūpu trāpīja un neuzsēdās.

Os555, 14.oktobris 2022, 19:04

Mjāāā... Tāda škrobe bieži negadās....))
14.oktobris 2022, 19:20 | links
 
Os555 [14.10.22]: Šodien 9 - 16
56, 64, 66 cm visas uz džerkiem

Visas zivis no 15-15.30 vienā vietā, pirms tam kā vannā makšķeŗetu, tik ap 12 ~ metrs pie pašas laivas ņēma, bet es jau cēlu ārā mānekli un šī ar pašu lūpu trāpīja un neuzsēdās.
Bāc!!...lielais sāk kustēt!?;)
14.oktobris 2022, 19:19 | links
 
Šodien 9 - 16
56, 64, 66 cm visas uz džerkiem

Visas zivis no 15-15.30 vienā vietā, pirms tam kā vannā makšķeŗetu, tik ap 12 ~ metrs pie pašas laivas ņēma, bet es jau cēlu ārā mānekli un šī ar pašu lūpu trāpīja un neuzsēdās.
14.oktobris 2022, 19:04 | links
 
Šodien pa lielo vēju - 0, pirms tam un pašā vakarā kaut ko sakasīju, bet nu kopumā baigi švaki gāja.
11.oktobris 2022, 21:11 | links
 
Vakar 8- 18 54, 59 un čupa zemmēru. Visas uz džerkiem 12-15 cm.

Šodien 8.30 - 15 63, 67, 80 un mazāka čupa zemmēru. Visas uz 15 cm džerkiem.
11.oktobris 2022, 19:46 | links
 


Pāris dienas atpakaļ pačekoju laika prognozi, piefiksēju, ka uz šodienu sola stiprāku vējeli, nolēmu ieplānot copi. Atkal braucu pa taisno no darba, diemžēl tas stiprais vējelis naktī un rīta pusē pūta no D puses un līmenis ezerā strauji kritās (pēcpusdienā pamainījās uz R virzienu un līmenis normalizējās). Tā kā sen nebiju devies ezerā no Dūšeļu bāzes, bet novembrī no šīs bāzes esmu pieteicies sacensībām, nolēmu ieskriet tieši no šī punkta. It kā oktobra otrā dekāde, bet no rīta ezerā līmenis tāds, ka, braucot no bāzes, regulāri jātīra dzenskrūve... Nu tad pie pašas copes, gāja grūti, ātri sajutu vairākus kontaktus ar zivi, bet laivā joprojām nulle. Sapratu, ka zaļsvarce šodien ciperlīga. Nolēmu no pretzāļu āķiem pāriet uz atklātajiem, bet tas neko nemainīja - līdakas pat pa vobleriem prata iesist un pamukt, ka es pat nespēju noreaģēt. Tomēr laikam ejot, norma tika salasīta (58, 60, 63, 65, 68 cm). Pāris atbrauca vakariņās, jo asarus pašlaik ezerā grūti sameklēt. Rezumē par šodienu - copju daudz, zivis nebarojas, Oskars saguris, bet savā veidā gandarīts par forši pavadītu dieniņu :) Visiem pozitīvas emocijas, tiekamies ezerā! ;)
11.oktobris 2022, 19:46 | links
 
Ja vēl to riebìgo bārdu būt nodzinis!...māņticìgs laikam!;)

Willy, 11.oktobris 2022, 18:23

Līdakām netīk gludi skūti tipiņi! :P :D
11.oktobris 2022, 19:44 | links
 
Kruizers [11.10.22]: MT9 [52m]: edzuss2 [14:12]: MT9 teicami izskatās uz jaunā žurnāla vāka!! +++ :)Heh, patīkami :) Pašlaik esmu ezerā un še tev pārsteigums... :)Apsveicu Oskaru- noteikti ir to pelnījis un kā jau Edžus minēja- izskatās perfekti. Tā turēt!
Ja vēl to riebìgo bārdu būt nodzinis!...māņticìgs laikam!;)
11.oktobris 2022, 18:23 | links
 
MT9 [11.10.22]: edzuss2 [14:12]: MT9 teicami izskatās uz jaunā žurnāla vāka!! +++ :)Heh, patīkami :) Pašlaik esmu ezerā un še tev pārsteigums... :)
Apsveicu Oskaru- noteikti ir to pelnījis un kā jau Edžus minēja- izskatās perfekti. Tā turēt!
11.oktobris 2022, 17:45 | links
 
edzuss2 [11.10.22]: MT9 teicami izskatās uz jaunā žurnāla vāka!! +++ :)
Heh, patīkami :) Pašlaik esmu ezerā un še tev pārsteigums... :)
11.oktobris 2022, 17:28 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager