Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Paldies par info. Vai ir nozīme tam, vai mētā vairāk gat zālēm, vai brīvajos laukumos? Pats vairāk mētaju brīvajos, jo šķita, ka tur nedaudz dziļāks.

Andis7777777, 5.septembris 2021, 19:45

Pagaidām pie puduriem un lēpenēm noteikti perspektīvāk...
5.septembris 2021, 19:48 | links
 
Davis-Di [04.09.21]: Sveiki, šodien pirmo reizi biju Babītes ezerā uz copi. Esmu tāds kā amtieris, jo ar spiningošanu esmu pazīstams pāris gadu desmitus, bet lieta tāda, ka nedaudz biju atstājis novārtā. Tad nu šoruden, pēc atvaļinājuma un pacopēšanas kopā ar tēvu (rūdīts spiningotājs) kaut kas atkal uzjundīja. Esmu izpētijis babītes dziļumu karti, šo to iepircis un pasūtijis, bet pagaidām vēl īstas sapratnes nav par tik seklu ezeru. Tātad - šodien iebraucu ap 16:00 no Dušeļiem, bija neliels vējiņš un īslaicīgs lietus. Pēc minūtēm 10 sapratu, ka Babītē ir tiešām sekl un zāles daudzviet ir pat līdz virsmai. Sākotnēji mēģināju ar 2. meps rotiņu, bet drīz sapratu, ka ķersies tikai zāles. Tad pārliku nelielu vobleri(suspended) un burtiski pēc dažiem metieniem un zāļu kušķiem palaimējās dabūt vienu zemmēra līdaku. Jau kādu laiku priecājos par CL biedru skaistajiem lomiem Babītē, tāpēc vēlos lūgt pēc zinātāju padomiem un ieteikumiem par mānekļiem, svaru, veidu, aptuvenu, vai vismaz nojaušamu copēšanas sektoru utt.

Andis7777777, 4.septembris 2021, 22:53


Sāc no Vecupeniekiem - tad pa vidu, tagad ari Gātes gala zāles var kapāt. Ja nu nesanāk vari doties uz sarkano Jumtu rajonu - ~starp spuņupi un Ezerkrastu bāzi.
Ja ar parasto spiningu - tad mazie džerki, relax utml. , bet nu Babītes rudens tēma ir džerks un bigbait!
Paldies par info. Vai ir nozīme tam, vai mētā vairāk gat zālēm, vai brīvajos laukumos? Pats vairāk mētaju brīvajos, jo šķita, ka tur nedaudz dziļāks.
5.septembris 2021, 19:45 | links
 
Sveiki, šodien pirmo reizi biju Babītes ezerā uz copi. Esmu tāds kā amtieris, jo ar spiningošanu esmu pazīstams pāris gadu desmitus, bet lieta tāda, ka nedaudz biju atstājis novārtā. Tad nu šoruden, pēc atvaļinājuma un pacopēšanas kopā ar tēvu (rūdīts spiningotājs) kaut kas atkal uzjundīja. Esmu izpētijis babītes dziļumu karti, šo to iepircis un pasūtijis, bet pagaidām vēl īstas sapratnes nav par tik seklu ezeru. Tātad - šodien iebraucu ap 16:00 no Dušeļiem, bija neliels vējiņš un īslaicīgs lietus. Pēc minūtēm 10 sapratu, ka Babītē ir tiešām sekl un zāles daudzviet ir pat līdz virsmai. Sākotnēji mēģināju ar 2. meps rotiņu, bet drīz sapratu, ka ķersies tikai zāles. Tad pārliku nelielu vobleri(suspended) un burtiski pēc dažiem metieniem un zāļu kušķiem palaimējās dabūt vienu zemmēra līdaku. Jau kādu laiku priecājos par CL biedru skaistajiem lomiem Babītē, tāpēc vēlos lūgt pēc zinātāju padomiem un ieteikumiem par mānekļiem, svaru, veidu, aptuvenu, vai vismaz nojaušamu copēšanas sektoru utt.

Andis7777777, 4.septembris 2021, 22:53



Sāc no Vecupeniekiem - tad pa vidu, tagad ari Gātes gala zāles var kapāt. Ja nu nesanāk vari doties uz sarkano Jumtu rajonu - ~starp spuņupi un Ezerkrastu bāzi.
Ja ar parasto spiningu - tad mazie džerki, relax utml. , bet nu Babītes rudens tēma ir džerks un bigbait!
4.septembris 2021, 23:33 | links
 

Sveiki, šodien pirmo reizi biju Babītes ezerā uz copi. Esmu tāds kā amtieris, jo ar spiningošanu esmu pazīstams pāris gadu desmitus, bet lieta tāda, ka nedaudz biju atstājis novārtā. Tad nu šoruden, pēc atvaļinājuma un pacopēšanas kopā ar tēvu (rūdīts spiningotājs) kaut kas atkal uzjundīja. Esmu izpētijis babītes dziļumu karti, šo to iepircis un pasūtijis, bet pagaidām vēl īstas sapratnes nav par tik seklu ezeru. Tātad - šodien iebraucu ap 16:00 no Dušeļiem, bija neliels vējiņš un īslaicīgs lietus. Pēc minūtēm 10 sapratu, ka Babītē ir tiešām sekl un zāles daudzviet ir pat līdz virsmai. Sākotnēji mēģināju ar 2. meps rotiņu, bet drīz sapratu, ka ķersies tikai zāles. Tad pārliku nelielu vobleri(suspended) un burtiski pēc dažiem metieniem un zāļu kušķiem palaimējās dabūt vienu zemmēra līdaku. Jau kādu laiku priecājos par CL biedru skaistajiem lomiem Babītē, tāpēc vēlos lūgt pēc zinātāju padomiem un ieteikumiem par mānekļiem, svaru, veidu, aptuvenu, vai vismaz nojaušamu copēšanas sektoru utt.
4.septembris 2021, 22:53 | links
 

Copes sākums no 6:00-16:00

6 copes, viena laivā 3kg, viena peld ar pīrsingu jo bija spēcīgāka par strike pro džerka āķi kuru salauza.
4.septembris 2021, 18:33 | links
 
Tiešām labs stāsts. Ar tām kaimiņienēm tā ir kā ir. Parasti ,kad pārnāku krastā prasa, lai parādu zivis. Man nav ,stāstu, ka zivis nepaturu, jau kādu laiku, uz ko viņa atbild:,, agrāk katru reizi zivtiņu iedevi, tagad vairs nē, laikam pie maukām pāri krastam brauc, a spini ņem līdzi tik maskēšanās nolūkos"
Morāle. Reizēm kaimiņienei jāatved kāda zivtiņa, lai h...ņu nedomā.

RaimisD, 30.augusts 2021, 19:29

Jāņem kaimiņiene priekšā, lai domā, ka ir labāka par tam maukām otrā ezera krastā.
30.augusts 2021, 22:11 | links
 
Tiešām labs stāsts. Ar tām kaimiņienēm tā ir kā ir. Parasti ,kad pārnāku krastā prasa, lai parādu zivis. Man nav ,stāstu, ka zivis nepaturu, jau kādu laiku, uz ko viņa atbild:,, agrāk katru reizi zivtiņu iedevi, tagad vairs nē, laikam pie maukām pāri krastam brauc, a spini ņem līdzi tik maskēšanās nolūkos"
Morāle. Reizēm kaimiņienei jāatved kāda zivtiņa, lai h...ņu nedomā.

RaimisD, 30.augusts 2021, 19:29


Kārļonkulis (ne mūsējais Kārlis _k, bet tas, kuram vaerdīte uz pleca sēdēja) stāstīja, ka no rītiem vienmēr apskatās uz kuras kājas guļ - ja uz labās, tad cope Babītē būs uz voblera, ja uz kreisās - tad uz gumijām. Bet ja stāv gaisā? Tad tajā rītā Kārļonkulis uz copi negāja...
30.augusts 2021, 21:30 | links
 
Kur BB kāts?

Davis-Di, 30.augusts 2021, 19:21

Bija doma sākumā aizvērties un tad pāriet uz BB, bet zivis aiztaisīja mutes.
30.augusts 2021, 19:54 | links
 
Tiešām labs stāsts. Ar tām kaimiņienēm tā ir kā ir. Parasti ,kad pārnāku krastā prasa, lai parādu zivis. Man nav ,stāstu, ka zivis nepaturu, jau kādu laiku, uz ko viņa atbild:,, agrāk katru reizi zivtiņu iedevi, tagad vairs nē, laikam pie maukām pāri krastam brauc, a spini ņem līdzi tik maskēšanās nolūkos"
Morāle. Reizēm kaimiņienei jāatved kāda zivtiņa, lai h...ņu nedomā.
30.augusts 2021, 19:29 | links
 
Vakar krāmēju mašīnā mantas, lai šorīt dotos copē, pienāk klāt kaimiņiene un saka - kas es par kaimiņu, ka nereizi šai vēl zivis neesmu atvedis. Pats gardu muti ēdot, bet dalīties negribot. Lai kā arī negribētos, bet nācās kaimiņdāmai pateikt, ka, ja rīt kaut kas ķersies un nebūs makten liels, atvedīšu ar. Pie reizes vēl sieva, šoreiz, nevis asarus pasūtīja, bet līdaku, jo gribot izmēģināt, kā tā garšo cepeškrāsnī gatavota. Neko darīt, braucu uz Babi. Asarus it kā šodien man nevajadzēja, bet nav tak miera, vismaz daži metieni ar asaru kātiņu jāizdara, jāpārbauda zivtiņu aktivitāte. Dažus strīpaiņus piemānu, bet tad redzu, ka laivai tuvojas zaļsvārce un izmērs tāds nemaziņš (ap 2-3kg) priekš asaru kāta. Man jau bija aizdoma, ka tūlīt būs ziepe un nebij` ilgi jāgaida - palaidne pie pašas laivas pakampa sīko rotiņu, pamanīja mani un tādā tempā aizšvilpa prom, ka man pat īsti kāts nenoamortizēja, neskatoties uz praktiski pilnībā atlaisto bremzi. Šī jau nav pirmā reize, kad tieši šajā asaru punktā man mazo asaru rotiņu ar visu pavadu nočiep līdaktante, rrrr. Nu jau viņai 2 pīrsingi. Gan es kādu dienu viņu no šī punkta nocelšu ar smagāku artilēriju! Tā kā līdaka man atgādināja, ka mājās mani gaida ar zaļsvārcēm, nevis asariem, es pievērsos tām. Parasti copēju vai nu ar vieglo asaru kātiņu, vai izmantoju smagos bomjus lielajām palaidnēm, bet šoreiz nācās atcerēties, kā tas ir copēt ar mānekļiem 20 gramu robežās. Ātri vien tiku pie pirmās līdakas, tad nākamās un plkst.10:00 man jau bija norma salasīta - 5 skaistules (no 50-69 cm) braukšanai uz mājām piemānītas. Bet nebija tak miera, domāju, ja jau tika raiti iet, jāpamēģina vēl pamētāt, varbūt kaut kas brangāks piesakās, bet kas tev deva, droši varēju desmitos doties krastā, jo atlikušajās stundās zivis man rādīja garu degunu un laivā vairs neviena nepaviesojās. Laikam atcerējās, ka šodien taču pūš A puses vējš, tādēļ jāietur diēta :D Lai kā tur arī būtu, kaimiņiene priecīga, sieva arī tika pie kādas zivtiņas, tādēļ jūtos patīkami noguris, iešu tīrīt savas zivteles, bet Jums novēlu vieglu darba nedēļu un ne asakas nākamajā copē! :)

MT9, 30.augusts 2021, 18:42



Kur BB kāts?
30.augusts 2021, 19:21 | links
 
MT9 [30.08.21]: Vakar krāmēju mašīnā mantas, lai šorīt dotos copē, pienāk klāt kaimiņiene un saka - kas es par kaimiņu, ka nereizi šai vēl zivis neesmu atvedis. Pats gardu muti ēdot, bet dalīties negribot. Lai kā arī negribētos, bet nācās kaimiņdāmai pateikt, ka, ja rīt kaut kas ķersies un nebūs makten liels, atvedīšu ar. Pie reizes vēl sieva, šoreiz, nevis asarus pasūtīja, bet līdaku, jo gribot izmēģināt, kā tā garšo cepeškrāsnī gatavota. Neko darīt, braucu uz Babi. Asarus it kā šodien man nevajadzēja, bet nav tak miera, vismaz daži metieni ar asaru kātiņu jāizdara, jāpārbauda zivtiņu aktivitāte. Dažus strīpaiņus piemānu, bet tad redzu, ka laivai tuvojas zaļsvārce un izmērs tāds nemaziņš (ap 2-3kg) priekš asaru kāta. Man jau bija aizdoma, ka tūlīt būs ziepe un nebij` ilgi jāgaida - palaidne pie pašas laivas pakampa sīko rotiņu, pamanīja mani un tādā tempā aizšvilpa prom, ka man pat īsti kāts nenoamortizēja, neskatoties uz praktiski pilnībā atlaisto bremzi. Šī jau nav pirmā reize, kad tieši šajā asaru punktā man mazo asaru rotiņu ar visu pavadu nočiep līdaktante, rrrr. Nu jau viņai 2 pīrsingi. Gan es kādu dienu viņu no šī punkta nocelšu ar smagāku artilēriju! Tā kā līdaka man atgādināja, ka mājās mani gaida ar zaļsvārcēm, nevis asariem, es pievērsos tām. Parasti copēju vai nu ar vieglo asaru kātiņu, vai izmantoju smagos bomjus lielajām palaidnēm, bet šoreiz nācās atcerēties, kā tas ir copēt ar mānekļiem 20 gramu robežās. Ātri vien tiku pie pirmās līdakas, tad nākamās un plkst.10:00 man jau bija norma salasīta - 5 skaistules (no 50-69 cm) braukšanai uz mājām piemānītas. Bet nebija tak miera, domāju, ja jau tika raiti iet, jāpamēģina vēl pamētāt, varbūt kaut kas brangāks piesakās, bet kas tev deva, droši varēju desmitos doties krastā, jo atlikušajās stundās zivis man rādīja garu degunu un laivā vairs neviena nepaviesojās. Laikam atcerējās, ka šodien taču pūš A puses vējš, tādēļ jāietur diēta :D Lai kā tur arī būtu, kaimiņiene priecīga, sieva arī tika pie kādas zivtiņas, tādēļ jūtos patīkami noguris, iešu tīrīt savas zivteles, bet Jums novēlu vieglu darba nedēļu un ne asakas nākamajā copē! :)
Lielisks stāsts, nav kur +2 ielikt..
Visi labi paēduši!
30.augusts 2021, 18:58 | links
 






Vakar krāmēju mašīnā mantas, lai šorīt dotos copē, pienāk klāt kaimiņiene un saka - kas es par kaimiņu, ka nereizi šai vēl zivis neesmu atvedis. Pats gardu muti ēdot, bet dalīties negribot. Lai kā arī negribētos, bet nācās kaimiņdāmai pateikt, ka, ja rīt kaut kas ķersies un nebūs makten liels, atvedīšu ar. Pie reizes vēl sieva, šoreiz, nevis asarus pasūtīja, bet līdaku, jo gribot izmēģināt, kā tā garšo cepeškrāsnī gatavota. Neko darīt, braucu uz Babi. Asarus it kā šodien man nevajadzēja, bet nav tak miera, vismaz daži metieni ar asaru kātiņu jāizdara, jāpārbauda zivtiņu aktivitāte. Dažus strīpaiņus piemānu, bet tad redzu, ka laivai tuvojas zaļsvārce un izmērs tāds nemaziņš (ap 2-3kg) priekš asaru kāta. Man jau bija aizdoma, ka tūlīt būs ziepe un nebij` ilgi jāgaida - palaidne pie pašas laivas pakampa sīko rotiņu, pamanīja mani un tādā tempā aizšvilpa prom, ka man pat īsti kāts nenoamortizēja, neskatoties uz praktiski pilnībā atlaisto bremzi. Šī jau nav pirmā reize, kad tieši šajā asaru punktā man mazo asaru rotiņu ar visu pavadu nočiep līdaktante, rrrr. Nu jau viņai 2 pīrsingi. Gan es kādu dienu viņu no šī punkta nocelšu ar smagāku artilēriju! Tā kā līdaka man atgādināja, ka mājās mani gaida ar zaļsvārcēm, nevis asariem, es pievērsos tām. Parasti copēju vai nu ar vieglo asaru kātiņu, vai izmantoju smagos bomjus lielajām palaidnēm, bet šoreiz nācās atcerēties, kā tas ir copēt ar mānekļiem 20 gramu robežās. Ātri vien tiku pie pirmās līdakas, tad nākamās un plkst.10:00 man jau bija norma salasīta - 5 skaistules (no 50-69 cm) braukšanai uz mājām piemānītas. Bet nebija tak miera, domāju, ja jau tika raiti iet, jāpamēģina vēl pamētāt, varbūt kaut kas brangāks piesakās, bet kas tev deva, droši varēju desmitos doties krastā, jo atlikušajās stundās zivis man rādīja garu degunu un laivā vairs neviena nepaviesojās. Laikam atcerējās, ka šodien taču pūš A puses vējš, tādēļ jāietur diēta :D Lai kā tur arī būtu, kaimiņiene priecīga, sieva arī tika pie kādas zivtiņas, tādēļ jūtos patīkami noguris, iešu tīrīt savas zivteles, bet Jums novēlu vieglu darba nedēļu un ne asakas nākamajā copē! :)
30.augusts 2021, 18:42 | links
 
>
Tas tiesa, mednieki šauj uz nebēdu, netālu no manis 3 pīles nokrita :)

MT9, 25.augusts 2021, 21:20


Esmu skrošu dušu dabūjis arī!
25.augusts 2021, 21:25 | links
 
MT9 [20:07]: ...laiks štruntīgs priekš bildēšanas...bail ar skroti pa L stiklu dabūt? :)

Jurik, 25.augusts 2021, 21:10

Tas tiesa, mednieki šauj uz nebēdu, netālu no manis 3 pīles nokrita :)
25.augusts 2021, 21:20 | links
 
MT9 [25.08.21]: ...laiks štruntīgs priekš bildēšanas...
bail ar skroti pa L stiklu dabūt? :)
25.augusts 2021, 21:10 | links
 



Šodien neko daudz nebildēju, jo zivis neņēmu un laiks štruntīgs priekš bildēšanas. Neskatoties uz laika apstākļiem, lielie mānekļi man klusēja. Asari, kā ierasts salasīt varēja, bet to praktiski neķēru, kaut gan vienalga pie viena smuka (530g) tiku. Laivā divas nelielas mēra līdakas, viena ap 2 kg pie laivas atāķējās, vēl viena nedaudz smukāka pie laivas aizšāva garām māneklim.
25.augusts 2021, 20:07 | links
 
Pilnmēness naktīs zivis kūsā gan brekši, gan līņi, gan arī kas viņus sargā.
23.augusts 2021, 09:58 | links
 









Šodien nolēmu pārbaudīt teoriju par aktīvo zivi pilnmēnesī :D Nez kādēļ, bet man prātā kādu laiku mitinājās doma, ka līdakmammām pilnmēness laikā kuņģa sula izdalās pastiprināti :)) Uzreiz varu painformēt, ka es šo savu mītu sasitu lupatu lēveros - pa visu dienu piemānīju tikai vienu zaļsvārci (62 cm). Nedaudz gan pārspīlēju sakot, ka copēju tās visu dienu, jo jau rīta pusē sapratu, ka nekas labs no tām nav gaidāms un lielāku uzsvaru liku uz strīpainajiem žuļikiem, nolēmu vismaz tos tā kārtīgāk patrenkāt, jo cik tad var to cūkgaļu un vistas gaļu ēst, izdomāju, ka kādu laiku ieturēšu asaru diētu, tādēļ uz mājām tie tika paņemti kuplā skaitā - 20 gabali, no kuriem brangākais svēra 560 g ;) Nu kaut kā tā, visiem ne asakas, tiekamies uz ūdeņiem! :)
22.augusts 2021, 21:06 | links
 
Kā tad šodien gāja copē?

Man 6 līdaciņas, lielākā 2,495 kg (74 cm), pārejās mērā no 52-58 cm, asaris 645 gr.
21.augusts 2021, 22:10 | links
 
Ūdensputnu medības Babītes ezerā atļautas no augusta otrās sestdienas plkst.16:00 trešdienās, sestdienās un svētdienās. No 16.septembra līdz 30.novembrim katru dienu.

jurciks66, 21.augusts 2021, 17:02

Skaidrs, ja pareizi sapratu, tad piektdienās copēt nevar. Tencinu :) Zinu, ka trešdien, kad copēju stiprā vējā, arī blieza.
21.augusts 2021, 17:18 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager