Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!





Strauja laika apstākļu maiņa, strauja ūdens līmeņa maiņa, rīta pusē DA vējš, jādodas uz Babi pārbaudīt teorija par necopi šādos apstākļos. Plāns bija mēģināt uz skaitu strādāt, jo pie tik zema līmeņa man netīk mētāt lielos mānekļus. Sākumā bija klusums, bet to es paredzēju, jo aptuveni zināju, kur lielākā zivju koncentrācija, taču pēc laika iegriezos vienā pārbaudītā pleķītī, kur pieteicās pirmā zaļsvārce (64 cm). Nolēmu padreifēt tālāk un pēc laika kāds apstādina mānekli salīdzinoši tuvu laivai. Sāku vilkt klāt, saprotu, ka diezgan glīta zaļsvārce trāpījusies. Pēc mirkļa tā jau pozē manās rokās, fiksi tiek nomērīta (92 cm) un palaista brīvībā. Turpinu virzīties tālāk un izmetu izpletni vēl vienā perspektīvā vietā. Nepaspēju izdarīt pāris metienus, kā perifēro skatienu pamanu, ka kaut kas māneklim seko. Pietinu mānekli pie pašas laivas un tam līdzās piepeld metrīga torpēda. Pie sevis nodomāju, ka būs kā vienmēr - māneklis apstāsies, līdakmamma ieraudzīs mani laivā un aizšausies tālēs zilās, bet tavu brīnumu, šoreiz viss notiek pēc cita scenārija. Līdaka pie pašas laivas pagrāb mānekli un lēnām dodas prom, es, emociju uzplūdā, tā piecirtu, ka aukla šādu spēka konfrontāciju neizturēja. Līdaka, it kā nekas nebūtu bijis, lēnām paslīd pāris metrus un noguļas uz grunts ar šņobeli zālēs. Un no viņas milzīgās mutes pa viļņiem turpina līgani peldēt rozīgais auklas gals. Domāju, tas tik būs triks, ja es saķeršu auklu ar rokām un turpināšu cīņu, bet kamēr griezos apkārt ar laivu, auklu vairs neredzēju. Neko darīt, pārsējos un dreifēju atkal pa šo pašu līniju. Aptuveni pēc 5 min atkal pamanu savu auklu, saprotu, ka līdaka nekur nav pamukusi, tur pat vien guļ, bet kamēr es tik stiprā vējā vilku ārā izpletni, lai pietuvotos auklai, atkal to pazaudēju... Eh, neko darīt, tāpat niecīgs procents, ka es šo skaistuli pievarētu, jo aukla diezgan plāna un maksimums 3 metrus gara. Turpinājumā pamainīju plānus un no skaita nolēmu pāriet uz izmēru, bet nekas no tā labs nesanāca, dienu noslēdzu ar tām pašām 2 ieskaites zivīm un vēl dažas pamuka. Tomēr kopumā cope patika, izbrīnīja, ka tik vēlā rudenī lielās līdakas tērē savu enerģiju un skrien pakaļ sīkiem mānekļiem. Cerams drīzumā iepūtīs ziemelis, pāriesim uz smago artilēriju. Visiem jauku dienu, copmaņiem ne asakas! :)
20.oktobris 2021, 19:08 | links
 









Vēji pūš, lietus līst, jālaiž Babītes zivteles apraudzīt. Dienas pirmajā pusē likās, ka sinoptiķi būs kļūdījušies, nemaz tik traks tas vējels nebija, bet pienāca pēcpusdiena un viss nostājās savās vietās - pūtiens nepajokam, lietus smidzina gandrīz bez apstājas un es ellē ratā no bāzes. Tā bija lielākā kļūda, jo dikti daudz laika patērēju, kamēr šādos apstākļos atkūkos atpakaļ, bija jau tumšs. Kas attiecas uz copi, tad sākums likās cerīgs, pirmajos trīs metienos divas copes, bet turpinājums vairs tik rožains nešķita. Copes vairs nejutu un laivā neviena zivs vēl nebija. Plinti krūmos nemetu, virzījos tālāk, periodiski dreifējot ar izpletni un tas deva rezultātu, sāka parādīties copes un kāda zivtele tika arī līdz uztveramajam tīkliņam. Rezultātā cope izvērtās fiziski grūta, bet šo to salasīt sanāca - 7 zaļsvārces tika izmānītas (50, 57, 61, 61, 62, 79, 82 cm), vēl vairākas nopūdelēju no kurām 3 bija smukas. Neskatoties uz vēlo rudeni, Babē joprojām grūti copēt uz lielajiem mānekļiem, zāle vēl traucē un līmeni gribētu vēl nedaudz augstāku, tādēļ uzsvars tika likts uz mazajām silikona zivtelēm. Ezerā papļāpāju ar pāris copmaņiem, kuri ķēra uz lielajiem mānekļiem, šiem pie zivīm tikt neesot sanācis. Izskatās, ka zaļsvārces vēl neuzņem tauciņus, laikam ziema vēl tālu :)) Sieva prasīja atvest pāris līdaciņas un kaimiņiene atkal nedeva mieru, gribot gardas kotletītes pagatavot, tādēļ pārāk nepukojaties, jo paņēmu maksimāli atļauto skaitu. Uz tikšanos ezerā! ;)
15.oktobris 2021, 21:12 | links
 
MT-9 laikam šmorē zivis!?gaidam atskaiti!:)
15.oktobris 2021, 20:18 | links
 
Meklēju kompanjonu rītdien, ezera ekspedīcijai :D aķis un motors ir. PM
15.oktobris 2021, 15:30 | links
 


Šodien vairākkārtīgi saulainais laiks mijās ar mākoņaino, tādēļ zivīm bija draisks noskaņojums - ēstgribas nebija, bet rotaļāties ar mānekli vēlmes bija papilnam :D Ļoti daudz nerealizētas copes, viena ap 3+ kg aizmuka, ieraugot uztveramo tīkliņu, daudzas līdakas atnāca līdzi māneklim, ieskaitot vienu glaunu madāmu virs metra, bet laivā paviesojās tikai 1 palaidne (66 cm), kura tūdaļ tiks ievietota cepeškrāsnī ;) Nu kaut kā tā, ūdens līmenis bija normāls, bet prasās vienu dienu tādu stiprāku vējeli, lai paretina puvušās lēpenes :)
12.oktobris 2021, 17:55 | links
 
Davis-Di [10.10.21]: Davis-Di [14m]: Tad jau gluži tukšā nepaliki!cope uz bb arī nav slikti!:)...es vēl kādu dienu palasīšu žurnālu,tad mēģināšu...

Willy, 10.oktobris 2021, 21:57

Nu uz gumiju tās copes nekādas, drīzāk uzmanīgi knābieni. Pāriniekam uz džerku sanāca vienu aptuveni 1m pavilkt vismaz.

Pēc manām domām:
Vajag drusku augstāku līmeni un sūdīgāku laiku, baigi dzidrs ūdens.
Vietām lēpenes vēl diezgan biezas un starp viņām salauzti doņi, kas apgrūtina vai padara neiespējamu copi, bet copēt var, neskaitot ka eglīte ir līdz augšai vietām, pagāso gad ap šo laiku jau varēja vietām ar grimstošajiem džerkiem strādāt un gumijām likam papildus svaru :DTeiksi, ka ne tā sadaļa!:)
Pašlaik Lielupē man gribētos zemāku...mētāju tikai gar krastiem un uz kantēm.Līmenis mainās katru dienu,dažreiz pat ļoti strauji-papēti ja nav slinkums!13.09....18.09 un 30.09....katrā pa metram.Pie zemāka gan grūtāk gar krastu mētāt dēļ zāles,kura vēl ir daudz...

Willy, 10.oktobris 2021, 22:27

Upe ir pilnīgi cits stāsts salīdzinājumā ar Babi!
Čomam šodien Lielupē bija interesantāk un vismaz divas laivā uz BB.
Bet cik no viņa saprotu Lielupē vēl nav īsti rudens garša arī un ir spoti, kas vēl ciet vai nav atvērušies.
Ja nekļūdos +/- tavas iecīnītās vietas ar kontroles metieniem ar pārbaudījis :D
:DDD tas labi!zivs jātrenkā,lai neguļ!;)
10.oktobris 2021, 22:40 | links
 
Davis-Di [14m]: Tad jau gluži tukšā nepaliki!cope uz bb arī nav slikti!:)...es vēl kādu dienu palasīšu žurnālu,tad mēģināšu...

Willy, 10.oktobris 2021, 21:57

Nu uz gumiju tās copes nekādas, drīzāk uzmanīgi knābieni. Pāriniekam uz džerku sanāca vienu aptuveni 1m pavilkt vismaz.

Pēc manām domām:
Vajag drusku augstāku līmeni un sūdīgāku laiku, baigi dzidrs ūdens.
Vietām lēpenes vēl diezgan biezas un starp viņām salauzti doņi, kas apgrūtina vai padara neiespējamu copi, bet copēt var, neskaitot ka eglīte ir līdz augšai vietām, pagāso gad ap šo laiku jau varēja vietām ar grimstošajiem džerkiem strādāt un gumijām likam papildus svaru :DTeiksi, ka ne tā sadaļa!:)
Pašlaik Lielupē man gribētos zemāku...mētāju tikai gar krastiem un uz kantēm.Līmenis mainās katru dienu,dažreiz pat ļoti strauji-papēti ja nav slinkums!13.09....18.09 un 30.09....katrā pa metram.Pie zemāka gan grūtāk gar krastu mētāt dēļ zāles,kura vēl ir daudz...

Willy, 10.oktobris 2021, 22:27


Upe ir pilnīgi cits stāsts salīdzinājumā ar Babi!
Čomam šodien Lielupē bija interesantāk un vismaz divas laivā uz BB.
Bet cik no viņa saprotu Lielupē vēl nav īsti rudens garša arī un ir spoti, kas vēl ciet vai nav atvērušies.
Ja nekļūdos +/- tavas iecīnītās vietas ar kontroles metieniem ar pārbaudījis :D
10.oktobris 2021, 22:36 | links
 
Laiks piekrītu jā-šitās dienas cerība bij maza!:)
10.oktobris 2021, 22:29 | links
 
Davis-Di [10.10.21]: Tad jau gluži tukšā nepaliki!cope uz bb arī nav slikti!:)...es vēl kādu dienu palasīšu žurnālu,tad mēģināšu...

Willy, 10.oktobris 2021, 21:57

Nu uz gumiju tās copes nekādas, drīzāk uzmanīgi knābieni. Pāriniekam uz džerku sanāca vienu aptuveni 1m pavilkt vismaz.

Pēc manām domām:
Vajag drusku augstāku līmeni un sūdīgāku laiku, baigi dzidrs ūdens.
Vietām lēpenes vēl diezgan biezas un starp viņām salauzti doņi, kas apgrūtina vai padara neiespējamu copi, bet copēt var, neskaitot ka eglīte ir līdz augšai vietām, pagāso gad ap šo laiku jau varēja vietām ar grimstošajiem džerkiem strādāt un gumijām likam papildus svaru :D

Teiksi, ka ne tā sadaļa!:)
Pašlaik Lielupē man gribētos zemāku...mētāju tikai gar krastiem un uz kantēm.Līmenis mainās katru dienu,dažreiz pat ļoti strauji-papēti ja nav slinkums!13.09....18.09 un 30.09....katrā pa metram.Pie zemāka gan grūtāk gar krastu mētāt dēļ zāles,kura vēl ir daudz...
10.oktobris 2021, 22:27 | links
 
Tad jau gluži tukšā nepaliki!cope uz bb arī nav slikti!:)...es vēl kādu dienu palasīšu žurnālu,tad mēģināšu...

Willy, 10.oktobris 2021, 21:57


Nu uz gumiju tās copes nekādas, drīzāk uzmanīgi knābieni. Pāriniekam uz džerku sanāca vienu aptuveni 1m pavilkt vismaz.

Pēc manām domām:
Vajag drusku augstāku līmeni un sūdīgāku laiku, baigi dzidrs ūdens.
Vietām lēpenes vēl diezgan biezas un starp viņām salauzti doņi, kas apgrūtina vai padara neiespējamu copi, bet copēt var, neskaitot ka eglīte ir līdz augšai vietām, pagāso gad ap šo laiku jau varēja vietām ar grimstošajiem džerkiem strādāt un gumijām likam papildus svaru :D
10.oktobris 2021, 22:14 | links
 
Davis-Di [10.10.21]: Domāji, ka aizbrauksi un paņemsi!?:)
bb vai mazos arī papeldināji?

Willy, 10.oktobris 2021, 21:34

Ja godīgi, tad biju diezgan skeptiski noskaņots, jo priekš babītes nebija labākie laikapstākļi.
BB un džerks - copju skaits līdzīgs.

Bet nu Vecupeniekos bija Jagermeistar micro mači starp bārmeņiem un pavāriem, pirms prom braucu noklausījos apbalvošanu - tur vieni bija 83 izvilkuši - 1x vieta, 2trā vieta ~1.4kg un 3šā ~1.3kg.

Tad jau gluži tukšā nepaliki!cope uz bb arī nav slikti!:)...es vēl kādu dienu palasīšu žurnālu,tad mēģināšu...
10.oktobris 2021, 21:57 | links
 
Domāji, ka aizbrauksi un paņemsi!?:)
bb vai mazos arī papeldināji?

Willy, 10.oktobris 2021, 21:34


Ja godīgi, tad biju diezgan skeptiski noskaņots, jo priekš babītes nebija labākie laikapstākļi.
BB un džerks - copju skaits līdzīgs.

Bet nu Vecupeniekos bija Jagermeistar micro mači starp bārmeņiem un pavāriem, pirms prom braucu noklausījos apbalvošanu - tur vieni bija 83 izvilkuši - 1x vieta, 2trā vieta ~1.4kg un 3šā ~1.3kg.
10.oktobris 2021, 21:43 | links
 
Davis-Di [10.10.21]: Šodien biju pa ilgiem laikiem ezerā, ezers laikam dusmīgs un piešķīra man :

Nelielas iespējas gan bija, bet tās netika sekmīgi izmantotas.
Domāji, ka aizbrauksi un paņemsi!?:)
bb vai mazos arī papeldināji?
10.oktobris 2021, 21:34 | links
 
Šodien biju pa ilgiem laikiem ezerā, ezers laikam dusmīgs un piešķīra man :

Nelielas iespējas gan bija, bet tās netika sekmīgi izmantotas.
10.oktobris 2021, 21:22 | links
 
Būs vien jābrauc, jo pirkt Grundeeens kostīmu negribās :).

BUKS, 8.oktobris 2021, 11:58


Es vēl oficiāli neesmu pieteicies, bet prieks ka nopietna papildus konkurence džerka tēmā tur paradīsies!
8.oktobris 2021, 22:39 | links
 
ralflauren [08.10.21]: Šādi izskatās lielākajā daļā
PS. Bilde tikko uzņemta, dzenskrūvi jau atpisu pret kautko
8.oktobris 2021, 12:12 | links
 

Šādi izskatās lielākajā daļā
8.oktobris 2021, 12:09 | links
 
Davis-Di [08.10.21]: Normāls līmenis Babītē ir 40+?

BUKS, 7.oktobris 2021, 21:33

Ko tad tu uz Babi taisies?
Būs vien jābrauc, jo pirkt Grundeeens kostīmu negribās :).
8.oktobris 2021, 11:58 | links
 
MT9 [08.10.21]: BUKS [Vakar]: Normāls līmenis Babītē ir 40+?Priekš manis, jā! Ja 70+, vispār bomba :))
Paldies! 70+ nuuuu diezgan neticami :)
8.oktobris 2021, 11:57 | links
 
Normāls līmenis Babītē ir 40+?

BUKS, 7.oktobris 2021, 21:33


Ko tad tu uz Babi taisies?
8.oktobris 2021, 11:06 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager