Babītes ezers

Ieteicamākie mānekļi, cope un ap to Babītes ezerā!
Liec tiem asariem mieru, lai atpūšas pēc nārsta, paspēsi vēl savilkt.
Bet tev
brienambikses noderēs :)

Davis-Di, 5.jūnijs 2020, 12:03

Man tak vajag noķert šogad 40 cm asari! :)) Njā, ka tiešām rīt nav laiva jāstumj... Brienambikses būs pašā laikā :D
5.jūnijs 2020, 12:07 | links
 
Mani arī interesē asaru aktivitāte, jo ūdens temperatūra pakāpeniski aug, tomēr, kā jau minēji, nepatīkami zems kļūst līmenis. Izskatās, ka vakarā tas vēl turpinās kristies. Galvenais, lai rīt no Dūšeļiem varētu tikt iekšā... :)

MT9, 5.jūnijs 2020, 11:35

Liec tiem asariem mieru, lai atpūšas pēc nārsta, paspēsi vēl savilkt.
Bet tev
brienambikses noderēs :)
5.jūnijs 2020, 12:03 | links
 
Kā tad šorīt vīriem ezerā gāja, ceru uz kādu atskaiti par copi, t.sk., vai ūdens paliek tīrāks un vai asari aktīvāki?Līmenis skatos šobrīd nokrities uz +5cm.

Friks, 5.jūnijs 2020, 10:30

Mani arī interesē asaru aktivitāte, jo ūdens temperatūra pakāpeniski aug, tomēr, kā jau minēji, nepatīkami zems kļūst līmenis. Izskatās, ka vakarā tas vēl turpinās kristies. Galvenais, lai rīt no Dūšeļiem varētu tikt iekšā... :)
5.jūnijs 2020, 11:35 | links
 
Kā tad šorīt vīriem ezerā gāja, ceru uz kādu atskaiti par copi, t.sk., vai ūdens paliek tīrāks un vai asari aktīvāki?Līmenis skatos šobrīd nokrities uz +5cm.
5.jūnijs 2020, 10:30 | links
 
Pravietis [05.06.20]: kas aizliedz man, proti, daļēji konkrētos gadalaikos (ne)makšķerēt meliorācijas gravī. :).
Paldies, ka iesaistījies diskusijā!
1.Nemakšķerēt tev tur neaizliedz ne viens!
2. Makšķerēt tev tur aizliedz MK noteikumi!
Kas vēl nav skaidrs!? Vēlies gari un plaši tukši pamuldēt?
Ej, maini noteikumus un sēdi savā bērnības vietā un makšķerē!
Kā vienmēr, tukša diršana!
5.jūnijs 2020, 07:14 | links
 
Pravieti-lasi MK noteikumus 409-šobrīd Tu fantazè. Liegumam nav nekāda sakara ar zivīm, tas ir putnu sargāšanai, līdz ar to no ledus tur vienmēr ir drīkstēts copēt, jo ziemā putni neligzdo. Zemitāns FB diskusijā bija galvenais runātājs - bezcerīgs variants. PSRS.
5.jūnijs 2020, 06:43 | links
 
Godīgi sakot, kādreiz gribās ar savām acīm satikt inspektoru — Zemitāna kungu, kas uzrauga šo liegumu, un apjautāties visu kas un kā. Pirmkārt, mūs copmaņus no tās sauktās "lieguma zonas" dzen projām ar rungu, ir pat uzstādīta zīme, ka attiecīgā teritorijā nedrīkst savu kāju spert, toties šajā pavasarī šī pati teritorija tika izdangāta ar smago tehniku, koki izzāģēti, polderi izbraukāti, tur kur parasti ligzdo putni — viss noslaucīts līdz ar zemi. Teiksiet, tagad tas ir privātīpašums, īpašnieks dara ko grib... okey, bet kādēļ iepriekš,kad tas bija valsts īpašums, es tur nedrīkstēju kāju spert, kaut vai cauri iziet, uzreiz biju kā likumpārkāpējs. Otrkārt, jūs domājat, ka tie, kas sacels tur mājas nemakšķerēs kanāla malā un neturēs laivas? Tad naivi esat. Apskatieties tālāk, pagriezienā no Ventspils šosejas pa kreisi "Šķutes", viens lieguma zonā ir uzcēlis māju, izpļāvis visas niedres krastā, kaut arī pēc MK tas nav atļauts un krastā lieguma zonā, visu sezonu tur pietauvotu laivu - jautājums? Kā viņš pārvar lieguma zonu, lai iebrauktu ezerā? Pa gaisu? Tur pat blakām, tuvāk Varkaļu kanālam, arī lieguma zonā viens ir nopircis zemes pleķi - sācis pļaut visas niedres, nosprostojis servitūtas ceļu, veido pamatīgu uzbērumu — pēdējo reizi, kad tur biju, grants un akmeņi no smagās tehnikas vēlās ūdenī, visi dambji izdangāti. Tad ko, vieni var visu un citi neko? Atvainojos, ļoti asinis uzsita par šo diskusiju, vienmēr esmu ievērojis LV likumdošanu un makšķerēšanas noteikumus, bet brīžiem redzot šādu netaisnību, nolaižas rokas.

godaviirs, 5.jūnijs 2020, 00:51

Tā jau ir....., Tu par tādām globālām dabas postīšanas un urbanizācijas lietām runā, ka man neērti palika, jo es ar tādiem "sīkumiem" kavēju citu uzmanību daudzu gadu garumā, jo cenšos noskaidrot normatīvo bāzi, kas aizliedz man, proti, daļēji konkrētos gadalaikos (ne)makšķerēt meliorācijas gravī. :).
5.jūnijs 2020, 01:42 | links
 
Godīgi sakot, kādreiz gribās ar savām acīm satikt inspektoru — Zemitāna kungu, kas uzrauga šo liegumu, un apjautāties visu kas un kā. Pirmkārt, mūs copmaņus no tās sauktās "lieguma zonas" dzen projām ar rungu, ir pat uzstādīta zīme, ka attiecīgā teritorijā nedrīkst savu kāju spert, toties šajā pavasarī šī pati teritorija tika izdangāta ar smago tehniku, koki izzāģēti, polderi izbraukāti, tur kur parasti ligzdo putni — viss noslaucīts līdz ar zemi. Teiksiet, tagad tas ir privātīpašums, īpašnieks dara ko grib... okey, bet kādēļ iepriekš,kad tas bija valsts īpašums, es tur nedrīkstēju kāju spert, kaut vai cauri iziet, uzreiz biju kā likumpārkāpējs. Otrkārt, jūs domājat, ka tie, kas sacels tur mājas nemakšķerēs kanāla malā un neturēs laivas? Tad naivi esat. Apskatieties tālāk, pagriezienā no Ventspils šosejas pa kreisi "Šķutes", viens lieguma zonā ir uzcēlis māju, izpļāvis visas niedres krastā, kaut arī pēc MK tas nav atļauts un krastā lieguma zonā, visu sezonu tur pietauvotu laivu - jautājums? Kā viņš pārvar lieguma zonu, lai iebrauktu ezerā? Pa gaisu? Tur pat blakām, tuvāk Varkaļu kanālam, arī lieguma zonā viens ir nopircis zemes pleķi - sācis pļaut visas niedres, nosprostojis servitūtas ceļu, veido pamatīgu uzbērumu — pēdējo reizi, kad tur biju, grants un akmeņi no smagās tehnikas vēlās ūdenī, visi dambji izdangāti. Tad ko, vieni var visu un citi neko? Atvainojos, ļoti asinis uzsita par šo diskusiju, vienmēr esmu ievērojis LV likumdošanu un makšķerēšanas noteikumus, bet brīžiem redzot šādu netaisnību, nolaižas rokas.
5.jūnijs 2020, 00:51 | links
 
FB par tiem kanāliem bija gara diskusija-beigās tika iesaistīti gan DAP, gan VARAM. Viņu atbilde ir, ka tomēr nedrīkst tur copēt, lai gan strikti runājot un lasot MK noteikumus jebkurš jurists saka, ka tiesā viņi 100% zaudētu, jo par krastu un makšķerēšanu tur nav ne vārda! A krasts ta nav liegumā! Tagad tas ir aizgājis līdz Valsts Kancelejai, redzēs ko šie teiks. Man vienalga, man tā vieta neinteresē, es cīnos pret inspektoru patvaļu un absurdumu. Putnu sargātāji-phe, tur kanāla krastā neviens putns nekad nav bijis, arī kanālā ne.

VilnisL, 4.jūnijs 2020, 23:05

Paldies, ka iesaistījies diskusijā. Šobrīd mans subjektīvais viedoklis ir par to, ka strīds normatīvajos dokumentos ir par jēdzienu atbilstību faktiskajiem apstākļiem. Tādēļ inspektors(i) cenšas norobežoties no galējiem viedokļiem un represijām šajā strīdus jautājumā. Kā zināms koordinātas un kupicas var pārvietot katrs MK pēc labpatikas, ja blakus ezeram piegulošās zemes pieder valstij vai pašvaldībai. Koordinātas nav akmenī cirsta poēma. Tādēļ sarunas gaitā inspektors šādus ziemas copes iespējas apgalvojuma formā (kas ir pretrunā ar MK not.) brīvi proponē. Profānam skaidrs, ka tādas atlaides visus šos gadu desmitus gan bijušās ,gan esošās republikas laikā vides ierindas inspektors uz savu galvu nevarētu ne pie kādiem apstākļiem atļauties dot. Var nesodīt un atstāt bez uzmanības vienu pārkāpumu, bet te ir acīmredzams sistēmiskums ar vēsturisku un lielu publicitāti. Tas par ko Tu runā, bija dzirdēts un aktualizējies (plus , mīnus) dažādos laikos, t.sk. par absolūti perspektīvā zaudētajam tiesām. Par to, kādas ir pēdējās vēsmas, vēlētos uzzināt tuvāk. Ja nevēlies publicitāti un lieki kavēt citu uzmanību, tad būšu pateicīgs, ja atbildēsi man privāti. Man un daudziem citiem man pazīstamiem makšķerniekiem tas ir svarīgi.
5.jūnijs 2020, 00:36 | links
 
FB par tiem kanāliem bija gara diskusija-beigās tika iesaistīti gan DAP, gan VARAM. Viņu atbilde ir, ka tomēr nedrīkst tur copēt, lai gan strikti runājot un lasot MK noteikumus jebkurš jurists saka, ka tiesā viņi 100% zaudētu, jo par krastu un makšķerēšanu tur nav ne vārda! A krasts ta nav liegumā! Tagad tas ir aizgājis līdz Valsts Kancelejai, redzēs ko šie teiks. Man vienalga, man tā vieta neinteresē, es cīnos pret inspektoru patvaļu un absurdumu. Putnu sargātāji-phe, tur kanāla krastā neviens putns nekad nav bijis, arī kanālā ne.
4.jūnijs 2020, 23:05 | links
 
Pravietis [04.06.20]: Manam teiktajam no inspektora vārdiem ir cits priekšmets, jo es runāju par meliorācijas grāvjiem (dēvētajiem tautā par kanāliem) apkārt ezeram. Citos pa perimetru ezeru grāvjos varēs turpināt makšķerēt arī vasarā, bet gar ezera stingrā režīma zonas perimetra daļu nē. Starp citu, ziemā varēs maksķerēt arī uz tur, proti, uz grāvju ledus, kas ir apkārt ezera stingrā režīma zonas perimetram. Iedziļināties vajag, nevis laistīties ar žulti.
Kāds sakars! Un līdz šim tur ziemā nedrīkstēja makšķerēt?! :)
Vēlreiz atkārtošu... visssss, kas attiecas uz liegumu melnajā zonā, uz Ledus sezonu Neattiecas!! Un tā nav inspektoru griba vai negriba, vai pravieša interpretācija! Tas ir skaidri ierakstīts noteikumos! Visss!
Beidz pļūtīt, pravieti!
4.jūnijs 2020, 22:37 | links
 
Manam teiktajam no inspektora vārdiem ir cits priekšmets, jo es runāju par meliorācijas grāvjiem (dēvētajiem tautā par kanāliem) apkārt ezeram. Citos pa perimetru ezeru grāvjos varēs turpināt makšķerēt arī vasarā, bet gar ezera stingrā režīma zonas perimetra daļu nē. Starp citu, ziemā varēs maksķerēt arī uz tur, proti, uz grāvju ledus, kas ir apkārt ezera stingrā režīma zonas perimetram. Iedziļināties vajag, nevis laistīties ar žulti.
4.jūnijs 2020, 20:38 | links
 
skutans [04.06.20]: Kā ar duļķi izskatās kungi ? Rīt stundiņas dažas brīvas rīta pusē :)
Gātē šod.bij ļoti dzidrs!:)
4.jūnijs 2020, 20:29 | links
 
Kā ar duļķi izskatās kungi ? Rīt stundiņas dažas brīvas rīta pusē :)
4.jūnijs 2020, 20:17 | links
 
Pravieti,
Nu kā lai atkal nepasmejas par tevi! Ne tu noteikumus māki lasīt, ne kartēs orientējies, bet koordinātas tev vispār ir svešvārds!
1. Par ledus copi varēji pat nepieminēt! Noteikumos skaidri un gaiši stāv rakstīts:
12. Stingrā režīma zonā ezerā ir aizliegta uzturēšanās un pārvietošanās, kā arī saimnieciskā un cita veida darbība, izņemot:
12.2. uzturēšanos teritorijā periodā, kad uz ezera ir izveidojusies ledus sega;
2. Kā jau te minēja. Melnais caurums tur ir jau sen. Vnk inspektori pievēra acis un ļava tur copēt!
Lasi noteikumus, skaties karti, liec koordinatas un beidz te čīkstēt!
4.jūnijs 2020, 17:03 | links
 
apskaties MK noteikumus,tur esoso karti un koordinates,tad varbut sapratisi,nevis kaut ko muldi par interpretacijam,tur nekadi kanali nav un nav bijusi,Babites ezers ir pats par sevi un Varkalu kanals pats par sevi,ari mana cope ir redzams lieguma apzimejums,tas,ka tevi nedzenaja agrak ir beidzies un tagad dzenaas un sodiis.
4.jūnijs 2020, 15:59 | links
 
Krieviem teiciens "Закон как дышло - куда повернул туда вышло". Copēju visu dzīvi līdz šodienai atzītajā kanālā no Kalnciema šosejas puses, pagrieziens Skārduciems. Ierodas inspektors, kas nebija pazaudējis cilvēciskuma seju, un civilizēti man paziņoja , ka tagad L(l)PSR gados izveidotā hidrotehniskā būve - kanāls (izrādās vairs nav kanāls) un ar kokiem apaugušais zemes gabals, kas palicis starp ezeru un kanālu uzskatāma par salu. Varbūt kāds zin, kad Latvijā ir bijusi zemestrīce, vai vulkāna izvirdums un kāds nosaukums pieškirts "salai" :). Inspektors paskaidroja, ka tāpat kā Varkaļu kanāla gadījumā, kopš 2012 gada vainīgi esot inspektori, kuri, man nezināmu iemeslu dēļ, ir bijuši Nezinīši (nezinu no Saules pilsētas vai mēness) un šobrīd viņi ir apguvuši likumu un atlaižu laiks makšķerniekiem ir beidzies. Palūdza pamest copes vietu un zivis nekonfiscēja valsts ienākumos. :). Izbaudīju patiesu prieku, sastopot valsts darbinieku, kas Tevi nenosunīja.

Pravietis, 3.jūnijs 2020, 21:39

Tas sanāk ezera dienvidaustrumu stūris Babītē, ja? Pats biju, piebraucot no Piņķu puses, tikai pie ezera braucu iekšā pirmajā pagriezienā, kas ved pie ezera (laikam cauri Vikuļiem vai tamlīdzīgi braucu). Copes gan vispār neieraudzīju, taču sanāk, ka tur nevar arī copēt?

bbw, 4.jūnijs 2020, 09:02

Atbilde pēc inspektora vārdiem un šīs dienas likuma tulkojumā sanāk vienkārša. Varkaļu kanāls skaitās no vietas, kur tas ietek Lielupē un virzās taisni uz augšu, līdz vietai, kur tas sadalās palabi. Proti, "T" veida pagieziens. Aiz pagrieziena taisni un pa labi, šodienas varas izpratnē kanāla vairāk nav. Tajā daļā, kas padomju gados tika izrakts apkārt stingrā režīma zonai vairāk netiek uzskatīts par kanālu. Es runāju par kanāla daļu, kas ir aprakts apkārt Babītes ezera "stingrai režīma zonai" pēc kartes plānojuma. Kopš es iemācījos turēt rokās makšķeri no šiem kanāliem mani neviens projām nav dzinis.... Šodien notiek sava likumu un hidrotehnisko būvju interpretācija. Es nerunāju par Varkaļu kanāla un citu kanālu turpinājumiem un to copes režīmiem. Es nerunāju par zemledus copi. No turienes, no kurienes mani vakar palūdza "aiziet", pēc inspektora vārdiem uz ledus varēšot copēt.........Bet tas ir cits stāsts.
4.jūnijs 2020, 13:31 | links
 
Pēc lieguma kartes redzams, ka tajā galā ezera kanāli ir stingrā režīma zonā. Un tā tas gadu gadiem bijis, tāpēc nekad tur nebraucu copēt un vienmēr brīnos, kad kāds liek bildes no turienes.
4.jūnijs 2020, 11:32 | links
 
Krieviem teiciens "Закон как дышло - куда повернул туда вышло". Copēju visu dzīvi līdz šodienai atzītajā kanālā no Kalnciema šosejas puses, pagrieziens Skārduciems. Ierodas inspektors, kas nebija pazaudējis cilvēciskuma seju, un civilizēti man paziņoja , ka tagad L(l)PSR gados izveidotā hidrotehniskā būve - kanāls (izrādās vairs nav kanāls) un ar kokiem apaugušais zemes gabals, kas palicis starp ezeru un kanālu uzskatāma par salu. Varbūt kāds zin, kad Latvijā ir bijusi zemestrīce, vai vulkāna izvirdums un kāds nosaukums pieškirts "salai" :). Inspektors paskaidroja, ka tāpat kā Varkaļu kanāla gadījumā, kopš 2012 gada vainīgi esot inspektori, kuri, man nezināmu iemeslu dēļ, ir bijuši Nezinīši (nezinu no Saules pilsētas vai mēness) un šobrīd viņi ir apguvuši likumu un atlaižu laiks makšķerniekiem ir beidzies. Palūdza pamest copes vietu un zivis nekonfiscēja valsts ienākumos. :). Izbaudīju patiesu prieku, sastopot valsts darbinieku, kas Tevi nenosunīja.

Pravietis, 3.jūnijs 2020, 21:39


Tas sanāk ezera dienvidaustrumu stūris Babītē, ja? Pats biju, piebraucot no Piņķu puses, tikai pie ezera braucu iekšā pirmajā pagriezienā, kas ved pie ezera (laikam cauri Vikuļiem vai tamlīdzīgi braucu). Copes gan vispār neieraudzīju, taču sanāk, ka tur nevar arī copēt?
4.jūnijs 2020, 09:02 | links
 
a nu jā puikam tagad 11. gadi, pa lielam no tīkla izvilkām un nofoķējam 4gadus atpakaļ!!!
4.jūnijs 2020, 00:05 | links
 

Pievieno savu atbildi

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Uz augšu
 
Creative templates for Google Ad Manager